Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 72
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-10-2005
    Postime
    1,712

    a duhet të bëhet tropoja nje tirane e re

    Te dashur lexues forumist
    mendoj se tropoja me bukurite qe i ka duhet te lidhet direkt me shkodren e lezhen me nji autostradë dhe hekurudhe elektrike
    tropoja vendi i bukurise i maleve i pozicionit fantastik

    ajo duhet te behet nje shkoder e re tiranë e re

    nji zgjerim qytetrimi -ne ato anë

    nji bastion në anët verilindore te shqiperise

    vend i trimave malsorë ku mund të bëhet bastion
    shkëmb i fuqishëm kundër serbve e malzazezve -

    kunder pushtuesve sllav që rrezikojnë anët verilindore të atdheut -
    tropoja mund te behet nji krah i forte i prishtines gjakoves pejes prizrenit mitrovices drenices plaves gucise shkdores pukes peshkopise lumes

    iballes dhe te jet pika e fuqishme nderlidhse e veriut dhe zonave andej
    ku duhet te behet nje tirane e re e atyre aneve dhe te perfaqsoj pjeset verilindore andej
    ne ato anë

  2. #2
    E Humbur Maska e elsaa
    Anëtarësuar
    20-02-2008
    Vendndodhja
    Back Too Homme
    Postime
    2,685
    Sa mire do ishte .
    Burrat Udhëheqin Botën, Ndërsa Gratë Udhëheqin Burrat

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-10-2005
    Postime
    1,712
    nuk bën qe te lehet ashtu tropja pas dore tropja esht vendi i trimave djhe malsorve qe kan nje bukuri te veqant madhsi te shtatit vasha madheshtore vebdi i rraces se bukur tipike shqiptare -
    prandaj qe te zbukurohet atdheu duhet ruajtur ket rrace aq te bukur te shqiptarizmit te vertete -
    dhe duhet zbukuruar at vebd jasht mase atyre malsoreve duhet lidhur rruget nga te gjitha anet me lidhje te fuqishme kah deti me lezhen andej me gjakoven me kuksin dhe püoshkopinë

    un mendoj se tropje peshkopi duhet te ket nji autostrade direkte menjiher pa vonesa
    ndersa lidhjet me plaven e gucine poashtu duhet te behen tropoje plave guci vuthaj malsi e malit te zi dinoeshë tuz dhe hot egrude e ulqin direkt te lidhen te gjitha ato ane sa ma parë

    mendoj se triopja duhet te behet nje tirane e re e madhe ezhvilluar dhe e bukur
    me rita me asfalte e lidhur me detin me lezhen e shkodren n e menyr direkte -

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-10-2005
    Postime
    1,712
    tropoja ka disa bukuri aq magjike qe te mahnisin

    lugina e valbonees eshte nje vend i bukuris qe mund te vijn njerzt nga jugu i vendit

    nga vlora e sasranda e durrsi kavaja lushja korqa fieri e nga verilidja prishtina e komplet kosova dhe te viseve shqiptare te maqedonise e te malit te zi

    ku mund te behet nje pike aq e forte turistike sa qe te mahnite


    te gjith njerzit qe kan smundje asma e vuajtje te mushkrive
    dhe smundje
    te llojeve

    mjafton te rrijn dhjet dit ne malet e tropojes

    dhe te pijn ujin e tropojes te bejshkve magjike
    tropjane
    qajin e luleve te maleve te tropojes

    dhe lulet sheruese qe jan ne ato anë te maleve qe jan ilaqe te verteta
    Ndryshuar për herë të fundit nga angert : 09-12-2009 më 17:26

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-10-2005
    Postime
    1,712
    mendoj se nje buzkuri te till nuk e ka asksuh ne ballkan si ate te tropojes
    e nje pozicion aq mahnits te maleve alpeve me boren ne maja ne pik te veres

    ato zona te mahnisin malet dhe lugina e valbones deri te drini qe te lene pa tekst me bukurit e tyre e te maleve te majave te hekurave e te krasniqes e lugines e fierzes
    prandaj duhet kushtuar rendesi ksaj zone te shqiptarve ilir te vertet malsore ku vendi

    vashat e i ka si flutura te habit kjo rrace shtatgjate me vajza belholla e djem petrita

    dhe nuk ben kursesi qe te lehen keto ane pas dore por projekti i qeverise duhet te shtrihet ne keto ane me ndihmen e bakes botrore te i kushtohet tropojes nje rendesi e veqant dhe zonave per rreth te maslise

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-10-2005
    Postime
    1,712
    kush do qe din te qes fotografi te atyre aneve te tropjes e te zonave per rreth me ato bukuri prrallore let qes ketu ne ket forum qe te gjith te binden se qfar bukurish kan ato ane magjike

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-10-2005
    Postime
    1,712
    atdheu dhe komplet kombi mund te krenohen me kete bukuri si dhe me kanjonin e drinit
    i cili me nje prjekt qeverie nga banka botorrore mun dte behet e i lundrueshem nepermes gjadrit dhe lezhes deri ne deti dhe te jet mrekullia e vet europes per turizem

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-10-2005
    Postime
    1,712
    nji pozicion qe e ka tropje nje pike aq strategjike mendoj se duhet te ndertohet me nji plan komplet te ri dhe ndertesa bashkohore qe te zbukurohet bajram curi e tropja e fierza tri qyteza qew mund te bashkohen ne nji dhe te behen qender qerdhe e fuqishme e atdheut
    nji pikë si shkodra e lezha ne veri nji tirane e re -
    sepse pozicion aq te bukur rralle ka kush si tropja me male e ujra magjike me valbonen qe te mahnite dhe mund te behet qendra dhe nnji nder pikat ma te forta turistike nese ndertohet rruga autostrade tropoj lezhë mundte shkohet per nje orë kjo do te ishte nje mrekulli e vertet -
    ato zona jan aq magjike me gjelbrime emale eledina zona ujore kanjone te drinit maja te larta me pllaja me bore lugina te mahnitshe dhe pozicion fantastik per nje tirane te re

    nje qytet komplet me plan qe do te behej nje shkder e re e atyre aneve jam i bindur se i gjith kombi do te shkonte ne ato pika magjike
    nese nderohen hotele bashkkohore ne majat e larta ta plajave atje me rrugen deri atje
    e parkingun e veturave mund te viujn turist nga e gjith europa qe kan interesa te kalojn turizmin i cili ja tejkalon sexilit turizem alpik ne europe sepse zona te tilla te struktures e klimes nuk mundte gjejsh ne europë

  9. #9
    E Humbur Maska e elsaa
    Anëtarësuar
    20-02-2008
    Vendndodhja
    Back Too Homme
    Postime
    2,685
    Citim Postuar më parë nga angert Lexo Postimin
    kush do qe din te qes fotografi te atyre aneve te tropjes e te zonave per rreth me ato bukuri prrallore let qes ketu ne ket forum qe te gjith te binden se qfar bukurish kan ato ane magjike
    angert une kam shum foto te atyre aneve . dhe nese do mund ti postoj neser disa .
    Por po te shofesh tek nen forumi i fotografive aty ka plot , i ka sjelle BVizion . dhe jan shume te bukura . Besoj qe mjaftojne .
    Burrat Udhëheqin Botën, Ndërsa Gratë Udhëheqin Burrat

  10. #10
    Citim Postuar më parë nga elsaa Lexo Postimin
    Sa mire do ishte .
    Elsaa, ke ndonje nga ato keshtjellat ti ne bjeshket e bukura te Tropojes te vime ndonjehere me pushime?

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-10-2005
    Postime
    1,712
    tropoja mund te jet edhe krah i forte i atdheut e kemi pa luftene tyre dhe qendresen e trimave malsore kur hyne serbet ne ato zona
    pastaj atdheu yne nuk guxon te mbetet me male te shkreta me errsira me shkreti te civilizimit e te grumbullohen njerzit ne tirane por kombi duhet te ket shum pika dhe njerz neper male e duhet te ket andej dritra e asfalte e bukur hotele gjalleri e civilizim

    punishte e fabrika moderne dhe zona tjera te bukura per tuurizem e rekreacione si dhe per skijime dimrore

  12. #12
    E Humbur Maska e elsaa
    Anëtarësuar
    20-02-2008
    Vendndodhja
    Back Too Homme
    Postime
    2,685
    Citim Postuar më parë nga INFINITY© Lexo Postimin
    Elsaa, ke ndonje nga ato keshtjellat ti ne bjeshket e bukura te Tropojes te vime ndonjehere me pushime?
    Po dhe te them qe po erdhe nuk do zhgenjehesh . Eshte vertet shum bukur , jo qe eshte vendlindja ime , por eshte e bukur . Pastaj te takon dhe ty te vish une isha ne fier , edhe ti do ma kthesh viziten
    Burrat Udhëheqin Botën, Ndërsa Gratë Udhëheqin Burrat

  13. #13
    Citim Postuar më parë nga elsaa Lexo Postimin
    Po dhe te them qe po erdhe nuk do zhgenjehesh . Eshte vertet shum bukur , jo qe eshte vendlindja ime , por eshte e bukur . Pastaj te takon dhe ty te vish une isha ne fier , edhe ti do ma kthesh viziten.
    Mire qe paske qene ti ne Fier se une kam cik si shume pa shkuar. Gjanicen mire e kisha?

    Elsaa, ke ndonje hasmeri andej ti xhan se mos vij dhe s'iki me pastaj?

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-10-2005
    Postime
    1,712
    Ne duhet qe shtrirjen ta bejme neper male ME TRUIZEM MALORE E HOTELE ME PLOT ASFALTE ME DRITA
    ne duhet ti gjallerojm malet dhe luginat e bukura te shqiperis

    nuk guxojme qe gjithqka te grumbullojme rreth bregut te detit

    e rrafsinave te detit ku esht uzurpuar toka e bukes

    e kendej te mbesin malet te frigshme e te shkreta

    ku nuk shifet as dele as dhi as blegtori e njeri as levizje gjallerie


    atdheu duhet te koncentrohet tani ne blegtori ne male

    ne gjalleri ne asfaltimin e maleve te bukura qe i ka shqiperia -

    neper male duhet te behen pika hotele gjalleri punishte -vende rekreacioni

    shqiperia ne anen e lindjes dhe verilindjes duhet te ket bukuri te veqanta te pikave turistike-



    ne mund te jemi nji nde rvendet e lakmuara tursitike ne botë un mendoj se nga ana lindore e atdheut

    mund te ndertohet poashtu nje rruge tropoojë peshkopi pogradec
    korqe qe te lidhet komplet verilindja korqari nuk do te ket nevoje te shkoj andej kah tirana por neper pogradec e peshkopi te del ne tropoje per turizem malorë te atyre aneve magjike



    komplet vija e bukurive te maleve mahnitese shqiptare

    deri te bukuritë e korqes e pogradecit

    te pogradeci magjik e korqa lule

    qe nga ana lindore pastaj nepermes vijave te autostradave

    te



    lidhen pastaj kryqezimet

    lindje perendim nga malet te lidhen autostradat me detin
    ne menyre qe bregdetaret te vijne ma shpesh kah malet

    e malsoret te ken lidhjet me perendimin me detin


    keshtu lidhen me lehtesi levizjet e kombit

    dhe kontaktet per blegtori bujqesi turizem malore ushqime hotele
    qumshtin e bagetive shqiptare te maleve ekologjike

    specialitete gjithfare hotele tipike piktoreske vija me shum drita

    levizje andej qe te gjallerohet adtheu ne te gjitha anet te qsytterohet e te behet terheqs e turstik


    qe pikat dhe zonat malore do te jen pika terheqse
    per shkodren tiranen durrsin vloren lushnjen fierin korqen prishtinen

    dhe te gjitha viset e atdheut qe te krijohet mahnitje e turizmit ku disa liqej te atyre aneve mund te krijohen me bukuri natyre e bari me lulezime e

    parkimi makinash e hotele piktoreske qe te mahnisin sepse bukuria amlore

    po te rregullohet me infrastrukturë malet tona magjike ia kaljone te gjitha maleve boterore me bukuri
    Ndryshuar për herë të fundit nga angert : 09-12-2009 më 17:58

  15. #15
    E Humbur Maska e elsaa
    Anëtarësuar
    20-02-2008
    Vendndodhja
    Back Too Homme
    Postime
    2,685
    Citim Postuar më parë nga INFINITY© Lexo Postimin
    Mire qe paske qene ti ne Fier se une kam cik si shume pa shkuar. Gjanicen mire e kisha?

    Elsaa, ke ndonje hasmeri andej ti xhan se mos vij dhe s'iki me pastaj?
    Fieri ishte vertet i bukur , me pelqeu plus edhe picat i benin te mira

    Nuk kam hasmeri jo , kam pas por i kam mbyll hahahah , pa merak kur te duash na urdhero .
    Burrat Udhëheqin Botën, Ndërsa Gratë Udhëheqin Burrat

  16. #16
    fossa dei leoni Maska e prenceedi
    Anëtarësuar
    07-11-2008
    Postime
    2,120
    Tirana e re u be Tropoje..............
    Me sa duket po pergatitet terreni per te cu tironsit n'Tropoje

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-10-2005
    Postime
    1,712
    prandaj sillni fotogrfi ne ket teme le te shihet bukuria e vendeve tona malore
    ku mund te behen perla te turizimit boterore
    ku mund te vin edhe sheikt e pasur te dubait


    vendi yne mund te jetoj vetem nga bukurite e turizmit nese ekspertat tone shqiptar

    te dy aneve kosove shqiperi te shlembejne pervojen e arkitetve ingjinjerve te talentuar mun d te bejejene vendin tone vendin me terheqes ne bote por nevoitzet shije speciale e planave neper bjeshket ku bjeshet duhet te mbushen hotele me üishina ujore e rrjedha krojesh me uje e bazene peshqish me vija uji nga bejshka kalim urash turistike e zona me drita infrastrukture speciale
    mendoj se lidjhja e kombit nje komb qe levize shkemben takime vizita turizem levizin lidhjet dhe idete menqurite takimet dhe progreset
    nje komb qe mebtete i izoluar injroanca dominon
    pastaj errsira shkretira prandaj projkette per malet e fshatrat trustik e lidhjet infrastrukuturore nepr fshatra te fillojne menjihe rpa humbur kohen

    fierza mund te del poashtu nji qytet modern
    me bukurinë kanjonit te drinit

    dhe komani që të habitë me hjeshi e kanjonin

    kanjoni i drinit esht perla e maleve shqiptare dhe e thash
    se me nje projekt te hapjes se rrugeve speciale te tij mund te behet i ,lundrueshem nga tropja deri ne det ku pastaj anijet dhe turistet nga deti mund te shkojene ne tropoje me rruget magjike te kanjoneve te papara tursitike te nje perle te europes

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-10-2005
    Postime
    1,712
    Citim Postuar më parë nga prenceedi Lexo Postimin
    Tirana e re u be Tropoje..............
    Me sa duket po pergatitet terreni per te cu tironsit n'Tropoje

    keto ja n lalfe tua ti nuk e kupton bukurinë e maleve
    ti nuk edin se sa bukuri mshefet ne shqiperi

    i kam pa te gjitha zonat dhe i kam analizuar mundesite e shtrirjes se fshatrave turistik

    q te keqe ka nese tropja behet nji qytet i madh i atdheut e zonat per rrreth zonat tropj puke iballe theth dukagjin malet e malssise po te lidhen me blegtori
    e infrastrukture e hotele te bukura e fshatra tursitik te mahnisin
    andej mund tekrijohet pastaj edhe rritja e gjedhave deleve dhive dhe te merret qunshti me i bukur qe mund te ket shqiperia djathi
    hotelet mund te behen me specialitete fantastike

    ne majene hekurave dhe te geghysenit mund te behen hotele dhe fhaat trustik qe te mahnite pllaja me bore ne pik te veres -
    vendi nuk duhet te mbes me shkretira por me zhvillim te shendetshem ka shum pune pertu bë ne atdhe qe atdheu i yne te behet vendi ma trustik
    sepse e ka klimen me te bukur ku do dhe lidhet me kosoven magjike te livadheve dardane duam apo nuk duam te behemi njerz bashkohor me atdhe te bukur

    a nuk esht jeta me e mebel me bukuri apo me shemtime

  19. #19
    Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
    Anëtarësuar
    25-03-2004
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    869
    Ok dakort jam un me gjithe idete qe thua ti.

    Po ka dicka qe s'ma mush si shume menjen. Ti thua qe Tropoja te behet nje qytet si Shkodra apo Tirona.

    Sa mund te jete perqindja e anafalbetizmit apo sa te forta jane zakonet e vjetra kanunore ne Tropoje ?
    Qe te integrohet plotesisht Tropoja besoj se do duhen goxha vite. Mendoj se me shpejt mund te hyje Shqiperia, si shtet, ne BE sesa Tropoja ti ngjaje qyteteve si Shkodra apo Tirona.
    Aty duhet c'rrenjosur anafalbetizmi duhen luftuar shume mendesi te vjetra qe i perkasin "kohes se qepes".
    Divide Et Impera
    " Yo soy cubano, latinoamericano
    y pa’ todos mis hermanos yo les quiero cantar"

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Une jam shume dakord,
    tani qe tirana eshte bere tropoje,
    e ka rradhen tironcit ta bejne tropojen tirane.

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •