Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 21
  1. #1
    فقيـــر إلـى الله Maska e rapsod
    Anėtarėsuar
    04-08-2002
    Vendndodhja
    Mbi libra
    Postime
    796

    A e kane njohur Trinitetin popuj para ardhjes se Krishtit?

    Duke deshiruar qe temat e reja te mos hiqen vetem me vetem se te krishteret nuk u pergjigjen temes po e perseris edhe nje here pyetjen time.......
    eshte shume interesante te pyeten te krishteret nese ata kane ndonje njohuri se
    1-A e kane njohur Trinitetin popujt para Krishtit??
    2-Po Birin e Zotit si shpetimtar??
    3-Une njoh shume bij te Zotit qe ekzistojne ne bibel perpara se Jezusi te vinte ne kete bote, si shpjegohet kjo?
    Te gjitha keto pyetje vijne si rrjedhoje e Gjoni 1:1 dhe duke u bazuar ne kete une nuk shoh ndonje shenje te Birit te Perendise ne kohen "parakrishtere"
    Besoj se do ti pergjigjeni me saktesi pa iu larguar temes sic behet ne te shumten e rasteve!!!
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    "Allahu ka ekzistuar dhe s'kish vėnd, Ai ėshtė ashtu siē ka qėnė" Hzr. Aliu r.a.

  2. #2
    Άγιος Ειρηναίος της Λυών Maska e Seminarist
    Anėtarėsuar
    10-05-2002
    Postime
    4,982
    Rapsod!

    Une kam pershtypjen se ju edhe pyetje nuk beni dot.

    Tashti, te treja apo kater pyetjet e tua, ne cfaredo pergjigje qe ti jepen, nuk kane te bejne me pamundesine e Perendise per te qene Trinitet.

    Prandaj, pyetjet e tua nuk kane asnje drejtim te caktuar, pasi u mungon qellimi.

    Eshte tjeter gje po te pyesesh: A duhet qe Trinia te ishte besuar ne te gjitha koherat (edhe ato judaike), qe te besohet edhe sot?

    A duhej te ishte njohur Krishti si Bir i Zotit qe ne kohen e Judenjve, qe te mund te besohet edhe pas tyre?

    A e mohojne Vetembiresine e Krishtit, Bijte e Perendise te peremendur ne DHV?

    Keshtu mund te ishe edhe me i qarte.

    Atehere,

    1) Perendia eshte vetem ajo qe ne si qenia njerezore dime, apo eshte edhe me teper se kaq, me i thelle ne misterin e Qenies se Vete?

    2) Termonologjia e njejte e perdorur per gjera te ndryshme, a tregon gje se keto gjera te ndryshme jane e njeta gje?

    ps. nqs une i therras nje femije te adoptuar timit, im bir, a do te thote kjo se eshte prej gjakut edhe mishit tim?

  3. #3
    فقيـــر إلـى الله Maska e rapsod
    Anėtarėsuar
    04-08-2002
    Vendndodhja
    Mbi libra
    Postime
    796
    Klod ti mundohesh por me kot!!!
    Kisha pershtypjen se ju te krishteret jeni si ata njerezit gjynofqar por mesa duket tipa si ti psh. jeni te habitshem!!!
    Une nuk e kuptoj se ku qendron problemi i pyetjes time ne kete teme?? Mos ndoshta nuk di ti japesh pergjigje dhe arsyetohesh me pyetjet e mia? Nuk me dhe te kuptuar qe ti 1-nuk e kupton pyetjen? 2-apo e do ne hebraisht?
    Ti zoteri as menyeres tende te te shtruarit ne teme nuk i ke dhene nje shfaqe te qarte sepse nuk ke se si, humbet ne fjale dhe te duket se po i shfaq te qarta.
    Zoterush une nuk dua te flas fare per ato qe ti paraqet, pyetjet e mia jane shqip dhe te qarta dhe pergjigju atyre ashtu sic iu perkasin.
    sa per shembullin e adoptuesit une po te them nese nje pjese te bijve te perendise jane te adoptuar, ka edhe te tjere qe jane te lindur dhe parelindur, mos valle ky i lindur sic ishte psh. Davidi nuk qenka si Joshua Nocri (Jezusi)???
    pergjigju drejt zoteri
    prandaj e kam cituar temen "Perse te krishteret nuk pergjigjen"
    "Allahu ka ekzistuar dhe s'kish vėnd, Ai ėshtė ashtu siē ka qėnė" Hzr. Aliu r.a.

  4. #4
    Άγιος Ειρηναίος της Λυών Maska e Seminarist
    Anėtarėsuar
    10-05-2002
    Postime
    4,982
    Rapsod!

    Mos u bej karagjoz. Mundesi per te vene foto e kemi te gjithe.

    Tashti, Rapsodoshullah, ki kujdes edhe nje here kur perdor forma te emrit tim, nqs me kupton, se nuk jemi miq!

    Tjeter,

    pergjigjet i keni marre, pamvaresisht, se sot meqe je i papune, merr pjese ne forum edhe kerkon per te nje qinden here pergjigje.

    1) Trinitetin, popujt e kane njohur edhe para Krishtit. Tashti, ashtu sikurse me njohjen e ekzistences se Zotit, qe u deformua prej paganeve, po keshtu edhe koncepti trinitar eshte paraqitur i deformuar nga disa popuj, por sidoqofte, Triniteti biblik, nuk varet bga abuzimet pagane, ashtu sikurse ju pretendoni se All-llah nuk varet nga perdorimi pagan qe i benin arabet ketij termi, duke iu drejtuar Henes. E morre vesh Rap-sodi?

    2) Edhe Krishti eshte njohur para se te lindete si njeri!

    Ka shume percaktime te peraferta qe i jane bere nga Filozofet greke te antikitetit, si Sokrati ps, pro edhe midis Judejve, ka levizur qe prej du shekujve para Krishtit, ideja e Logosit, Fjales se Perendise, me ane te te cilit u krijuan te gjitha.

    3) Krishtit vetem i eshte drejtuar shkrimi i shenjte si I Vetmlinduri prej Atit, e askujt tjeter.

    *********

    Edhe nje here, une i bej thirrje moderatoreve qe ta pastrojne kete forum nga veprimtari alabakesh fondamentaliste!

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-01-2003
    Vendndodhja
    firenze
    Postime
    4
    Nuk mund te flasim per fe ne populli shqiptar, ne qe kemi humbur cdo rrenje ,ne jemi si nje pem e shartuar shum here .Frutin e kesaj peme asnjeri se do me deri sa te lind nje frut i but .un nuk besoj as jesus as allah domethen jam i pa fe e smund te besoj se boten e ndryshon ndonje person qe zbret nga qielli .Jam un ,jemi ne qe ndryshojme per mir e per keq.Me respekt www.kelikeli78@hotmail.com
    dashuro
    jo urrejtje

  6. #6
    mbushem me pafundesi.. Maska e ABIGAIL
    Anėtarėsuar
    10-12-2002
    Vendndodhja
    Athine
    Postime
    785
    Pershendetje Rapsod!

    Ne Dhiaten e Vjeter ne te shumten e rasteve, ishte vete Jezusi qe vepronte.

    Jezusi ishte Ai qe dogji Sodomen e Gomoren, Jezusi ishte Ai qe u shfaq bashke me dy te tjere dhe i tha Abrahamit se Sara do te lindte... dhe shume raste te tjera, pothuajse ne pergjithesi ne Dhjaten e Vjeter gjithcka dhe te gjitha shfaqjet i bente Jezusi.

    Vete Davidi thote: Zoti, i ka thene Zotit tim..................

    Do te flas me gjere pak me vone, dhe mos harro se ka njerez qe jane me te vertete te krishtere dhe mos i fut te gjithe ne nje kazan, do te duken nga veprat e tyre dhe nga menyra e te shprehurit.....

    Nga i njejti burim nuk mund te dale uje i kripur dhe i embel........ Kush ka mend le ta kuptoje

    Paqa e Zotit me ju! Abigail!
    Dituria prehet nė zemrėn e atij qė ka mend, por ajo qė ėshtė nė zemrėn e budallenjve merret vesh.

  7. #7
    Citim Postuar mė parė nga rapsod Lexo Postimin
    Duke deshiruar qe temat e reja te mos hiqen vetem me vetem se te krishteret nuk u pergjigjen temes po e perseris edhe nje here pyetjen time.......
    eshte shume interesante te pyeten te krishteret nese ata kane ndonje njohuri se
    1-A e kane njohur Trinitetin popujt para Krishtit??
    2-Po Birin e Zotit si shpetimtar??
    3-Une njoh shume bij te Zotit qe ekzistojne ne bibel perpara se Jezusi te vinte ne kete bote, si shpjegohet kjo?
    Te gjitha keto pyetje vijne si rrjedhoje e Gjoni 1:1 dhe duke u bazuar ne kete une nuk shoh ndonje shenje te Birit te Perendise ne kohen "parakrishtere"
    Besoj se do ti pergjigjeni me saktesi pa iu larguar temes sic behet ne te shumten e rasteve!!!
    1- Lexo Zan 1:26 Jer. 23:5-6, Isa. 61:1
    2- Lexo Zan. 3:15
    3- Fjala Bir eshte nje term i cili perdoret per te shprehur mė mirė marrdhėnien e Tij me Atin.

    Lexo me shume ne Unė i besoj Perėndisė Pse duhet ti besojė Jezusit?
    ☻/
    /▌
    / \ ...this is ... pergjigje.org

  8. #8
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar mė parė nga rapsod Lexo Postimin
    Duke deshiruar qe temat e reja te mos hiqen vetem me vetem se te krishteret nuk u pergjigjen temes po e perseris edhe nje here pyetjen time.......
    eshte shume interesante te pyeten te krishteret nese ata kane ndonje njohuri se
    1-A e kane njohur Trinitetin popujt para Krishtit??
    2-Po Birin e Zotit si shpetimtar??
    3-Une njoh shume bij te Zotit qe ekzistojne ne bibel perpara se Jezusi te vinte ne kete bote, si shpjegohet kjo?
    Te gjitha keto pyetje vijne si rrjedhoje e Gjoni 1:1 dhe duke u bazuar ne kete une nuk shoh ndonje shenje te Birit te Perendise ne kohen "parakrishtere"
    Besoj se do ti pergjigjeni me saktesi pa iu larguar temes sic behet ne te shumten e rasteve!!!
    Cka me t'u pergjigj ty, kur ti e merr nje varg nga Bibla dhe e interpreton sic deshiron vet, pastaj thua se ne paganizem ka pas 'Bir te Zotit' e 'Trinitet'. Kur nuk deshiron me kuptu dicka, me mire mos pyet hiq.

  9. #9
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    05-03-2012
    Postime
    641
    Citim Postuar mė parė nga rapsod Lexo Postimin
    Duke deshiruar qe temat e reja te mos hiqen vetem me vetem se te krishteret nuk u pergjigjen temes po e perseris edhe nje here pyetjen time.......
    eshte shume interesante te pyeten te krishteret nese ata kane ndonje njohuri se
    1-A e kane njohur Trinitetin popujt para Krishtit??
    2-Po Birin e Zotit si shpetimtar??
    3-Une njoh shume bij te Zotit qe ekzistojne ne bibel perpara se Jezusi te vinte ne kete bote, si shpjegohet kjo?
    Te gjitha keto pyetje vijne si rrjedhoje e Gjoni 1:1 dhe duke u bazuar ne kete une nuk shoh ndonje shenje te Birit te Perendise ne kohen "parakrishtere"
    Besoj se do ti pergjigjeni me saktesi pa iu larguar temes sic behet ne te shumten e rasteve!!!
    triada me e lashte eshte ajo sumere.

    Anu ishte zoti i pare i qiejve, ati dhe mbreti i zotave.
    Enlil ishte zoti-ere, zoti i tokes dhe zoti krijues.
    Enki ishte zoti i ujrave, dhe zoti i mencurise.

    triada egjiptiane

    zoti amun ne fakt ishte zot ne tre.

    Ra, ishte fytyra e tij
    Ptah, ishte trupi i tij
    Amun, ishte identiteti i fshehur

    triada etruske

    etrusket cuan ne gadishullin italik triaden e tyre.

    Tinia
    Uni
    Menerva

    te cilen romaket e adoptuan ne triaden romake

    Jupiter
    Juno
    Minerva

    sa per info per qejf, triada-triniteti s'permendet askund ne bibel, koncepti i triades u fut 100 vjet pas krishtit.

    kaq

    pertoj per me tej
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Billy Joe : 26-05-2012 mė 11:58

  10. #10
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    Citim Postuar mė parė nga rapsod Lexo Postimin
    Duke deshiruar qe temat e reja te mos hiqen vetem me vetem se te krishteret nuk u pergjigjen temes po e perseris edhe nje here pyetjen time.......
    eshte shume interesante te pyeten te krishteret nese ata kane ndonje njohuri se
    1-A e kane njohur Trinitetin popujt para Krishtit??
    2-Po Birin e Zotit si shpetimtar??
    3-Une njoh shume bij te Zotit qe ekzistojne ne bibel perpara se Jezusi te vinte ne kete bote, si shpjegohet kjo?
    Te gjitha keto pyetje vijne si rrjedhoje e Gjoni 1:1 dhe duke u bazuar ne kete une nuk shoh ndonje shenje te Birit te Perendise ne kohen "parakrishtere"
    Besoj se do ti pergjigjeni me saktesi pa iu larguar temes sic behet ne te shumten e rasteve!!!
    Sepse ti ke per me shume nevoje se thjesht disa pergjigje nga te krishteret. YOU NEED PROFESSIONAL HELP!!!
    I LOVE GOD

    j&g

  11. #11
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,430
    Postimet nė Bllog
    17
    Ajo qe duhet te mesosh eshte qe ekziston nje dallim i madh mes besimit ne Trinitet, dhe shfaqjes se Trinise se Shenjte. Nese te bie nje dore nje liber shume i lashte ku njerezit besonin ne nje zot triun, kjo nuk do te thote se kete Zot ata e kishin pare e u ishte shfaqur. Mund t'iu ish shfaqur profeteve te caktuar, por jo njerezimit. Me ardhjen e Krishtit, si me lindjen e tij te mrekullueshme e cuditshme nga nje virgjereshe, si me pagezimin e Tij ne lumin Jordan nga Joan Pagezori, si me shperfytyrimin e Tij ne malin Tabor ne prani te tre apostujve te Tij, keto nuk jane histori librash, keto jane THEOFANI te Perendise Triun. Theofani eshte fjale greke qe do te thote: "zbulim/shfaqje e Zotit". Zoti Triun na u shfaq dhe e pame, besimi yne nuk eshte me besim i verber, eshte besim i gjalle. Perendia na u shfaq. Perendia eshte me ne.

    Ky eshte dallimi i madh mes Krishterimit dhe te gjitha feve te tjera ne historine e njerezimit. Permblidhet me fjalet: Perendia Triun na u shfaq! Perendia Triun eshte me ne! Apostujt dhe te gjithe njerezit e kohes e pane me syte e tyre, e degjuan me veshet e tyre. Dhe per ate qe pane, ate qe degjuan, shkruajten ne Ungjijte e Shenjte qe gjejme ne Dhiaten e Re.

    Krishti eshte misherimi i besimit tone orthodhoks. Besimi yne eshte ne qenien e Jisu Krishtit, bashkimin e dy natyrave, hyjnores dhe njerezores. Krishti eshte edhe Perendi, edhe Njeri, prandaj degjon shpesh orthodhokset ta quajne Perendi-Njeri. Ai per asnje moment nuk rreshti se qeni Biri i Vetemlindur i Atit me te Cilin Ati krijoi gjithcka, ashtu sic nuk rreshti se qeni biri i Virgjereshes Mari. Ashtu si Krishti permbushi te gjitha profecite e profeteve te Dhiates se Vjeter qe parashikonin ardhjen e Mesiahs (Shpetimtarit) shekuj me pare.

    Albo

  12. #12
    Gjithmone kam dashur qe ta di se sa femije ka Zoti gjithsej ?
    Revolution 1848

  13. #13
    Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
    Anėtarėsuar
    22-03-2012
    Postime
    3,360
    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Gjithmone kam dashur qe ta di se sa femije ka Zoti gjithsej ?
    ....pse del tek femijet kur ti nuk njef as Zotin?

  14. #14
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anėtarėsuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar mė parė nga rapsod Lexo Postimin
    Duke deshiruar qe temat e reja te mos hiqen vetem me vetem se te krishteret nuk u pergjigjen temes po e perseris edhe nje here pyetjen time.......
    eshte shume interesante te pyeten te krishteret nese ata kane ndonje njohuri se
    1-A e kane njohur Trinitetin popujt para Krishtit??
    2-Po Birin e Zotit si shpetimtar??
    3-Une njoh shume bij te Zotit qe ekzistojne ne bibel perpara se Jezusi te vinte ne kete bote, si shpjegohet kjo?
    Te gjitha keto pyetje vijne si rrjedhoje e Gjoni 1:1 dhe duke u bazuar ne kete une nuk shoh ndonje shenje te Birit te Perendise ne kohen "parakrishtere"
    Besoj se do ti pergjigjeni me saktesi pa iu larguar temes sic behet ne te shumten e rasteve!!!
    A eshte njohur Allahu para ardhjes se Muhamedit ??

  15. #15
    Enraged Maska e Scion
    Anėtarėsuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Kush ishte ai derezi qe gerrmoi nga varri tema te shekullit te kaluar?
    What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

  16. #16
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    05-03-2012
    Postime
    641
    Citim Postuar mė parė nga Scion Lexo Postimin
    Kush ishte ai derezi qe gerrmoi nga varri tema te shekullit te kaluar?
    piu, germon dhe humbet

  17. #17
    Citim Postuar mė parė nga prishtina75 Lexo Postimin
    ....pse del tek femijet kur ti nuk njef as Zotin?
    Sepse Zoti ka dashur te identifikohet ndermjet bijeve te tije

    dhe tani

    A mund te me thoni se sa femije ka Zoti dhe cfar sexi kane ato ?

    Faleminderit
    Revolution 1848

  18. #18
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,430
    Postimet nė Bllog
    17
    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Gjithmone kam dashur qe ta di se sa femije ka Zoti gjithsej ?
    Te gjitha pyetjet qe njerezit kane mbi Perendine, jane pyetje qe nuk duhen bere fare. Natyra hyjnore e Perendise eshte nje natyre shume here me e larte se natyra jone njerezore. E detyrimisht, ne asnjehere nuk mund te njohim te plote natyren hyjnore. Ne njohim aq sa Perendia na tregon per vetveten, dhe aq sa na lejon natyra jone njerezore qe te shohim apo kuptojme. Eshte nje vend ne Bibel ku citohet Zoti te kete thene, cituar nga profetet e tij, qe nese njeriu do te shihte qofte edhe per nje cast fytyren e Perendise, ai do te behej shkrumb e hi. Ashtu si po ne Dhiaten e Re, kur Krishti mori tre apostujt e u ngjit ne malin Tabor ku u shperfytyrua ne lavdine e tij hyjnore, te tre apostujt i mbertheu frika, rrane te tre pertoke dhe mbulonin syte me dore nga drita vezulluese e pakrijuar qe leshonte trupi i Krishtit.

    Tani qe e mesove kete gje me lart, pyetja tende merr formen:

    - Cfare na ka mesuar Perendia per femijet e vete?

    Gjithe Krijesa eshte "femije" e Perendise pasi Ai krijoi gjithcka me Fjalen e Tij. Fjala e Perendise eshte Biri i Tij i Vetemlindur, Jisu Krishti, qe ka lindur prej Atit para gjithe koherave dhe me Te cilin Perendia krijoi gjithcka. I njejti Bir i Vetemlindur eshte Zoti yne Jisu Krisht, qe hyri ne historine e njerezimit duke lindur nga nje virgjereshe. Duke u kthyer ne kete menyre nje Perendi-Njeri. Edhe Perendi, edhe njeri. Te dyja natyrat e tij jetonin ne personin e tij te pandara dhe te paperziera. Krishti per asnje cast qe ishte mbi toke nuk pushoi se qeni Biri i Vetemlindur i Perendise, ashtu sic nuk pushoi se qeni i biri i Virgjereshes Mari. Sa here qe Ai qe ne i drejtohemi ne menyre te mistershme si Zot ka komunikuar me krijesen dhe njeriun, e ka bere kete nepermjet Birit te Tij te Vetemlindur. Ishte Krishti ai qe krijoi gjithe boten e vete njeriun si Fjale e Perendise. Ishte Krishti ai qe u shfaqej e fliste profeteve. Ishte Krishti ai qe hyri ne historine tone te njerezimit duke lindur nga nje virgjereshe. Ishte Krishti ai qe u kryqezua, vdiq e u ringjall te treten dite.

    Ati ka keshtu vetem nje Bir te Vetemlindur. Epiteti i "Vetemlindur" nenkupton qe Krishti eshte Biri i Vetem i Perendise qe ndan me Te dhe Frymen e Shenjte te njejten natyre/esence, e detyrimisht te njejtin Vullnet. Ajo qe deshiron Ati, eshte ajo qe deshiron edhe Biri, eshte ajo qe deshiron edhe Shpirti i Shenjte. Sic e thashe me lart, asnjehere njerezit nuk mund te prekin apo kuptojne esencen e Perendise Triun, ata mund te prekin e deshmojne vetem energjite qe kjo esence leshon ne natyren tone. Ashtu sic nuk e shohim dot diellin me sy pasi na vret syte dhe eshte shume larg prej nesh, ashtu ne prekemi nga rrezet e atij dielli qe na japin drite dhe na ngrohin trupin.

    Gjeja tjeter qe duhet te mesosh eshte qe te gjithe njerezit, secili prej nesh, eshte ne vetvete nje bir Perendie. Njeriu eshte krijesa e Perendise qe u krijua "sipas shembelltyres dhe ngjashmerise se Perendise". Dallimi mes nesh dhe Birit te Vetemlindur eshte se ne nuk kemi LINDUR nga Ati, por jemi krijuar prej tij. Por duke qene se jemi krijesa dashurie te Perendise, dhe kete e deshmon fakti qe jemi e vetmia krijese e gjalle te cilit Perendia i dha Vullnet te Lire, ne kemi potencialin si krijesa qe te kthehemi ne bij te hirshem te Perendise. Nese Krishti eshte Biri i Perendise nga natyra e Tij qe e trashegoi nga Lindja prej Atit, ne mund te kthehemi ne bij te Perendise vetem fale fuqise transformuese te Hirit te Shenjte te Perendise. Kjo ne fakt eshte arsyeja perse Perendia e krijoi njeriun dhe misioni i ekzistences sone si njerez.

    Pra Perendia ka shume femije. Ka vetem Nje Bir te Vetemlindur qe ndan me Atin e Shpirtin e Shenjte te njejten esence. Por ka shume femije te tjere nga rradhet e njerezve si puna jone. Te gjithe shenjtoret e Kishes ne shekuj se bashku me shenjtoren e pare te historise se njerezimit qe degjoi e para Lajmin e Mire, Virgjereshen Mari, jane te gjithe femije te shenjteruar te Perendise. Shenjterimi i tyre nuk erdhi nga natyra hyjnore por nga Hiri i Shenjte i Perendise qe Perendia e derdh lume mbi kryet e te gjithe atyre njerezve qe heqin dore nga vullneti i tyre mbrapshte njerezor, dhe luten qe Perendia t'i beje te denje qe te shohin Vullnetin e Tij ne jeten e tyre.

    Albo

  19. #19
    Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
    Anėtarėsuar
    22-03-2012
    Postime
    3,360
    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Sepse Zoti ka dashur te identifikohet ndermjet bijeve te tije

    dhe tani

    A mund te me thoni se sa femije ka Zoti dhe cfar sexi kane ato ?

    Faleminderit
    Asnje.....

  20. #20
    Style & Substance Maska e qeveriablu
    Anėtarėsuar
    16-05-2011
    Postime
    1,816
    Citim Postuar mė parė nga prishtina75 Lexo Postimin
    Asnje.....
    Si asnje ?!
    Ky mbi teje thote qe e ka nje ,madje eshte mashkull.
    Kur do i harmonizoni qendrimet ju fetaret ?...kane kaluar 2000 vite,eshte koha e fundit te mirreni vesh.:P
    Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Dialogu i Muslimanit me Krishterin
    Nga forum126 nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 147
    Postimi i Fundit: 07-05-2013, 10:59
  2. Muhamedi a.s. sipas kėndvėshtrimit tė krishterė
    Nga presHeva-Lee nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 10-04-2010, 22:15
  3. Kritika e interpretimit Protestant tė Biblės
    Nga Tannhauser nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 97
    Postimi i Fundit: 23-08-2009, 07:39
  4. Vazhdojne luftimet ne rripin e Gazes
    Nga StormAngel nė forumin Problemet ndėrkombėtare
    Pėrgjigje: 140
    Postimi i Fundit: 22-04-2006, 08:44
  5. Marrdhėniet Izraelo-Palestineze hyjnė nė njė erė tė re.
    Nga Albo nė forumin Problemet ndėrkombėtare
    Pėrgjigje: 181
    Postimi i Fundit: 29-10-2003, 12:19

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •