Close
Faqja 6 prej 20 FillimFillim ... 4567816 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 395
 1. #101
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  vazhdim
  Njė koleksion tė objekteve metalike pėrbėhet nga nėn-koleksione:
  nėn-mbledhja e bizhuteri: ai pėrmban lloje tė ndryshme tė rrathė, fibulae, unaza, kunjat, pendants dhe kopset rrip.
  1.kove
  2.ibrik
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 2. #102
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  vazhdim.
  1.Forme u-je me nje zogu
  2.Llambe
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 3. #103
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  vazhdim nga injeti vend Osjeke(Kroaci)
  Njė koleksion tė bizhuteri ari dhe xhevahireve

  Njė koleksion tė bizhuteri ari dhe xhevahireve nga fillimi shumė tė Muzeut tė Sllavonisė. Pjesė e grumbullimit tė ėshtė dhuruar dhe blerė, njė pjesė u zbulua gjatė gėrmimeve arkeologjike (tė gjetura nė varrezat 1952, 1956 dhe 1988 vit).
  Koleksioni pėrbėhet nga unaza, vathė,etj.
  1.Gure Kristali
  2.Unaze floriri
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 4. #104
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  vazhdim nga larte
  1.Gjerdan
  2.Unaza ari
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 5. #105
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  vazhdim nga lart.
  1.Varse Floriri
  2.Vathe florir me perle margaritar
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 6. #106
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  vazhdim nga larte.
  Njė koleksion i objekteve tė qelqit ėshtė njė koleksion i vogėl i nėn-ndarjes-tė lashtė dhe shumica e tij.
  pėrbėhet nga sendet e gjetura nė varret dhe sarcophagi.Koleksion perbehet nga nga kupa,shishe,loje etj.
  1.Aribalos (lloj filgjani)
  2.balzamarrij
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 7. #107
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  vazhdime nga larte
  1Shishe qelqi
  2.Ibrig
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 8. #108
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  Vazhdim nga larte
  1.Byzylik
  2.Ibrike
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 9. #109
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  Vazhdim nga lart
  1.Pikatore
  2.Shishe
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 10. #110
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  vazhim
  Mbledhja e objekteve tė kockave
  pėrbėhet nga njė numėr i madh i hala
  (kokat e tė cilėve janė tė zbukuruar me kap rrjetin portret, kafshėt, polyhedra, sfera, kone, etj), krehėr, lugė, zare plastike dhe figurina.
  http://img820.imageshack.us/img820/4...azompijetl.jpg

  1.formeu-je qe pershkruan nje gjel.
  2.furqete
  3.forme u-je qe pershkruan bust femre
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 10-10-2010 mė 12:01

 11. #111
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  vazhdim
  Njė koleksion tė afreske dhe mozaikė
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 12. #112
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  Njė koleksion tė vazo greke
  1.krater pulieze - (kuq-style, krah a)Image 1 of 3
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 10-10-2010 mė 12:16

 13. #113
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  vazhdim.
  lekit Attic - (Black motive-style)
  http://img143.imageshack.us/img143/6...nofiguraln.jpg
  [

 14. #114
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  vazhdim
  Egjiptian Mbledhja

  mbledhjet e statujve egjiptian pėrbėhet nga disa statujave, hajmalitė dhe figurina e panteonin egjiptian te hyjnive
  Artikujt jane nje dhurate Folkea F.L.Fisher dhe E.Hilda ne periudhen nga viti 1986.
  1898viti Stela i perkushtuar Osirus.Isis dhe Nephthys dhuruar B.Krauss.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 15. #115
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  vazhdim
  Nė pėrputhje me planin e zhvillimit pėr ndėrtimin e njė kampus nė kazermat ushtarake tė ish "Drava" nė zonėn e mbrojtur arkeologjike, Murse lashtė filloi nė vitin 2001
  foto 1-bone -perla
  2,Pincet bronzi
  3.llambe qermike
  http://img831.imageshack.us/img831/4...stanaperla.jpg
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 10-10-2010 mė 12:41

 16. #116
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  vazhdim OSJEK
  http://img20.imageshack.us/img20/977...atnazdjela.jpg

  1.Ene terra-sigillatna
  2.xhoker-patera
  3.bone-zeton
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 17. #117
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  Skulptur Antike bronzi jane te ralla te gjetura ne bote,kjo statuee gjetur ne funde te detit jashte ishullit te Veli Loinj Dalmaci ne Kroaci,nga Iliria e Lashte.
  Statuja ndoshta ishte ne rruge nga italia per te vedosur si manifestime te dominimit romake,dhe gjate udhtimit u fundose ne Detin Adriatike thuajse gati 2000 vjete dhe zbuluar ne vitin 1997.
  Statuja ishte ne gjendje te dobete per tu dalluar nga ndonji tipare te ftyres.
  Ai u kry nga ins.Kroat ne nje laboratoere ne Zagrebe.
  kjo statu nga koha Marcus Aurelius.

  http://img46.imageshack.us/img46/3448/skanna0001f.jpg
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 11-10-2010 mė 02:46

 18. #118
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  vazhdim
  G.Tordi,pershendet statujen e bronzite mirse vine prape ne jete jashte ujit.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 11-10-2010 mė 02:46

 19. #119
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  Koha e gurit-2,5 miljona vjete-4000 vjete p.e.s.
  Koha e bakrit-4000-3000 p.e.s.
  Koha e bronzite-2300 -800 p.e.s.
  Koha e hekurte -800-300 p.e.s.


  Guri prerese me i vjeter mjete i gjetur ne Kroaci(ister)Pereafersisht 900.000 p.e.s.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 23-10-2010 mė 13:01

 20. #120
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  IDOL-eshte kjo fotografi ose statue e arit per femra,e cila eshte punuar 3800-3300 p.e.sone.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

Faqja 6 prej 20 FillimFillim ... 4567816 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •