Close
Faqja 2 prej 20 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 395
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  Reliev helenike gruja tuj punu me shtage prej Trogiri
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  Mbishkrim Greke, Lumbarda dokumente i rendesishem diturie greke e kolonizimit
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 22-03-2010 mė 15:35

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  Fragment Permendore Romake triumfe per te robruarite Delmate,Gardun te Trilija te shekullit 1 te eres sone.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 22-03-2010 mė 15:46

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  Djali prej bronzi me Delfine i cili sherben si lampe ne Solin
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 22-03-2010 mė 16:19

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  Ene e lokalitetit nekropol te Histras ne Piqugima perfundim te Poreqite te shekullit 7 p.e.sone.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 22-03-2010 mė 16:30

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  http://www.forumishqiptar.com/attach...1&d=1272458615
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Francė
  Postime
  5,631
  Shume te rendesishme keto gjetje fegi, te falemenderit.
  Askush nuk te pyt: ē'ka bere atedheu per ty por ē'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  Ne lokalitet Floket Turke Ne Topuske gjate kerkimeve arkeologjike kroate-boshnjake
  Kan gjetur vedin me rendesi te madhe zbulimin e nji strehe ilire rreth 500 idhull nji shifer shume me e larte se pothuaje te gjitha vendeve tjera ne Kroaci duke perfshir Bosnjen.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 06-05-2010 mė 07:21

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  Zbulimet e shenjet Ilire prej kohes te Helenizimit(Ne Ibid Fshatin Nakovana ne gadishullin Peljesaqit ne Dalmaci

  Koha e Qytetit nga periudha e hershme neolite(rrethe 6000 pes)deri ne funde te epokes se hekurit te vone(shek.1 pes)
  Studimet u filluan ne qershore 1999, germimet ne hyrje te shpelles ne afersi te hetimeve hetimore nga vitet shtatedhjeta e me vone edhe vjete,arkeologet zbuluan Niksa Patricus.
  Gjate hulumtimeve tone kemi zbuluar sasi te medha arkeologjike e gjera te vleshme

  Gjetjet Arkeologjike nga kanali sapo i zbuluar kryesisht nga koha e perfundimit te 4 ne 1 para eres sone(afersisht nga mbretrimet te Aleksandrit te madheKjo mese shumti nga anijet qeramike.
  Gjetjet jane te perqendruar rreth nje stalagamite te vetmuar qe dominon zonen e dhomes shpellen kryesore.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 06-05-2010 mė 14:16

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  Interpretimi i sitit jo stalagmit eshte pa dyshime forma etij i ngjan nje organ seksual i mashkullit.Pjesa e rezultateve te permbante rrethe tije jane te enve te veqananta te permbledhura gjate sherbimeve dhuratave ceremoniale disa prej tyre mbajne mbishkrime ne greqisht dhe latinishte
  Ritualet ndoshta te pjellorise ose potenca
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 06-05-2010 mė 15:17

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  Ky vende kaqen i mbyllur afro 2000 vjete kerkush se ka dite per ket vende te shejte ilire
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 06-05-2010 mė 14:38

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  Rezultatet e Arritura: Gjer me tani se skemi ditur thuaje asgje per shejte ilire para romake.
  Ne presim qe rezultatet tona te analizes qe vijon esht per tu trajtuar disa nga pytjet te hapura ne lidhje me besimet dhe identitetin kulturor te Ilirve, si dhe lidhje e tyre me grekete dhe boten Romake ne shekuje para se perfshirja e Dalmacise ne shtetin Romake.

  Te gjitha materijalet e mbledhura jane te ruajtur ne depo te Muzeut Arkeolgjik ne Dubrovnik. Se shpejti dote hapen ne nje vende per muze
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 06-05-2010 mė 15:24

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  1.Shperndarja e Fiseve Ilire
  2.Ene (urne)e Vucendol 2000 vjete para krishtit Zagreb
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 07-05-2010 mė 02:30

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  1.Koka ilire nga Solona
  2.Alfabete ilir
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 07-05-2010 mė 03:02

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  1.Hyjnesha Diana ne Gjueti
  2.HYjni ilir Silvan
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  Njė anijembytje pėrmban vlerė 5million Evro tė thesareve tė lashta ėshtė e mbrojtur nga njė kafaz, duke krijuar njė gjigant i sigurt nėnujore, nė Kroaci.  Shekullit tė dytė anije tregtare greke shtrihet ne shtratin e detit nė brigjet e Cavtat.
  Little mbetet i anijes prej druri, por vazo ngarkesės sė saj tė amphora enė prej argjile - qeramike - ende mbetet bėrė pirg rresht me rradhė.

  Vazo, e cila fillimisht pėrmbante vaj ulliri dhe verė, janė ende tė paketuara ngushtė nė tė mbajė mallra si ata ishin shekuj mė parė.

  ngarkesė e saj - njė prej mė tė mirė tė ruhet nga njė aksident lashtė - ka rėndėsi tė madhe historike dhe ka njė vlerė tė llogaritur prej £ 5m nė tregun e zi.

  Autoritetet kroate janė tė shqetėsuar nė mėnyrė pėr plaēkitėsit plaēkitjen objektet e vlefshme qė ata kanė mbrojtur tani vendin - me njė kafaz metalik.

  Kafaz i fortė pėrmban njė derė tė madhe varet, e cila ėshtė mbajtur i bllokuar me qasje tė rastit lėshohet pėr zhytės nėn mbikėqyrje tė rreptė.

  Fotografim neneujor i Neil Shpresa, e Torpoint nė Cornwall, ishte nė mesin e atyre dhėnė leje tė pikiatė rrėnuar.

  Ai tha: "Unė jam njė peshkatar me pėrvojė dhe e kam fetar, rrėnojave tė gjithė botėn, por kjo ka qenė pėrvojė mė unike.

  "Unė kam qenė i marrė atje poshtė nga njeriu qė zbuloi atė. Sapo ishin mbaruar ato mbyllur derėn dhe e bllokoi pėrsėri.

  "Natyrisht, kur je brenda ju nuk mund tė prekin ndonjė tė ngarkesave si ajo ėshtė shumė i vlefshėm, kėshtu qė ata nuk e le vetėm dikush brenda nė kafaz.

  "Ju duhet aftėsi tė shkėlqyera buoyancy kėshtu qė ju nuk jeni i dėmtuar kėto gjėra tė vlefshme."

  Ai ishte duke punuar nė njė detyrė pėr (AC Nėn-Aqua britanik Klubi i BS-) pikiatė revista.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 11-05-2010 mė 18:12

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  1.Sopate Guri e gjetur ne Opatovin
  2.Vare me Urna ne Arke Guri 1239-1100 para e sone Zagrebe
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 14-05-2010 mė 02:53

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  http://www.forumishqiptar.com/attachment.php? attachmentid=131765&stc=1&d=1273821789
  2Ene Qeramike 1230-1100 p.e.se r Zagrebe
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 14-05-2010 mė 03:22

 19. #39

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,767
  1.Statuj Mermeri Ikar gjusma e 3 psr Ne Vugrovc
  2.Koke Romake shek 2 ne e gjetur ne Rugen Petrinnjsko
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 14-05-2010 mė 03:40

Faqja 2 prej 20 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •