Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 20

Tema: rreth tv.

 1. #1
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,656

  rreth tv.

  .. eshte e vertete qe keto big screen tv-s te kerdisin nga korrenti ?

 2. #2
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,656
  per Foxnews, sport dhe filma artistike dhe vizatimore.

  So harxhojne me kaq sa shoh?

 3. #3
  Shqiptar Maska e EdiR
  Anėtarėsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  Madison, WI, U.S
  Postime
  960
  Pershendetje Pink,
  Big Screens harxhojne me shume korrent kur jane ne pune sesa tv e tjera pasi c'do pixel qe ka ngjyre ne te kerkon energji, por nuk eshte per tu shqetesuar. TV e reja ndertohen ne menyre te tille qe kur nuk jane ne pune te mos harxhojne energji, ndryshe nga tv e vjetra.
  Me fjale te tjera fatura e energjise nuk do te ndryshoje shume per te mos thene aspak nqs ndryshon vetem Tv. Nqs shkon me shume se 50 inch do te shikosh ngritje por kuptohet 2-3%.
  Kalofsh mire,
  Ed
  Think. Laugh. Live.
  Mendo. Qesh. Jeto.

 4. #4
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,656
  Edir, po flas per tv 50 inch e lart. E di pse ? Se ra muhabeti nje dite per energjine elektrike, dhe dikush permendi qe ato harxhojne goxha. Te japin pershtypjen qe jo, por harxhojne. Dhe me erdhi cudi ne fakt, desha me e konfirmu se une spara besoj shume. Lol

  Po flas psh kur i mban on gjithe diten. Se dallohet nje rritje goxha e madhe te fatura flas. Kushedi thuaj

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Vendndodhja
  Ōsensei
  Postime
  1,118
  PINK ēalon gomari nga veshėt? Ashtu ėshtė dhe krahasimi i shpenzimit tė energjis nga 50 inch TV. Sado ta lėsh ndezur televizorin nuk do harxhoj mė shumė se 5$ nė muaj. Pra flie mendjen se nuk tė harxhon njėsoj me sobėn (me korrent) jo me gaz

 6. #6
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,656
  Citim Postuar mė parė nga Aikido Lexo Postimin
  PINK ēalon gomari nga veshėt? Ashtu ėshtė dhe krahasimi i shpenzimit tė energjis nga 50 inch TV. Sado ta lėsh ndezur televizorin nuk do harxhoj mė shumė se 5$ nė muaj. Pra flie mendjen se nuk tė harxhon njėsoj me sobėn (me korrent) jo me gaz
  He pra, ashtu them dhe une

  po mire pse vjen ajo fatura e korentit aq shume se marr vesht ?

 7. #7
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Vendndodhja
  Ōsensei
  Postime
  1,118
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  He pra, ashtu them dhe une

  po mire pse vjen ajo fatura e korentit aq shume se marr vesht ?
  Sa tė vjen? Kur e ke vėnė re, para blerjes sė TV over 50 inch apo pas? Nėse e shikon se po konsumon shumė, bli 5$ njė Rod held current meter RHCM dhe shikoje se kush ėshtė shkaktari i shpenzimit tė energjis

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,730
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  He pra, ashtu them dhe une

  po mire pse vjen ajo fatura e korentit aq shume se marr vesht ?
  pink asht rrit korenti ne pergjithsi lol se ne mu me asht rrit shum lol
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 9. #9
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,656
  Citim Postuar mė parė nga Aikido Lexo Postimin
  Sa tė vjen? Kur e ke vėnė re, para blerjes sė TV over 50 inch apo pas? Nėse e shikon se po konsumon shumė, bli 5$ njė Rod held current meter RHCM dhe shikoje se kush ėshtė shkaktari i shpenzimit tė energjis
  C'a eshte kjo ? Ja te googloje une, gjendet ne dyqane kjo ?

  Tv-ne ka kohe qe e kam blere une, u be nja 3 vjet e ca. Po me shume e kam kunje me ate personin qe ngulte kembe vjen nga tv-ja.

  derjanso, sa eshte rrit ?

 10. #10
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,656
  megjithate gjeta nje artikull per keto big flat sreen tv-s. S'ja paska fut dhe kot fare ky personi. Lol

  http://reviews.cnet.com/green-tech/tv-power-efficiency/

 11. #11
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Vendndodhja
  Ōsensei
  Postime
  1,118
  PINK ai personi qėnka tip deliranti, ēfarė thot dashka tė bindi tė gjithė se ėshtė ashtu. As mos e mendo se nga njė TV mund tė rritet fatura e energjis nė mėnyrė tė konsiderueshme. Nuk punon me rezistencė TV, se na habiti fare ky tipi. A thua se televizori ėshtė kthyer nė lavatriēe, bolier, sobė korrenti, kondicioner etj. Thjesht TV do ngelet dhe shpenzim minimal tė energjis elektrike.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,730
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  C'a eshte kjo ? Ja te googloje une, gjendet ne dyqane kjo ?

  Tv-ne ka kohe qe e kam blere une, u be nja 3 vjet e ca. Po me shume e kam kunje me ate personin qe ngulte kembe vjen nga tv-ja.

  derjanso, sa eshte rrit ?
  shum asht rrit lol te pakten 60-70 dollar ma teper ne muj
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 13. #13
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,656
  Citim Postuar mė parė nga Aikido Lexo Postimin
  PINK ai personi qėnka tip deliranti, ēfarė thot dashka tė bindi tė gjithė se ėshtė ashtu. As mos e mendo se nga njė TV mund tė rritet fatura e energjis nė mėnyrė tė konsiderueshme. Nuk punon me rezistencė TV, se na habiti fare ky tipi. A thua se televizori ėshtė kthyer nė lavatriēe, bolier, sobė korrenti, kondicioner etj. Thjesht TV do ngelet dhe shpenzim minimal tė energjis elektrike.
  lexoje pak ate qe te solla.

 14. #14
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Vendndodhja
  Ōsensei
  Postime
  1,118
  Ok ja ku e ke listėn:

  * Microdisplay rear projector: 0.13 watt per square inch
  * LCD: 0.27 watt per square inch
  * Plasma: 0.34 watt per square inch

  Llogarite 52 inch x 0.34 = 17.68 tė duket shumė? Po njė kompjuter qė mund tė shpenzojė rreth 150 watt si i bie? Ja pra qė thjesht njė TV do ngelet asgjė mė shumė dhe nuk do ti rrėnoj askujt ekonomin

 15. #15
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,656
  imja eshte LCD. Megjithate me shume e vura ne dyshim meqe rri gjithe diten on

  Thx Aikido, po do bej nje eksperiment kete muaj. LOL

 16. #16
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Vendndodhja
  Ōsensei
  Postime
  1,118
  PINK deri nė 350 watt po harxhoj prap nė fund tė muajit nuk do jetė ndonjė rritje e madhe e faturės sė energjis. Maksimumi do rritet 5% i vlerės, po asnjėherė nuk do jetė vrasėtar energjie po njė konsumator i thjesht pėr tė shfrytėzuar ato opsionet qė do shtohen. Njė Play Station harxhon rreth 200 watt, unė se heq asnjėherė nga priza

  P.s Tani qejfi dhe paguhet, po jo tė tė frikėsoj, mė tepėr njė frikė pėr tė ardhmen, sa mė shumė sofistikohen gjėrat aq mė shumė kėrkojn energji elektrike

 17. #17
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,804
  Citim Postuar mė parė nga Aikido Lexo Postimin
  Ok ja ku e ke listėn:

  * Microdisplay rear projector: 0.13 watt per square inch
  * LCD: 0.27 watt per square inch
  * Plasma: 0.34 watt per square inch

  Llogarite 52 inch x 0.34 = 17.68 tė duket shumė? Po njė kompjuter qė mund tė shpenzojė rreth 150 watt si i bie? Ja pra qė thjesht njė TV do ngelet asgjė mė shumė dhe nuk do ti rrėnoj askujt ekonomin
  HA_HA_HA
  Pse ashtu behet llogaria????52 inch x 0,34?
  52 inch eshte diagonalja e ekranit,nuk eshte as gjeresi,as lartesi dhe as siperfaqe..Sa inch katror ka ekrani?Shumezo gjeresine e ekranit ne inch me lartesine e ekranit ne inch
  Rezultati jep siperfaqen ne incha katrore te ekranit.Vleren qe del te siperfaqes e shumezon me 0.34 dhe del se sa wat konsumon ekrani.Nuk harxhoka shume 50 inchi????Kush tha, nuk harxhon shume,beji llogarine.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 28-10-2009 mė 22:26
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 18. #18
  ......................... Maska e Pogradecari
  Anėtarėsuar
  15-10-2002
  Vendndodhja
  a
  Postime
  540
  Citim Postuar mė parė nga Aikido Lexo Postimin
  PINK ēalon gomari nga veshėt?


  ihihihihi jam ca si ne forme sot daulle me pije alkolike
  po do te deshiroja te dija nqf se ka mundesi
  KUSH ESHTE GOMARI DHE KUSH JANE VESHET
  hihihihiihihi
  shendet e para
  BB

  sa per temen ne fjale who the f... care sa eshte ajo e korentit qe sja di emrin

 19. #19
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,656
  hej Poradeci, njeriu behet kurioz. Nuk te gjen gje se pyet. Jo se do ndryshojme gje, life style jo. Se per faturen, se besoj se te vjen shume perderisa sja din as emrin. Lol

 20. #20
  ......................... Maska e Pogradecari
  Anėtarėsuar
  15-10-2002
  Vendndodhja
  a
  Postime
  540

  pse nuk e nderon nick name nga pink ne dreq ti lol
  billat dhe mortage i paguan ajo qe mban shtepe paster nuk e kam idene
  por sonte nje gje e di
  me mire gjalle sesa vdekur
  shendet e para dreq
  BB


Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •