Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 31 prej 31
 1. #21
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,487

  Pėr: Muzika dhe kercimet latine

  Citim Postuar mė parė nga Hotlani Lexo Postimin
  Mė mirė ėshtė tė lakmojmė nė muzikėn tonė shqipe, po pse jo edhe ndonjė muziė tė huaj moderne e qe ka vlera,se sa muzikė nga amerika latine.
  po ju sjellė njė poezi nė lidhje me kėtė temė

  Telenovelat nė familjet tona

  Jemi ngjit para televizorit
  po nxisim sėmundjen e tumorrit.
  njerėzit po lakmojnė telenovelat
  si lakmon bujku,tė korrat e te velat,
  ngjarjet si tė vėrteta pėrjetohen
  aq shumė teprohen sa qė nuk durohen.
  gjithēka me plan, e me orar
  kultures sonė nuk i vemė kandar
  njė javė mė parė plani hartohet
  as njė seri pa e pėrcjellė nuk shpėtohet
  seriale e punė tė kėqija
  nga mos puna e mėrzija,
  ky ves njihet me emrin dembelija.
  Prej mėngjesit deri ne mbrėmje
  na shkon dita ne fejs buk,
  harrojmė shpesh,me ngrėnė bukė,
  nuk hamė bukė, po gurabija
  kėshtu duhet tė rritet rinia
  tė rritet rinia e tė edukohet ,
  as njė shkronjė tė mos mėsohet,
  hajt se mėsimit kush s’ja ka pa hajrin
  ka mėnyra tjera me nxjerr lekun e dollarin,
  nuk ėshtė libri e shkenca qė na mėson
  ėshtė fejs buku e telenovela qė na pėrparon,
  harxhojne kohėn hiē pa mejtuar
  pa vu gishtin nė kokė me menduar
  se mėsimi e shkenca janė dy gjėra,
  na i mėson gjėrat mė tė rėndėsishme
  prej raketave, e deri te gjilpėra.
  Ka seriale te kėndshme e tė lezetshme
  por janė pa vlerė e te pavlefshme
  here turqishte e here spanjollisht
  kėto novela janė dardhė me bisht.
  Herė seriale turke e here si vetėtime,
  na janė bėrė shtėpitė tona Amerikė latine.
  Janė shpėrlarė trutė janė bėrė sikur hirrė,
  druhem qė kultura jonė tė mos bėhet gjizė.
  Shumica e rinisė mendojnė kėsi soji
  s’dinė se telenovelat e huaja
  kanė vlerėn e njė ene rasoi.
  Rini e bukur, lexoni njė libėr ose roman,
  se me eduktėn tonė,do ja dalim mbanė.!
  .......'..............lol
  Where does a thought go when it's forgotten?

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,422

  Pėr: Muzika dhe kercimet latine

  une kam marre disa leksione.ketu ne Tr.I pelqej dhe i kam sh qejf.Per mungese kohe nuk e ndjek me kursin,por me qan syri ama.
  "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

 3. #23
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,308

  Pėr: Muzika dhe kercimet latine

  Citim Postuar mė parė nga Prudence Lexo Postimin
  une kam marre disa leksione.ketu ne Tr.I pelqej dhe i kam sh qejf.Per mungese kohe nuk e ndjek me kursin,por me qan syri ama.
  Une them ndiqe.

  Ku eshte ky kurse se dua te shkoj edhe une.

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-12-2012
  Postime
  225

  Pėr: Muzika dhe kercimet latine

  Citim Postuar mė parė nga Plaku me kostum Lexo Postimin
  Une them ndiqe.

  Ku eshte ky kurse se dua te shkoj edhe une.
  Ay, caramba!

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221

  Pėr: Muzika dhe kercimet latine

  “Despacito”, kėnga e rekordeve, e para nė 18 vende tė botės  Kėnga ėshtė edhe mė e transmetueshmja nė radiot e shteteve kryesore nė botė, videoja zyrtare nė Youtube i ka tejkaluar 1,9 miliardė shikime.

  E para nė 18 vende tė botės, pėrfshirė Italinė, ku ndodhet nė krye tė klasifikimit pėr 12 javė, ka marrė 6 disqe platini, njė video me 1,9 miliardė shikime, kėto janė disa nga rekordet e marra nga “Despacito”, kėnga e portorikanit Luis Fonsi.

  “Despacito” ka fituar vendin e parė nė klasifikimin e shitjeve pėrveē Italisė, nė Irlandė, Spanjė, Portugali, Francė, Belgjikė, Zvicėr, Austri, Danimarkė, Finlandė, Gjermani, Norvegjia, Holandė, Kanada, Australi, Mbretėri e Bashkuar dhe SHBA.

  Nuk kishte ndodhur ndonjėherė qė njė kėngė spanjolle tė arrinte kreun e klasifikimit anglez, ku qėndron prej 5 javėsh dhe ėshtė hera e tretė nė historinė e Billboard Chart, qė njė tekst spanjoll mbėrrin nė vendin e parė nė SHBA, mė parė se “Despacito” nė versionin e Luis Fonsi, Daddy Yankee dhe Justin Bieber , ia kishin dalė vetėm “La Bamba” nė 1987 dhe “La Macarena” nė 1996, shkruan KultPlus.

  Kėnga ėshtė edhe mė e transmetueshmja nė radiot e shteteve kryesore nė botė, videoja zyrtare nė Youtube i ka tejkaluar 1,9 miliardė shikime dhe ishte mė e shpejta qė ka arritur kuotėn e 1,5 miliardėve nė historinė e Youtube.

  Fonsi, qė mori pjesė nė Wind Music Awards nė Arenėn e Veronės, nė Itali, ėshtė renditur nė vendin e dytė nė Earone dhe i pari nė Spotify Italia, i Tunes, Apple Music, Tim Music e Shazam.

  Artisti ka marrė pjesė edhe nė videon e The Jackal “Gli effetti di Despacito vs Luis Fonsi”.

  http://telegrafi.com/despacito-kenga...e-botes-video/

 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221

  Pėr: Muzika dhe kercimet latine

  Nje kenge e mrekullueshme !


 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221

  Pėr: Muzika dhe kercimet latine

  Risjellje ne kohe .....


 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221

  Pėr: Muzika dhe kercimet latine


 9. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221

  Pėr: Muzika dhe kercimet latine


 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221

  Pėr: Muzika dhe kercimet latine


 11. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221

  Pėr: Muzika dhe kercimet latine


Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •