Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 28 prej 28
  1. #21
    kenga eshte fantastike,,dhe cfar jane keto katundare qe thojne kenga eshte kot fare turp tju vije se skeni vesh muzike dhe sdini cfar flisni,,kenga i ka te gjitha ritem melodi te bukur dhe shume rrengjethese,,kjo kenge ka shans ta fitoje eurovizionin,,eshte me te vertete shume em ire

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anėtarėsuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220

    Kėnga e Julianės e vjedhur?

    Juliana Pasha doli fituese e edicionit tė sivjetmė tė Festivalit nė RTSH, dhe automatikisht do tė jetė pėrfaqėsuesja e Shqipėrisė ne Eurovision 2010.

    Mirėpo, kėnga e saj "Nuk mundem pa ty" duke se ngjan me hitin e kėngėtarit australian Sam Sparro, nga viti 2008, "Black and Gold".

    Mė poshtė janė tė dyja kėngėt- kėnga e Juliana Pashės, "Nuk mundem pa ty" dhe ajo e Sam Sparros, "Black and Gold".





    Mė gėnjeu pasuria, jeta vrap mė iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka nė dhe tė huaj do tė vdes..

  3. #23
    Ragnald
    Anėtarėsuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Epo ca pret ti tani , qe kompozitoret te jene orrigjinale ne krijimet e tyre?

    Muzika ka vdek me kohe . Cka del sot jane thjesht versione te krijimeve te atehershme .

    Zere se 90% e muzikes eshte varrosur me kohe.

    Duhet te beheni koshent rreth ketij fenomeni.

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anėtarėsuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Festivali mbaroj: dhe u bė mirė!
    Mė duket qė ishte nga festivalet mė tė dobėta qė u mbajt ndonjėherė: i dobėt nė organizim, nė kompozim, tekste tė dobėta dhe interpretime qė lenin pėrshtypje " mėshire".
    Nga kėngėt qė dėgjuam pak kishte ose fare s'kishte kėngė Origjinale!
    Po e marr vetėm si shembull Dorina Garucin:
    Kėnga e saj ishte e vjedhur nga Kėngėtarja Suedeze e cila vitin e kaluar pėrfaqėsoj vendin e saj nė Eurosong.
    Merreni me emnd njė kėngė qė veq ka pėrfaqesuar njė shtet nė Eurosong - paraqitet nė festivalin e Kėngės nė radio Televizion dhe ata qė i kanė pranuar ato se kanė vėrejt kėtė gjė!
    Pastaj u tha qė edhe Juliana me kėngė tė dėgjuar dhe tė vjedhur teksa Edmond Zhulali kėtė vit erdhi me njė kėngė qė me pak nuanca dallonte nga kėnga e tij e vitit tė kaluar dhe kėngės sė para dy viteve.
    Skandaloze ishte paraqitja e Hilės me " Aria" ku s'kishte kėngė dhe tekst por vetėm njė" aria" o aria ndersa SKANDALOZJA mė e madhe ndodhi me kėtė Bojkan Lakon:
    Kėnga e tij ishte kombinim RUSO-ROME dhe aspak nuk tingėllonte si kėngė shqipe ndersa fundi i saj tė ngjante nė njė Kėngė Popullore Ruse!
    Sinēerisht t'ju them:
    " Mendoj qė nga ky Festival s'kemi se ēfarė tė mbajmė mend ndersa Alban Skenderaj dhe Mirjam Cami ishin KATASTROF!
    Udhėheqesit e Festivalit duhet tė mendojn mirė pėr herė tjerė se kujt i vėjnė mikrofonin e moderatorit sepse ta zėmė akoma s'janė pėr Pension Krasta, Silvana Braqe, Gjebrea, dhe shumė tė tjerė qė kanė mė pėrvoj nė moderime tė llojit tė tillė si ta zėmė Alketa Sejdiu.
    Festival i dobėt- shumė i dobėt dhe ardhtė me tjetėr frymė sa mė shpejt i 49-ti qė tė mos merremi mė me kėtė tė 48-tetin.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Preng Sherri : 28-12-2009 mė 14:57
    KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
    EDHE N'VORR ME T'PĖRMENDĖ KAM!

  5. #25
    “Nuk mundem pa ty” eshte fituese e Festivalit te Kenges 48. Ne vendin e dyte kenga e Anjeza Shahinit “Ne pasqyre” dhe vendi i trete Kamela Islami “Gjera te thjeshta”. Kenga fituese nuk te mbetej ne mend, por nga kenget qe konkuruan nuk kishte kushedi me te mira.





    Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

  6. #26
    Nuk mundem pa ty

    muzika: A. Gjebrea
    teksti: A. Gjebrea, P. Ēako


    Ti je ai
    Ke lindur ne ditet e mia
    Je fat, veē per mua
    Ti je ai
    Fjaloret ne bote nuk mjaftojne
    Te them sa te dua

    Me trego
    Nese kemi jetuar, nje here tjeter
    Kush je ti?
    Qe ne ēdo perqafim me sjell aromen e vjeter
    Kush je ti ?

    Ref
    Nuk mundem pa ty
    Nuk kam jete pa ty
    Rrefej mrekulline e botes time
    Falem per ty
    Dhe zgjohem me ty
    Ne paqe me ndjenje te pafundesive
    Aty do te gjej
    Gjej une veten time
    Pushtohem nga ty
    Ne nje ne te dy
    Frymemarrje qe mbet
    Ne fjale dashurie

    Une jam ajo
    Nuk dua te humbem nga ty
    Jetoj se te dua
    Une jam ajo
    Veten largoj nga gjithēka
    E gjej te harruar

    Me beso
    Ne e kemi jetuar nje here tjeter
    Vetem ti
    Histori perseritur, me sjell aromen e vjeter
    Vetem ti

    Ref
    ….

    Vizatohem ne tre dimensionet e tua
    Marr pa limit nga puthjet e tua
    Dhe pa perse te dua
    Me shume te dua
    Ne vitet e tua do jem,
    Do jem…


    http://www.kohajone.com/foto/2009122...0_artikull.jpg
    Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-01-2010
    Postime
    25
    Nuk jap dot mendim sepse ka vite qė nuk i ndjek.Nuk mė pėlqejnė, sidomos tekstet e tyre.

  8. #28
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anėtarėsuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Versioni anglisht i kėngės qė do ta prezantojė Shqipėrinė nė Eurovision (nuk di nėse ėshtė version pėrfundimtar).

    Life's too short to remove USB safely.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •