Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-09-2009
  Postime
  176

  Shqiperia Mbretėri

  Rivendosja e monarkis ne Shqiperi nė formėn e monarkis parlamentare do tė kishte efekte shumė pozitive nė shoqėrinė shqipėtare si dhe nė imazhin e saj ndėrkomtar.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2008
  Postime
  208
  Po edhe une mendoj se monarkia sigurisht qe do luaj nje rol te rendesishem pozitiv, me nje autonomi te vehten te pamvarun nga shteti.
  Si shembull mund te meret menyra e qarte suedeze e raportit shtet - mbreteri.

 3. #3
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Anėtarėsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,355
  Citim Postuar mė parė nga tias Lexo Postimin
  Rivendosja e monarkis ne Shqiperi nė formėn e monarkis parlamentare do tė kishte efekte shumė pozitive nė shoqėrinė shqipėtare si dhe nė imazhin e saj ndėrkomtar.
  Keshtu mendoj dhe une. Ka shume ane pozitive ne pergjithesi per te gjithe, dhe negative vetem per ''kolltukun'' e politikaneve.

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 4. #4
  Ēufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,576
  Mendoni veret se do jete me mire? Korrupsioni dhe shfrutezimi i posteve do te jete i njejte, thjesht do te ndryshonte nga republike parlamentare, ne monarki parlamentare. Madje do te thoja qe hilete dhe intrigat per poste me te larta do te ishin me te shpeshta. Pastaj vjen ceshtja, ke do te vendosnim mbret? A ka shteti Shqiptar nje figure aq te larte dhe te afte sa ta vendosi ne rolin e mbretit? S'ma merr mendja. Ka qene mbreti Zog I, po keta pasardhesit sjane per gje, kot sa jane. Pastaj kemi si alternative Sali Berisha i I, ose Fatos Nano (ketoj jane dy figurat tona me te medha politike), apo shoku Ramiz Alia?
  Dal ne perfundimin, qe gje nuk do te ndryshonte, dhe qe jemi mire keshtu sic jemi.

  ps: Ky eshte halli i fundit qe duhet te mendohet te zgjidhet, ka shume ceshtje ne shtetin tone te dashur qe kane nevoje per rregullime dhe per zgjidhje. Kete problem te cilin e kemi shtruar ketu duhet marre parasysh mbasi ti kemi mbaruar problemet e tjera.
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-09-2009
  Postime
  176
  Unė kam mendu pėr pasardhėsit e mbretit Zog,pasi po qė ia lam politikanėve kurrė nuk kishin me mbrritė deri ke zgjidja.Me zi hall po zgjedhin kryetarin e shtetit.

 6. #6
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Anėtarėsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,355
  Citim Postuar mė parė nga Mau_kiko Lexo Postimin
  Mendoni veret se do jete me mire? Korrupsioni dhe shfrutezimi i posteve do te jete i njejte, thjesht do te ndryshonte nga republike parlamentare, ne monarki parlamentare. Madje do te thoja qe hilete dhe intrigat per poste me te larta do te ishin me te shpeshta. Pastaj vjen ceshtja, ke do te vendosnim mbret? A ka shteti Shqiptar nje figure aq te larte dhe te afte sa ta vendosi ne rolin e mbretit? S'ma merr mendja. Ka qene mbreti Zog I, po keta pasardhesit sjane per gje, kot sa jane. Pastaj kemi si alternative Sali Berisha i I, ose Fatos Nano (ketoj jane dy figurat tona me te medha politike), apo shoku Ramiz Alia?
  Dal ne perfundimin, qe gje nuk do te ndryshonte, dhe qe jemi mire keshtu sic jemi.

  ps: Ky eshte halli i fundit qe duhet te mendohet te zgjidhet, ka shume ceshtje ne shtetin tone te dashur qe kane nevoje per rregullime dhe per zgjidhje. Kete problem te cilin e kemi shtruar ketu duhet marre parasysh mbasi ti kemi mbaruar problemet e tjera.
  Te jete mbreti me mend ne koke e sheh ti qe politikanet nuk bejne si te duan me popullin

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 7. #7
  Ēufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,576
  Citim Postuar mė parė nga suadabolzano Lexo Postimin
  Te jete mbreti me mend ne koke e sheh ti qe politikanet nuk bejne si te duan me popullin
  More, sado mend te ket mbreti, prap nuk i mban dot pushtetaret zap. Sado qe nje mesues eshte i rrepte me nxenesit e tij, keta e gjenjne gjithmone nje menyre per ti thyer rregullat....
  Pastaj ta bejem monarki diktatoriale, ku mos te bej njeri levizje se pastaj mbreti te thy ne mes
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 8. #8
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Anėtarėsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,355
  loool

  Une mesa kam pare ne vendet ku ka ''mbreteri'' politikanet nuk hedhin valle kollaj

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 9. #9
  Ēufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,576
  Citim Postuar mė parė nga suadabolzano Lexo Postimin
  loool
  Une mesa kam pare ne vendet ku ka ''mbreteri'' politikanet nuk hedhin valle kollaj
  Jo valle qe hedhin, po kercejne edhe Osman Taken po te duash ti vetem se e bejne kete gje me stil......jo keshtu sade fare, me e marr vesh gjith populli
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 10. #10
  Ekuiliber shpirteror Maska e ARKIA
  Anėtarėsuar
  29-07-2006
  Mosha
  57
  Postime
  1,068
  Nje mbret musliman(NE KUPTIMIN E MIRE TE FJALES) na duhet dhe i vume kapakun pastaj Shqiperise per te zjere lakra.
  Lerini budalliqet se ma prete goten ne mes.
  Gezuar!
  Uji: H2O
  Rakia: H2 OOOOO HO HOOOO

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •