Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e babadimri
  Antarsuar
  07-07-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  47
  Postime
  707

  Blerim Destani ateron ne Prishtine

  Filmi shqiptar "ETJET E KOSOVES" FILLON RRUGETIMIN NE KINEMATE E KOSOVES

  Kompania Filmike Lara Entertainment GMBH ka nderin e veant t ju ftoj n Premiern Publike t filmit t vet Etjet e Kosovs . Premiera do t mbahet n Kineman ABC n Prishtin kt t hn me 04 shtator 2006 me fillim prej ors 20 h.

  Pas nj udhtimi t gjat npr Festivale t ndryshme me renome botrore si pjesmarrja n Festivalin e Filmit n Palm Beach (SHBA) ku u mirprit, pastaj shfaqja e tij n Market Cannes jasht konkurrence vjen m n fund edhe n kryeqytetin e Kosovs n Prishtin.

  Filmi Etjet e Kosovs sht produksion i Lara Entertainment GMBH, regjisor i filmit sht Sunaj Raa, producentt t filmit jan: Sali Limani, Blerim Destani. Rolet kryesore i luajn Sheqerije Buqaj, Rajmonda Bulku, Blerim Destani, Faruk Begolli, Tinka Kurti Ermela Teli, Bislim Muaj, Meto Jovanovski.

 2. #2
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  38
  Postime
  11,960
  Blerim Destani nuk ka lidhje me aktrimin, ai famen mundohet te blene me para!
  My silence doesn't mean I am gone!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e babadimri
  Antarsuar
  07-07-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  47
  Postime
  707
  Blerim destani eshte nje aktor i talentuar i cili ka investuar shume ne kulturen shqiptare. PO cka ke be ti me thuaj pervec se din te shash dhe te diskualifikosh a din te besh ndonbje gje te bukur. Lene plitiken se ti ka qoru syte shiko pak me gjere dhe mos xhelozo njerez qe kane arritur me djerese. Me vjen sinqerishjt keq se keshtu edhe mediat serbe e kane kualifikuar filmin Etjet e Kosoves pse behesh kaq patetik me lutem me thuaj dua ta di ku eshte ky defekt i madh te ne shqiptaret qe dijme vetem te perdhunojme gjithcka. Thuaje te lutem po argumentoje ate q ke thene me larte mos ja fut kot si e ke zanat

 4. #4
  i/e larguar Maska e Studenti-Te
  Antarsuar
  09-09-2002
  Vendndodhja
  Ne pluhur
  Postime
  215

  Partiturat spirituale t aktorit Blerim Destanit  N vshtrimin e prhumbur, n at qndrim madhshtor dhe spiritual, ruhet si nj perl e paprsritshme potenca e jashtzonshme aktoriale e Blerim Destanit. Secili nga ne, ka patur mundsi ta shoh kt perfomanc t tij t shklqyer n filmin Koha e Komets, n t cilin shprthen drita e brendshme e potencs aktoriale t tij. Mbi kto partitura aktoriale, Blerim Destani, ka gatuar profilin e tij, i cili prplotsohet nga nj rol n tjetrin rol. Dhe, ai, sht aty, n kto nivele suksesi, me modestin e tij, me at frym t ngroht magjie aktoriale, q na bn t kuptojm, se gjrat e mdha ndrtohen me urtsi krijuese, pa mendjemadhsi, por n aleanc t prhershme me pasionin profesional dhe n koherenc t plot me kualitetin e tij t brendshm q vjen dhe shprndahet si drit shpirtrore nga thellsit e gjenit artistik.

  Rruga pr ngjitje n karrier gjithmon mbetet e vshtir dhe brenda vetes ngrthen prpjekje t shumta, sprova t panumtrta pr t shprthyer at rreth vicioz, q e mban nj artist t mbshtjell n botn e tij akoma n nivele kombtare. Kjo rrug suksesi gjithmon nnkupton, nj luft t pandrprer pr ta kultivuar veten n nj profesion t caktuar.

  Aktrimi mbetet sfer m specifike dhe m e komplikuara pr afirmim n nivele jasht orbites kombtare. Emri i Blerim Destanit, e njeh pikrisht kt grafikon ngjitjeje n karrier, n t gjitha fazat e mundshme. Nj sukses n karrier, q fillon ngadalshm dhe prfundon n hemisferat m t larta t aktrimit t prbotshm.

  Pa shum buj, por me nj pun t prkushtuar, aktori Blerim Destani, ka arritur q t afirmoj veten e tij, s pari n nivel kombtar dhe m pas edhe n nivele tjera t prbotshme. Shpeshher ndodh q pr kta emra ne t mos e kemi vmendjen e duhur, ose perceptimin korrekt pr formatin e artistik t aktorit q tashm me seriozitet t jashtzakonshm futet n botn e madhe t kinematografis botrore. Dhe, ai, sht aty, dhe nuk jep asnj shenj mendjemadhsie pr t na bindur pr suksesin e tij. N nj ast t vetm, kur vrulli artistik i tij shperthen n prmasa universale , t krahasueshme me nivele aktorsh m t arrir botror, ne e kuptojn se ai sht njri nga ne, nj aktor q gjer dje nuk e kemi vn re.

  Por, si zakonisht, kur ne vetdijsohemi pr rolin e tij, pr arritjet e tij, ai tashm ndodhet n orbita tjera t suksesit, n vende dhe role q kan kaluar hapsirn kombetare. I till sht edhe Blerimi Destani, prapa t cilit tashm shnohet nj karrier suksesi t padiskutueshm.

  Secilit artist, i duhet nj moment katapultimi, nj moment q e bn at t tregoj se ka potencial dhe aftsi t jet pjes n qiellin e prbashkt t yjeve q shndrrisin seriozitet n pun, kreativitet dhe format botror aktrimi. Ishte filmi Koha e Komets, q promovoi edhe n mesin ton profilin shembullor t aktorit Blerim Destani. Pikrisht n kt film u shpalua formati i tij aktorial, i denj edhe pr filma t rangut botror. Ishte ky film brilant, q na bri t kuptojm se ky aktor tashm seriozisht po futej n botn e madhe t kinematografis.

  Pas shfaqjes s premiers s ktij filmi edhe n Tetov, n qytetin e tij, ylli i tij shklqeu i plot. Ishte ky film q pr her t par solli n Tetov emra t njohur t kinomatografis botrore, prkrah t cilv Blerimi vulosi rolin e tij t madh. Pr her t par Tetova, arriti t prjetoj atmosfern holivudiane, tephin e kuq dhe gjith ato finesa tjera q arti kinematografik i mishron n vete.

  Pikrisht n kt film, Blerimi, tregoi potencialin e vet prej aktori, duke i dhuruar publikut nj profil aktorial t jashtzakonshm. Gjat do t bisedohet pr kt rol, i cili fascinoi me kreativitet dhe realizim t plot. N kt rol, Blerim Destani, mishroi plotsisht botn e tij t pasur artistike, duke transmetuar te publiku dritn e grishse t aktrimit.

  N vshtrimin e prhumbur, n at qndrim madhshtor dhe spiritual, ruhet si nj perl e paprsritshme potenca e jashtzonshme aktoriale e Blerimit. Ky kapacitet aktorial, me modesti dhe prkushtim kultivohet nga ky aktor, q tashm i ka dhn emrit t tij vuln e suksesit dhe t afirmimit n prmasa t gjera, n at hapsir ku secli nga artistt dshiron t jet i pranishm. Profili dhe kapaciteti aktorial i Blerimit, tashm ka deprtuar edhe n Holivud, n kt shesh t kualitetit dhe t ndrrs pr do aktor.

  Secili nga ne, ka patur mundsi, ta shoh kt perfomanc t tij t shklqyer n filmin Koha e Komets, n t cilin shprthen drita e brendshme e potencs aktoriale t Blerimit. Pikrisht n ato lvizje, n at vshtrim t prhumbur q duket se vjen nga nj prtej koh, q duket si nj pamje q fluturon nga bota m sublime e gjenit t tij, fshihet talenti i tij, prmasa e tij artistike, e cila me hapa t sigurt do t pushtoj majat e kinematografis.

  Mbi kto partitura aktoriale, Blerimi Destani, ka gatuar profilin e tij, i cili prplotsohet nga nj rol n tjetrin rol. Dhe, ai sht aty, n kto nivele suksesi, me modestin e tij, me at frym t ngroht magjie aktoriale, q na bn t kuptojm, se gjrat e mdha ndrtohen me urtsi krijuese, pa mendjemadhsi, por n aleanc t prhershme me pasionin profesional dhe n koherenc t plot me kualitetin e tij t brendshm q vjen dhe shprndahet si drit shpirtrore nga thellsit e gjenit artistik.

  Universi artistik n t cilin tashm po shndrrit ylli i tij i suksesit, po zgjerohet n hapsirat m kreative t kinematografis botrore, duke e vn perfomancn e tij artistike n panteonin e aktorve t suksesshm.

  Por, ai, si gjithmon, i heshtur dhe pa shum buj, nuk do t imponohet me fasad, por do t ruaj pr ne befasin e prfomancs s tij, e cila shprndahet si fuqi artistike, si frym aktoriale e potencs s tij, e cila dita-dits sa vjen dhe na pushton me magjin e urtsis dhe modestis. N piadestalin ku sht vendosur karizma e tij aktoriale, tashm syt tan mund t shquajn aktorin e mjedisit ton, t atij q doli dhe u katapultua n botn e madhe artistike, pa mendjemadhsi, por me kualitetin e tij, q buron nga brendsia e tij e pasur dhe q mishrohet plotsisht me perfomancn e shklqyer t roleve q ai realizon.

  Rruga e suksesit t Blerimit, tashm shtrihet si nj partitur e prndritur q bashkohet atje diku n majat m t larta t realizimeve aktoriale.

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,262
  Postimet n Bllog
  3
  Blerim Destani: Kam ndjekur endrren time

  Aktori Blerim Destani, ka nje karriere te pasur artistike, edhe pse eshte pjese e brezit te ri te aktoreve, ka sjelle para publikut personazhe dhe karaktere nga me te ndryshmet. Ajo qe e ben te ndihet ne vetvete shume te sigurt drejt ketij profesioni, ka qene fakti i te qenit gjithmone i perkushtuar ne pune. Ai punon me regjisore te famshem, me te cilet ka vite qe njihet dhe jane pikerisht ata qe i dhane shtysen per te vijuar endrren e aktrimit. Me tej, gjate kesaj interviste per Telegrafin e Kosoves, Blerimi tregon me shume per jeten e tij artistike, sukseset e deritanishme, jeten private dhe mbi projektet ne vazhdim

  Si mund te na i pershkruani fillimet e para ne artin skenik: ishin deshire, pasion, apo sfida per te ecur e bere dicka ne jete?

  Ishte deshira ime per te jetesuar pasionin qe ndjeja per aktrimin. Dhe kuptohet sfide qe ne jete pasionin tim ta kem edhe profesion te jetes. Kuptohet qe nuk ishte e lehte, por gjerat e mira nuk arrihen lehte ne jete. Sot kur e shikoj karrieren time jam i lumtur qe ne themelet e saj kam aq shume emocione te fuqishme dhe perkushtim ndaj profesionit tim.

  Kur e bindet vetveten tuaj qe "aktori" do te jete profesioni i juaj? Dhe cili ishte gjykimi qe i dhate vetvetes qe te ushqeni deshiren te beheni "aktor"?

  Kete bindje e kisha qe ne moshe te re, pasi jo vetem une, por edhe anetaret e familjes u binden qe une me shume pasion interpretoja gjithcka qe kisha pare apo perjetuar brenda nje kohe te shkurt. Kjo dalengadale u zhvillua brenda meje dhe me perkrahjen e Babait tim i cili po ashtu eshte i pasionuar ndaj artit e vendosa qe t'i rrekem rruges qe pasionin tim, pra aktrimin ta kem profesion te jetes.

  Keni pasur mbeshtetje per te ecur ne kete rruge qe ke nisur?

  Perkrahja e pare ka qene inkurajimi qe me dha Babai qe te mos heq dora nga endrra ime, pastaj me hapat e pare kisha perkrahjen e familjes e cila perkrahje ishte vendimtare qe te vazhdoj ne kete rruge.

  Sa ka ndikuar suksesi te 'Koha e kometes' qe te marresh te tjera propozime nga regjisore te huaj?

  Ka ndikuar shume, une me "Koha e kometes" ne njefare menyre deshmova potencialin tim aktoresk, dhe puna ime u vleresua si nga ana e publikut ashtu edhe nga ana e kritikes. Dhe keshtu me pas pasuan edhe disa oferta tjera.

  Aktori jeton per nje kohe te gjate me personazhin qe kur e nis punen me provat deri te shfaqjet ne skene, madje edhe pas tyre... C'do te thoshit lidhur me punen, perjetimet e ketij procesi?

  Ju po flisni per pervojat e aktoreve ne skenen e teatrit, une ende nuk kam nje pervoje te tille, kuptohet pervec puneve qe kemi bere ne skene e akademise gjate shkollimin. Por si proces eshte i njejte. Eshte proces kur aktori brenda vetes hulumton pikat e perbashketa me personazhin, dhe ndertimi i struktures emocionale per t'u identifikuar me personazhin. Dhe ky proces vazhdon dhe eshte prezent te aktori edhe shume kohe pas perfundimit te xhirimeve, pasi gjate ketij procesi aktori brenda vetes zgjon perjetime qe ne jeten private ka arritur t'i shuaj apo t'i harroj.

  E prisnit suksesin tuaj si aktor? Sa rendesi ka vetebesimi ne rrugen qe keni zgjedhur?

  Sigurisht qe po, kur nje pune e ben me perkushtimin maksimal edhe vleresimi nuk mund te mungoj. Vetebesimi ka rendesi ne kete profesion per te mbajtur perhere ne hap me kohen.

  Si eshte te punosh me regjisore te medhenj? Jane ata njerez te veshtire apo jua kane lehtesuar punen?

  Ne aktoret zakonisht themi: eshte kenaqesi te punosh me regjisor qe e dine dhe duan punen e tyre, prandaj edhe e dine se cka te kerkojne nga aktoret. Te gjithe regjisoret e medhenj me te cilet kam punuar me kane bindur ne kete, dhe e kam pasur shume te lehte punen me ta.

  Cilat kritere mund te vleresojne te nje aktor ate qe thuhet "talent"?

  Kriteret jane te shumte, por talenti thjesht ndjehet, nuk mund te shpjegohet.

  Eshte e veshtire t`u japesh forme karaktereve qe te besohen?

  Procesi i formesimit te karaktereve eshte procesi me ekzaltues ne punen e aktorit. Dhe ndodh qe ne disa raste kur karakteri eshte i perafert me aktorin atehere aktori me shpejt shkon te karakteri.

  Kerkimi brenda vetes, eshte ndopak i lodhshem per nje aktor?

  Bekim Fehmiu pervec shume veprave qe na ka lene ne trashegimi, na ka lene edhe nje definicion. Ai per aktorin thoshte: aktori eshte nje minator qe gjate gjithe jetes se tij germon brenda vetes per te nxjerre veprat e tij. Sigurisht qe nje proces i tille eshte i veshtire, por ka edhe kenaqesine kur e krijon vepren.

  A duhet te kete aktori prirje, apo cdo gje e arrin vetem me pune dhe insistim?

  Talenti eshte dhunti, por edhe talenti si dhunti pa pune dhe perkushtim nuk mund te zhvillohet.

  Sa ka prirje narciziste te nje aktor?

  Varet nga integriteti personal i aktorit.

  Shume aktore kane idhujt e filmit? Cili eshte aktori juaj i preferuar?

  Per mua idhull i imi ishte dhe do te mbetet Bekim Fehmiu. Fundja, sukseset e tij per mua qe ne moshe te re kane qene inspirim i pashtershem.

  Aktoreve ndonjehere u ndodh qe te bien ne depresion per shkak te natyres se vecante te roleve, sidomos kur ata e perjetojne teper dhe zhyten thelle edhe ne jeten e perditshme me personazhin e tyre. Sa ndodh kjo me ju?

  Eshte nje faze pas perfundimit te filmit kur te duhet te largosh gjerat qe i ke zgjuar brenda teje si perjetime te nevojshme per rolin. Por, nuk me ka ndodhur qe te bie deri ne ate shkalle te depresionit.

  Krahas aktrimit, vecoheni nga aktoret tjere edhe me pamjen interesante. Si do ta pershkruanit stilin tuaj?

  Aktori trupin e vet e ka mjet shprehes, dhe une kujdesem qe gjithcka qe kam si mjet shprehjeje ne profesionin tim te jete ne hap me kohen.

  Te merresh me art eshte edhe pak sakrifice, sepse nuk ka orar ketu... E ke kuptuar pse i terheq dhe je i pelqyer nga femrat?

  Ne profesionin tone gjithcka eshte me orar. Sa i perket pjeses se dyte te pyetjes suaj, me duhet te them qe nuk mund une te pergjigjem. Mund t'i pyesni ato qe thone se me pelqejne.

  Mendon se jo rralle terheq vemendjen e seksit tjeter?

  Me pelqen cilesimi juaj "jo rralle", me pelqen kjo "jo rralle", nuk do me pelqente nese do thoshit "shpesh".

  Cfare jane dhe cfare duan femrat?

  Femrat jane qeniet me te buta dhe me te bukura ne kete bote, si te tilla jane edhe te mistershme dhe duhet hulumtuar e studiuar me shume vemendje. Pasi jane ashtu sic jane, femrat duan vemendje, vleresim te asaj se cfare jane dhe perkushtim maksimal ndaj tyre.

  C'duhet te kete nje femer qe te vecohet nga turma?

  Cdo femer eshte e vecante dhe dallohet nga te tjerat, mund te kesh nje buqete me lule te bukura, por kete e percepton kur buqeten e sheh nga larg, kur e afron shikimin fillon te dallosh cdo lule vec e vec, pasi ato edhe jane te vecanta dhe me karakteristika te vecanta.

  Ke dale ndonjehere nga shtepia me idene "per te gjuajtur" apo ia le gjithcka rastesise?

  Shume rralle me ndodh qe nga shtepia te dal pa agjende se ku duhet te shkoj, por sa i perket asaj qe sugjeroni ju, me pelqen "rastesia".

  Ne nje marredhenie beson te casti apo te perjetesia?

  Besoj ne castin qe e ndal kohen duke shnderruar ate cast ne perjetesi.

  Sa here duhet te ndjeje njeriu erotiken; nje here, apo t'i hape zemren sa here qe troket?

  Njeriu e ndjen erotiken aq sa ka erotike brenda vetes. Nese nuk ka asgje brenda vetes, te kota jane te trokiturat...

  Menyra me e mire per te refuzuar nje femer...

  Nuk njoh menyra te tilla, per femrat kam vetem respekt.

  Nje femer e vetmuar, te josh apo te tremb?

  Femra edhe e vetmuar e ka misterin e vet dhe nuk mund te tremb.

  Ke vuajtur ndonjehere nga mungesa e vemendjes se nje femre ndaj teje?

  Jo.

  Sipas Oscar Eilde, "jane interesante meshkujt me te ardhme dhe femrat me te shkuar". Ti, ia mbeshtet mendimin?

  Eilde te ky konstatim ka ardhur ne baze te referencave personale te tij, dhe e kuptoj thelbin e kesaj qe ka thene. Une do kisha thene qe nje mashkull dhe nje femer vetem nje e ardhme e perbashket mund t'i takoj. Pasi e ardhmja mund te kerkoj qe ne te kaluaren dhe te tashmen te ndodhin apo te kene ndodhur disa gjera, apo procese.

  Cfare nuk pelqen te vetja?

  Mungesa e kohes, ne shume raste per shkak te angazhimeve me mungon koha per veten.

  Jashte skenes dhe preokupimeve si nis nje dite e zakonshme per ju?

  Dita pa angazhime nise me kafene e pare duke planifikuar kohen per miqte dhe shoqerine.

  Hobi juaj, dobesia juaj?

  Hobi - veturat, Dobesi - e dua jeten.

  Te kthehemi tek profesioni, me pare tek aktrimi. Ne cilet filma eshte shfaqur me teper Destani?

  Ne secilin film qe kam luajtur, kam investuar dicka nga vetja.

  Me gjykimin e tanishem, si i shihni filmat qe keni realizuar?

  Jam i kenaqur qe karriera ime eshte duke u zhvilluar gradualisht. Filmat e realizuar nuk i shikoj me gjykim te tanishem, pasi njeriu ec e zhvillohet ne jete fale pervojave te reja qe perjeton, dhe pikerisht filmat per mua jane pervojat me te mira ne jete, dhe deshmite e kohes.

  Cfare jeni duke punuar momentalisht, cilet jane projektet te cilat do t'i shpalosni se shpejti?

  Pak dite para vitit te ri mbarova xhirimet e filmit gjerman "Gier" ku luajta bashke me aktorin e njohur gjerman Heiner Lauterbach. Ne vitin 2011 kam punuar ne Gjermani, Holande, Austri, Belgjike, ndersa tani jam ne pergatitje per projektet e ardhshme qe do te xhirohen jashte Evropes. Per to do te flasim pasi te realizohen. Intervistoi: Gazmend Kajtazi

  KJ

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-03-2012
  Postime
  9
  Nuk eshte i vetmi Blerim Destani i cili eshte futur ne boten e filmit apo te aktrimit me shum pak talent qe e posedon ai. Nese e marrim Hollywood shumica e aktoreve jan ksi lloji si Blerimi. Kane figure , jan te pasur, krijojn fame dhe luajn ne te gjitha filmat blockbuster. Duhet te jemi krenar me Blerimin qe ia mundson edhe te gjithve aktoreve tone te talentuar qe jan te mbyllur ne vendet tona dhe nuk kan mundsi as nje here qe te shohin kamer me sy. E kur bene Blerimi film, te gjith jan te kyqur ne projekt. ,,

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •