Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 71
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    A hani kur jeni te ftuar diku.....?

    C'mendim keni per personat qe kane naze ne te ngrene? A jeni vet te tille?
    Me ka qelluar te kem ftuar njerez dhe sinqerisht kam ngel e ofenduar kur bejne sikur hane. Ju vet si ndiheni ne situata te tilla?
    Si veproni kur jeni te ftuar diku? A duhet ngrene per respekt apo jo?
    Feelings change - memories don't.

  2. #2


    Dea, nuk erdha me te vertet mi dreq jo...hahahahhahah. Pastaj sa me ben bileta e avionit deri aty dihet qe do ha dhe ben mire ta kesh blere Lamb nga Zelanda e Re.

  3. #3
    Varet se ku jam i ftuar lol.Varet dhe nqs kam uri apo jo.Po nuk ke uri,nuk hahet me zor.Megithate,ne pergjithesi s para ha.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BlooD_VenoM : 01-11-2009 mė 14:19
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  4. #4
    *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
    Anėtarėsuar
    24-11-2007
    Vendndodhja
    Rruga shishe lagja tap :)
    Postime
    2,355
    Mua nqs me haet ha. Nuk eshte turp me ngrene. Pastaj nazeli/e ka kudo lol.

    Ps: Kur e di qe jam e ftuar per darke nuk marr te ha ne shtepi. Por dhe nje gje...dhe mezor nuk haet lol.
    Por nqs personi nuk ha se eshte nazeli/e ne qafe paste veten

    Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

  5. #5
    Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
    Anėtarėsuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Varet se ku jam i ftuar lol.Varet dhe nqs kam uri apo jo.Po nuk ke uri,nuk hahet me zor.Megithate,ne pergjithesi s para ha.
    Edhe une keshtu e mendoj.
    La vita č bella...

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar mė parė nga [era] Lexo Postimin
    Edhe une keshtu e mendoj.
    ene une kur te me ftoj era per spageti, do ja fshij pajaten

    ka noj ftese tjeter?
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin


    Dea, nuk erdha me te vertet mi dreq jo...hahahahhahah. Pastaj sa me ben bileta e avionit deri aty dihet qe do ha dhe ben mire ta kesh blere Lamb nga Zelanda e Re.
    Nga Zelanda ? Kushedi sa kushton te vij qe andej . Per ty do ta porosit ne Shqiperi nga Skrapari, se e kane te mire.

    Nuk e di c'mendoni ju por une per vete ha per respekt, dhe dua qe dhe te tjeret te hane. Nuk po them ti hane te tera, por dicka. Kam pare njerez qe kane ngrene vetem fruta. lol
    Nuk po flasim per drekera te medhaja ku s'merret vesh , kush hengri e kush jo, por te vogla.
    Pastaj shikohet dhe mosha e mysafirit. Nuk me ngelet qejfi kur nje femi apo adoloshent ben naze se dihet qe ata te tille jane.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mia@ : 01-11-2009 mė 14:28
    Feelings change - memories don't.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    ta paska lon kunj ndonji musafirke me Dea?

    hajt se ka dasht me majt linjat, se ka ballo me maska per hallen e vinit
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Me ka ndodhur, por ka kohe. Disa vite me pare. Mu kujtua se ashtu ra nje muhabet me shoqen time.
    Feelings change - memories don't.

  10. #10
    Erando
    Anėtarėsuar
    19-07-2004
    Vendndodhja
    Perendim
    Postime
    865
    gjithmone ha, edhe sikur te kem ngrene ne shtepi, prap ha nqs me njerrin ushqim perpara, kesaj i thone rrespekt,

    me ka qelluar njeher te shkoj te nje kushri, plaka e tij kishte ber lazanja per darke, u ula ne tavoline por lazanja eshte i vetmi ushqim qe nuk mund te ha, me pak fjal nuk mund ta kaperdi posht, plaka me pa dhe tha; HA , un i thashe qe te them te drejten eshte i vetmi ushqim qe smund te ha, pastaj shkoj dhe fergoj veze patate patlixhana djath etj. pastaj hengra me lezet, kurse kur ka ushqime pervec lazanjes , ha deri sa te ngopem mire.

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Citim Postuar mė parė nga dea_07 Lexo Postimin
    C'mendim keni per personat qe kane naze ne te ngrene? A jeni vet te tille?
    Me ka qelluar te kem ftuar njerez dhe sinqerisht kam ngel e ofenduar kur bejne sikur hane. Ju vet si ndiheni ne situata te tilla?
    Si veproni kur jeni te ftuar diku? A duhet ngrene per respekt apo jo?
    S'ka te beje me ngrenien.Mos u ofendo kur te tjeret nuk hajne,ska vlere....
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Po dhe ajo vetem lazanja kish nxjerre mo padrilla.
    Pse si ha lazanjat ti? Meshkujt kam pershtypjen e pelqejne shume lazanjen.
    Mire paske bere mo padrilla qe i ke thene te verten, sesa te shtirreshe qe nuk ishe i uritur. Ashtu dhe nuk e turperon mikun, por perkundrazi.
    Feelings change - memories don't.

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga SystemA Lexo Postimin
    S'ka te beje me ngrenien.Mos u ofendo kur te tjeret nuk hajne,ska vlere....
    Si mos te ofendohem? E ftoj tjetren per respekt. Ndenja tuj gatu nga mengjesi ne darke. E ftova qe nje dite me pare. Vjen e me thote sapo hengra darke, kur une se shtrova as vone. Para ores 7. S'hengri as edhe nje gje, pa ekzagjeruar. As nuk denjoi ti provonte. Nuseroi ne tavoline tere kohen. Po mundimi im dreqi ta haje, nuk duhej marr ne konsiderate?
    Feelings change - memories don't.

  14. #14
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga dea_07 Lexo Postimin
    Si mos te ofendohem? E ftoj tjetren per respekt. Ndenja tuj gatu nga mengjesi ne darke. E ftova qe nje dite me pare. Vjen e me thote sapo hengra darke, kur une se shtrova as vone. Para ores 7. S'hengri as edhe nje gje, pa ekzagjeruar. As nuk denjoi ti provonte. Nuseroi ne tavoline tere kohen. Po mundimi im dreqi ta haje, nuk duhej marr ne konsiderate?
    Oj Dea, lol

    per njerez te tille ka vetem nje fjale - injorance.

    Jane disa rregulla te pashkruara askund. Shumica e shqipove sja kane idene, sepse jane njerez me komplekse dhe huqe.
    Kur shkon te tjetri per darke, duhet ta marresh ne konsiderate sepse eshte = me respekt. Perderisa tjetri po te fton per darke eshte Respekt.

    E nese ka njerez qe nuk e kuptojne kaq gje, nuk ke c'i do , sepse te acarojne nervat me ate mentalitet huqore qe disponojne.

    Personalisht kur shkoj te tjetri Ha !!
    Dhe kur ftoj njerez pres te Ha-ne, ato qe i servir. Kam dhe nje gje qe nuk bej me shumiceeeeee sic bejne ca fshatare . Pak e sakte. Sasia nuk ka rendesi per mua, por qualiteti. Dhe kam nje menyre servirje ushqimi qe - ti ve ne tavoline te gjitha me pjatanca. Nese te hahet ha !! Zgjate docken dhe merr vete sa te hahet dhe cfare te hahet. Per te lutur nuk lus njeri. Vetem nese nuk begenis te hash, nuk te ftoj me !!

    am i clear ? LOL

  15. #15
    http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
    Anėtarėsuar
    30-09-2002
    Vendndodhja
    Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
    Postime
    1,869
    Cfare eshte kjo pyetje se nuk po ja nxjerr kuptimin?
    You are the master of your fate...You are the captain of your soul...

  16. #16
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    Oj Dea, lol

    per njerez te tille ka vetem nje fjale - injorance.

    Jane disa rregulla te pashkruara askund. Shumica e shqipove sja kane idene, sepse jane njerez me komplekse dhe huqe.
    Kur shkon te tjetri per darke, duhet ta marresh ne konsiderate sepse eshte = me respekt. Perderisa tjetri po te fton per darke eshte Respekt.

    E nese ka njerez qe nuk e kuptojne kaq gje, nuk ke c'i do , sepse te acarojne nervat me ate mentalitet huqore qe disponojne.

    Personalisht kur shkoj te tjetri Ha !!
    Dhe kur ftoj njerez pres te Ha-ne, ato qe i servir. Kam dhe nje gje qe nuk bej me shumiceeeeee sic bejne ca fshatare . Pak e sakte. Sasia nuk ka rendesi per mua, por qualiteti. Dhe kam nje menyre servirje ushqimi qe - ti ve ne tavoline te gjitha me pjatanca. Nese te hahet ha !! Zgjate docken dhe merr vete sa te hahet dhe cfare te hahet. Per te lutur nuk lus njeri. Vetem nese nuk begenis te hash, nuk te ftoj me !!

    am i clear ? LOL
    PINK, me kujtove kete punen e pjatancave. Ne fillim kur erdhen prinderit ne Amerike dhe kuptohet vinin njerez dhe cdo gje e nxirrja me pjatance apo ene te bukura, por qe duhej te merrje vete. Kur me thote im ate mbas nja dy darkave, moj cupe po c'jane keto pjatanca qe nxirrni, ju e vini tjetrin ne siklet se sa duhet te marri. Ec t'i shpjegoja babit tani se pse kur jua ve gjithcka ne nje pjate duket sikur i limiton ne cfare duan te hane. Tani nuk thote me gje. lol

    Dea, jam dakort me PINK qe shumica e kesaj sjelljeje vihet re te shqiptaret se amerikanet psh nuk e kane shume problem. Shqiptaret kane ate mentalitetin qe po nuk hengren te shtepija jote po tregojne qe nuk kane nevoje per te ngrene se jane te ngopur, por thjesht po te vijne per shoqeri. Eshte nje mentalitet shume i trashe sidomos kur i njeh keta njerez dhe e di se sa bosh apo plote e kane barkun. lol

    Me ka ndodhur nja dy here keshtu me nusen e kushuririt se kjo miss eleganca ne cdo darke qe shkon, vetem uje pi dhe shishen e ujit e sjell me vete. Nje here, dy here kjo te njejtin avaz. I ftova nje dite kushurinjte dhe kisha bere peshk, fruta deti, crab legs, etj., kur afrohet kjo te tavolina dhe une i coj nje shishe uje perpara. Po pjata ime ku eshte tha? Po ti gjithmone i thashe na shikon ne kur ham se te shendoshin sallatrat dhe mishrat, bej te njejten gje dhe sot. Nuk e di pse i vari turinjte ajo. lol

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    Oj Dea, lol

    per njerez te tille ka vetem nje fjale - injorance.

    Jane disa rregulla te pashkruara askund. Shumica e shqipove sja kane idene, sepse jane njerez me komplekse dhe huqe.
    Kur shkon te tjetri per darke, duhet ta marresh ne konsiderate sepse eshte = me respekt. Perderisa tjetri po te fton per darke eshte Respekt.

    E nese ka njerez qe nuk e kuptojne kaq gje, nuk ke c'i do , sepse te acarojne nervat me ate mentalitet huqore qe disponojne.

    Personalisht kur shkoj te tjetri Ha !!
    Dhe kur ftoj njerez pres te Ha-ne, ato qe i servir. Kam dhe nje gje qe nuk bej me shumiceeeeee sic bejne ca fshatare . Pak e sakte. Sasia nuk ka rendesi per mua, por qualiteti. Dhe kam nje menyre servirje ushqimi qe - ti ve ne tavoline te gjitha me pjatanca. Nese te hahet ha !! Zgjate docken dhe merr vete sa te hahet dhe cfare te hahet. Per te lutur nuk lus njeri. Vetem nese nuk begenis te hash, nuk te ftoj me !!

    am i clear ? LOL
    Je tamam si une.

    Ti shpirt njeriu cfare nuk kupton lol?
    Feelings change - memories don't.

  18. #18
    Erando
    Anėtarėsuar
    19-07-2004
    Vendndodhja
    Perendim
    Postime
    865

    Talking

    Citim Postuar mė parė nga dea_07 Lexo Postimin
    Po dhe ajo vetem lazanja kish nxjerre mo padrilla.
    Pse si ha lazanjat ti? Meshkujt kam pershtypjen e pelqejne shume lazanjen.
    Mire paske bere mo padrilla qe i ke thene te verten, sesa te shtirreshe qe nuk ishe i uritur. Ashtu dhe nuk e turperon mikun, por perkundrazi.
    ne fakt me erdhi pak zor qe i thashe qe nuk e ha lazanjen, por hajt mor, te hash nuk esht turp.


    Infinity mir ja paske ber se meson mend per her tjeter ajo.

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin
    Dea, jam dakort me PINK qe shumica e kesaj sjelljeje vihet re te shqiptaret se amerikanet psh nuk e kane shume problem. Shqiptaret kane ate mentalitetin qe po nuk hengren te shtepija jote po tregojne qe nuk kane nevoje per te ngrene se jane te ngopur, por thjesht po te vijne per shoqeri. Eshte nje mentalitet shume i trashe sidomos kur i njeh keta njerez dhe e di se sa bosh apo plote e kane barkun. lol

    Me ka ndodhur nja dy here keshtu me nusen e kushuririt se kjo miss eleganca ne cdo darke qe shkon, vetem uje pi dhe shishen e ujit e sjell me vete. Nje here, dy here kjo te njejtin avaz. I ftova nje dite kushurinjte dhe kisha bere peshk, fruta deti, crab legs, etj., kur afrohet kjo te tavolina dhe une i coj nje shishe uje perpara. Po pjata ime ku eshte tha? Po ti gjithmone i thashe na shikon ne kur ham se te shendoshin sallatrat dhe mishrat, bej te njejten gje dhe sot. Nuk e di pse i vari turinjte ajo. lol
    E di. Kujtojne se duken me shume interesant kur nuk hane. Ketej i ke si fuci, kjo eshte me e bukura.
    C'ja paske bere mire asaj. Te isha une se ftoja me ate jo kusherire, por dhe moter ta kisha.
    Feelings change - memories don't.

  20. #20
    Erando
    Anėtarėsuar
    19-07-2004
    Vendndodhja
    Perendim
    Postime
    865
    Ne fakt Pink, kjo me pjatanca te ndame nuk me pelqen sepse me ka ndodh qe kam qe i uritur edhe e kam lepi edhe pjaten, vetem per inat te asaj zonjes qe me nxjerri ne pjate, edhe me e forta kur hengra te gjith ushqimin dhe piva edhe nja dy birra, as qe me luten me per ushqim me teper apo ndonje birr tjeter, qe ateher nuk ha me ne shtepin e tyre. Ne fakt robi kur e shef qe e mbarove pjate ka per detyre te pyesi nqs do me teper apo ta njerri perpara,

    Si mendon ti Pink.

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •