Close
Faqja 22 prej 22 FillimFillim ... 12202122
Duke shfaqur rezultatin 421 deri 438 prej 438

Tema: Jeta

 1. #421
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  Mbi varrin e tim Ati

  Erdha une,serishte me vones,
  sote,sikur ate dite,
  ate mote,
  pa jete te gjeta i shtrejti ime,
  trupin akull,akuull te ftohte.
  Sote ketu jam dhe te lemoj dheun mbi koke,
  s'dua te qaje e te me dalin lote,
  nuk solla lule babi nuk solla kuror,
  nuk festohet ajo dite qe m'ike,
  ajo dite e gjore.
  Do ulem ketu pran teje do rri,
  jam ne mesim e me te dashurve te mi,
  u bene aq shume vite,
  sote u mbushet shtate,
  te theme e gjithe jeta,vertet kohe e gjate.
  Jetova si jetova vetem nje Zote e di,
  si e shuajta mallin kur doja ti shoh ata sy,
  si e kalova jeten pa nje keshill nga ti,
  sa te veshtir e pata rritjen o Baba pa ty.
  Sote,jam ketu edhe perseri s'me flete,
  do ta le mbi vare une kete flete,
  e di se nje engjull aty me degjone,
  e di se do vie dhe letren te te tregone.
  Nuk erdha me dhurat,ti mos m'u hidhero,
  diten qe vdiqe ti,erdha te te shohe,
  sote mendova se do jete me ndryshe se vite me pare,
  kur te vija une tek ti ,ti te me puthje ne balle.
  Mos te ikje ashtu pa me thene Lamtumire,
  C'do sekond te jetes e pata te veshtire.
  Jam ketu,mes jush ,por sote babi ty te rregulloj varrin,
  largoj ndonje gurre dhe e pastroj barin,
  dhe perseri kthehem e shkoje varr mbi varre,
  pa...ZGJOHUNI ME NGA VARRI O JU FAMILJARE
  (SE MALLI FORTE ME KA MARE).  23.07.2012
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga tetovarja87 : 23-07-2012 mė 09:17
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 2. #422
  i/e regjistruar Maska e issa
  Anėtarėsuar
  08-11-2002
  Vendndodhja
  GRADEC NEGOTINE E POLLOGUT GOSTIVAR
  Mosha
  54
  Postime
  32
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  -Zoti nuk i do ato qe qajne,nese besone ne zot dhe e beson sa shohe une te lutem shkruaje nje poezi me optimiste shkruaje nje poezi per bukurite e zotit tenden natyren,se fundi pse jo dashurise, jeto jeten me gjithe te keqia e te mira qe sjelle ajo.
  LE TE BUZQEDH FITYRA
  LE TE GEZOHET ZEMRA
  LETE GUFOJE MALLI
  LE TE MBETET KUJTIMI

  LE TE VAZHDOJE JETA
  LE TE.......  -JETOJE JETEN SE AJO ESHTE SHUME E SHKURTER!

 3. #423
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  Citim Postuar mė parė nga issa Lexo Postimin
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  -Zoti nuk i do ato qe qajne,nese besone ne zot dhe e beson sa shohe une te lutem shkruaje nje poezi me optimiste shkruaje nje poezi per bukurite e zotit tenden natyren,se fundi pse jo dashurise, jeto jeten me gjithe te keqia e te mira qe sjelle ajo.
  LE TE BUZQEDH FITYRA
  LE TE GEZOHET ZEMRA
  LETE GUFOJE MALLI
  LE TE MBETET KUJTIMI

  LE TE VAZHDOJE JETA
  LE TE.......  -JETOJE JETEN SE AJO ESHTE SHUME E SHKURTER!
  Pershendetje Gradeci,u gezova qe u takoj ketu,me fshatra jemi shume afer..
  Falemnderit per fjalet ejuaja paraprakishte..
  c'ka tju theme:
  bie ne hall njeriu,fshi lotet ne realitet,permbahu te mos qashe,shtiru kinse je elumtur,vetem e vetem per t emos merzitur ata qe ke rrethe vetes..
  te shkruash per dhimbjen qqe ndjen eshte te fshehish dhimbjen tende per syte dhe lumturin e dikujt tjeter per mua,i nderuar..


  Zoti e din se une lotin time e hedh ne varge,
  Ai patjeter se me done mua,
  sepse vete Ai ne ate moment me ka pare,
  s'qava kur u mbylla syte ne momentin e fundit,me keta dy duar.
  Nuk qava ateher e pse te qaje sote,
  por dhimbejn qe kam ndryshe si ta largoj,
  ndryshe malli tim si ta shuaj,
  Jam me e forte se vete gurri,por ndonjeher edhe une vuaj.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 4. #424
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  Ku ta kerkoj nje sikur ti

  Mes qiellit dhe tokes ndodhem shpeshe,
  shpeshe here jam atje tek yjet,
  me fleten ne duar,por jo...
  sikur nje poet,
  jam thjeshte une vajza me e thjeshte,
  kerkoj ne mes yjesh dic'ka qe m'u desh.
  Veshtroj poshte ne toke,
  me syrin gjigande te Henes,
  i shohe rruget e mbushura plote njerez,
  shpesh kerkoj keshillen e Nenes.
  Kerkoj dy sy qe i pashe,
  te cilet edhe ne terr shendrisnin,
  shpirtin e pervuajtur me shikime ujisnin,
  dy duar qe forte e shtrengonin doren time,
  nje kraharuar i ngrohte,
  qe me jepte mijra perqafime.
  Mes qielit dhe tokes rri pejzull shpeshe here,
  ku ta gjej nje sikur ti,nje zemer qe takova mu ne kete Pranvere.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 5. #425
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  Kure Thehet Zemra

  E heshtur ne mendime,sikur c'do dite,
  qe vite me pare,
  nje leter mbi tavolinen time,
  te shkruara dy fjale.

  Qiriu u harxhua,
  tani Hena ne cepin e dritares me jep drite,
  kam shume pak kohe...deri ne Agim,
  pastaj edhe kjo ka me u fike.

  Kthehem ne ate kohe,Princeza e fluturave,
  ku me nje monedh dhe me nje cop mendafsh,
  me benin fytyren e kukullave.

  Ndersa trupi i saj,me copeza prej druri,
  ne bllok vizatimi nje figur kuq e zi
  kinse me eshte..
  Flamuri.

  Jam une e buzqeshur,qe endem si flutur,
  edhe pse,s'kam kepuce te rreja..por,perseri jam e lumtur,
  ndonjeher me dridhen kembet ngase mirre nuk jam ushqyer,
  u be mesdite tashme qe nga fakulteti,jam kthyer.


  Sofren me shtrone Nena,me puthje ne balle e falenderoj,
  dhe nisem neper dhoma serishte te fluturoj,
  eshte bota ime,e varfun por,e lumturuar,
  kam gjithc'ka qe dua,jo..thjeshte,fotografi ne duar.


  Edhe pse sofra jone dy pjata dhe nje gote uje ka permbi,
  por,zemren se kishim te thyer,
  c'do gje per ne ishte lumturi,
  mrekulli.

  Hena akoma ketu,dhe me bene shoqeri,
  yjet i kam mbi koke permbi,
  sofren e kemi te mbushur,s'ka gje qe mungon,
  por,zemra e thyer,tashme as uji nuk shkon.

  Kepucet e rreja sonte i kam me yje,
  mbreme m'i dhuroi Hena,
  por,c'me duhet tani kur nuk eshte me Nena.

  Shume veta mundohen buzqeshjen te ma ndryshojn,
  te jeme me e lumtur nga une po kerkojn,
  mund ta beje,pse jo,vec si aktrim,
  dhe Askush pos Zotit s'do e dije Shpirtin time.

  Zemres se thyer si bene pershtypje me asgje,
  sikur edhe asfaltet te ishin shtruar me yje,
  e te ecja permbi to...
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 6. #426
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  Nene moj

  Kete vite erdha nje dite me heret,
  sepse vitet tjera gjithmon jame vonuar,
  Nene,jam ketu,prane teje,
  fole,fole me mua.


  Une jam ketu e ti s'me flet dote,
  m'u thane buzet o Nena ime,
  s'pata kuj ti theme nje fjale.
  qe mote.

  Sote do rri ketu dheun mbi varre do ta lemoj,
  ashtu sikur te lemoja koken kur kjo
  dreq jete na largoj.

  Ashtu sikur vite me pare,
  kur lusja Zotin te beje mrekulli,
  Mos te mere edhe nje engjull,
  pa Nene te mos le me femije.

  Edhe qiellin sote e kam shoke,
  me shoqeron me lotet e tije,
  por as trandofili nuk me flet,
  qe kam lene varrit permbi.

  Sa veshtire e kam o engjull ketu te qendroj,
  te bertas me heshtjen time hapu toke,
  se ka zbritje,
  atje poshte dua te shkoje.

  Kam shume malle edhe dhimbje,
  saqe as toka si mbane dote,
  e gjith Bota mbi shpinen time,
  pse s'me flet o Nene,e me le keshtu me lote.

  Po s'me fole edhe sote,njejt sikur vite me pare,
  do me duhet krejt nje vite,
  duke menduar pse s'me foli,
  derisa perseri te vi mbi kete varre.

  Po sme fole Nena ime,
  Ne ender sonte do te pres,
  poqese s'erdhe as ne Ender,
  Neser do lus zotin qe une te vdes.

  Nuk jetohet kjo Jete Nene,
  vec me nje fotografi ne duar,
  Me kupton edhe ti,
  malli per ty zemren ma ka shkatruar.

  Ti forte mire e di si te thoja une ateher,
  Nese ti me ike nga kjo Bote,
  une vete do ta beje qe te mos jeme me ne
  Kete Vere.

  Bolle,shume gjate une jetova,
  dhe Zotit per kete shpeshe i jam falenderuar,
  por nese ne ender nuk te shohe,
  une neser do jem shpirte ne nje trup te huaj.

  S'do jem vetja kete gje une e di,
  si ta shuaj kete mall,me thuaj ti o Perendi,
  kure dua ta puthe ne balle dhe doren t'ia shtrengoj,
  vec ne ender le te vije e pastaj tek Babi le te shkoje.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 7. #427
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  Kur putheshin yjet

  Nje Nate Vere si dikur,
  zemer forte,zemer gurre,
  u ula prane dritares qiellin te veshtroj,
  dhe me Henen te kuvendoj.

  Pashe sec pash ne qiellin plote hijeshi,
  se si dy yje flisnin per dashuri,
  ylli i pare me shume bente drite,
  ylli tjeter dridhej se kishte frike.

  Dal nga dal per cudi si u afruan!
  Zhduken eresiren,qiellin e ndricuan,
  Prap Cudi! Vetem nje yll me sheh syri!
  Dhe ky qenka me i bukuri,me i miri.

  M'u ndal zemra per nje cast e u hutova,
  mos vall jam ne ender dhe kete fantazova,
  yjet puthen dhe vallzojn ne hapsiren pakufi,
  sa qe edhe vete Hena u'a kishte zili.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 8. #428
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  Hesht


  Hesht qe te mos degjon njeri,
  nuk dua askush te shohe se si vdes,
  as hapat e mi s'dua te ndegjohen,
  as tik taku i zemres qe me nuk ka shpres.

  Akoma sa mbyll syte me shqafesh ti,
  eren e parfumit tende e kam akoma ne rrobat qe s'i kam lare,
  hesht qe te mos degjohen rrenkimet ..
  e zemres...zemres se vrare.

  I premtova vetes,por dhe Zotit,
  se per ty me askujt nuk do ti flas,
  do te thaj burimin e lotit,
  dhe s'do te besoj me ne dashuri sikur ditet qe lash pas.


  Hesht dhe me heshtjen time flas,
  kjo heshtje e mallkuar ushton sa qe shpirtin po me plas,
  qetesi dhe ne dhom s'ka asgje tjeter,
  pos tavolines,llampes dhe zemres sime mbi kete cop leter.
  14.02.2010
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 9. #429
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  C'ka do te ndodh me mua?!

  Ku vall do me dergoni?!
  Vall edhe mua ate shtrat te bukur,
  mes dhomes do ta vendoni?

  Rri me veten time,
  dhe me heshtjen bisedoj,
  kur une ti mbylli syte,do vine shoqet,
  e une s'do ti takoj.

  Pastaj do te thuan,sa e mire ka qene,
  sepse kjo ndodhe gjithmon,
  pasi qe vdekja nje njeri e rremben.

  Do te qaje vellau edhe motra,
  ah sikur te ishte,do thuan,
  kur te vendohet sofra.

  Do te me prekin doren,
  por,s'do mund te ma shtregojn,
  do me puthin syte,
  dhe flokun do ma rregullojn..

  C'mendime keto,qe me sillen ne mendje verdall,
  c'do te ndodhe me mua ,
  kur vdekja te me mare?!

  Ku do ma dergojne trupin,
  atje..ne mes dy varezash nuk ka vende,
  ... Me vendoni mbi koken e tyre,
  ah... kjo mendje po me ēmend.  03.09.2012
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 10. #430
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  Nate Vjeshte

  Erresira edhe sonte,nuk vonoi,
  leshoi pelerinen e saj mbi kete natyre,
  nje shi i turbullt e i lageshte si poli i veriut me
  ftoh,
  gjersa endem neper kete rrugic,
  nje gjeth vjeshte te tetorit,
  me kembe e shkela,
  dhe ftohtesin ne shpirte i'a ndjeva.
  Erresir mbi qiej,rruget jan boshe,
  e Hena ... mundohet qe te kapercej permes Rreve,
  qe i kane zene rrugen qe te me jep pak drite.
  Ndersa gjethet neper rruget e shkreta,
  henen mezi presin ta shohin.
  Cuditerishte mbreteron nje qetesi saqe
  edhe renjen e gjetheve arrije ta degjoje.
  Gjethe te zverdhura qe terri i ka mbuluar,
  per renjen e tyre qe c'do poet ka shkruar,
  dua te kthehem,por ku..nuk e di !
  Ose me mire te rri me Henen dhe me gjethet
  te krahasoj nje dashuri.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 11. #431
  i/e regjistruar Maska e issa
  Anėtarėsuar
  08-11-2002
  Vendndodhja
  GRADEC NEGOTINE E POLLOGUT GOSTIVAR
  Mosha
  54
  Postime
  32
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  -E bukur vertete vetem vazhdo i lexojme me kujdes yjet lindin por duhet kultivuarper te dhene tere shkelqimin e vete (epo duhet pak te inspirohen)

  LE TE BUZQEDH FITYRA
  LE TE GEZOHET ZEMRA
  LETE GUFOJE MALLI
  LE TE MBETET KUJTIMI

  LE TE VAZHDOJE JETA
  -LE TE.......  -JETOJE JETEN SE AJO ESHTE SHUME E SHKURTER!

 12. #432
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  Ne ikim

  Ne ikim large nga njeri tjetri
  aq large sic eshte qielli nga kjo toke,
  ikim per te mos u takuar me kurre,
  s'do te mbetemi me as edhe shoke.

  Ti iken large nga mua,
  sic iken dielli kur ne qiell vijne rret,
  ti as qe me pyet se c'fare une dua,
  te ikish nga miqesia vertet vrete.

  Ti iken dhe me mer nga duarte,
  gjithc'ka qe u mundova forte ta shtrengoj,
  si munde te ikish aq large,thjeshte nga frika,
  por...ne miqesi s'ka asi fjale "te dashuroj"

  Ti iken large nga mua,
  dhe mua me dergon large nga ti,
  ti ishe ai qe e urreje tradhetin?!
  Ateher...si po e le ne gjyse nje miqesi?!

  Ne ikim large,shume large...
  per te mos u shoqeruar kurre,
  poqese vazhdove keshtu te ikish...
  ateher mos .. i thuaj kurre vetes burre.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 13. #433
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  E Deshta Neno

  Pas gjithc'kaje fillova serishte,
  te shpresoj,
  per ate...
  Ta theme Neno ty se s'kam kujt ti tregoj,
  mendova se Zoti dashurit e vdekura me ate,
  do me konpenzonte,
  e dashure Neno ,pas juve shpppirti ime,
  ate..e donte...
  Me puthi Neno...
  shijova puthjen e pare,
  me ledhatoi flokun dhe me puthi ne balle,
  ta pranoj o Nene se ti ke te drejt ta dishe,
  edhe pse sje pran meje...
  e tani lotet te mi fshish s'mund te vishe...
  Po ta theme o Nene vetem ty,
  vetem ti do ta dish se c'ndodhi me ne te dy.
  E deshta dhe me deshi forte,
  por...s'e di se c'ndodhi me la keta sy me lote.
  Eh! sonte o Nene,si gjithnje me heshtjen une bisedoj,
  mbaje ne duar dashurit e vdekura e s'kam vende,ku ti vendoj.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 14. #434
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  Caste i bukure


  Ketu,sonte te dy,
  nen driten e henes,
  koken te venduar mbi supin tende,
  shikojm Henen dhe ne syte njeri tjetrit na
  humbasin keta sy.
  Asnjeher me pare keshtu nuk jam ndjere,
  jam aq e qete dhe e gezuar,
  i theme Vetes Jeta qenka e bukur,
  eh,sa paskam gabuar...!
  Caste i bukur per te vdekur perseri flas me veten time,
  sepse
  e nesermja do me rrembej keto kujtime,
  nga se te nesermen askush nuk e di,
  caste i bukur per te ikur dhe me vete te mare
  buzqeshjen dhe gezimin e dhuruar nga ti.
  .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga tetovarja87 : 02-11-2012 mė 16:40
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 15. #435
  i/e regjistruar Maska e inez
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne fantazi.
  Postime
  1,781
  Faleminderit
  4
  3 falenderime nė 3 postime
  shume te bukura te gjitha

 16. #436
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime
  Citim Postuar mė parė nga zemerngrire Lexo Postimin
  Ti nuk je pėr t'mė ardh gjynah
  as tė tillė nuk tė kam dashuruar.
  U mundova tė tė pėrkushtohem
  veq ashtu si e ke merituar.

  Poezitė nuk i shkruaj pėr ty
  dua vetėm nė shpirt tė shfryhem.
  Nėse ti don tė shkruash pėr tė dytė
  vazhdo shkruaj se unė si ndihem.

  Sa i pėrket ndjenjės sime
  asnjėherė s'ke pėr ta kuptuar,
  Do tė kėrkosh gjithė univerzin
  askund si unė s'ke pėr tė takuar.


  Ti nuk je ashtu si mendojnė tė tjerėt
  Pėr ty mėshirė kurrė nuk kam patur .
  Unė deshta ta vazhdoj jetėn me ty
  Veē nga arsyeja qė tė kam dashur.

  Dhe nė fund sa pėr dijeni ,
  asnjėherė nuk tė kam tradhtuar.
  Ne faj kemi qė tė dy ,
  qė gėnjeshtrave u kemi besuar.

  Ti

  Ti sa mire ma ke pershkru,
  gjithe universin e kam kerku,
  syte e tu me kure si takova,
  c'do skaj te botes te kerkova.


  Poezit me mungojne,
  jo qe per mua ti ti shkruash,
  por dua te te kem prane,
  ateher kur ti te gezohesh apo te vuash.

  Me genjeve kure me the,
  se adresen hapur me ke lene,
  une gjithkund te kerkova,
  sa e sa letra ti dergova.

  Tani mallkoj veten time,
  pse s'te thash mos shko,
  e humbur ne univers,
  zemra me thot: kerko,kerko...
  '

  flm per leximin Inez...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga tetovarja87 : 03-11-2012 mė 16:15
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 17. #437
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime

  Pėr: Jeta

  Unė

  Une e kam pare si eshte gezimi,
  edhe loti njekohesishte,
  une e kam ndjere si eshte trishtimi,
  e kam vuajtur kur te dhemb ky shpirte.

  Une me lote u laja dikur,
  dhe me lotet e mi u ushqeva,
  une mbi supe mbajta shume gurre,
  prapseprap une jetova.

  Nuk dua te te ofendoj,
  ty qe me quan mua jetime,
  jeten time nuk ta urroj,
  nuk kam zemer per mallkime.

  Ti s'e din se si eshte,
  te zgjohesh ne mengjes e te jet eresir,
  ti asnjeher sdo ta kuptosh,
  ngase ti te lumtur e pate femijerin.

  Fjale te renda qe me the,
  nuk do ti mbante as edhe toka,
  nuk prish pune zemrat e vuajtura,
  jan gjithnje me te forta.

  Ndoshta prinderit nuk i kam,
  por kam ruajtur kulturen e tyre,
  jo ne ejtimore por ne shtepi dhe une jam rritur,
  dhe ne kete shtepi me buzqeshje vella e moter i kam pritur.

  Ti se din si eshte e verteta,
  prandaj thua fjale fjale,
  une me zemer te plagosur,
  lutem qe Zoti asnje te aferm mos te te mare.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 18. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar tetovarja87 pėr postimin:

  [Elita] (03-11-2013)

 19. #438
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime

  Pėr: Jeta

  Dhe ishte koha te shkoje prane Babit,
  Kete gje tani une e kuptoj,
  Keshtu e ka thene dhe Perendia,
  Dashuria edhe pas vdekjes te jetoj.

  E kam zili dashurin tuaj,
  pa njeri tjetrin nuk rinit dote,
  e keshtu ne fund fare,
  ne kohe te shkurter te dy iket ne tjetren Bote.

  Do ta mare si shembull kete dashuri,
  gjithkend do ta binde se
  dashuria e sinqert jeton gjer ne perjetesi,
  dhe askush sdo kete te drejt te beje cudi.

  Nga dashuria juaj, sot jam ne kete Bote,
  nga dashuria juaj ,dashuroj edhe une sote,
  me dashurin tuaj,dashurin time ujis,
  me dashurin time,nga kujtesa ime kure s\do u braktis.

  Me mungoni shume,edhe pse e di,
  se jeni te lumtur atje ku jeni bashke,
  me kuptoni o miqe,kudo qe te shkoje,
  do te shkruaj per mallin e Nenes dhe Babas.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga tetovarja87 : 22-11-2013 mė 15:11
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

Faqja 22 prej 22 FillimFillim ... 12202122

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •