Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 73
  1. #1
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660

    Nje leter e pa derguar...

    pershendetje per te gjithe...
    Te nderuar Forumiste e filloj kte teme me nje bindje se dikujt i ka ngelur nje leter e pa derguar ne te kaluaren... ndoshta e shkruajtur dhe jo e postuar,ndishta jo e shkruar,ashtu si me ka ngelur mua penge nje...
    shpresoj se nuk e kam temen gabim dhe do me perkrahni duke shkruar edhe ju...
    Respekte nga une....

  2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar tetovarja87 pėr postimin:


  3. #2
    =ஜ۩۞۩ஜ= Maska e toni007
    Anėtarėsuar
    02-03-2009
    Vendndodhja
    Ne vendin e Shqiponjave
    Postime
    3,266
    do tja dergoja kete leter te dashures time, dhe do ti thosha nje here e per gjithmon sa e rendesishme eshte per jeten time , ndaj dhe e martova se kuptova qe pa te asgje skishte kuptim ne jeten time!![te dua pa fund jeta ime
    Mendjemadhesia eshte KRENARIA e njerezve te dobet!

  4. #3
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Leter per prinderit e mi...


    Te dashur prinde....


    Shpresoj se kjo leter do ju gjej mire dhe shendosh...
    E beje ket gjeste edhe pse c'do dite u kam ne shtepi dhe u shoh,por ju duke me njohur mua e dini se neper mjet fletes une me se miri e them ate qe dua dhe ndjeje.
    Andaj doja te ju them SE U DUA SHUME,ju jeni krenaria ime dhe shpresa qe me mban ne jete...
    Kurr u shoh se jeni aq te lumtur me jeten dhe me njeri tjetrin edhe une jam e lumtur,jam krenare qe jam vajza juaj...
    Shpresoj se c'do her do jemi bashke,dhe do jemi mire,e lus Zotin qe kur te mos na ndaje...
    Sepse une pa ju do te isha e humbur ne kte bote,ju me jepni jete,shpres..
    Andaj u falemenderohem per gjithc'ka qe keni bere per mua,per keshillat e juaja,perkdheljet,buzeqeshjet,per c'do gje.....
    KURR MOS HARONI SE SA FORT I'U DUA....

    Nga vajza juaj....


    ( Kjo pra ishte letra ime qe me ka ngelur peng qe asnjeher se kam shkruar...
    se po te shkroja ne kete moment do kkujtoja buzeqeshjen e tyre kur t'a lexonin,fjalet qe do m'i thonin...ata qe nuk jan me...)

  5. #4
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Citim Postuar mė parė nga toni007 Lexo Postimin
    do tja dergoja kete leter te dashures time, dhe do ti thosha nje here e per gjithmon sa e rendesishme eshte per jeten time , ndaj dhe e martova se kuptova qe pa te asgje skishte kuptim ne jeten time!![te dua pa fund jeta ime
    toni ti edhe pa ket leter e ke aritur qellimin e ke martuar...heheh...
    respekte nga une..

  6. #5
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    toni..... ti edhe pa ket leter e ke aritur qellimin e ke martuar...heheh.......
    respekte nga une......
    u pershendes te gjitheve...

  7. #6
    i/e regjistruar Maska e shtegetar
    Anėtarėsuar
    21-05-2007
    Postime
    97
    Me ka ngelur pek ne zemer letren qe kurr nuk ja shkrova babit tim,fjalet qe kurr nuk pati mundesi ti degjonte ,......dashurin qe kam per te dhe sa shum me mungon ,merzitja me ka prekur kraharorin ......,largimi im jeten atij ja shkurtoj..... ,nese zoti me beson,...... nese fjalet atje ku prehet ja con........ ,vetem mall lot e dashuri babi ne zemren time ti do jesh ngaher i gjall............ dhe un do jem goca jote e pergedhelur qe mi hapje krahet me mall me mall ohhh sa shum malll
    I arratisur e i syrgjynosur

    i rraskapitur e i sakatosur

  8. #7
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Citim Postuar mė parė nga shtegetar Lexo Postimin
    Me ka ngelur pek ne zemer letren qe kurr nuk ja shkrova babit tim,fjalet qe kurr nuk pati mundesi ti degjonte ,......dashurin qe kam per te dhe sa shum me mungon ,merzitja me ka prekur kraharorin ......,largimi im jeten atij ja shkurtoj..... ,nese zoti me beson,...... nese fjalet atje ku prehet ja con........ ,vetem mall lot e dashuri babi ne zemren time ti do jesh ngaher i gjall............ dhe un do jem goca jote e pergedhelur qe mi hapje krahet me mall me mall ohhh sa shum malll
    pershendetje...
    fjalet tona ata nga qielli i ndegjojne...
    dhe dashurin qe ndjejm per to nuk e harojn...
    se edhe ata e ndjenje po te njejten gje...
    dhe po te njejtat fjal nga qielli na thuan...
    te falem nderit qe more pjese ne temen t'ime...
    respekte nga une...

  9. #8
    leket-shpejt!-leket.. Maska e mi piace
    Anėtarėsuar
    01-12-2009
    Vendndodhja
    durres
    Postime
    140
    Citim Postuar mė parė nga shtegetar Lexo Postimin
    Me ka ngelur pek ne zemer letren qe kurr nuk ja shkrova babit tim,fjalet qe kurr nuk pati mundesi ti degjonte ,......dashurin qe kam per te dhe sa shum me mungon ,merzitja me ka prekur kraharorin ......,largimi im jeten atij ja shkurtoj..... ,nese zoti me beson,...... nese fjalet atje ku prehet ja con........ ,vetem mall lot e dashuri babi ne zemren time ti do jesh ngaher i gjall............ dhe un do jem goca jote e pergedhelur qe mi hapje krahet me mall me mall ohhh sa shum malll
    Pershendetje Shtegetar...

    Mendoj se ai i din te gjitha keto fjal qe sapo i ke shkrojtur.
    Besoj se te ka ndihmuar shum, ndoshta dhe tani qe je duke shkrojtur, qe ti te arrish te shprehesh ate c'ka mban brenda. Te jesh e sigurt, qe ka qen dhe vullneti i tij ne vendimet qe ke marr. Ka qen, dhe esht' shtysa, dhe deshira qe ti te jesh me mir.
    Ashtu sic te mbronte kur ishit pran, dhe pse ne "heshtje" tani e ben dhe nga larg.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mi piace : 10-12-2009 mė 13:37
    nga frika, u bera trim...!

  10. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-02-2008
    Vendndodhja
    Uskana Ilire
    Postime
    781
    Tė dashurit e mi!

    Ja ! Kjo ėshtė heshtja qė e bėra pėr ju! Si t'u pėrshėndsja ? Nė vend tė saj m'u dridh buza ! Mu kėput shpirti. Mė rodhi loti nga sytė !

    Desha t'ua pėrcjell tė gjitha ndjesitė qė kam nga vetmia! Edhe te shkruara mundesha t'ua pėrmbledh nė njė pliko ! Por, mė pengonte adresa ! Numri i vendbanimit tuaj. Ndaj, edhe kėtė herė mė ndjeni se si dukem mbi ju i pėrkulur. As dielli nuk mė sjell pranverė ! As dita nuk mė sjell dritė. Heshturazi , me njė pikėllim dhe mall, po vė shenjėn e vendprehjes pranė jush! Ku e di a do tė arrijė ndonjėherė !? Vallė do tė mbetem shtigjeve si kjo letėr e shkruar gjatė jetė sime me pėrdėllimė ? E mbetur pa shtigje dėrgimi !!!

    Ajo me tri pikat e saj vazhdon nėpėr mot! Sa herė ndėrrohen stinėt dhe vitet pa uratė ! Me heshtje dhe me lot ...
    KOSOVA - SHENJA E SHENJTĖ E SHQIPTARISĖ

  11. #10
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-08-2009
    Postime
    26
    Ne jeten time ka patur shume momente qe kam dashur te shprehem (por qe nuk e di pse nuk kam mundur) nga malli, dashuria, mirenjohja ndaj njerezve te mi me te dashur,( Por edhe dhimbja,trishtimi), momente te cilat gjithmone i kam perjetuar me drama te mdha ne shpirt, ndofta nga mosshprehja. Ato shpeshe me kujtohen e rikujtohen, me peshen e nje PENGU te mbetur gjalle, si te me ndodhin ne moment,por gjithmone duke me dhene rritje, pjekuri. Ndofta ku perjetim me ka zhvilluar biseden me veteveten, e cila te une lindi qe ne moshen rinore poezine.Nje nga kulmet e ketyre momenteve eshte dashuria qe ndjej per njerezit qe kam prane( te cilen, nuk e di pse, por kurre nuk kam mundur e nuk mundem t'ju a shpreh te gjithe), si dhe dashuria dhe dhimbja per humbjen e prindeve e
    sidomos te vellait, e parakoheshme per te. Ajo gjuhelidhje eshte tortura e pengut qe me rendon e torturon, e qe do ta ndjej sa te jem gjalle.Por ne shpirt jane dhe ngjarje te tjera te mdha qe na lendojne e rilendojne nga dificiti i mendimeve(letra te paserguara)nga dhimbjet e kufiprereve KOMBETARE nene isot e tejzgjatura e te pafundme te dhimbjeve CAME, si dhe te gropave "te zeza" te varreve kolektive ne fundshekullin qe kaloi te KOSOVES martire.

  12. #11
    Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin
    pershendetje per te gjithe...
    Te nderuar Forumiste e filloj kte teme me nje bindje se dikujt i ka ngelur nje leter e pa derguar ne te kaluaren... ndoshta e shkruajtur dhe jo e postuar,ndishta jo e shkruar,ashtu si me ka ngelur mua penge nje...
    shpresoj se nuk e kam temen gabim dhe do me perkrahni duke shkruar edhe ju...
    Respekte nga une....

    Pershendetje !
    Tetovare mua ne te kaluaren me ka mbetur nje leter ne rruge, saktesisht ne kl. e 8 fillore po ia dergoja nje shoqes se klases dhe ma zuri mesuesja e matematikes, letra kishte nje permbajtje...! hahaha gjera femijesh.

  13. #12
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Citim Postuar mė parė nga Skifter Bjeshke Lexo Postimin
    Pershendetje !
    Tetovare mua ne te kaluaren me ka mbetur nje leter ne rruge, saktesisht ne kl. e 8 fillore po ia dergoja nje shoqes se klases dhe ma zuri mesuesja e matematikes, letra kishte nje permbajtje...! hahaha gjera femijesh.
    Por sidoqofte perseri ajo eshte nje leter e pa derguar... i nderuar...
    edhe pse i perket nje kohe femijrore...
    respekte nga une....

  14. #13
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anėtarėsuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Aktualisht kam fiks 59. Te gjitha te ruajtura. Asnje te derguar. Ndoshta nje dite do e bej.

  15. #14
    Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
    Anėtarėsuar
    15-06-2009
    Vendndodhja
    Nen embelsinee lotit Tend... !!
    Postime
    3,741
    PO, une e kam te shkruar nje leter dhe pres momentin qe ta dergoj !!

    P.S. Mire qe e hodhe fjalen per kete teme tek tema Pergjigju ne pyetje...., se me te vertet qenka bosh !!
    Askush nuk ta bėn atė qė ta bėn vetvetja !!

  16. #15
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    flm zogu per pjesmarjen..... do te mbushet me kalimin e kohes heheh....


    por c'pret ore....dergoe ate leter heheh...te p.sh foorte
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  17. #16
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    nje leter tjeter qe me ka ngelure penge eshte per shoqen time me te ngushte te shkolles fillore,e cila gjithmon me ndjeti afer,me ndihmoi per c'do gje...
    tani me as qe i kam adres dhe as qe e di se si eshte,vetem e di se jeton ne londer...
    ah sikur te ia shkruaja nje leter per ta falemenderuar...



    ps/e shohe se tema eshte e gabuar,sepse te gjithe paskan derguar letrat e tyre dhe s'u paska ngelure penge asnje...

    sidoqofte u pershendes...
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  18. #17
    E larguar pergjithmone Maska e izabella
    Anėtarėsuar
    12-07-2009
    Vendndodhja
    Ne nje cep te kesaj bote...
    Postime
    1,780
    Nje leter ose per te qene me te sakte jane fjalet qe kam dashur tia them babait tim....fjalet qe nuk arrita tia thoja dot.....dashurine qe nuk arrita tia shpreh ashtu sic duhej dhe ashtu sic une e ndjeja....por mendoja se kisha kohe per tia thene...por jeta u tregua mizore dhe e largoi ate shume shpejt nga ne.....Babai im i dashur te kam dashur dhe te dua shume ti je gjithmone ne zemren time....dhe pse kane kaluar vite une kurre nuk mundem te harroj asnje cast te kaluar me ty....asnje buzeqeshje tenden....asnje perkeledhje tenden....asnje keshille tenden....asgje nuk mundem te harroj babai im i shtrenjte....Dua te te them falemidnerit per gjithcka qe ke bere per ne dhe pse e di qe tani ti nuk me degjon por thelle ne shpirtin tim e ndjej qe ti me degjon...dua te te them dhe me fal nese te kam shqetesuar ndonjehere....
    Ah sa me mungon...sa do doja te te kisha prane....
    Me kete leter te pashkruar dua te them qe jam krenare qe jam vajza jote.....
    Te dua shume Babai im i shtrenjte.....
    Non mollare mai !!!!

  19. #18
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Citim Postuar mė parė nga izabella Lexo Postimin
    Nje leter ose per te qene me te sakte jane fjalet qe kam dashur tia them babait tim....fjalet qe nuk arrita tia thoja dot.....dashurine qe nuk arrita tia shpreh ashtu sic duhej dhe ashtu sic une e ndjeja....por mendoja se kisha kohe per tia thene...por jeta u tregua mizore dhe e largoi ate shume shpejt nga ne.....Babai im i dashur te kam dashur dhe te dua shume ti je gjithmone ne zemren time....dhe pse kane kaluar vite une kurre nuk mundem te harroj asnje cast te kaluar me ty....asnje buzeqeshje tenden....asnje perkeledhje tenden....asnje keshille tenden....asgje nuk mundem te harroj babai im i shtrenjte....Dua te te them falemidnerit per gjithcka qe ke bere per ne dhe pse e di qe tani ti nuk me degjon por thelle ne shpirtin tim e ndjej qe ti me degjon...dua te te them dhe me fal nese te kam shqetesuar ndonjehere....
    Ah sa me mungon...sa do doja te te kisha prane....
    Me kete leter te pashkruar dua te them qe jam krenare qe jam vajza jote.....
    Te dua shume Babai im i shtrenjte.....
    te pershendes izabella...
    fjalet e juaja me preken tej mase,pasi qe ne nje fare menyre edhe une e ndjej dhe gjej veten ne mes te ketyre reshtave...
    keshtu e paska kjo jete...me batica dhe zbatica..
    por nje jam e sigurte: se ata deri sa ishin ne mesin tone nuk kan pasur dyshyme per dashurin tone,dhe tani qe jane ne qiell gjithashtu na shohin dhe e ndjenj at dashuri por tani me te shoqeruar me malle...
    te puthe forte motrushe...
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  20. #19
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anėtarėsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Edhe mua me ka ngelur nje leter pa e derguar edhe pse akoma se kam mbaruar e ruaj ne mes librave. Sdihet ndoshta nje dite do ta perfundoj edhe do ta varosi ne varin e gjyshit tim...............
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Xhenet.M.S. : 28-03-2010 mė 18:29
    - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
    Agim Metbala"

  21. #20
    E larguar pergjithmone Maska e izabella
    Anėtarėsuar
    12-07-2009
    Vendndodhja
    Ne nje cep te kesaj bote...
    Postime
    1,780
    Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin
    te pershendes izabella...
    fjalet e juaja me preken tej mase,pasi qe ne nje fare menyre edhe une e ndjej dhe gjej veten ne mes te ketyre reshtave...
    keshtu e paska kjo jete...me batica dhe zbatica..
    por nje jam e sigurte: se ata deri sa ishin ne mesin tone nuk kan pasur dyshyme per dashurin tone,dhe tani qe jane ne qiell gjithashtu na shohin dhe e ndjenj at dashuri por tani me te shoqeruar me malle...
    te puthe forte motrushe...
    Eh motrushe ca te besh kjo eshte jeta...nje lufte e vertete......

    Ate uroj dhe shpresoj qe te na shohin nga atje qe jane....por perseri malli yne kurre nuk shuhet ai vjen e shtohet cdo dite......

    Te puth dhe une shume zemra
    Non mollare mai !!!!

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •