Close
Faqja 2 prej 22 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 438

Tema: Jeta

 1. #21
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  DESHIRA IME

  Ah,sa deshir kam castin kur te vdes,
  i fundit qe te shoh i dashur ti te jesh,
  ne syt e mi te mbetesh,imazhin tend te mar,
  te pata per se gjalli,
  tani imazhin tend te kem nen varr.

  Por mos vendos ti lule,mos me sille kuror,
  vec ledhatoje varrin me dorene gjore,
  gelltite gojsherimin qe vjen te buza,ngec,
  e si per se gjalli,thirme..thirme...qengj.


  Dhe do ndegjosh bilbilin te shtegu aty prane,
  te kendoj trishtuar per dashurin tone te pare,
  por s'eshte zogu qe nis kendon te hija,
  ESHTE SHPIRTI IM,TE PUTHURAT E MIA

 2. #22
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-02-2009
  Vendndodhja
  ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
  Postime
  2,645
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  tetovarja87 Komplimente , Shume Te Bukura.

 3. #23
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  falemnderit partizoni...
  kalofshit mire.

  respekte nga une...

 4. #24
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  ATEHER KURR TE VIJE MAJI


  Nese une e para do te vdes,
  i fundit ti me puth ne ball,
  se me ke dashur me gjith shpirt,
  per aq kohe sa un isha gjalle.


  E po ta le si amanet,
  varrin e ftohte ku vet do hy,
  mos ma mbuloni me mermer,
  dua ti dal barit permbi.


  E kurr te ket ardhur Maji,
  tek varri eja,me tako,
  fijet e barit mbi koken time,
  me mall,si floket e mia m'i ledhato.


  Nga zemra ime e tretur,
  do te mbij nje lulekuqe,
  gjersa une nuk mund te ngrihem,
  ti mere puthe,puthe.


  Ne at cast ato do te mblidhen,
  petalet e kuqe nga malli,
  dhe do te puthin buzet e tua,
  si te puthja une per se gjalli.

 5. #25
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  FRIENDSHIP

  Are we friend's,ore we are not?
  You told me once but I forgot,
  so,tell me now,and tell me true,
  can I say I'm here for you?
  Of all friends I ever met,
  you're the one I won't forget,
  and if I diebefore you,
  can I go to haven and wait for you?
  I'll give the angels back their wing,
  and risk the lost of everything,
  just to prove my FRIENDSHIP is true,
  and to tell you:
  HOW LUCKY I'M HAVING A FRIEND LIKE YOU.

 6. #26
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  SI S'PATE MESHIRE

  Si s'pate meshire te vrasesh nje krijes qe sapo filloi te jetoj,
  si shkatrove nje ender qe ende nuk mbaroj??
  Per ty nuk ka falje as nga i madhi Zot,
  e nuk ka vend per veprat e tua ne kete bot.


  Kush ta dha te drejten te behesh udheheqes i nje dhimbje?
  Si e more guximin te aktrosh me aq bindje?
  Pse humbe nje shpres nga nje shpirt i tretur?
  Pse i nxore lotet nga keta sy te pa fjetur?


  C'do here e drejta fundoset ne thellesi,
  ne c'do zemer eshte shkruajtur te behet nje padrejtesi,
  vrave buzet qe ende nektarin se kishin shijuar,
  vrave nje voglushe qe mendonte se eshte e dashuruar.


  Si kishe ndergjegje te veprosh ne ate menyre?
  Ku e e gjete forcen te beshe nje gabim te tille?
  Mos i'u gezo vuajtjes te nje princeshe mizore!
  Mos u ndjej krenar per prishjen e nje jete rinore...

 7. #27
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  NE DHOMEN TIME
  Heshtje! Eresira mbreteron,
  mendja,e hutuar nje rrugdalje e kerkon,
  mbi tavolin,nje qiri qe eshte duke u mbarua,
  stilolapsin me ore te tera mbaj ne duar.


  Nga t'ja nisi une emjera,nga t'ja filloj?
  kam frig ndoshta stilolapsi ngel pa boj,
  ndoshta z'do me mjaftojn as njemije fleta,
  per te shkruar...per te shkruar...si u treta!?


  Eresire,perseri shume ersir,
  a thua dita valle s'ka te gdhire,
  e ky zog tek dritarja c'ka kerkon!?
  Me gjuhen e vet dic'ka me belbezon.


  Kur papritmas zogu ne dhomen time u shfaq,
  mu drejtua,me gjuhen tone (gjuhen e njerezve), te me flas,
  Me tha: C'bene ti ne kete vetmi?
  Mos humbe veten,jeto jeten o njeri!


  Ai shkelqente sikur dielli...por u largua,
  perseri dhoma ime u eresua,
  e qiriu nje fije drite qe me bente,
  edhe ai filloi te ngadalsonte.


  Atehere une e humbur ne mendime,
  u zhyta thelle ne boten time,
  ah! Kjo bote aq e rende qe me duket,
  mendja ime ne pranga po me futet!


  Se c'te beje,si t'vazhdoj,si t'mbijetoj?
  Perseri kthehem dhe zogun e kujtoj,
  nje tmenduar kush ishte ai nuk me tregoj,
  tek dritarje kthehem ndoshta perseri e takoj.


  Shiqova qiellin,disa fjale ne te veshtrova,
  Henen dhe yjet ne ato fjale i takova.
  " Ti JE BOTA s'ke pse humben ne vetvete,
  Ti je JETA,mos mendo se u trete,
  Ti je DRITA,s,ka c'te duhet erresira,
  ti je SHPRES, je LIRI, je NJERI " !!!


  Ku papritmas mua Hena me buzeqeshi,
  Edhe yjet i mori me pran veti,
  une e pyeta kush e beri kete mrekulli?
  " Zogu! ENGJULLI YTE MBROJTES" me tha- vetem per ty...

 8. #28
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  Askush me mire se ti


  Sa here qe bie nje yll nga qielli,
  mua nje lot m'pikon nga syt,
  ne zemren time s'ka me diell,
  por vetem lot dhe mall per ty.


  Askush me mir se ti,
  s'me zgjoi nga varri,
  askush me mire se ti,
  s'me varrosi per se gjalli.

 9. #29
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  JETA
  Jeta eshte nje dallge,
  qe hidhet ne breg,
  jeta eshte nje loder,
  qe gjithkush e prek,
  jeta eshte gezim,nje shpres e larget,
  jeta eshte dashuri,
  nje bote e zbrazet...

 10. #30
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  S'jetohet...jo

  Mos me bjer ne gjuj,
  mos me kerko falje,
  sepse u dashte me heret,
  te mendosh per ndarje.


  Ndoshta ne boten tjeter,
  do te digjesh ne zjarr,
  ateher te bie ne mend,
  te gjalle kur me ke shtyr ne varr.


  Vall ! Si ta kthej tash jeten nga fillimi?
  Kur nuk kam me shpresa se ka ardhe mbarimi !
  S'jetohet me shpres,s'jetohet me vall?
  S'jetohet me hares por me dhimbje e mall.


  Te ndez nje cigare, s'mund se nuk e pi,
  te theras ne emer,emrin nuk ta di,
  te shkoj nga kjo bot,jo.. se ty po t'pres,
  ne prehrin tend dua te vdes.


  Vdekja eshte e embel,nese vdes mbi ty,
  nese dora yte m'i mbyll keta sy,
  tash erdhi fundi z'di si me u ndare,
  mbetet LAMTUMIRA - DASHURI E PARĖ.

 11. #31
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  SA DUA

  Sa dua ta di,a te mungoj une ty?
  A ndjen nevoj te me shikosh ne sy?
  A te ka mar malli te ndegjosh zerin tim?
  Kur embel te thoja 'te dua shpirti im" !
  E puthjet e mia,sonte a i deshiron?
  Apo dikush tjeter buzen tende e kafshon ?!
  Po dora ime qe dridhej duke te ledhatuar,
  te mungon ajo,apo e ke zevendesuar?
  C'do nate torturohem keshtu ne vetmi,
  duke pasur c'do dit me shum nevoj per ty,
  e vetmja gje dua tet haroj,
  te filloj serisht per mua TE JETOJ...

 12. #32
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  NE DASMEN TENDE

  Ne dasmen tende,do te vi,patjeter,
  por jo si dasmor,por si plage e vjeter,
  do te ulem e vetmuar ne nje tavolin,
  dhe per fatim do te ngre dollin.


  Edhe e pa ftuar ne dasmen tende do te vi,
  e strukur,e lodhur si nje zog pa fole do te ri,
  e me lotet e mi do te pi,e do te dehem,
  do ta beje per ty,jo se do te defrehem.


  Ne qoftese pa dashuri do t'me shohesh,
  mos m'u afro,nuk do t'me njohesh,
  do ta kuptosh ne heshtje nje urim,
  e une do te qaje per fatin tim.


  E ne qoftese e bukur do te dukem edhe ateher,
  mos ma thuaj se z'do kete me vlere,
  teni te lutem te pakten ki pakes meshire,
  te lutem femijes se pare venja emrin e dashuris se vrare!

 13. #33
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  VAJI I BILBILIT


  Ne bilbil i bukur,
  shume nete po kendonte,
  dashurin e humbur,
  me lote e vajtonte.


  Ai bilbil i bukur,
  me ze qe po qane,
  ndarjen e dashuris,
  me lot po e lane.


  Ate bilbil te gjor,
  s'ka kush e ndegjon,
  plagete tija ne zemer,
  s'ka kush i'a sheron.


  Vajto bilbil,vajto,
  per fatin tend te zi,
  se edhe mua me ngjau,
  e njejta tradheti...

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e alem_de
  Anėtarėsuar
  02-10-2009
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  6,766
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 7 postime
  Komplimen Tetovare,te lumte.

 15. #35
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  falemnderit alem de...
  c'do te mirre..

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e alem_de
  Anėtarėsuar
  02-10-2009
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  6,766
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 7 postime

  pershendetje nga gjermania

  Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin
  falemnderit alem de...
  c'do te mirre..
  Faliminderit nga ti per keto poezi te bukura.Nuk mundem me gjet fjale te mjaftueshme per te falenderuar.Bravo.
  Respekt Alem

 17. #37
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  hehe nuk jan edhe aq te bukura,
  dikush mund te me kritikoje ngase jan te dhimbshme dhe trishtuese,
  por ja qe mua me dalin nga zemra dhe nga shpirti,
  dhe jan gjera qe gjithkush mund t'i perjetoj....


  Nderimet e mia.... per ju...

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e alem_de
  Anėtarėsuar
  02-10-2009
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  6,766
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin
  hehe nuk jan edhe aq te bukura,
  dikush mund te me kritikoje ngase jan te dhimbshme dhe trishtuese,
  por ja qe mua me dalin nga zemra dhe nga shpirti,
  dhe jan gjera qe gjithkush mund t'i perjetoj....


  Nderimet e mia.... per ju...
  Do me thene ti i nxjer nga menget e xhaketes.Kuse une nuk di me lidhe dy fjale bashke.Te paska paisur Zoti apo natyra me nje vyrtyt te mbrekullueshem.

  Komplimente: Nderimet e mia i ke gjithse si.

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
  Anėtarėsuar
  02-11-2009
  Postime
  1,715
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime
  KENGA E RINISE

  Rini,thueja ma te bukur qe e din
  Thueja kanges sate qe vlon ne gji
  Nxirre gezimin tend, te shpertheje me vrull.
  Mose e freno kengen le te marrin udhe

  Thueja kenges rini pashe syte e tu
  Te rroki , te puthi kengen te nxisi me dashuri
  me zjarrim tand, rini dhe te na mbysi dallga
  prej ndjenjash te shkumbuzeme q'i turbullon kengen

  Rini,thueja kanges dhe qeshu si femi
  Kumbini i zanit te perplaset per qielle
  dhe te k'theje prap te na se yjet te kane zili
  E ne te duam fort si nje diell thueja kenges rini
  Thueja gezimplot qeshu rini qeshu.
  Bota esht e jote
  S’ēarmatosem sa t’jetė jeta!

 20. #40
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  alem de te gjitheve na ka pajisur Zoti me dicka edhe pse njeri te perkryer nuk ka.
  Ne kete rast ty te ka dhene Zoti at qe din te thuash fjale te bukura,shprehesh bukur kjo eshte pra...


  LARGE VENDLINDJES


  Larg vendlindjes mua fati me dergoi,
  larg miqesis ai me coi...
  Por s'ka rendesi,une per fatin nuk brengosem,
  edhe pse ne Gjermani jam shqipetar dhe gezohem.
  E per miqte,shoqerin,shqiptarin qe se shikoj,
  ne kete forum un i takoj....  alem de kete poezi e ke nga une ne emer tendin,shpresoj se do ta pelqesh ngase nuk e di ne dicka a ja kam qelluaar...
  c'do te mire
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga tetovarja87 : 02-12-2009 mė 19:08

Faqja 2 prej 22 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •