Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e XH.GASHI
  Anėtarėsuar
  07-03-2007
  Vendndodhja
  Prishtine
  Mosha
  62
  Postime
  1,123

  Mural ne gure


  Projekt per tu realizuar .

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
  Anėtarėsuar
  19-02-2007
  Postime
  1,274
  Projekt Interesant por se kuptova Shqiponjėn nė Mural: do tė ndėrtohet nga gurėt e moralit apo do t'jetė e vizatuar!
  Unė tė pyeta ashtu ngaqė e kam pas njė mik ( Salih Lutolli - Agi) tė cilin kur e pyesja pėr pikturat e tija se ēfarė paraqesin ngaqė nuk i Kuptoj mė thoshte:
  " A po tė pėlqejnė"?
  Dhe kur i thoja qė " Po " ma kthente:
  " Me rėndėsi qė tė pėlqejnė seose ti edhe Kėngėn e bilbilit e degjon dhe meqenėse nuk e kupton atė kėngė tė duket mirė pėr vesh; a kush e di, ndoshta ai fare s'kėndon por qanė??"
  KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
  EDHE N'VORR ME T'PĖRMENDĖ KAM!

 3. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  28-03-2009
  Postime
  633
  Citim Postuar mė parė nga XH.GASHI Lexo Postimin

  Projekt per tu realizuar .
  Me pelqen ,pore do te kisha pase deshire ti shohe tjegullat e kuqe,e perplis plisi ashte shum i mire dhe ngjyra e shenja jone Shqipetare.shume Bukur.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e XH.GASHI
  Anėtarėsuar
  07-03-2007
  Vendndodhja
  Prishtine
  Mosha
  62
  Postime
  1,123


  Foto pergjat punimit , ne realizim te projektit.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e XH.GASHI
  Anėtarėsuar
  07-03-2007
  Vendndodhja
  Prishtine
  Mosha
  62
  Postime
  1,123

  Pershendetje Preng sherri .
  Plisi eshte komplet nje gure icili eshte nga Gllareva me madhesi 110cm x80cm.
  Ndersa shqiponjen e kam vizatuar me dore dhe e kam grapuar me cekan pikues dhe dalte guri.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga XH.GASHI : 26-10-2009 mė 13:26

 6. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  28-03-2009
  Postime
  633
  Ky flamur ashte i mire mirepo nuke ashte i KOHNAVE TE VJETRA,ashte i kohnave,te reja,ose sqaroni ciles kohe i takon,se bishti po me brengose ne te ,dhe nuke ashte ne proporcion te regullt te vjetersise.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e XH.GASHI
  Anėtarėsuar
  07-03-2007
  Vendndodhja
  Prishtine
  Mosha
  62
  Postime
  1,123
  Eshte pune e imja , hoteli ky nuk eshte flamur e kam ba thuja se falas per nje mike shpije qe ta vendos ne Restaurant dasmash megjithse une planifikoja ta vendosja ne banakun qe do tja punoj keto dite guret i kam pregaditur , po te ishin tjegulla te kuqe ky punim do te reflektonte me mire ke te drejt ,por miku im ne kete rast pronari lokalit me sa me ka informue deshiron ta vendos pikrisht ne mure kete punim qe ne fakt eshte nje tip reklame e punes sime .
  Sepse keso lloje punesh ne Prishtine thuaj se askush nuk i kryen jemi shume te pakt.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga XH.GASHI : 26-10-2009 mė 14:19

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e XH.GASHI
  Anėtarėsuar
  07-03-2007
  Vendndodhja
  Prishtine
  Mosha
  62
  Postime
  1,123
  Nese me pyet per numrin e pendlave qe nuk perputhen sikur se ne simbol , kam ba nje ndryshim ,ne veqanti tek bishti shqiponjes arsyeja eshte e natyres te dallimit veqimit apostrofimit apo me thjesht ato jane 5 duhet te jene 7 por une kam simbolizue numrin e shteteve ku jetojn shqiptaret perreth SHQIPERIS vete shqiponja paraqet SHQIPERIN , numri real i pendlave ne bishtin e shqiponjes se verrtet varion mes 13-17 .

 9. #9
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  28-03-2009
  Postime
  633
  E kame ditur se je i menqur.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga hoteli : 26-10-2009 mė 16:03

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
  Anėtarėsuar
  19-02-2007
  Postime
  1,274
  Citim Postuar mė parė nga XH.GASHI Lexo Postimin

  Pershendetje Preng sherri .
  Plisi eshte komplet nje gure icili eshte nga Gllareva me madhesi 110cm x80cm.
  Ndersa shqiponjen e kam vizatuar me dore dhe e kam grapuar me cekan pikues dhe dalte guri.
  Idea ėshtė interesante teksa numrin e Pendlave do ta lidhja me Fiset e Mėdha ilire megjithėse njohė 12-dhjet e mė se 100 nėnfise tjera! Arsyetimi qė e kishe dhėnė mė lartė mu duk shumė interesant sikurse forma e Shqiponjės sė sotme! Sikur tė mos ishte Konica heraldika e Flamurit tonė e shkruar si pasazh nga berleti:" vexilla nigris et bicipitibus distineta aquilis gerebat Scanderbegus" ndoshta s'do tė mirrte dimensionet e duhura.
  Pra, thuhet se Shqiponja ėshtė Pellazgjike, " proselenoi" ( Pėrpara Hėnės) dhe se me kėtė kemi shqiponjėn mė tė vjetėr tė botės , megjithėse si simbol e kanė edhe tė tjerėt!

  Pėrshendetje mjeshtėr i nderuar
  Po ta kishe pas fatin tė jetoje nė atė Shqipėri qė kishim dhe tė punoje afėr dorės sė tė madhit Odhise paskali do t'bėje qudira!
  Prenga tė uron punė tė mbarė
  dhe tė sukseshme!
  KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
  EDHE N'VORR ME T'PĖRMENDĖ KAM!

 11. #11
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  28-03-2009
  Postime
  633
  Ke te DREJTE,mirepo krejte bota mundet me pasun ,mirepo vetem ne SHQIPETARET e dijme dmth,te tjeret nuke e dine,ne te vertet se pari ashte perdorun ne para histori,prej Pellazgeve,kurse pase ,nji kataklizme qe ashte bamur ne mediteran ky simbol i yni ,u lajmrue ma rralle,mirepo vetem ne SHQIPETAREt E DIJME DOMETHANJEN,dhe e ruejme sikurse MARGARITARE kure vije do te tregojme se i kujna ashte,jo vetem Shqiponja pore jane edhe se paku 100 flamuj qe tregojne percaktimin tone,PELLAZGO- ILIR,-SHQIPETAR,pore ne shekullin e 14 15 i mueren princat Shqipetare dhe u larguen prej tokave tona,pastaj VENEDIKU,te cilin qytet formuen Shqipetaret,prej atyhit ne shekullin 15 16 shume SIMBOLE U SHITEN NE EUROPE ME ANEN E KISHES ,pikerishte edhe ne kohen e GJERGJIT,papa ka qene prej venedikut,dhe venediku nji kohe te gjate ka dirigue me papanatin,VENEDIKU GJITHMONE E KA PASUR MEDITERANIN NE DORE ,edhe ate deri ne 25 kilometra ne mbrendesi kurse PORTET DHE LIMANET MESDHETARE I KANE PASUR NE KREJTE ADRIATIKUN DHE MEDITERANIN nona e sulltan mehmetit ka qen e VENEDIKUT shkaqet dihen nuke e di ne histori ndonji here qeVENEDIKU LUFTOI KUNDER VENEDIKUT,ose nuke kame lexue,mirepo PSE GJITHMONE TURQIT DHE VENEDIKASIT gjithmone jane marun vesh ndermjet vedi,spo mehine ne krye,osejame gabim,nuke e di.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e XH.GASHI
  Anėtarėsuar
  07-03-2007
  Vendndodhja
  Prishtine
  Mosha
  62
  Postime
  1,123
  Shqiponja ne simbolin kombetar perfaqson shumcka por s'pari ajo perfaqson germen A ndersa per skjarim te metutjeshem shiqo ne vizatimin e me poshtem.


 13. #13
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  28-03-2009
  Postime
  633
  Citim Postuar mė parė nga XH.GASHI Lexo Postimin
  Shqiponja ne simbolin kombetar perfaqson shumcka por s'pari ajo perfaqson germen A ndersa per skjarim te metutjeshem shiqo ne vizatimin e me poshtem.

  Jo zotni Gashi nuke ka lidhje me Alfabet,sepse kjo Shqiponje,ashte para alfabetit,alfabeti nuke ka lidhje,ashte ne pyetje tjeter gja sepse para historike ashte.

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e XH.GASHI
  Anėtarėsuar
  07-03-2007
  Vendndodhja
  Prishtine
  Mosha
  62
  Postime
  1,123
  Hoteli une nuk mohoj lashtesin e shqiponjes , perkundrazi ne kete tipin e ri te shqipes une identifikoj alfabetin e sotem .
  Artisti i cili ka percaktuar numrin e pendlave ka simbolizue alfabetin e sotem.
  Sepse shqiponja dy krershe me e lashte eshte e zbuluar ne nje gure varri ne Sudan apo Nubi ,pra me vone u perdor nga nje fis iranas gjegjsishte persian me emrin Kosare ne luft me Hetitet dhe me pas ne reliefin e Yazilikes dhe keshtu me radhe.
  Naten e mire .
  Preng falemnderit per uraten gjithe te mirat.

 15. #15
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  28-03-2009
  Postime
  633
  Citim Postuar mė parė nga XH.GASHI Lexo Postimin
  Hoteli une nuk mohoj lashtesin e shqiponjes , perkundrazi ne kete tipin e ri te shqipes une identifikoj alfabetin e sotem .
  Artisti i cili ka percaktuar numrin e pendlave ka simbolizue alfabetin e sotem.
  Sepse shqiponja dy krershe me e lashte eshte e zbuluar ne nje gure varri ne Sudan apo Nubi ,pra me vone u perdor nga nje fis iranas gjegjsishte persian me emrin Kosare ne luft me Hetitet dhe me pas ne reliefin e Yazilikes dhe keshtu me radhe.
  Naten e mire .
  Preng falemnderit per uraten gjithe te mirat.
  Nuke mundet te jete ,pjese e historise te kontinentit tjeter,simboli dhe Shqiponja e ka domethanjen europiane,dhe kursesi,te kulturave tjera,pra edhe nji here,pjes e europes histori e europes dhe e pelazgeve me plote kupetim,ne shkrimin mesapik e kame lexue ,dhe aty thuhet shume mire,edhe pse pate hetit ne toka tona ate erdhen si koloni,mirepo e ruejten,gjuhen e pare dhe se bashku ndertuen civilizmin e pare,mirepo pase shkaterimit te ketije civilizmi tokat tona nuke munden ,dote te arijne kulmin dhe forcen para historike,mirepo hronika shkruen edhe,sa qytete u shkatruen ,dhe si u kolonizuen me popuje te cilet folshin nji gjuhe,dhe nji zote,nji nder kolonizues permenden edhe etrusket,mirepo sa ka ketu nuke e di ,pore nji gja e di se roma gjithmone kishte frige nga etrusket,dhe civilizimit te tyre,ne kronikat e vjetra te romes ashte me siguri ,dhe ate e di se romuli dhe remi,jane perjashtue prej babasdhe nanesse tyre,dhe jane dhane etruskeve ti rite femijte,te cilet do ta themelojne romen,edhe pseata nuke paten femi ma froni duhet ti takoje vllaut mirepo ky mret refuzoi deri ne vdekje,dhe pase vdekjes se tie femijte qe i riten etrusket se pari tatime kane qitur ne lum,pastaj edhe bashkojnefshatrat dhe formojne romen,keto jane ma te rejat informata te vitit gusht 2009.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •