Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 72
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e B.C.B
    Anëtarësuar
    30-05-2009
    Vendndodhja
    Republika e Prishtines
    Postime
    796
    Citim Postuar më parë nga fisniku-student Lexo Postimin
    Ne tv mbreme u qfaqen me video keto manipulime, keshtu qe duke pasur parasysh kete fakt, eshte normale qe te ngritet ne protest viktima e kesaj padrejtesie.

    Dhe per hire te se vertetes, do ishte mire te solidarizoheshin masivisht te gjithe ne protest, deri te mbushen mend, se vullneti i popullit fundi i fundi nuk simbolizohet vetem ne nje fletvotim te manipuluar.

    cilli popull mu solidarizu bre??po populli me pas sy e mend ma n`hije osht,nuk e bjen punen me udh`heq mafija e narkomanat shtetin,populli po i mbron kto gjeste...

  2. #22
    Pèrshendetje perju gjithè antar te forumit shqiptar,temen qe ekeni hapur rreth rezultateve te publikuara,me 16nentor ,deshmojnè mjaft mir se Pal lekaj èshtè ni personalitet shumè injohur jo vetem ne Gjakov por nè tèr kosoven,dhe fitorja eti deshmon kjart se èshtè ni personalitet qe kapunu dhe po punon qe gjakoven me rrethinè te ket ni ndryshim ashtu siq ika hije,mendoj se pal lekaj eshtè ni person ifjales,iguximit dhe mbi gjitha i veprimit,pal lekaj injef problemet egjakoves èshtè ni person qe ka provoj ne zhvillimin dhe ndertimin e gjakoves, sa iperket mimoza kusarit eshtè ni femer qe ka ni karrjer te bujshme shkencore, por vetem njè gjè po ethem se nuk duhèt tè vi nè gjakov vetem kur jan zgjedhjet por duhet te jepte kontribut edhe parazgjedhjeve.

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    Ramushi u bo mik me Menduh Thacin e Maqedonis (eksperti i mbushjes se kutive), ndoshta ai i ka tregu ndoj trik si behet kjo pun.
    Shqiperi eshte edhe Cameria

  4. #24
    IT Professionals Maska e Sirius
    Anëtarësuar
    13-11-2002
    Vendndodhja
    Geneve
    Postime
    583
    Citim Postuar më parë nga B.C.B Lexo Postimin
    cilli popull mu solidarizu bre??po populli me pas sy e mend ma n`hije osht,nuk e bjen punen me udh`heq mafija e narkomanat shtetin,populli po i mbron kto gjeste...
    Shumica e popujve neper bot meritojn qeverisjen qe kan nje nder to eshte edhe populli i kosoves.
    Per sa koh beson ky popull i mjer dhe i pa ditur ne prapaganda te komandantave te bllaces mos te prsi ndryshime. (per ata qe se din: ata qe kan qendru ne shqiperi ne koh te luftes dhe jan vesh me rroba UCK-se dhe jan fun ne Kosove kur eshte fut nato quhen Komandant e Bllaces)
    Perfundimisht mendoj se ky popull meriton me keq se si eshte sot.

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-07-2007
    Postime
    128
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    Ed Ramat e kosoves po dun me dal neper protesta se kishe vu vjedh vota

    trucni botht e rrini urt.
    Dhe,sidoqoftë,ti këtë derjansi e di se dielli nuk mbulohet me shoshë...

  6. #26
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Me sa ndegjova KQZja, ato vendvotime ne gjakove qe dyshohen se jan manipulu i ka anulu dhe keshtu, tash do kete balotazh ndermjet AKR dhe AAKs. Sepse rezultatet preliminare qe u publikuan dje dhe pardje, tregonin se AAKja i kishte fitu zgjedhjet pa balotazh ne kete komune, mirpo pasi si duket i paskan anulu keto vendvotime dhe tash perqindja e AAKs ishte mbi 30%, ndersa AKRja rreth 18%, keshtu qe sipas kqz do te kete balotazh ne kete komune ndermjet ketyre partive.

    Verejtje: qenkan rezultate per asamble komunale ato te dhena lartë.
    Ndryshuar për herë të fundit nga fisniku-student : 17-11-2009 më 16:13
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-07-2007
    Postime
    128
    Mimozes,dhe jo vetem Mimozes vota i ështe vjedhur.Dhe nese heshtet për voten e vjedhur për të mos shqtësuar miqët tanë në botë,kësaj do t\i gëzohen vetëm ata që kanë vjedhur votën.

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e fegi
    Anëtarësuar
    29-05-2009
    Postime
    5,767
    Partitë raportojnë për parregullsi
    Vlerësimet për ecurinë e procesit zgjedhor në 36 komuna të Kosovës kanë qenë në masë të madhe pozitive – mirëpo ka pasur edhe reagime nga parti të ndryshme rreth parregullsive ose incidenteve të vogla.
    Kështu, nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi, gjatë konference për media ka thënë se gjatë ditës është regjistruar një incident në Vushtrri, ku është përfshirë kandidati i AAK-së për kryetar të komunës, Muharrem Shabani – i cili sipas Kuçit – “ka cenuar të drejtën e votës”.

    “Na vjen keq për një rast që ka ndodhur në Vushtrri, ku është involvuar direkt edhe kandidati i AAK-së për kryetar të komunës. Rasti është i njoftuar edhe në organet e policisë. Mendoj që policia është duke e kryer punën e vet, nuk është diçka që ka cenuar vetëm të drejtën e votës, po është diçka që ka cenuar më shumë, ndaj do ta quaja ligjin, po për këtë ne do t’ia lëmë organeve të drejtësisë që ta thonë fjalën e vet”, ka thënë Kuçi.

    I menjëhershëm ka qenë reagimi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Shtabi Qendror Zgjedhor i AAk-së e ka demantuar fuqishëm deklaratën Kuçit, duke thënë se, PDK dhe zyrtarët e saj, duke u munduar t’i maskojnë shkeljet flagrante që po i bëjnë procesit zgjedhor, përmes dhunës, ndërhyrjes direkte në vendvotime me zyrtarë, truproja dhe, madje me forca të policisë, tash duan të shpifin kundër kandidatëve potencialë të AAK-së, të cilët pritet të dalin bindshëm fitues në komunat e tyre, siç është edhe rasti i kandidatit në Vushtri, Muharrem Shabani.

    Ndërkaq, Shtabi i Përgjithshëm Zgjedhor i LDK-së, ka dërguar një ankesë në drejtim të KQZ-së për shkak të siç thuhet “disa ndërhyrjeve në proceset e votimit dhe shqetësimeve të qytetarëve në lidhje me praninë e personave të paautorizuar nëpër qendrat e votimit. LDK ka kërkuar zyrtarisht që Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të Ndërmarrë masat e duhura për largimin e personave të paautorizuar nga qendrat e votimit anembanë Kosovës, përkatësisht të marrë vendim në lidhje me këtë çështje dhe të urdhërojë Policinë e Kosovës që të zbatojë këtë urdhër.

    “Kjo ankesë/kërkesë bëhet me vullnetin për të siguruar një ambient sa më të qetë që qytetarët të votojnë në këtë orë të fundit, pasi vërehet një dalje masive e popullsisë, si dhe procesi i numërimit të votave të garantohet pa praninë e personave të paautorizuar. Në të njëjtën kohë, i kërkojmë KQZ-së që në qendrat ku ka votues edhe pas orës së mbylljes së kutive, përtej orës 19:00, qendrat të qëndrojnë hapur, ashtu siç e parashikon edhe ligji”, thuhet në ankesë.

    Ndërkaq Lidhja Demokratike e Dardanisë ka reaguar ndaj parregullsive që, sipas kësaj partie, kanë ngjarë në komunën e Skenderajt.

    Sipas kësaj partie, në fshatin Prekaz i Epërm, Partia Demokratike e Kosovës së bashku me Haxhi Bejten kanë mbushur me fletëvotime kutitë që gjendeshin në vendvotimin në Prekaz, e që është në kundërshtim me ligjin për zgjedhjet.

    Gjithashtu – sipas degës së LDD-së në Skenderaj, në fshatrat: Qirezë, Turiçevc, Burojë, Açarevë, Kllodernicë, Runik, Vojnikë dhe fshatra të tjerë, vjedhjet kanë qenë shumë të mëdha. /Telegrafi

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e B.C.B
    Anëtarësuar
    30-05-2009
    Vendndodhja
    Republika e Prishtines
    Postime
    796
    Citim Postuar më parë nga Rrushi_CH Lexo Postimin
    Shumica e popujve neper bot meritojn qeverisjen qe kan nje nder to eshte edhe populli i kosoves.
    Per sa koh beson ky popull i mjer dhe i pa ditur ne prapaganda te komandantave te bllaces mos te prsi ndryshime. (per ata qe se din: ata qe kan qendru ne shqiperi ne koh te luftes dhe jan vesh me rroba UCK-se dhe jan fun ne Kosove kur eshte fut nato quhen Komandant e Bllaces)
    Perfundimisht mendoj se ky popull meriton me keq se si eshte sot.
    kur populli perqahet per disa hajna n`qeveri at`her qka me prit prej atij populli..populli qe mbron sistemin e enver hoxhes,populli qe mbron politikajt e jo qytetarin qe osht pjese e tij,qka me prit prej ktij populli?.popull qe mbron hajnin,krimin,kercnimet dhe gjithqka negative...jena tu e qart boten qe edhe qit pavarsi qe na dhan me na mar kadal dale .qeveria nuk mbahet me kallasha kercnime,por mbahet me tru, veq truni duhet me kon n`qeveri..kur u kan koha kallashit gjysa kan pushu neper tirane neper hotela e tash nuk pritojn mi kap kallashat vlla me vlla.

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e liridoni703
    Anëtarësuar
    17-02-2007
    Postime
    212
    Edhe une si nje a partiak e perkrahi mimoza kusarin ne kete proteste ,,,se ka te drejt ne kete...
    Po po me vjen keq prej disa antarev te keti forumi kur ramushin eqojeshin ne hen se vertet eshte i drejt ne disa ....
    Po mire jemi deshmitar te asj se qka ka ndodhur edhe ne vushtrri kur disa 4 simpatizan te AAK,jam zen me areme ne vende votimet ku me gjdo kushte u mundojeshin me i shti votusit te votojen aak,ne mesin e tyre edhe vet kandidati i aak,se per vush,,
    se ramushi eshte ka mundohet me kushet edhe me arem em marr pushtetin ,,se eshte mesuar ne qeverisje te ti per kater vite ne hajni...
    edhe nwe gjakove jemi deshmitar se kusari edhe ne baz te sondazheve ka pasur nje eprsi te mire ne krahasim me leken,,,po ja qka eshte hajnija,,,
    dhe vjedhja e votes se qytetarit,,po une shpresoj qe GZAPI do ti anuloj disa vende votime,,po edhe nje une nuk pajtohna me mimozen aty ku i ka pasur komisioneret e vet ata nuk eshte deshtur ti nenshkruajen parregullsit,,po edhe ata jan kan te shitur per ramushin,,
    Edhe nje AKR eshte humbesi i ketyre zgjedhjeve vetem e vetem si ka hyre ne kualicion me LDD, kete le ta vlersojen edhe analistet e akr,se

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e B.C.B
    Anëtarësuar
    30-05-2009
    Vendndodhja
    Republika e Prishtines
    Postime
    796
    Citim Postuar më parë nga liridoni703 Lexo Postimin
    Edhe une si nje a partiak e perkrahi mimoza kusarin ne kete proteste ,,,se ka te drejt ne kete...
    Po po me vjen keq prej disa antarev te keti forumi kur ramushin eqojeshin ne hen se vertet eshte i drejt ne disa ....
    Po mire jemi deshmitar te asj se qka ka ndodhur edhe ne vushtrri kur disa 4 simpatizan te AAK,jam zen me areme ne vende votimet ku me gjdo kushte u mundojeshin me i shti votusit te votojen aak,ne mesin e tyre edhe vet kandidati i aak,se per vush,,
    se ramushi eshte ka mundohet me kushet edhe me arem em marr pushtetin ,,se eshte mesuar ne qeverisje te ti per kater vite ne hajni...
    edhe nwe gjakove jemi deshmitar se kusari edhe ne baz te sondazheve ka pasur nje eprsi te mire ne krahasim me leken,,,po ja qka eshte hajnija,,,
    dhe vjedhja e votes se qytetarit,,po une shpresoj qe GZAPI do ti anuloj disa vende votime,,po edhe nje une nuk pajtohna me mimozen aty ku i ka pasur komisioneret e vet ata nuk eshte deshtur ti nenshkruajen parregullsit,,po edhe ata jan kan te shitur per ramushin,,
    Edhe nje AKR eshte humbesi i ketyre zgjedhjeve vetem e vetem si ka hyre ne kualicion me LDD, kete le ta vlersojen edhe analistet e akr,se
    o ti djali i rritun pa msuse shko msohu me shkrujt niher,hajt se edhe ramushi edhe hashimi ni *** jon mos qit petlla n`uje ktu kishe po foli diqka..

  12. #32
    P-51 Maska e heimat
    Anëtarësuar
    14-10-2009
    Vendndodhja
    Wir schützen die Heimat
    Postime
    29
    Gjakova o e katolikve olle olle oleee
    n'gadi

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e B.C.B
    Anëtarësuar
    30-05-2009
    Vendndodhja
    Republika e Prishtines
    Postime
    796
    Citim Postuar më parë nga heimat Lexo Postimin
    Gjakova o e katolikve olle olle oleee

    allahile sa vjet i ki?

  14. #34
    P-51 Maska e heimat
    Anëtarësuar
    14-10-2009
    Vendndodhja
    Wir schützen die Heimat
    Postime
    29
    o dost sun po rrin ti pa mu kap skejeve a ça o puna
    n'gadi

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    02-09-2009
    Postime
    108
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    haaaaaaaaaa as 100 vet ste konkan ne shesh lol
    Qysh ???

    Numri djalo e ka kaluar shifren e 5000 vetave pas fjalimit te kryetares se ardhsme te qytetit te GJAKOVES.

    http://www.facebook.com/photo.php?pi...d=178346785915

    Vjedhje t'shumta t'votave ka pas neper katune.Pramenoni vetem ni san.A OSHT E MUNDSHME QE DERI NE ORA 17.00 NEPER QENDRAT RURALE KANE VOTUAR AFER 30 %, KURSE PAS PERFUNDIMIT TE VOTIMEVE NEPER ATO QENDRA KANE DALE SE KANE VOTUAR MBI 95 % ???????

    Seni dyte osht se hajni ma i madh, muti ma i madh qe ska me pshtu leht ne GJK nese vjen ndojher A.Haraqija, ja ka fal votat Pal Lekajt, dmth ne Gjakove osht parashiku se LDK do ti fitoje afer 15-20 % te votave, dhe si ka fitaur as 5, te tjerat i shkun KATOLIKUT.

    MARRREEEEEEEEEEEEEEE

    ''Ku mbet vota ime ''?

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e B.C.B
    Anëtarësuar
    30-05-2009
    Vendndodhja
    Republika e Prishtines
    Postime
    796
    Citim Postuar më parë nga heimat Lexo Postimin
    o dost sun po rrin ti pa mu kap skejeve a ça o puna

    sa vjet i ki tveta?...gjakova fakt qe osht katolike,por qaj qe e keni votu pal lekaj han dajak qdo nat pi ramushit gllogjanit,edhe ti sje hiq gjakovar se me kon gjakovar e din qa po du me thon.
    kapmu ndaq midisit.

  17. #37
    P-51 Maska e heimat
    Anëtarësuar
    14-10-2009
    Vendndodhja
    Wir schützen die Heimat
    Postime
    29
    njeri pi merr tepër seriozisht forumin, edhe asi tripa me intonacion kishe un kom autoritet. hajt kapu ti se po ta konda o klloesh
    n'gadi

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e B.C.B
    Anëtarësuar
    30-05-2009
    Vendndodhja
    Republika e Prishtines
    Postime
    796
    Citim Postuar më parë nga heimat Lexo Postimin
    njeri pi merr tepër seriozisht forumin, edhe asi tripa me intonacion kishe un kom autoritet. hajt kapu ti se po ta konda o klloesh

    qyp n`kolib.shuj tash.

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e extreme
    Anëtarësuar
    29-04-2005
    Postime
    1,272
    Edhe jo vetem n'gjakove po ne krejt Kosoven ka pasur VJEDHJE TE LIRA ne vend te Zgjedhjeve te lira , Fatkqesi per Kosoven ...
    We are all Aliens

  20. #40
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    26-10-2008
    Vendndodhja
    Republic oF Kosovo
    Postime
    1,162
    ...po lereni mor keto gjera mos dikostoni per at pjes te kosoves , sepse ajo pjes qendron shum larg me qytetrim me civilizim me kultur , lereni se ata jetojn ne shekullin e 11 - me keso gjera ata ndihen krenar me hajni , e me tjera gjera....pffff s'ja vlen me diskutu per at shtres te ult.

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •