Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465

  Hip to the Hop

  Ata qė ndėgjojnė hip hop dhe rap janė tė ftuar nė kėtė temė tė japin mendimet e tyre, si e filluan tė ndėgjojnė kėtė muzikė dhe ēfarė gjejnė nė brendin e secilės prej tyre.

  Duke u nisur nga tė mėdhenjt e hip hop-it si 2Pac, Biggie, Dr.Dre, 50 Cent, Eminem e deri tek ata qė e bėjnė kėtė muzikė nė gjuhėn shqipe.

  Ndonjė mendim pėr secilin nga mė tė mirėn nė zhanrin e vetė tė muzikės ėshtė i mirėseardhur poashtu edhe sjellja e kėngėve nga tė cilėt keni ngelur mė shumė tė gjetur nė brendin e saj dhe qė e pėlqeni mė shumė.

  Duke shikuar se bota e hip hopit po shėndrit nga albumi i fundit i Eminem-it qė titullohet Relapse po ju sjell mė posht njė ndėr kėngėt mė tė ndėgjuara nė kohėt e fundit.

  Eminem - Beautiful titullohet kėnga e cila tregon shumėēka, do ju sjell edhe lirikat e saj, feel it.

  Videoklipi ku kėnga ėshtė e cenzuruar.

  http://www.youtube.com/watch?v=hfnmCOUieLw

  Kėnga me tekstin pėrkatės jo e cenzuruar.

  http://www.youtube.com/watch?v=YMCD0BN6xq0

  Hip Hop in my soul.
  Sui generis

 2. #2
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465


  Ajo lartė e kėnduar nga Sido diēka pėr jetėn, kush kupton gjermanisht ka njė tekst tepėr prekės edhe kjo mė posht nga po i njėjti kėngėtar pėr djalin e vet.

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 16-11-2009 mė 23:58
  Sui generis

 3. #3
  Muslim Maska e Argjendii
  Anėtarėsuar
  18-03-2009
  Vendndodhja
  Lugin
  Mosha
  31
  Postime
  123
  e ndegjoj qysh prej klases 3-4 ather kur i kom pas 9-10 vjet
  ateher ne shkoll u patem nda ngrupe reperat edhe rockerat sa edhe jena rre na ishim fansa te 2Pac ndersa ata rockerat te Metallica kjo ndoshta u kon ni budallaki po e shkuar
  sod edhe 10 vite me von vazhdoj te ndegjoj ende hip hop(RAP) kangt e 2Pac qe nuk mshqetsojn kurr sa qe edhe kur te bi me fjet sem pengojn
  tjert repera qe i ndegjoj ma shum ja Lil Jon,T.I. , Lil Wayne edhe kangt e Biggie ndonjeher
  ndersa sa i perket reperave Shqiptar e ndegjoj me shum Gold AG dhe Unikkatil te tjert rrall e per mall

 4. #4
  Mua kjo me ka ngel ne mend e me sa di e beri hip hopin mainstream music. 5. #5
  SHQIPERIA E BASHKUAR Maska e Der_Kaiser5
  Anėtarėsuar
  10-04-2007
  Postime
  751
  Une jam fans i madh i Tupac Shakur. Nje kenge qe ja me ka mbet ne mendje:
  http://www.youtube.com/watch?v=W6S7dAsIzIU
  Tony Montana: I kill a communist for fun, but for a green card, I gonna carve him up real nice.

 6. #6
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,687
  Postimet nė Bllog
  2

  Pėr: Hip to the Hop


Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •