Close
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 111
 1. #1
  i larguar Maska e bindi
  Anėtarėsuar
  17-10-2009
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  1,523

  Sa jane fete ne sherbim te kombit dhe ruajtjes se identitetit shqiptar?

  Sa jane fete ne sherbim te kombit dhe te ruajtjes se identitetit Shqiptar?
  E titullova kete teme keshtu ,jo per te provokuar dikend.Por per nje fakt te thjesht
  dhe supstancial!Se njehere ne jete na lind nena Shqiptar!Se kemi nje komb! Se kemi nje atdhe!
  Kurse nga fete kemi mjafte, dhe ato mund ti ndrojme edhe shpesh sipas dyshires
  se secilit!...
  Ju lutem te jepni mendimin tuaj ,qofte edhe ndonje alternative ne lidhje me titullin
  qe shtrova me larte!...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bindi : 20-11-2009 mė 11:01

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,768
  Ne Kosove ka diku shume feja muslimane.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 20-11-2009 mė 13:38

 3. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-05-2009
  Postime
  795
  per islamin do kisha thene po ,kurse per te tjerat sma mer mendja , sepse te gjitj krishteret e kosoves dhe te maqedonis o jan bere maqedon o kroat

  nese doni te bindeni hulumtoni shqiptaret e rekes se gostivarit dhe kosovaret e gjakoves

 4. #4
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zürich.swiss
  Postime
  1,134
  Citim Postuar mė parė nga fegi Lexo Postimin
  Ne Kosove ka diku shume feja muslimane.

  Ne shqiperie ka ndikuar shume feja kristiane dhe si rezultate ka shkatrruar te nje pjese e madhe e popullsise ndjenjat kombetare..


  Te pakten kosovaret jane 99% atdhetare qka do thote se feja islame paska ndikuar ne ngritjen e ndjenjave atdhetare

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,768
  Citim Postuar mė parė nga drifilon Lexo Postimin
  Ne shqiperie ka ndikuar shume feja kristiane dhe si rezultate ka shkatrruar te nje pjese e madhe e popullsise ndjenjat kombetare..


  Te pakten kosovaret jane 99% atdhetare qka do thote se feja islame paska ndikuar ne ngritjen e ndjenjave atdhetare
  Mos martesa me shki qita ka ndiku.

 6. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-05-2009
  Postime
  795
  Citim Postuar mė parė nga fegi Lexo Postimin
  Mos martesa me shki qita ka ndiku.
  shkina e mer shkaun pse e ka fejen e perbashket ,kete e ke shembull me nuset e shqiperise .

  kurse shqiptari musliman nuk ja jep vajzen nji shkau serb dhe krishter

 7. #7
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zürich.swiss
  Postime
  1,134
  Citim Postuar mė parė nga muslimani72 Lexo Postimin
  per islamin do kisha thene po ,kurse per te tjerat sma mer mendja , sepse te gjitj krishteret e kosoves dhe te maqedonis o jan bere maqedon o kroat

  nese doni te bindeni hulumtoni shqiptaret e rekes se gostivarit dhe kosovaret e gjakoves

  Kjo eshte shume e vertet madje shume preij tyre edhe sote e shofin te ardhmen e tyre ne kroaci duke u slavizuar vetem e vetem per tu treguar me katolike se papa ..

  Dhe si rezultate i kesaij qmendurie te katolikve ka ngecur edhe gjakova dikure qyteti me i zhvilluar ne kosove sote nje paralagje e PEJES per faktin se katoliket nuk investoijn ne gjakove por ne KROACI pasi qe atje e shofin te ardhmen e tyre

  Une personalishte njofe shume katolike shqiptare nga kosova ketu ne zvicer te cilet kane blere shtepi dhe kane investuar ne kroaci ..

  Kame thene edhe nje here tjeter dhe qendroij pase keti mendimi se ma te poshter se katoliket shqiptare te kosoves nuk ka .............................
  Katoliket e shqiperise jane kreijt tjere

 8. #8
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,534
  Citim Postuar mė parė nga drifilon Lexo Postimin
  Kjo eshte shume e vertet madje shume preij tyre edhe sote e shofin te ardhmen e tyre ne kroaci duke u slavizuar vetem e vetem per tu treguar me katolike se papa ..

  Dhe si rezultate i kesaij qmendurie te katolikve ka ngecur edhe gjakova dikure qyteti me i zhvilluar ne kosove sote nje paralagje e PEJES per faktin se katoliket nuk investoijn ne gjakove por ne KROACI pasi qe atje e shofin te ardhmen e tyre

  Une personalishte njofe shume katolike shqiptare nga kosova ketu ne zvicer te cilet kane blere shtepi dhe kane investuar ne kroaci ..

  Kame thene edhe nje here tjeter dhe qendroij pase keti mendimi se ma te poshter se katoliket shqiptare te kosoves nuk ka .............................
  Katoliket e shqiperise jane kreijt tjere
  Ti me kete shkrim je duke e shfrehė mllanin e urrejtjes sepse asgjė ēka thua nuk eshte e vertetė.

  Katoliket shqiptar nuk e shohin prespektiven e vet me njerez sikurs eje ti, por as qe i bajnė pes pare bile per ta.

  Ne Gjakovė, biznesmenet mete forte jan Katoliket, shko dhe kerko, ndersa shume nga ata i kan edhe jasht bisneset, kam pare vėlla.

  Gjakova ishte e pasur sepse fabrikat e Gjakoves te cilat i pruni atje Mahmut Bakalli dhe Fadil Hoxha e te tjere ne at kohė, kjo ishte arsyeja se pse Gjakova kishte nje standart me te ngritur se sa disa qyetete te tjera. Mirpor fashatrat ishin shumė tė varfera, edhe me te varfera ato katolike, prandaj shumė katolik imigruan jasht dhe ata sot jane shume te pasur. Sot fshatrat jane me tė ngritura dhe shumė tė ndertuara. Sot Gjakovarėt nuk investojnė atje por ne Prishtinė, i di me emer dh mbiemer.

  Katoliket gjakovar e kan ne dore bisnesin dhe ata dominojne, poasht edhe Komunen.

  Ti qe i quan katoliket te poshter je duke treguar nivelin tende te ulet dhe urrejtjen tende, ata sigurisht jan te pa pershtatshem per ty sepse nuk jan taliban por jane Katolik.
  Gjej kohen tė lexosh, ėshtė themel i tė diturit.

 9. #9
  OPENMINDED Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,684
  Feja islame eshte shkaterrusja me e madhe e identitetit te nje kombi...per muslimanet nuk egziston nocioni komb...ata quajne komb kombin e madh musliman...feja ortodokse e krishtere dhe kjo eshte shkaterruese identiteti,me pak se islami kuptohet....kurse feja katolike nuk te detyron te mos jesh shqiptar,pra eshte feja me e pademshme...mos kujtoni se jam katolik dhe po mbroj katoliket,jam ateist me background ortodoks.

  Nje ateist dhe nje agnostik(fatmiresisht jane shumica e shqiptareve) mund te quhet me plot gojen SHQIPTAR
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga land : 20-11-2009 mė 15:15

 10. #10
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zürich.swiss
  Postime
  1,134
  Citim Postuar mė parė nga toni77_toni Lexo Postimin
  Ti me kete shkrim je duke e shfrehė mllanin e urrejtjes sepse asgjė ēka thua nuk eshte e vertetė.

  Katoliket shqiptar nuk e shohin prespektiven e vet me njerez sikurs eje ti, por as qe i bajnė pes pare bile per ta.

  Ne Gjakovė, biznesmenet mete forte jan Katoliket, shko dhe kerko, ndersa shume nga ata i kan edhe jasht bisneset, kam pare vėlla.

  Gjakova ishte e pasur sepse fabrikat e Gjakoves te cilat i pruni atje Mahmut Bakalli dhe Fadil Hoxha e te tjere ne at kohė, kjo ishte arsyeja se pse Gjakova kishte nje standart me te ngritur se sa disa qyetete te tjera. Mirpor fashatrat ishin shumė tė varfera, edhe me te varfera ato katolike, prandaj shumė katolik imigruan jasht dhe ata sot jane shume te pasur. Sot fshatrat jane me tė ngritura dhe shumė tė ndertuara. Sot Gjakovarėt nuk investojnė atje por ne Prishtinė, i di me emer dh mbiemer.

  Katoliket gjakovar e kan ne dore bisnesin dhe ata dominojne, poasht edhe Komunen.

  Ti qe i quan katoliket te poshter je duke treguar nivelin tende te ulet dhe urrejtjen tende, ata sigurisht jan te pa pershtatshem per ty sepse nuk jan taliban por jane Katolik.


  TONI77.

  Mu per faktin se i dua katoliket shqiptare po i quaj te poshter une toni i dua katoliket shqiptare, Nuk dua ti shofe katoliket shqiptare duke u slavizuar e kroatizuar nuk dua qe katoliket shqiptare te ikin dhe te asimiliohen slavizohen ne kroaci .
  I dua katoliket ne gjakove du qe katoliket te qendroijn aty ku e kane vendin du qe katoliket ta zhvilloijn gjakoven e stergjysherve te tyre .

  Dua qe katoliki te me ndiej mua shqiptarin muslimane per vella dhe ansajelltas pa me te voglin kompleks se jemi vllezer te nej gjaku kemi nje gjuhe nje flamure nje kulture nje atdhe por disa Fe ..
  Kemi shume gjera qe na bashkoijn por vetem nje qe na ndane

  Eshte e vertet se katoliket e gjakoves jane shume te pasure eshte e vertet se fshatrat e gjakoves jane shume te zhvilluara fale mergimtarve te saij shume te pasure gjithe andeij botes e sidomose ne zvicerr e zagrebe ku kontrolloijn biznese shume te fuqishme ..

  Por eshte edhe shume e vertet se per kapacitetin qe kane kan bere shume pake keta biznesmenet katolike nga gjakova
  Ti toni e dine se vetem ne zagrebe katoliket shqiptare nga gjakova kontrolloijn kane ne pronesi biznese qe shkoijn ne miliarda euro .

  Duke pasur parasyshe keteo fakte investimet e tyre ne gjakove jane minimale per vegje disa villave neper fshatrat e tyre ne te kunderten kapacitetet e tyre jane shum shume te medha qka do munde ta benin gjakoven nje nder gjytetet me te zhvilluara jo ne kosove por ne BALLKANE e jo te mbetet paralagje e pejes
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga drifilon : 20-11-2009 mė 15:44

 11. #11
  Musliman Shqiptar Maska e pejani34
  Anėtarėsuar
  18-04-2005
  Postime
  887
  Citim Postuar mė parė nga Eros- Lexo Postimin
  Feja islame eshte shkaterrusja me e madhe e identitetit te nje kombi...per muslimanet nuk egziston nocioni komb...ata quajne komb kombin e madh musliman...feja ortodokse e krishtere dhe kjo eshte shkaterruese identiteti,me pak se islami kuptohet....kurse feja katolike nuk te detyron te mos jesh shqiptar,pra eshte feja me e pademshme...mos kujtoni se jam katolik dhe po mbroj katoliket,jam ateist me background ortodoks.

  Nje ateist dhe nje agnostik(fatmiresisht jane shumica e shqiptareve) mund te quhet me plot gojen SHQIPTAR
  feja katolike dhe ortodokse ka ndiku qe te dezertojn nga lufta ata vet, ne kosov ku as 2% skan luftu

 12. #12
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Vendndodhja
  ........
  Postime
  309
  Katolikėt Shqiptar sado e kan rruajt kombin , por nga ortodokset per fat te keq JO .. Ktu ne Maqedoni u asimiliuan te gjithe , mendohet se gjysma e kti populli artificial jan shqiptar-ortodoks te asimiliuar , qe eshte per te ardhur keq..Por nuk duhet harruar se edhe presioni ka ber te veten .

 13. #13
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,534
  Citim Postuar mė parė nga pejani34 Lexo Postimin
  feja katolike dhe ortodokse ka ndiku qe te dezertojn nga lufta ata vet, ne kosov ku as 2% skan luftu
  Nga cili regjion vjen ti?

  Ti sigurisht gjatė luftes ke ikur jasht Kosove dhe as qe je ne ngjarje se qka ka ndodhur atje.

  Mos thuaj ashru sepse po del shume qesharak.

  Po edhe nese nuk ishe gjate luftes lexo nga historia sepse se paku mund te mesojsh diēka.

  Keto qe po i shiqon ti dh keto vlersime, UĒK-ja dhe populli nuk i shiqoj, Ne Kosovė luftuan te gjithė pa dallime. Ti as popull as UĒK as shqiptar nuk je sepse ti nuk e konsideron vetem Shqiptar por Musliman. Shqiptarėt flasin ndryshe.
  Gjej kohen tė lexosh, ėshtė themel i tė diturit.

 14. #14
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,534
  Citim Postuar mė parė nga drifilon Lexo Postimin
  TONI77.

  Mu per faktin se i dua katoliket shqiptare po i quaj te poshter une toni i dua katoliket shqiptare, Nuk dua ti shofe katoliket shqiptare duke u slavizuar e kroatizuar nuk dua qe katoliket shqiptare te ikin dhe te asimiliohen slavizohen ne kroaci .
  I dua katoliket ne gjakove du qe katoliket te qendroijn aty ku e kane vendin du qe katoliket ta zhvilloijn gjakoven e stergjysherve te tyre .

  Dua qe katoliki te me ndiej mua shqiptarin muslimane per vella dhe ansajelltas pa me te voglin kompleks se jemi vllezer te nej gjaku kemi nje gjuhe nje flamure nje kulture nje atdhe por disa Fe ..
  Kemi shume gjera qe na bashkoijn por vetem nje qe na ndane

  Eshte e vertet se katoliket e gjakoves jane shume te pasure eshte e vertet se fshatrat e gjakoves jane shume te zhvilluara fale mergimtarve te saij shume te pasure gjithe andeij botes e sidomose ne zvicerr e zagrebe ku kontrolloijn biznese shume te fuqishme ..

  Por eshte edhe shume e vertet se per kapacitetin qe kane kan bere shume pake keta biznesmenet katolike nga gjakova
  Ti toni e dine se vetem ne zagrebe katoliket shqiptare nga gjakova kontrolloijn kane ne pronesi biznese qe shkoijn ne miliarda euro .

  Duke pasur parasyshe keteo fakte investimet e tyre ne gjakove jane minimale per vegje disa villave neper fshatrat e tyre ne te kunderten kapacitetet e tyre jane shum shume te medha qka do munde ta benin gjakoven nje nder gjytetet me te zhvilluara jo ne kosove por ne BALLKANE e jo te mbetet paralagje e pejes
  Shiko, katoliket shqiptar jane detyruar te ikin nga Gjakova ne kohen e kaluar, kjo eshte e vertete. Tash atje jasht Kosove kan zhvilluar bisnesin dhe jeten, edhe kjo eshte normale. Ndoshta nuk eshte me e mira, por eshte normale te ndodhė ashtu.

  Unė jam vet nga Gjakova me perardhje, mos harro se ishim dy her te diskriminuar ne katoliket, njėher si katundar, dhe e dyta sepse ishim katolik.

  Tash pasi qe kan ndryshura sistemet, katundari dhe katoliku ka njė prespektivė atje sepse sistemi i votimit i sjellė nė pushtet udhėheqesit.

  Tash ose duhet qytetari ti merr me tė mirė katundaret por edhe katoliket per arsye te votave dhe tua plotesoj kerkesat, ose ata do ta votojnė ēdo her personin e vet. Pe at arsye Pal Leka edhe katolik edhe person qe vjen nga fshati, tash dy mandate udheheqė me Gjakoven. Kėshtu qe gjėrat sigurisht do te shkojnė ndryshe.

  Ti i ke quajtur katoliket te poshter, ajo nuk eshte e mirė. Nese thua se katoliket janė tė poshter pse nuk investojnė ne Gjakovė as ashtu nuk ke te drejt sepse ka shumė shqiptar nga besimet e ndryshme qe kan investuar jasht dhe qe jetojnė jasht Kosove dhe qe nuk kthehen te investojnė nė Kosovė. Nė Kosovė ende nuk janė krijuar kushte qe bisnesmenėt e fuqishem tė vinė nė KOsovė. Ti dhe secili e dini se per tė zhvilluar bisnese tė mėdha, duhet ti kontrollojnė ose Hashimi, ose Ramushi, ose ai tjetri dhe kjo i bėnė tė pa sigurtė. Nuk mundet njė bisnesmen i fuqishem tė vjen kėtu dhe tė bėher servil i Dautit apo i Hashimit. Ky eshte problm serioz sepse edhe unė jam njėri nder ata qe kam ardhur, jam kthyer nė Kosovė dhe prap jam detyruar tė zhvilloj bisnesin jasht Kosove sepse nuk shkuan punėt ashtu sikurse duhet tė shkojnė. Realisht familjen i kam ne Kosove dhe nuk mendoj as nuk deshiroj te jetojnė jasht Kosove, por bisnesi ne Kosove nuk shkon mirė nėse nuk i nenshtrohesh matrapazve te politikes tonė

  respekte
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga toni77_toni : 20-11-2009 mė 16:14
  Gjej kohen tė lexosh, ėshtė themel i tė diturit.

 15. #15
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zürich.swiss
  Postime
  1,134
  Citim Postuar mė parė nga Iliri. Lexo Postimin
  Katolikėt Shqiptar sado e kan rruajt kombin , por nga ortodokset per fat te keq JO .. Ktu ne Maqedoni u asimiliuan te gjithe , mendohet se gjysma e kti populli artificial jan shqiptar-ortodoks te asimiliuar , qe eshte per te ardhur keq..Por nuk duhet harruar se edhe presioni ka ber te veten .

  Per asimilimin e shqiptareve orthodokse dhe katolike ne maqedoni fajtore jane edhe shqiptaret muslimane ,

  Ilir kjo eshte mese e vertet dhe kete ma ka thene nje profesore shqiptare nga ohri .

  Kur e pyeta se perse u asimiluan dhe u larguan nga ne shqiptaret kristiane ne maqedoni profesori i nderuar ma ktheu ..

  Nuk u larguan te krishtert shqiptare nga ne por ne u larguam nga ata dhe atyre nuk u mbeti rruge tjeter perveq se te bashkejetoijn me dikend dhe keshtu filloij edhe asimilimi i tyre

  Per hire te se vertetes duhet thene te verteten ............

 16. #16
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Vendndodhja
  ........
  Postime
  309
  Citim Postuar mė parė nga drifilon Lexo Postimin
  Per asimilimin e shqiptareve orthodokse dhe katolike ne maqedoni fajtore jane edhe shqiptaret muslimane ,

  Ilir kjo eshte mese e vertet dhe kete ma ka thene nje profesore shqiptare nga ohri .

  Kur e pyeta se perse u asimiluan dhe u larguan nga ne shqiptaret kristiane ne maqedoni profesori i nderuar ma ktheu ..

  Nuk u larguan te krishtert shqiptare nga ne por ne u larguam nga ata dhe atyre nuk u mbeti rruge tjeter perveq se te bashkejetoijn me dikend dhe keshtu filloij edhe asimilimi i tyre

  Per hire te se vertetes duhet thene te verteten ............
  Natyrisht qė edhe ke ne muslimanėt ėshtė faji pėr asimilin e tyre , nuk e mohoj ate por , tė shumtėn e ka bėr shteti .. Shpresojm qė do kthehen pėrsėri .

 17. #17
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zürich.swiss
  Postime
  1,134
  Citim Postuar mė parė nga Iliri. Lexo Postimin
  Natyrisht qė edhe ke ne muslimanėt ėshtė faji pėr asimilin e tyre , nuk e mohoj ate por , tė shumtėn e ka bėr shteti .. Shpresojm qė do kthehen pėrsėri .
  Kjo eshte e pa diskutueshme se shteti i kontrolluar nga sllavo bullgaret ka ber shume ne kete dreijtime

  Sa i perket kthimit nuk besoij por edhe sikur te kthehen ata njerez duhet te bashkejtoijn me shqiptaret muslimane kur them bashkejetoijn ne menyre eksplicide mendoij se duhet te lidhen martesa me shqiptaret muslimane per qka keta te fundit me bejne te jem skeptike


  Mu per kete arsye u asimiluan shqiptaret kristiane dikure ne maqedonie sepse ishin te shperndare dhe natyrshem duhej te lidhnin martesa me dikend per qka u refuzuan nga shqiptaret muslimane dhe nuk ju mbeti rruge tjeter perveq se me sllavet...

 18. #18
  OPENMINDED Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,684
  Citim Postuar mė parė nga Iliri. Lexo Postimin
  Katolikėt Shqiptar sado e kan rruajt kombin , por nga ortodokset per fat te keq JO .. Ktu ne Maqedoni u asimiliuan te gjithe , mendohet se gjysma e kti populli artificial jan shqiptar-ortodoks te asimiliuar , qe eshte per te ardhur keq..Por nuk duhet harruar se edhe presioni ka ber te veten .
  Ben mire te shohesh ato milionat e shqiptareve muslimane te turqizuar ne turqi qe sot nuk dine asnje fjale shqip...............shqiptaret ortodokse dhe ata katolike jane shqiptare

  duket qarte qe ti nuk jeton ne shqiperi,i ke kto gjera me te degjume prej atyre debilave hoxhallare
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga land : 20-11-2009 mė 17:09

 19. #19
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zürich.swiss
  Postime
  1,134
  Citim Postuar mė parė nga Eros- Lexo Postimin
  Ben mire te shohesh ato milionat e shqiptareve muslimane te turqizuar ne turqi qe sot nuk dine asnje fjale shqip...............shqiptaret ortodokse dhe ata katolike jane shqiptare

  duket qarte qe ti nuk jeton ne shqiperi,i ke kto gjera me te degjume prej atyre debilave hoxhallare


  Po askushe nuk po mohone e askushe nuk tha se shqiptaret orthodokes apo katolike nuk jane shqiptare por fjala eshte ketu per asimilimin ...

  Po mire ata shqiptaret ne turqi u asimiluan por me gjithate ata ishin shume larg por neve po na asimiliohen shqiptaret para hundve .
  Ne trojet e tyre etnike ne ballkane ne rajon ne fqinjesi me shtetet shqiptare ne fqinjesi me katundet shqiptare kjo eshte tragjedija

  Ke raste te perditshme edhe sot e ter diten me shqiptaret ne mal te zi te besimit katolik shqiptaret katolike ne shkupe ku ende vazhdone kroaci etj.

  Se perse asimiliohet nje shqiptare ne amerike australi e turqi nuk eshte edhe aqe tragjike ..

 20. #20
  Musliman Shqiptar Maska e pejani34
  Anėtarėsuar
  18-04-2005
  Postime
  887
  Citim Postuar mė parė nga toni77_toni Lexo Postimin
  Nga cili regjion vjen ti?

  Ti sigurisht gjatė luftes ke ikur jasht Kosove dhe as qe je ne ngjarje se qka ka ndodhur atje.

  Mos thuaj ashru sepse po del shume qesharak.

  Po edhe nese nuk ishe gjate luftes lexo nga historia sepse se paku mund te mesojsh diēka.

  Keto qe po i shiqon ti dh keto vlersime, UĒK-ja dhe populli nuk i shiqoj, Ne Kosovė luftuan te gjithė pa dallime. Ti as popull as UĒK as shqiptar nuk je sepse ti nuk e konsideron vetem Shqiptar por Musliman. Shqiptarėt flasin ndryshe.
  elafandi edhe mini , ishin hyp permbi ni UR dhe ura gati i u rzu nga randesija, e elefandit dhe minit, 98% dhe 2% te dyt kan kuntribu

  shiqo vetem ni postim me lar si e quajn shumicen muslimane turq keta 2 %, ske diq ka kunder ti thuash ?
  ,
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga pejani34 : 20-11-2009 mė 17:31

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •