Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 72
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,221

  AKR-LDD organizojne protesta n Gjakov pr manipulim dhe vjedhje votash

  Kusari-Lila organizon protest n Gjakov

  N shenj paknaqsie me rezultatin e arritur n zgjedhjet e 15 nntorit, kandidatja pr kryetare t komuns s Gjakovs nga koalicioni AKR-LDD, Mimoza Kusari-Lila, ka organizuar t martn protest n qendr t qytetit.  Sipas saj n disa vendvotime ka pasur manipulime dhe vjedhje t votave. Kusari Lila gjithashtu shprehi keqardhje para elektoratit t saj pr pamundsin e mbrojtjes s vots s tyre.

  Ndrkaq, Aleanca Kosova e Re, nprmjet nj komunikate pr media, e ka vlersuar protestn e qytetarve t Gjakovs, si thirrje demokratike pr drejtsi dhe respektim t vots s lir.

  Kjo thirrje e qytetarve t Gjakovs sipas AKR-s sht thirrje e shpress pr vetdijesim edhe n qytete t tjera t Kosovs, duke e par se imazhi i ktyre zgjedhjeve sht dmtuar me manipulimin e votave n Gjakov dhe Viti, gj q shton dyshimin pr manipulime edhe n komuna t tjera si Prishtina Kamenica dhe Kaaniku.

  AKR nuk mund t pajtohet me vlersimin e institucioneve, se kto zgjedhje u zhvilluan n frym t lir dhe demokratike. Faktet, sipas AKR-s, flasin ndryshe.

  Institucionet prgjegjse t shtetit ton, nuk mund t injorojn videot ku shihet mbushja e kutive nga komisioner t partive t ndryshme. Raportet e policis pr krcnime me arm dhe votimet n emr t atyre q nuk jan n kt jet, apo q jetojn jasht Kosovs, thuhet n reagim.

  Presidenti dhe gjith prfaqsuesit e lart t shtetit duhet t distancohen nga interesat e ngushta partiake dhe t vlersojn drejt kt proces zgjedhor, n mnyr q t mund t prmirsojm gabimet q jan br. Prandaj ata nuk mund t pretendojn se jemi shtet demorkatik n qoft se heshtet prball ktyre manipulimeve, vlerson AKR.

  Po ashtu thuhet se kjo parti nuk do t pranoj asnjher keqprdorimin e votave si dika t mir, por do ta luftojm me t gjitha format demokratike cenimin dhe shkeljen e vullnetit t qytetarve.

  Aleanca Kosova e Re, krkon nga Institucionet e Kosovs dhe nga KZAP-ja, q t marrin masa t menjhershme, pr zbardhjen e s vrtets n Gjakov dhe n seciln komun tjetr, ku ka pasur keqprdorime t votave. Ne e mbshtesim fuqishm protestn e sotme ne Gjakov, duke e vlersuar demokratike dhe t qytetruar, si thirrje paqsore pr drejtsi, prfundon komunikata. /Telegrafi/


  Sipas rezultatit preliminar t publikuar nga KQZ-ja, kryetari aktual Pal Lekaj nga radht e Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs ka fituar 52.8 % ndrsa kandidatja e koalicionit AKR LDD Mimoza Kusari Lila 40.07%.

 2. #2
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Antarsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nn hijen e Diellit
  Postime
  4,408
  Realisht kan te drejt per protest, sepse doren ne zemer vjedhja e votave ne kete komune eshte dokumentu edhe me video, keshtu qe nje manipulim i till, pothuajse ne menyre direkte ka ndiku ne rezultatin e final te zgjedhjeve ne kete komune.

  Per kete qeshtje, kerkoheshin Kamerat ne vendvotime, mirpo ....

  AKRs patjeter eshte dashur ti jepet rasti ne keto zgjedhje qe te deshmohet, mjaft m me monotoni korrupsioni dhe degradimi te qdo vlere pozitive. Bile eshte dashur qe sepaku nje komune ti jepet ne udheheqje, si eksperiment qe ta shofim se si shkon puna. Besoj qe duke pasur aftesin menaxherjale te udheheq nje bisnes aq me renome ne bote siq eshte Mabetex, sigurisht se nje komun do ta bente qe te ndriqoj edhe komunat e tjera me drite, kur nuk kan rryme
  Ndryshuar pr her t fundit nga fisniku-student : 17-11-2009 m 10:00
  "Idea sht Kshilltari m i mir i Veprs"

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e B.C.B
  Antarsuar
  30-05-2009
  Vendndodhja
  Republika e Prishtines
  Postime
  796
  qkas bojn katunart,kriminelat,hajnat,gjithqka jon n`gjendje me bo veq me mbajt poziten...mjer gjakova nen qeverisjen e kujt ka mbet,edhe definitivisht vota ju kan vjedh akr-ldd sepse gjakovart kurr hiq nuk ma mer mendja qe para mimoza kusarit votojne ata katunart e ramushit...
  hajnia u pa edhe ne tv,ose ma mir me thon njona prej hajnive se edhe ne prishtine pdk boll u mundu me vjedh vota ama prap nuk e arriti qellimin...
  ne baze t`pjesmarrjes se qytetarve ne proteste do shihet a jon vjedh vota a jo.numri i qytetarve n`proteste mundet me tregu.
  zoti ju nimoft gjakovarve se hiq punt mir si kan prej mafise ramush shumarit.
  Ndryshuar pr her t fundit nga B.C.B : 17-11-2009 m 10:39

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,221
  E kam lexuar me vmendje krkesen e ksaj pr organizimin e nj proteste n Gjakov. Jam munduar sa m shum q kt protest ta nxjerr n disa forume t mdha shqiptare dhe t'i njoftojm edhe qytetaret t tjere t Kosoves q ti bashkohen ksaj proteste dhe t krkojn voten e tyre. Nuk e besoj q Pal Lekaj ka arrit me fitu aq shum por mafia pushtetare ashtu sic i shpalli rezultatet ende pa u mbyll qendrat e vend votimeve duket qart se nuk kan qen "Zgjedhje fer dhe demokratike" por manipuluese q kt her e shfrtyzuan Hashim Thaci & Co. Po ashtu amanetin e Hashimit e coj n vend dhe fitoj dhe Ramushi duke e marr Gjakoves n nj menyr shum turpruse.

  Shpresoj q t rishikohen edhe njher votat sepse jam shum i sigurt se ka manipulime dhe vjedhje votash 1000% i sigurt pasi kto klane politike i frigohen punes se Mimozes dhe Partis AKR-LDD sepse pas katr vitesh mund t ndodh edhe n komuna t tjera kur t shofin ndryshimet n Gjakov/Viti dhe mos t Votohen m kukullat sic i votuan tani e 8 vjet.


 5. #5
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,914
  realisht do duhej ne ter kosoven te perseriten votimet. pa kamera se bejn dote voten e l;ire sepse ajo po ngulfastet . njerzi me arm e maska kan friksu qytetaret ne drenas klin e rahovec, simbase shoqrise civile kto zgjedhje kane qen nene trysnin e armeve ,te rrugaqave te cilet jone ber penges kryesore dhe kane ndiku qe dhjetra antar te pdk -es jon largu nga partia ne shej revolte.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731
  Citim Postuar m par nga Nice_Boy Lexo Postimin
  E kam lexuar me vmendje krkesen e ksaj pr organizimin e nj proteste n Gjakov. Jam munduar sa m shum q kt protest ta nxjerr n disa forume t mdha shqiptare dhe t'i njoftojm edhe qytetaret t tjere t Kosoves q ti bashkohen ksaj proteste dhe t krkojn voten e tyre. Nuk e besoj q Pal Lekaj ka arrit me fitu aq shum por mafia pushtetare ashtu sic i shpalli rezultatet ende pa u mbyll qendrat e vend votimeve duket qart se nuk kan qen "Zgjedhje fer dhe demokratike" por manipuluese q kt her e shfrtyzuan Hashim Thaci & Co. Po ashtu amanetin e Hashimit e coj n vend dhe fitoj dhe Ramushi duke e marr Gjakoves n nj menyr shum turpruse.

  Shpresoj q t rishikohen edhe njher votat sepse jam shum i sigurt se ka manipulime dhe vjedhje votash 1000% i sigurt pasi kto klane politike i frigohen punes se Mimozes dhe Partis AKR-LDD sepse pas katr vitesh mund t ndodh edhe n komuna t tjera kur t shofin ndryshimet n Gjakov/Viti dhe mos t Votohen m kukullat sic i votuan tani e 8 vjet.

  si ka munsi te jet njeriu kaq dyftyrsh sa cje ti mor daj?

  a munesh me ma kallxu pak.
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,221
  Citim Postuar m par nga derjansi Lexo Postimin
  si ka munsi te jet njeriu kaq dyftyrsh sa cje ti mor daj?

  a munesh me ma kallxu pak.

  Un nqs e prkrah Ramushin q mundohet me luftu kunder Hashimit un se prkrah tani cdo gje(antar) t AAK. Prandaj m vjen shum keq , dhe n kt forum ke shum shkrime ku kam paraqit se vota ime do t shkoj pr LDD-AKR sepse e vetmja parti q se kam votuar asnjher ka mbet kjo.

  Kshtu na leni t qet t shkruajm ashtu si ne mendojm e nqs mendoni ashtu se jemi dy apo dhjet ftyra mos na lexoni fare.

  T prshndes.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e B.C.B
  Antarsuar
  30-05-2009
  Vendndodhja
  Republika e Prishtines
  Postime
  796
  keni me pa sa njeri ka me mar pjese ne proteste ne gjakove,edhe keni mu bind qe aak gjakoven kurr me vote te lire nuk e fiton..

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731
  Ed Ramat e kosoves po dun me dal neper protesta se kishe vu vjedh vota

  trucni botht e rrini urt.
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731
  Citim Postuar m par nga Nice_Boy Lexo Postimin

  Un nqs e prkrah Ramushin q mundohet me luftu kunder Hashimit un se prkrah tani cdo gje(antar) t AAK. Prandaj m vjen shum keq , dhe n kt forum ke shum shkrime ku kam paraqit se vota ime do t shkoj pr LDD-AKR sepse e vetmja parti q se kam votuar asnjher ka mbet kjo.

  Kshtu na leni t qet t shkruajm ashtu si ne mendojm e nqs mendoni ashtu se jemi dy apo dhjet ftyra mos na lexoni fare.

  T prshndes.
  kuptoja pak ma mir se ku e kam llafin se sem ke kuptu hiq.

  shko e kqyri pak postimet e tuja neper temat e politikes ne shqipni se shka shkru ti per ato qe dalin ne protesta atje me mbrojt voten e tyne.

  te koka idht a?
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e B.C.B
  Antarsuar
  30-05-2009
  Vendndodhja
  Republika e Prishtines
  Postime
  796
  Citim Postuar m par nga derjansi Lexo Postimin
  Ed Ramat e kosoves po dun me dal neper protesta se kishe vu vjedh vota

  trucni botht e rrini urt.

  gjyna qe nuk tkan myt shkijet ty e sojin ton,ju ke pshtu se ke ik najka larg..shum gjyna.
  Ndryshuar pr her t fundit nga B.C.B : 17-11-2009 m 12:13

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731
  Citim Postuar m par nga B.C.B Lexo Postimin
  ski faj ti o shpirt se je zdral selak i lodht e shprehesh nkit mnyr katunarski"trucni botht e rrini urt".protesta o zdral osht e drejt e qdo kujt po ty gjyna shkijet qe tkan lon me mar frym hala.

  ju doni me prish imazhin e kosoves.

  komuniteti nderkombtar i njofti zgjedhjet si te rregullta pranej mjaft bot si lopt e rrini urt hajt.
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e B.C.B
  Antarsuar
  30-05-2009
  Vendndodhja
  Republika e Prishtines
  Postime
  796
  Citim Postuar m par nga derjansi Lexo Postimin
  ju doni me prish imazhin e kosoves.

  komuniteti nderkombtar i njofti zgjedhjet si te rregullta pranej mjaft bot si lopt e rrini urt hajt.

  hahaha o kur po folni ju per njohje nderkombtare,per kulture,besom qe me vjell po mvjen hahaha..
  qata nderkombtart kan pun me juve edhe njo 1 muj.

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,221
  Normal q i njoftoi si t rregullta se Doris Pack iku pr Gjermani me nj thes pare andej e pse mos ti quaj t rregullta? I plasi asaj fort pr popullin Kosovar apo pr Gjakovn aman ca flet edhe ti.
  Normal q votat duhet me i njeh sepse ka pas manipulime , shif tv ku ke video ku kan vjedh votat fakti i gjall.

  Kurse n Shqiperi un gjithmon kam shkruar sepse aty jan njeh me Kamera (Do t thot jo n sikur n Kosove) dhe aty ska pas si t'vjedhet.

  Shpresoj q t dish ta bosh dallimin ku votat njehen me kamera dhe ato q mbi kok i ke Sami Lushtakat tu t kercenu me than q gjitha votat qenkan pr PDK e mos me guxojt as me than 1 Vot LDK apo nj vot AAK.


 15. #15
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731
  Citim Postuar m par nga B.C.B Lexo Postimin
  hahaha o kur po folni ju per njohje nderkombtare,per kulture,besom qe vjell po mvjen hahaha..l
  a ishe ti qai qe e shkrujte ket postim diku ne ni tem per protestat ne shqipni qe po ban edi rama?


  pse bre vlla nuk pe vrani kete psikopat qe e mori n`qafe shqiperine...vrajeni hekjani flamen pshurrni nto.

  hajt kallxom tash ku asht kultura aty, ti qe e ke gojen ma te flliqt ne ket forum po u kallxon te tjerve kultur e qytetari.  pranej ne i her po u tham mso u bani se ed rama neper kosov po trucni botht e rrini urt se spo u pjerdh kusht.
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,221
  Protest e mijra qyetetarve t Gjakovs  Aleanca Kosova e Re, e vlerson protestn e sotme t qytetarve t Gjakovs, si thirrje demokratike pr drejtsi dhe respektim t vots s lir

  N nj komunikat pr media t Aleancs Kosova e Re, thuhet se mijra qyetetar t komuns s Gjakovs kan protestuar sot, me iniciativn kundr manipulimit t votave dhe tjetrsimit t vullnetit t votuesve n kt komun. Kjo thirrje e qytetarve t Gjakovs sht thirrje e shpress pr vetdijsim edhe n qytete t tjera t Kosovs, duke e par se imazhi i ktyre zgjedhjeve sht dmtuar me manipulimin e votave n Gjakov dhe Viti, gj q shton dyshimin pr manipulime edhe ne komuna t tjera si Prishtina Kamenca dhe Kaqaniku, thuhet n komunikat.

  AKR nuk mund t pajtohet me vlersimin e insitucioneve, se kto zgjedhje u zhvilluan n frym t lir dhe demokratike. Faktet flasin ndyrshe. Institucionet prgjegjse t shtetit tone, nuk mund t injorojn videot ku shihet mbushja e kutive nga komisioner t partive t ndryshme. Raportet e policis pr krcnime me arm dhe votimet n emr t atyre q nuk jan n kt jet, apo q jetojn jasht Kosovs, thuhet n komunikatn e Aleancs Kosova e Re.

  Presidenti dhe gjith prfaqsuesit e lart t shtetit duhet t distancohen nga interesat e ngushta partiake dhe t vlersojn drejt kt proces zgjedhor, n mnyr q t mund t prmirsojm gabimet q jan br. Prandaj ata nuk mund t pretendojn se jemi shtet demorkatik n qoft se heshtet prball ktyre manipulimeve.

  Gjakova sht fillimi i ndryshimeve q duhet t ndodhin domosdoshmrisht n Kosov. Ndryshime q kan t bjn me respektimin e vots s lir t qytetarve. Ne nuk do t pranojm asnjher keqprdorimin e votave si diqka t mir, por do ta luftojm me t gjitha format demokratike cnimin dhe shkeljen e vullnetit t qytetarve, thuhet n komunikatn e Aleancs Kosova e Re.

  Kjo parti iu bjm thirrje t gjith qytetarve t Kosovs, q t kundrshtojn fuqishm, tendencn e institucioneve qendrore pr t mjegulluar kt proces, duke mbuluar t verteta t dhimshme t manipulimit t votave.

  AKR vlerson, se asnj process tjetr n Kosov, nuk mund t jet m i rndsishm se sa leximi i drejt i vullnetit t qytetarve t Kosovs.

  Aleanca Kosova e Re, krkon nga Institucionet e Kosovs dhe nga KZAP ja, q t marrin masa t menjhershme, pr zbardhjen e s vrtets n Gjakov dhe n seciln komun tjetr, ku ka pasur keqprdorime t votave. Ne e mbshtesim fuqishm protestn e sotme ne Gjakov, duke e vlersuar demorkatike dhe t qytetruar, si thirrje paqsore pr drejtsi.

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731
  haaaaaaaaaa as 100 vet ste konkan ne shesh lol
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  kur jesh i ri luaja futboll e kishim nje trajner ne fshat tone..
  ai i bente sherret para ndeshjes..
  nuku e dua filanin per arbitro thoshte se eshte batakci..se e shet ndeshjen per nje kapua ose gic.. lol.. e pik.. e nuku na linte te luanim kur nuk i pelqente arbitrua..
  ama kur e pranonte arbitron.. ai nuku grinte me sallat per rezultatin e ndeshjes.. pik..
  dhe ne votime..keshtu eshte..

  qe para se te hysh e sheh..se a te vidhet a jo vota..a jan te sakta komisionet e votimit..etjetj..
  pastaj po hyre mo diskuto me or babam..kur thon ata nga vranishti vlores..

  dhe kjo kusarja .. le ta studionte qe me pare se a ka kusar neper komisione a jo..
  ka..mo ryre.. ska hyre..po leri llafet pastaj..

  kshu dhe me edvin ruc ngjelo .m.uto. ndoko kako-gjinushet..
  ..

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,263
  Citim Postuar m par nga derjansi Lexo Postimin
  haaaaaaaaaa as 100 vet ste konkan ne shesh lol
  Edhe keta 100 vet jan nexenes te shkollave qe per ta leshu mesimin kush ti thirr dalin ne protest.

 20. #20
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Antarsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nn hijen e Diellit
  Postime
  4,408
  Citim Postuar m par nga Brari Lexo Postimin
  kur jesh i ri luaja futboll e kishim nje trajner ne fshat tone..
  ai i bente sherret para ndeshjes..
  nuku e dua filanin per arbitro thoshte se eshte batakci..se e shet ndeshjen per nje kapua ose gic.. lol.. e pik.. e nuku na linte te luanim kur nuk i pelqente arbitrua..
  ama kur e pranonte arbitron.. ai nuku grinte me sallat per rezultatin e ndeshjes.. pik..
  dhe ne votime..keshtu eshte..

  qe para se te hysh e sheh..se a te vidhet a jo vota..a jan te sakta komisionet e votimit..etjetj..
  pastaj po hyre mo diskuto me or babam..kur thon ata nga vranishti vlores..

  dhe kjo kusarja .. le ta studionte qe me pare se a ka kusar neper komisione a jo..
  ka..mo ryre.. ska hyre..po leri llafet pastaj..

  kshu dhe me edvin ruc ngjelo .m.uto. ndoko kako-gjinushet..
  ..
  Ne tv mbreme u qfaqen me video keto manipulime, keshtu qe duke pasur parasysh kete fakt, eshte normale qe te ngritet ne protest viktima e kesaj padrejtesie.

  Dhe per hire te se vertetes, do ishte mire te solidarizoheshin masivisht te gjithe ne protest, deri te mbushen mend, se vullneti i popullit fundi i fundi nuk simbolizohet vetem ne nje fletvotim te manipuluar.
  "Idea sht Kshilltari m i mir i Veprs"

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •