Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 62
 1. #41
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-05-2005
  Postime
  105
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Mendoi se SENSITIVE jan fije nervike qe kan te bejn me ndiesin,shpejtesin e ndiesis qe jan ne akordim sensitive dhe motorike

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e Colomba
  Anėtarėsuar
  06-04-2009
  Vendndodhja
  IT
  Postime
  679
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga La_Lune Lexo Postimin
  Doja mendime te ndryshme jo detyrimisht nga ndonje psikolog se c'do te thote per ju te jesh sensitive?
  Sensitiv do te thote te jesh i paisur me shqisen e gjashte.Te perceptosh ,te parashikosh fenomenet para se ato te ndodhin...e thene ne gjuhen popullore te jesh "fallxhor "lol hahaaaa

 3. #43

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Larg qofte

  Se shkenca modherne do na quante te marr lol,

 4. #44
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  22-05-2010
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  1,010
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga alem_de Lexo Postimin
  Sensibel do te thote edhe ........ i perkulshem
  Nuk e di nga i gjeni keto perkthime por sensible do te thote kuptimplote dmth qe ben sense , ka kuptim , ka llogjike dhe sensitive do te thote i ndjeshem , qe udhehiqesh nga ndjenjat . Gabimi eshte i google qe jep te njejtin perkthim , por ne te vertete jane dy fjale qe kaene kuptime te ndryshme .

  psh
  1- Kjo qe thua eshte shume sensible (kuptimplote)
  2-Ke prekur nje teme shume sensitive (te ndjeshme , delikate )

 5. #45
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  22-05-2010
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  1,010
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Albela Lexo Postimin
  sensible do te thot i ndjeshem nje person i ndjeshem qe preket shpejt nga gezimet apo hidherimet teper i ndjeshem,
  kurse sensitive afersisht e njeta gje dhe diēka delikate , dhe krahasimin qe ke dhen vet :si telat e violines diēka delikate qe duhet te dish si ta perdoresh
  Hello Albela ,
  Sensible do te thote dicka qe ben kuptim . RRenja e saj eshte sense qe dihet qe sense eshte kuptim ...ben sense , ka kuptim , ka llogjike .
  Sensitive do te thote i ndjeshem , qe percepton gjera ( psh nje fallxhore eshte sensitive ), ose delikate .

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Anėtarėsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Viola.V Lexo Postimin
  Hello Albela ,
  Sensible do te thote dicka qe ben kuptim . RRenja e saj eshte sense qe dihet qe sense eshte kuptim ...ben sense , ka kuptim , ka llogjike .
  Sensitive do te thote i ndjeshem , qe percepton gjera ( psh nje fallxhore eshte sensitive ), ose delikate .
  Problemi eshte se ne shqiperi gjithe e lidhin me ndjeshmerine. lol
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 7. #47
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  22-05-2010
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  1,010
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
  arrite kulmin e modestise
  ne kohet e sotme sensibiliteti konsiderohet si dobesi ,fatkeqesisht
  Sensibiliteti eshte power, strength = fuqi llogjike
  Sensitiviteti eshte ndjeshmeri ose dobesi ngadonjehere .

 8. #48
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  22-05-2010
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  1,010
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Endri_ Lexo Postimin
  Problemi eshte se ne shqiperi gjithe e lidhin me ndjeshmerine. lol
  Fajin e ka google qe i perkthen te dyja njesoj .

  .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Viola.V : 27-05-2011 mė 19:22

 9. #49
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime nė 161 postime
  Citim Postuar mė parė nga Viola.V Lexo Postimin
  Sensibiliteti eshte power, strength = fuqi llogjike
  Sensitiviteti eshte ndjeshmeri ose dobesi ngadonjehere .
  Dobesia eshte edhe nje force ne mos gabohem...
  prsh

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e K.i EPERM
  Anėtarėsuar
  09-03-2009
  Postime
  928
  Faleminderit
  9
  17 falenderime nė 16 postime
  Sensibėl-ka mundėsi nga ndjeshmėria e madhe(prekėse)kalonė ne sensitiv/f -pra aq i ndieshėm ,tejmase =sensitif/v

  P.S-CITIM--Sensibiliteti eshte power, strength = fuqi llogjike
  kjo mė duket pakez e dyshimtė!!!nėse ke ndonji shembull konkret!!!!!

  Pėrshendetje

 11. #51
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  07-11-2011
  Postime
  47
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  cdo njeri eshte sensibel... cdo kush ka nje pike,ku i dhemb,por ata qe kane tre ose me shume jane extremely sensibel....

 12. #52
  Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
  Anėtarėsuar
  03-11-2007
  Vendndodhja
  Firenze
  Mosha
  30
  Postime
  1,455
  Faleminderit
  1
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga enis.bera Lexo Postimin
  cdo njeri eshte sensibel... cdo kush ka nje pike,ku i dhemb,por ata qe kane tre ose me shume jane extremely sensibel....
  ēdo njeri eshte i ndjeshem, jo...sensibel do thote i ndjeshem dhe jo te gjithe jane te tille...
  https://www.behance.net/robberysk1100

 13. #53
  Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
  Anėtarėsuar
  07-01-2010
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Dmth nese gudulisesh apo jo!
  Perchč er coro che famo tutti quanti insieme
  dice LAZIO sei grande te volemo bene!

 14. #54
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  03-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,796
  Faleminderit
  0
  36 falenderime nė 36 postime
  Delikat,-e apo i ndjesh/em (i)

  1. I butė nė tė prekur; i njomė. Lėkurė delikate.
  2. Qė thyhet lehtė, i brishtė; qė ėshtė mjaft i dobėt, i hollė etj. e qė duhet pėrdorur me shumė kujdes. Xham (filxhan) delikat. Aparat delikat.
  3. Qė mund tė preket lehtė nga ndonjė sėmundje; qė nuk i qėndron tė ftohtit etj.; i dobėt. Fėmijė delikat. Me trup delikat. Bimė (lule) delikate. Ėshtė shumė delikat.
  4. fig. Qė preket lehtė nė ndjenja, shumė i ndjeshėm; i hollė. Shpirt delikat. Zemėr delikate. Ėshtė bėrė shumė delikat. Sa delikat qė je! iron.
  5. fig. Qė ėshtė tipar i njė njeriu me edukatė tė mirė e me kulturė; i hollė. Sjellje delikate. Shije delikate.
  6. fig. Qė ėshtė i rėndėsishėm e i ndėrlikuar dhe duhet trajtuar a duhet kryer me shumė kujdes. Punė (detyrė, ēėshtje, temė) delikate. Mision delikat. Gjendje delikate. Moshė delikate. Operacion delikat.

 16. #56
  Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
  Anėtarėsuar
  03-11-2007
  Vendndodhja
  Firenze
  Mosha
  30
  Postime
  1,455
  Faleminderit
  1
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Viola.V Lexo Postimin
  Nuk e di nga i gjeni keto perkthime por sensible do te thote kuptimplote dmth qe ben sense , ka kuptim , ka llogjike dhe sensitive do te thote i ndjeshem , qe udhehiqesh nga ndjenjat . Gabimi eshte i google qe jep te njejtin perkthim , por ne te vertete jane dy fjale qe kaene kuptime te ndryshme .

  psh
  1- Kjo qe thua eshte shume sensible (kuptimplote)
  2-Ke prekur nje teme shume sensitive (te ndjeshme , delikate )
  nga fjalori italisht - shqip...
  https://www.behance.net/robberysk1100

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  72 falenderime nė 57 postime
  Sensibel,

  i/e logjikshem, i/e arsyeshem tej mase, deri ne detaj, qe shpesh here nuk i kap as syri/mendja i/e lire. Njohes i mire i situates, rrethanave etj.

  sqeto fare --> rob i kapshem (tru jo-peshk)

 18. #58
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-10-2012
  Vendndodhja
  Hessen, Gjermani
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ne shumicen e rasteve njerzit, sidomos gjinia femerore sensibel keqperdoren, eshte shume leht te manipulosh me ndjenja te tyre, kuptohet nga ata apo ato qe nuk kan problem me ndergjegjje.

  Meshkujt sensibel, sa kam pare une shifen dhe trajtohen si te dobet qe per mendimin tim keta nuk jane aspak te dobet por medoj qe u mungon vetebesimi, kurse te femrat sensibiliteti eshte diqka natyrale dhe origjinale.

 19. #59
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime nė 22 postime
  sensibel do thote i ndjeshem
  Partizoni

 20. #60
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  une nuk jam psikollog,por sensibel do te thote i ndjeshem.

  shenja ime e horoskopit eshte binjaket
  Pse u dashka psikolog te perkthesh fjalen sensibel ?

  p.s

  ...edhe une binjaket jam

  gezohem shume

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •