Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 73 prej 73
 1. #61
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime

  Miesha ime,Motra ime

  U shtanga dhe u zbeha kur te pash se si i rije pran trupit te pa Jete te vellait tend...
  Pash veten time ne ate moment,t'u afrova dhe e perqafova forte,duke te thene "Behu e forte per Nenen tende"
  Me ktheve "ah,moter me shkoj i vetmi vella,e forte jam,e forte"

  Nuk do te deshiroja qe kure te te shohe ne kete gjendje,te te shohe se si perjeton dhimbjen me te madhe q e mund te te jepe jeta..

  C'ka te te thoja,edhe une i humba prinderit e mi,ne kohen me te mire,ndersa ti te me thoje,po une nje Vella te vetem kisha,edhe une prinder t evetem kisha mi zemer,askush s'mu be prinde..

  Me kujtohet sikur sote.ajo dite q eme pyesje se c'fare terapiash merte Nene ime,
  e kuptova se ti don te dishe me shume per semudnjen e vellait tende,e kuptova se ti doje qe sadopak te dish se c'do te ndodh me ate ne vazhdim,prandaj s'te thash ate qe doje te dije,sepse edhe une beja keshtu ne ate kohe,hulumtoja e hulumtoja,qe te bie ne perfundim se c'ka do te ndodh me shendetin e Nenes sime..
  Qe kur me tregove se ka Kancer edhe pse thoje se mire eshte,eshte super,e dija..se ajo semundje e keqe mi zemer asnjeher se meriton ti thuash MIRE..
  Tani me te dyjat e dime...

  Mikesha ime,ishe ti ajo qe me mbeshtetje ateher mua,me jepje kurajo e me ndihmoje,ndersa sote jam une ketu per ty,edhe pse dhimbjen nuk do mundi te ta largoj,sepse edhe mua s'ma largoi askush,une do jem aty qe gjithmon te ta rikujtoj se ka edhe me keq,dhe keto ishin Te shkruara nga Zoti,ne smund ti ndryshojm..

  Po ai ishte vetem 27 vjet,dhe na la vajzen 2 vjecare:
  e di mi moter e di,se c'dhembje keni,Zoti do tju shpreblej ne ndonje menyre tjeter,te pakten u ka lene ne jete nje amanet,nje pjes te tije,qe gjithmon do t'ua kujtoj ate,edhe vellai ime ishte vec 7 vjet ateher kur na iku babi,por c'te benim ne,c'te benim...

  Nuk dinja me c'ka te te them motra ime,te shtrengova edhe nje here forte dhe ashtu koken ulur duke e lutur Zotin qe t;ju jep Durim erdha ne shtepin time,ku me lote e mbusha goten e ujit qe doja te pi...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga tetovarja87 : 27-07-2012 mė 16:31
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 2. #62
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  ................
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga tetovarja87 : 04-09-2012 mė 17:02
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 3. #63
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  Uroj qe zoti te dhuroj sa me shume lumturi ne jet tetovare,se bashku me vellezrit e motren.

 4. #64
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
  Uroj qe zoti te dhuroj sa me shume lumturi ne jet tetovare,se bashku me vellezrit e motren.
  Oj Netushe flm shume per urimin,dmth e ke lexuar postimin qe e fshita
  e shkrova dhe e fshiva,e nxora te keqen nga zemra dhe tani I'm feeling me Relax
  Patsh edhe ti te mira gjithmon motrushe me gjithe ata q ete rrethojn...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga tetovarja87 : 04-09-2012 mė 17:32
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 5. #65
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime

  Per ju........

  Ca fjale per ju me te afermit e mi,qe doni te me shifni te lumtur dhe te buzqeshur ne kete Bote....

  Shume here e kam menduar perderisa rrime ne dhome te gjithe bashke,te mare kete leter ne duarte e mia dhe te u'a lexoj,por kam frige sepse lotet do me tradhetojn dhe goja ime do te shtanget e s'do te thot asgje,njejte sikur gjithmon kur ne zemer kam dhimbje e me goje smund te flase.

  E di se deshironi te jem me ndryshe,te jem me e sukseshme,biles edhe shume here me keni thene "mbaroje fakultetin"

  Ani,do te behet u'a ktheje,por sinqerishte une kur s'ju kam thene se tek une gjithc'ka ka vdekur.

  Une ndoshta u dukem,u paraqitem e lumtur,e buzqeshure,ecem neper kete Jete,rregullohemvishem bukur dhe dale,qeshem,kendoj e vallzoj,por kete e kam vetem si obligim ndaje Jetes,sepse po te ishte ndryshe,une do te isha mbyllur ne nje dhome te eret,ku asnje reze dielli s'do lejoja te hyje brenda,ashtu do te rrija perjetesishte deri sa fundi te me vije,por jo kete gje smunda ta beje pikerishte per ju.


  Nuk i'a kam thene askujte dhe askujte s'do i'a them,e di vetem une,Zoti dhe kjo leter...

  Per mua dhe tek une gjithc'ka ka vdekur.
  Une nuk pres me asgje nga kjo bote,une nuk e jetoj te sotmen se neser do te behet mire,nuk pres qe nga qielli te pikoje nje yll dhe nje deshire e imja te plotesohet,sepse tek une kan vdekur edhe deshirat,ashtu sic kan vdekur shpresat dhe gjithc'ka.

  Me vdiq dhe zemra qe nga ai caste kur zemra e Nenes ndaloi rahjet e saj,dhe qe ateher une me e quaj veten "nje e vdekur e gjalle"

  Deri ateher kisha shpresa se nje dite do te behet mire,shkoja ne studime plote vullnet sepse deshira ime ishte qe nje dite te punesohem,te mare rroge dhe te sheroj Nenen time,te kujdesem per ate financiarishte dhe te i'a gjej asaj nje sherime,ti ndihmoja asaj qe me te mos kete brenge se neser c'ka do te na vendoj ne sofer per te ngrene - keshtu isha me pare,aq e lumtur dhe zemren plote me vullnet e shprese...

  Por....gjithcka vdiqe tek une qe nga ai caste kur nga duarte me iku edhe Dashuria e Nenes,qe nga ai caste kur me iku edhe ajo...

  Tani me s'dua t'ia di per asgje,zemren time te vdekure s'kam force qe ta rringjalle.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 6. #66
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  Tetovare oj motrushe,mjafton qe ke shpirt te paster,dhe qe ishe e rethuar me njerez qe te duan shume o xhan.

  http://www.orichas.com/espanha/refle...ect%20rose.jpg

 7. #67
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  Faliminderit Ty mik/e i/e dashur ''SHOK''

  Sot, dua te bej nje falenderim, nuk eshte ndonje nate e vecante, por fale atyre qe do falenderoj, cdo moment i jetes sime eshte i vecante, ka kuptim, dhe merr nje mesazh pervoje per jeten.. - Faleminderit Ty mik/e i/e dashur''SHOK'' per ekzistencen tende, sepse me ane te saj une zbulova cfare do te thote miqesi, cfare do te thote te kesh nje dore mbi supe
  kur ato rendohen nga te papriturat e jetes, cfare do te thote te mos jesh vetem ne asnje moment te jetes tende, sidomos atehere kur me se shumti ke nevoje..... - Faleminderit vella/moter, faleminderit qe ekzistoni, sepse fale jush une ndjehem ne brendesi te nje familjeje qe as tranzicionet me te forta nuk e lekunden, - Faleminderit Ty qe me perbuze, qe me zhgenjeve, qe me bere te qaj me ore te tera, qe me bere te ve ne pikpyetje faktin se edhe une vlej, sepse fale teje une mesova te vleresoj miqte, te vleresoj veten, dhe thjeshte te mos bej veprimet e tua.... Faleminderit Zot.... Ty me se shumti faleminderit, per gjithcka me ke dhuruar, per cdo here qe ke degjuar lutjet e mia, per cdo here qe me ke bekuar me dhuratat e tua..faleminderit pafund...!!!...

  Te perrqafoj netushe
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 8. #68
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,866
  Faleminderit
  281
  178 falenderime nė 145 postime
  Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin
  Faliminderit Ty mik/e i/e dashur ''SHOK''

  Sot, dua te bej nje falenderim, nuk eshte ndonje nate e vecante, por fale atyre qe do falenderoj, cdo moment i jetes sime eshte i vecante, ka kuptim, dhe merr nje mesazh pervoje per jeten.. - Faleminderit Ty mik/e i/e dashur''SHOK'' per ekzistencen tende, sepse me ane te saj une zbulova cfare do te thote miqesi, cfare do te thote te kesh nje dore mbi supe
  kur ato rendohen nga te papriturat e jetes, cfare do te thote te mos jesh vetem ne asnje moment te jetes tende, sidomos atehere kur me se shumti ke nevoje..... - Faleminderit vella/moter, faleminderit qe ekzistoni, sepse fale jush une ndjehem ne brendesi te nje familjeje qe as tranzicionet me te forta nuk e lekunden, - Faleminderit Ty qe me perbuze, qe me zhgenjeve, qe me bere te qaj me ore te tera, qe me bere te ve ne pikpyetje faktin se edhe une vlej, sepse fale teje une mesova te vleresoj miqte, te vleresoj veten, dhe thjeshte te mos bej veprimet e tua.... Faleminderit Zot.... Ty me se shumti faleminderit, per gjithcka me ke dhuruar, per cdo here qe ke degjuar lutjet e mia, per cdo here qe me ke bekuar me dhuratat e tua..faleminderit pafund...!!!...

  Te perrqafoj netushe
  Zocke e tetes!Duhet ta kuptosh se keshtu eshte jeta...
  E megjithate jeta eshte e bukur e duhet jetuar ne te gjitha dimensionet e saj...kete do deshte e nena jote besoj...
  Jeta vazhdon...

 9. #69
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  Citim Postuar mė parė nga pranvera bica Lexo Postimin
  Zocke e tetes!Duhet ta kuptosh se keshtu eshte jeta...
  E megjithate jeta eshte e bukur e duhet jetuar ne te gjitha dimensionet e saj...kete do deshte e nena jote besoj...
  Jeta vazhdon...
  Teta,une me tashme e kam kuptuar se "Jeta vazhdon" sepse po te mos e kisha kuptuar kete dhe te mos i kisha zbatuar ligjet e Jetes,une sote,nuk do te isha ketu e te shkruaja ketu.

  Jeta eshte e cuditshme,vertet eshte shume e cuditshme,te dnjesh dhimbje ne shpirte
  eshte dhimja me e rende qe njeriu e mbane,por njeriu e mbane ate dhe ajo ate njeriun pra ebene me te forte.
  Vetem ata qe kan jetuar nje jete te hidhure,por edhe te embel,te embel dhe te hidhure edin Jeten,une me tashme jam pajtuar me ate se Jeta nuk do te thote te Jetosh vetem "e Lumtur"

  Pas gjithckaje mi Teta,edhe pse une mund te u dukem sikur pesimiste,sikur nuk e dua Jeten,por une vetem ketu flase me ju,sepse jemi ne nje bote virtuele...
  Une e dua jeten ne disa raste,dhe besomeni,shume here e Falenderoj Zotin sepse me ka dhene moter e vella dhe miqesi,me ka dhene shume te mira,edhe pse mi mori ata,e vetdijshme se me asnje lumturi e jona gjithmon do te jete e ndame epr gjyse,une perseri Jetoj dhe falenderoj zotin per gjithcka.

  dhe une e di se edhe Nena ime s'do te donte te me shifte te merzitur,jan fjale t efundit te saj qe me tha "mos qaje"
  prandaj une "nuk qaje" sidomos prane syve te me te dashurve te mije q eme kan mbetur ne kete Cop Jete

  Perqafimet e mia Teta.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 10. #70
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  Jeta ime tashme ka mare nje kahje tjeter,biles edhe Jete nuk mund t'i thuash.

  Jan ditet e njejta qe me kalojn,s'ka asnje ndryshim,biles s'kam pasur asnje sukses gjate gjith ketyre viteve,plus qe kam deshtuar ne c'do pune qe kam bere,kam deshtuar edhe ne enderat e mia,asnjera nuk m'u realizua.

  Ashtu sic nuk m'u realizua endera qe gjithmon te jemi bashke ne.

  E din,se une endem neper bote ashtu kote...nuk e di dhe si ta them,si ta shprehi,si hije ndoshta...dhe kerkoj kujtimet tona neper c'do rrugic te ketij qyteti.

  E di se s'do te gjej asgje,asnje kujtim biles as edhe tendin emer,sepse c'do gje mori era,mbuloi bora,lagu shiu dhe dielli i dogj...por prapseprap shpirti ime c'do nate mere kete udhetim dhe tek mua c'do nate me sjell pikllimin si kembim.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 11. #71
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime

  Pėr: Nje leter e pa derguar...

  E dini,apo nuk e dini...


  Mendoj se edhe e dini,ndoshta nga qielli e shihni,jam pak me elumtur se sa ditet e tjera,e perse...po a nuk u tregoi engjulli mbrojtes i imi a?!

  Tani me bota ka nje kuptim tjeter per mua,jo sikur ju,jo sikur juve,por tashme ka dikush qe me don dhe e dua,dhe ka nevoj per ekzistencen time.
  Me bene te ndjehem mire kjo Babi/Nene, sepse une deri me tash as vete nuk e di se perse,per kend jetoja,ne te njejten kohe me vjen edhe keq kur e mendoj s enje dite do te largohem nga kjo shtepi dhe sdo te shohe vellan kur ta mer gjumi,s'do jem ketu kur te kete kokdhimje,kur te jete i emrzitur apo i gezuar.

  Me besoni,kjo e fundit ishte gjeja me e forte q eme ndalonte per t emare nje vendim kaq te rendesishem ne jete.

  Me besoni,se sa rende e pata kur te gjithe me thonin: ti ate e njeh,e ke pare,tani vendos vete,kisha mall pe rju dhe thoja me vete "ah sikur te ishin ata dy s'do me kishin lene kaq vetem ne keto momente kaq te veshtira" se sdinja cka te vendosja.

  E kisha frike se duke u nisur drejt nje jete te re timen,une po braktisja motren dhe vellezrit,kisha frik te jem e lumtur dhe nga lumturia te mos haroj ata,me se shumti kisha frik qe te mos i braktis ata.

  Por u be ,ndodhi...tani edhe une i perkas dikujt,mu ashtu sic i perkisje ti Nene Babit,sa me mungoni ne keto dite,e dini sa me mungoni,aq shume,aq shume....ah sikur te ishit ketu te me kapnit doren duke me thene: "mos ki frik nga kjo Jete me"

  Ketu,ne dhomen time te ersuar teksa shkruaj,deshmitar Zotin,une bija e juaj,u premtoj se motren dhe vellan edhe nga diku tjeter do ti shikoj,do kujdesem per ata,ndersa ty Babi keshtu te drejtohem: e mban mend kur te pata premtuar per vellan e vogel se nuk do ti mungoj as edhe me vogla loder,tani te premtoj se per ate do sfidoja edhe Boten.

  Nene,kam nevoj per keshillat e tua,dije se kur nuk do te te zevendesoj dhe deri s ate vdes nje Nene une do te dua.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 12. #72
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-09-2013
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Nje leter e pa derguar...

  Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin
  E dini,apo nuk e dini...


  Mendoj se edhe e dini,ndoshta nga qielli e shihni,jam pak me elumtur se sa ditet e tjera,e perse...po a nuk u tregoi engjulli mbrojtes i imi a?!

  Tani me bota ka nje kuptim tjeter per mua,jo sikur ju,jo sikur juve,por tashme ka dikush qe me don dhe e dua,dhe ka nevoj per ekzistencen time.
  Me bene te ndjehem mire kjo Babi/Nene, sepse une deri me tash as vete nuk e di se perse,per kend jetoja,ne te njejten kohe me vjen edhe keq kur e mendoj s enje dite do te largohem nga kjo shtepi dhe sdo te shohe vellan kur ta mer gjumi,s'do jem ketu kur te kete kokdhimje,kur te jete i emrzitur apo i gezuar.

  Me besoni,kjo e fundit ishte gjeja me e forte q eme ndalonte per t emare nje vendim kaq te rendesishem ne jete.

  Me besoni,se sa rende e pata kur te gjithe me thonin: ti ate e njeh,e ke pare,tani vendos vete,kisha mall pe rju dhe thoja me vete "ah sikur te ishin ata dy s'do me kishin lene kaq vetem ne keto momente kaq te veshtira" se sdinja cka te vendosja.

  E kisha frike se duke u nisur drejt nje jete te re timen,une po braktisja motren dhe vellezrit,kisha frik te jem e lumtur dhe nga lumturia te mos haroj ata,me se shumti kisha frik qe te mos i braktis ata.

  Por u be ,ndodhi...tani edhe une i perkas dikujt,mu ashtu sic i perkisje ti Nene Babit,sa me mungoni ne keto dite,e dini sa me mungoni,aq shume,aq shume....ah sikur te ishit ketu te me kapnit doren duke me thene: "mos ki frik nga kjo Jete me"

  Ketu,ne dhomen time te ersuar teksa shkruaj,deshmitar Zotin,une bija e juaj,u premtoj se motren dhe vellan edhe nga diku tjeter do ti shikoj,do kujdesem per ata,ndersa ty Babi keshtu te drejtohem: e mban mend kur te pata premtuar per vellan e vogel se nuk do ti mungoj as edhe me vogla loder,tani te premtoj se per ate do sfidoja edhe Boten.

  Nene,kam nevoj per keshillat e tua,dije se kur nuk do te te zevendesoj dhe deri s ate vdes nje Nene une do te dua.
  po lexoja shkrimet e tua, dhe akoma jam me lot ne sy... me vjen mire qe tani je me e lumtur,te uroj gjith te mirat e botes se vertet i meriton

 13. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar JH3 pėr postimin:

  tetovarja87 (14-09-2013)

 14. #73
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-02-2014
  Postime
  2
  Faleminderit
  2
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Nje leter e pa derguar...

  edhe une e kam nje leter te pa derguar ajo e drejtohes vetes sime
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga aderi : 04-02-2014 mė 07:19 Arsyeja: nuk me punon mire tstiera

 15. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar aderi pėr postimin:

  tetovarja87 (07-02-2014)

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •