Close
Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 143 prej 143
  1. #141
    B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
    Anëtarësuar
    04-01-2010
    Vendndodhja
    .............
    Postime
    4,338
    Me çunin e pare vuajta disa se peridurial-ja nuk funksionoi siç duhet ..... keshtu qe perjetova lindjen sikur nuk kisha ilaç.....
    plus me ndihme ( masha , forceps) , plus perinée , ( se di si thuhet ne shqip) prap ato dhimbjet harrohen kur mban engjellin ne krahe

    Me çunin e dyte shkoi " si nje leter ne poste" lool shume mire , pa vuajtje pa te bertitme

  2. #142
    i/e regjistruar Maska e toni54
    Anëtarësuar
    25-02-2010
    Postime
    3,776
    kur po lexoj kete banen me lart ....sa e veshtire lindja ....problematike a hahahahahah

  3. #143
    i/e regjistruar Maska e bebi im
    Anëtarësuar
    03-07-2012
    Postime
    121
    Citim Postuar më parë nga alnosa Lexo Postimin
    pas 8 vjeteve po ben beben tjeter ?? une kam shume vite midis vllait dhe motres ,se si me dukej sikur kisha 4 prinder ne shtepi . Ka te mirat por dhe te keqijat e veta .

    Lindje te mbare ,cfare e ke djale apo vajze
    shyqyr qe vendosa thuaj me ne fund...
    por me vinte keq per gocen se me lutej gjithe diten, o mami dua nje vella (nuk do moter se ka hall se e konkuron). me ne fund e diskutuam me tim shoq edhe e vendosem, por kur e vendosem ne nuk ishte vendos atje lart akoma, dhe per disa muaj rrjesht qe tentonim nuk po ngelesha shtatzane, edhe tim shoq e kapi paniku (sic i kap burrat ne pergjithesi qe shqetesohen kot) hajde shkojme tek doktori me thoshte mua se duhet te kemi ndonje problem se s'ka mundesi 3 muaj rrjesht e te mos ngelesh...
    une nuk pranova, kisha frike ti hyja analizave e streseve edhe nje dite te bukur vendosa te mos shkoj tek mjeku. I thashe tim shoqi, une te mjeku nuk shkoj, po ngela mire po nuk ngela prape mire kam gocen sa per gjithe boten.
    edhe ai i shkreti deshi s'deshi ketu e perfundoi diskutimin. dhe pikerisht ne momentin qe ne e kishim mbledhur mendjen atehere ngela shtatzane.
    tani jam ne muajin e 4 dhe doktori me thote me 90% qe eshte vajze...
    jam shume e lumtur, por kuptohet edhe e stresuar...
    me frikson lindja, paslindja... po lexoja per ato vaksinat... lere lere nuk di cfare te mendoj me perpara njeriu i shkrete...

Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •