Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 62 prej 62
 1. #61
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga La_Lune Lexo Postimin
  Doja mendime te ndryshme jo detyrimisht nga ndonje psikolog se c'do te thote per ju te jesh sensitive?

  Mbaj mend vetem nje krahasim te dikujt: Si ajo violina qe duhet te besh kujdes me telat ..
  Tashi ne nuk jemi Psikolog por nje mendim do te japim

  E para dhe me kryesorja eshte qe ku e ke degjuar kte fjale dhe kush ta ka thene, nuk eshte pak dhe e pa rendesishme seksi dhe gjinia qe i perkiste.

  Fjala Sensibel perdoret nga Femrat per te pershkruar nje njeri te ndjeshem dhe potencialisht te pershtatshem per tu kujdesur per to.

  Ndersa nga meshkujt perdoret per nje person qe pershtatet shum mire me vazhdimsine apo monotonine e perditshme.

  Te dy kane deri diku te drejte sepse vete fjala SENSIBEL permban Fjalen SENS ose Shqiperuar Kah Apo Ane dmth nje Anesh apo i nje qellimi.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 2. #62
  i/e regjistruar Maska e K.i EPERM
  Anėtarėsuar
  09-03-2009
  Postime
  928
  Faleminderit
  9
  17 falenderime nė 16 postime
  La_Lune--Citim--Doja mendime te ndryshme jo detyrimisht nga ndonje psikolog se c'do te thote per ju te jesh sensitive?

  ---sensitive,adj.-Qui est d'une sensibilité extreme (E ndjeshme tejmase)
  --ka lidhje shumė mė Psikologji(s'jam unė Psikolog)

  Njė individ sensitiv duhet patjeter tė shoqėrohet dhe mos tė ndihet i vetmuar ,s'ka nevojė tė jemi ēdo hėrė tė ledhatuar nga Shoqėria ,askush nuk ėshtė i pėrkryer .

  --Citim--Tipiku--E para dhe me kryesorja eshte qe ku e ke degjuar kte fjale dhe kush ta ka thene
  Ndoshta Psikologu!!!!!!!!!!!

  Pėrshendetje

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •