Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 26
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Faik
  Anėtarėsuar
  27-03-2003
  Vendndodhja
  Australi
  Mosha
  38
  Postime
  694
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Shqiptaret ne Australi..!!!

  G'DAY

  Ju lutem gjithe shqiptaret te Australise te paraqiten aty, dhe mund te diskutojme per zhvillimet aty....
  HISTORI E KESAJ TOKE
  LARRE ME GJAKUN E SHOKEVE

 2. #2
  ......................... Maska e Pogradecari
  Anėtarėsuar
  15-10-2002
  Vendndodhja
  a
  Postime
  542
  Faleminderit
  6
  9 falenderime nė 7 postime
  une kam qene ne melburn
  cfare do te dish

  shqiptaret o do mblidhnin dardha ne sheparton
  o do shisnin miell me ngjyre te bardhe dhe kafe
  shendet e para
  BB

 3. #3
  humble
  Anėtarėsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mir se u gjejm kojshi... what's up?
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Faik
  Anėtarėsuar
  27-03-2003
  Vendndodhja
  Australi
  Mosha
  38
  Postime
  694
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga GANGO of SG Lexo Postimin
  Mir se u gjejm kojshi... what's up?
  Not much up here, or should I say down here..

  Si shkoni andej a keni ndermend te vini down under..?
  HISTORI E KESAJ TOKE
  LARRE ME GJAKUN E SHOKEVE

 5. #5
  humble
  Anėtarėsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ciao Faik, jem tu u plak perdit more shok... well it is too fast to give an acurate answer as i just settled in Singapore finally... we hope for the best
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga GANGO of SG : 01-12-2009 mė 13:06
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Faik
  Anėtarėsuar
  27-03-2003
  Vendndodhja
  Australi
  Mosha
  38
  Postime
  694
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Why Singapore may I ask, not everyones number 1 destination,,?
  HISTORI E KESAJ TOKE
  LARRE ME GJAKUN E SHOKEVE

 7. #7
  humble
  Anėtarėsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  falem shok se jam vanua me tu pergjigj. Ne te vertet un kam pas plan me u transferu ne Australi por vendosa ktu se durt e Singaporit me kan ushqy e rrah... ... Singapori m'ka pas kerku per bir...
  Ishalla kurr por n'te zaft halli ne Singapor mos t'vin marre mem kerku mua, un do siguroj qe ti kursesh vetit telashe
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga GANGO of SG : 02-12-2009 mė 13:05
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Faik
  Anėtarėsuar
  27-03-2003
  Vendndodhja
  Australi
  Mosha
  38
  Postime
  694
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  gango,,, kismet vij nje dit dhe te rri pak dite... kam qene disa here por nuk kam dale prej aeroporti.. :-)

  Po dhe ti nese ke plan te vish nga ljo ane... lajmerohu dhe takohemi...
  Mire mbec dhe kalle singaporin...
  HISTORI E KESAJ TOKE
  LARRE ME GJAKUN E SHOKEVE

 9. #9
  humble
  Anėtarėsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Faleminers per urimin dhe miqsin faik, ne te njajten koh gzohem qe do te mirpresim ne Singapor per disa dit.
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 10. #10
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  16 falenderime nė 15 postime
  Pershendes shqiptaret e Australise what“s up people

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e lisa12
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  2,630
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga Faik Lexo Postimin
  G'DAY

  Ju lutem gjithe shqiptaret te Australise te paraqiten aty, dhe mund te diskutojme per zhvillimet aty....

  urime per temen ju uroj shkrim me humor
  dhe pse une nuk perkas ketu,po ju pershendes te gjitheve

 12. #12
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  16 falenderime nė 15 postime
  Citim Postuar mė parė nga lisa12 Lexo Postimin
  urime per temen ju uroj shkrim me humor
  dhe pse une nuk perkas ketu,po ju pershendes te gjitheve

  Shume mire hast du gemacht Lisushe keta kane mbetur fillkat

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e lisa12
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  2,630
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga gloreta Lexo Postimin
  Shume mire hast du gemacht Lisushe keta kane mbetur fillkat

  po une te ndjeka ty es war deine ide gewssen dhe thash po vij dhe une se sme thone ndoshta jo hahahaa

 14. #14
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Mirėmbrėma shqiptarė tė Australisė! Larg paskeni shkuar!

 15. #15
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  16 falenderime nė 15 postime
  Citim Postuar mė parė nga lisa12 Lexo Postimin
  po une te ndjeka ty es war deine ide gewssen dhe thash po vij dhe une se sme thone ndoshta jo hahahaa

  Gut gemacht lisa kane nevoje per shoqeri keta ketu

 16. #16
  ~SmiLe~ Maska e BaBy_BiRbA
  Anėtarėsuar
  30-04-2002
  Vendndodhja
  Melbourne, Land Down Under
  Mosha
  36
  Postime
  583
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  G'day from Melbourne :-D.
  Shmile Pweet Face..Me Wubz U :D

 17. #17
  | magjepsese | Maska e akrakadabra
  Anėtarėsuar
  09-12-2010
  Postime
  37
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  gd day everyone, si jeni? Le te bejeme nje perpjekje me te menduar dhe te mblidhemi edhe ne ne forumin tone se mesa shof ndryshe nga komunitetet e tjera shqiptare ne diaspore ne jemi pak dembele-a hehehe. Jam tejet e merzitun se shkuari neper forumet tjera e duke lexu te njajtat ore te njejtat gjera per faqe e faqe me radhe! Dua te bejme diskutime qe na ngijn thojm ne ne shkoder me muhabet e qyfyre! Come on guys!
  adventure in dreamland

 18. #18
  | magjepsese | Maska e akrakadabra
  Anėtarėsuar
  09-12-2010
  Postime
  37
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Good Afternoon Australia
  adventure in dreamland

 19. #19
  Τρελάρα Maska e Ksanthi
  Anėtarėsuar
  22-12-2007
  Vendndodhja
  Στ'αστέρια
  Postime
  2,816
  Faleminderit
  9
  56 falenderime nė 49 postime
  mirdita .nuk kam qene ndonje here ne australi vetem ne harte e di ku bie .Por nuk perjashtohet mundesia te emigroj aty ose te vi me pushime .ju qe jeni aty na jepni ca info ne lidhje me jeten , cmimet, rrogat, gjendjen sociale, cte drejta kemi nqs emigrojme , cilat jane profesionet qe gjejne me lehte pune .............flm paraprakisht.

 20. #20
  | magjepsese | Maska e akrakadabra
  Anėtarėsuar
  09-12-2010
  Postime
  37
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ksanthi Lexo Postimin
  mirdita .nuk kam qene ndonje here ne australi vetem ne harte e di ku bie .Por nuk perjashtohet mundesia te emigroj aty ose te vi me pushime .ju qe jeni aty na jepni ca info ne lidhje me jeten , cmimet, rrogat, gjendjen sociale, cte drejta kemi nqs emigrojme , cilat jane profesionet qe gjejne me lehte pune .............flm paraprakisht.
  Mirdita ketu ke te gjith informacionin qe kerkove ne gjuhen shqipe
  http://www.immi.gov.au/living-in-aus...e/_pdf/alb.pdf
  adventure in dreamland

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •