Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Postime
    11

    Shqiptarët e Turqisë - Dita Flamurit

    Edhe një herë gëzuar Dita e Flamurit .

    Fotografiat (prej festa) :



    Fotografiat të tjera (prej festa) : http://www.facebook.com/group.php?v=...id=33693170687

    Video(prej festa) : http://www.facebook.com/video/video....id=33693170687
    Ndryshuar për herë të fundit nga Mesut-Patrioti : 02-12-2009 më 11:52

  2. #2
    i larguar Maska e bindi
    Anëtarësuar
    17-10-2009
    Vendndodhja
    Ne bregdet
    Postime
    1,523
    Mesud Patrioti: Urime festen e flamurit!...Si kaloni ju shqiptaret ne turqi!...A keni ndonji
    form organizimi nder shqiptar,shoqata apo klube, ku mund te beni takime dhe te komunikoni
    ne mes vedi, ku mund ti,a qani hallet njeri tjetrit!?...
    Me fall qe ti bera gjithe keto pytje,sepse nuk pash asnje postim tjeter ,perveç postimit tend,apo nuk ka shqiptar ne turqi qe jane te regjistruar ne Forumin Shqiptar qe te komunikojn
    mes veti neper mjet keti forumi!...
    pershendetje vllazrore.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Postime
    11
    Citim Postuar më parë nga bindi Lexo Postimin
    Mesud Patrioti: Urime festen e flamurit!...Si kaloni ju shqiptaret ne turqi!...A keni ndonji
    form organizimi nder shqiptar,shoqata apo klube, ku mund te beni takime dhe te komunikoni
    ne mes vedi, ku mund ti,a qani hallet njeri tjetrit!?...
    Me fall qe ti bera gjithe keto pytje,sepse nuk pash asnje postim tjeter ,perveç postimit tend,apo nuk ka shqiptar ne turqi qe jane te regjistruar ne Forumin Shqiptar qe te komunikojn
    mes veti neper mjet keti forumi!...
    pershendetje vllazrore.
    Edhe unë urime Dita e Flamurit.
    Shumë shoqata ka, por pak për "kombit Shqiptar" shumica janë "rumelia" dhe punojnë asimiluar Shqiptarët e Turqisë.
    Shoqata punojnë për kombit tonë: Shoqata Turk-Shqiptare dhe Grupi Rinia Shqiptare -Arnavut Gençlik- . Tani festojmë 17 shkurtë dhe 28 nëntor edhe bëjmë disa tjetër punë. Hapur një kurs për gjuhën Shqipe etj..
    Ka një website për Shqiptarët e Turqisë. Kulturore,historia dhe traditat tonë e vërtet (www.arnavutum.com - www.arnavutgenclik.com më shumë ka por keta adresat ma aktivist) e këtu Flasim çështjes Shqiptare, dhe problemat Turqia e të tjetër.

    Më fal se s'di shumë mirë Shqip
    Ndryshuar për herë të fundit nga Mesut-Patrioti : 11-12-2009 më 19:48

  4. #4
    mall Maska e bili99
    Anëtarësuar
    05-04-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    1,804
    Pershendetje Mesut-Patrioti,Gezuar qofshi ne festa dhe gjithmone !
    Eshte veshtire te mbesish shqiptar ne mergim, por perpjekja qe nuk ndalet per te mbijetuar si shqiptar jep fryt.
    Sic e ke thene qe nga kurset e Gjuhes Shqipe t'ja nisni, te tjerat dalngadale vijne vete, ne boten qe thuajse shkon te behet pa kufinj do te jete edhe me kollaj,lidhjet,maredhenjt, koha e informatikes qe jetojme te gjitha keto dhe plot te tjera do te lehtesojne te qenit dhe te mbijetuarit si shqiptar ne bote.
    Edhe ky Forum Shqiptar eshte nje ndihme e madhe per te gjithe ju, mesoni shume ketu, beni edhe anetar te tjere ketu, vete aferia ,komunikimi dhe mesimi i gjuhes...vec perpara, vazhdoni ...ju lumt!

    Pershendetje Mesut-Patrioti,
    Vellau yne ne Turqi.
    Shqiptar i pastert si loti,
    Rrenjet tek nena Shqipni.

    Mbani shqiptarine ne gjak,
    se sojin fisnik e keni .
    Mbani shqipen ne bajrak,
    kahdo shkoni ,kahdo veni !

    Fal me shendet prej nje shqiptari,
    qe si ty eshte ne mergim.
    Bashke me mallin nxehte si zjarri,
    Per Atdhe tend e Atdhe tim.


    me nderime per mergimtaret ne Turqi, per te shperngulurit me dhune ne Turqi, per kolonine e madhe shqiptare ne Turqi, per brezin e ri qe mundohet ti dale zot rrenjes se vet shqiptare dhe mundohet te mbijetoje si shqiptar :

    bili99
    Ndryshuar për herë të fundit nga bili99 : 13-12-2009 më 11:21
    I Ilirides jam Iliri,
    dhe i lire dua me mbet.
    Per cfardo xhevahiri,
    Shqiperine se jap per jete

  5. #5
    shqiptaret e t'rit po rujn dhe po dalin zot vet

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •