Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-07-2009
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Shqiptart e Turqis - Dita Flamurit

  Edhe nj her gzuar Dita e Flamurit .

  Fotografiat (prej festa) :  Fotografiat t tjera (prej festa) : http://www.facebook.com/group.php?v=...id=33693170687

  Video(prej festa) : http://www.facebook.com/video/video....id=33693170687
  Ndryshuar pr her t fundit nga Mesut-Patrioti : 02-12-2009 m 10:52

 2. #2
  i larguar Maska e bindi
  Antarsuar
  17-10-2009
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  1,564
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Mesud Patrioti: Urime festen e flamurit!...Si kaloni ju shqiptaret ne turqi!...A keni ndonji
  form organizimi nder shqiptar,shoqata apo klube, ku mund te beni takime dhe te komunikoni
  ne mes vedi, ku mund ti,a qani hallet njeri tjetrit!?...
  Me fall qe ti bera gjithe keto pytje,sepse nuk pash asnje postim tjeter ,perve postimit tend,apo nuk ka shqiptar ne turqi qe jane te regjistruar ne Forumin Shqiptar qe te komunikojn
  mes veti neper mjet keti forumi!...
  pershendetje vllazrore.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-07-2009
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga bindi Lexo Postimin
  Mesud Patrioti: Urime festen e flamurit!...Si kaloni ju shqiptaret ne turqi!...A keni ndonji
  form organizimi nder shqiptar,shoqata apo klube, ku mund te beni takime dhe te komunikoni
  ne mes vedi, ku mund ti,a qani hallet njeri tjetrit!?...
  Me fall qe ti bera gjithe keto pytje,sepse nuk pash asnje postim tjeter ,perve postimit tend,apo nuk ka shqiptar ne turqi qe jane te regjistruar ne Forumin Shqiptar qe te komunikojn
  mes veti neper mjet keti forumi!...
  pershendetje vllazrore.
  Edhe un urime Dita e Flamurit.
  Shum shoqata ka, por pak pr "kombit Shqiptar" shumica jan "rumelia" dhe punojn asimiluar Shqiptart e Turqis.
  Shoqata punojn pr kombit ton: Shoqata Turk-Shqiptare dhe Grupi Rinia Shqiptare -Arnavut Genlik- . Tani festojm 17 shkurt dhe 28 nntor edhe bjm disa tjetr pun. Hapur nj kurs pr gjuhn Shqipe etj..
  Ka nj website pr Shqiptart e Turqis. Kulturore,historia dhe traditat ton e vrtet (www.arnavutum.com - www.arnavutgenclik.com m shum ka por keta adresat ma aktivist) e ktu Flasim shtjes Shqiptare, dhe problemat Turqia e t tjetr.

  M fal se s'di shum mir Shqip
  Ndryshuar pr her t fundit nga Mesut-Patrioti : 11-12-2009 m 18:48

 4. #4
  mall Maska e bili99
  Antarsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  57
  Postime
  1,805
  Faleminderit
  483
  46 falenderime n 33 postime
  Pershendetje Mesut-Patrioti,Gezuar qofshi ne festa dhe gjithmone !
  Eshte veshtire te mbesish shqiptar ne mergim, por perpjekja qe nuk ndalet per te mbijetuar si shqiptar jep fryt.
  Sic e ke thene qe nga kurset e Gjuhes Shqipe t'ja nisni, te tjerat dalngadale vijne vete, ne boten qe thuajse shkon te behet pa kufinj do te jete edhe me kollaj,lidhjet,maredhenjt, koha e informatikes qe jetojme te gjitha keto dhe plot te tjera do te lehtesojne te qenit dhe te mbijetuarit si shqiptar ne bote.
  Edhe ky Forum Shqiptar eshte nje ndihme e madhe per te gjithe ju, mesoni shume ketu, beni edhe anetar te tjere ketu, vete aferia ,komunikimi dhe mesimi i gjuhes...vec perpara, vazhdoni ...ju lumt!

  Pershendetje Mesut-Patrioti,
  Vellau yne ne Turqi.
  Shqiptar i pastert si loti,
  Rrenjet tek nena Shqipni.

  Mbani shqiptarine ne gjak,
  se sojin fisnik e keni .
  Mbani shqipen ne bajrak,
  kahdo shkoni ,kahdo veni !

  Fal me shendet prej nje shqiptari,
  qe si ty eshte ne mergim.
  Bashke me mallin nxehte si zjarri,
  Per Atdhe tend e Atdhe tim.


  me nderime per mergimtaret ne Turqi, per te shperngulurit me dhune ne Turqi, per kolonine e madhe shqiptare ne Turqi, per brezin e ri qe mundohet ti dale zot rrenjes se vet shqiptare dhe mundohet te mbijetoje si shqiptar :

  bili99
  Ndryshuar pr her t fundit nga bili99 : 13-12-2009 m 10:21
  I Ilirides jam Iliri,
  dhe i lire dua me mbet.
  Per cfardo xhevahiri,
  Shqiperine se jap per jete

 5. #5
  Islam
  Antarsuar
  29-06-2006
  Postime
  42
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  shqiptaret e t'rit po rujn dhe po dalin zot vet

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •