Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 57 prej 57
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e Elonaa
    Anëtarësuar
    17-09-2005
    Postime
    1,661
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    lol mir ket po me sa lezet e thot se si banort e tiranes nuk e dun ajrin e paster pranej votun edin

    se po te kishin votu ngjelen ose olldelen tirana do ishte si parisi lol shembull perfekt kemi brojken e kelmendin qe e kthyn tiranen en hale publike parisiane.
    \


    Une e kam inat Edvinin po tirana eshte me e mire sec ka qene me pare.S'eshte ne nivelin e duhur po ka permiresim dhe duhet ta pranojme.
    Njerzit nuk i japin asgjeje rendesi me te madhe se asaj qe eshte qesharake.(Gete)

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,509
    Citim Postuar më parë nga arbereshi_niko Lexo Postimin
    Me kujtohet çita "Liza ka morra"... :) Kujt i kujtohet..., flas per ata qe nuk kane zdryp nga bjeshket aksidentalisht ...
    Oh sa vjet kane kaluar...,:^inat sa keq sot si qenka katandisur..., mor e di qe se kane keq keta ketu siper..., egersirat sot kane marre rruget e Tiranes dhe me fatlumet jane debuteter ..., neser do te shkojne ne Bruksel,shtazet e liqenit te liruar nga demokracia...:dfshehur
    Haha..."Liza ka morra"...Nuk me kujtohet,...edhe se "Liza"..hiqej sikur merzitej...
    Arberesh..."i liqenit artificjal":Ku dreqin te ka shkuar mendja..."eshte turp te kujtohet rinia"

  3. #43
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    13-05-2009
    Postime
    795
    Citim Postuar më parë nga Marya Lexo Postimin
    perkthema te lutem c'ke thene
    po kshu e ka kur nuk di shqip

  4. #44
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    zürich.swiss
    Postime
    1,134
    Runa zote , Si duket e/kemi arriture standartine ne shqiptaret vetem edhe me kopshte zologjike te merremi


    Tirane, cdo dite 150 te mitur kerkojne lemoshe

    23/02/2010 15:35

    Mbi 150 femije lypin cdo dite ne rruget e kryeqytetit dhe nje pjese e madhe e tyre perballen me mungesa te medha ne ushqim apo te nje vendi per te fjetur.
    Kjo menyre jetese rrit edhe vdekshmerine foshnjore ne kete grupim. Ne raportin rajonal te publikuar nga "Terre Des Home" dhe partneret e saj, thuhet se nje pjese e madhe e femijeve nuk identifikohen nga stukturat shteterore, cka ben qe ata te mos marrin kujdesin e duhur.

    Sipas ketij raporti shteti shqiptar ende nuk ka mundur te respektoje te gjitha te drejtat e femijeve qe jane viktima te trafikimit.

    Nje tjeter problem i konstatuar eshte mbulesa e mjeteve por edhe e eksperiences se strukturave te sherbimit social per te realizuar mbrojtjen e femijeve te trafikuar, te cilet vazhdojne te keqtrajtohen ne forma te ndryshme.

    http://www.top-channel.tv/artikull.php?id=176227&ref=fp

  5. #45
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    11-02-2010
    Postime
    136
    Ky kopsht, mos koft me mir !


    Eshte ber i famshem ne te gjithe rezullin toksor.



  6. #46
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Citim Postuar më parë nga muslimani72 Lexo Postimin
    po kshu e ka kur nuk di shqip
    Keshtu eshte kur nuk di shqip.
    Ti je mangut....

  7. #47
    Prandaj kishte mbipopullim ne Parlamentin Shqiptar.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  8. #48
    Para_Siempre
    Anëtarësuar
    20-02-2010
    Postime
    99
    Ca mjerimi ai kopshti o zot , me mir ta mbyllin se te hap barkun kur i shef ato kafshet te katandisura si mos me keq .

  9. #49
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Une jam kundra kopshteve zoologjike.
    E pse nje kafshe e eger duhet te jetoje jashte kushteve te saja natyrore , vecse per te kenaqur syrin e njeriut?

    Absolutisht kundra ketyre gjerave , dhe mire do jete qe , edhe ato 6 kafshe qe kane mbet atje , te kthehen ne terrenet e tyre te pershtatshme.

  10. #50
    i/e larguar Maska e SKRAPARI
    Anëtarësuar
    13-01-2005
    Postime
    867
    Aty ka pasur mbi dy mije specie te ndryshme. Ku i cuan? Me duket se i paskan bere tironsat qofte !

  11. #51
    Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
    Anëtarësuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    1,079
    Po mire mer ata katunaret e Big Brotherit, s'e kane mare ne konsiderate te futen ketu?!
    Perchè er coro che famo tutti quanti insieme
    dice LAZIO sei grande te volemo bene!

  12. #52
    Sensual
    Anëtarësuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    ku kan shkuar kafshet ... i kan ngrene ? lol

  13. #53
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anëtarësuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Citim Postuar më parë nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    Une jam kundra kopshteve zoologjike.
    E pse nje kafshe e eger duhet te jetoje jashte kushteve te saja natyrore , vecse per te kenaqur syrin e njeriut?
    Keta lloj njerezish qe flasin ne kete menyre, ne darke kane tendence te hane ndonje biftek te gatuar pak edhe te blejne xhaketa lekure te vertete.

    Po ama jane miq te kafsheve.

  14. #54
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    une mbaj mend qe kam pare nje dhelper me numer, 1 pallua, ca kanarina e nje buf te ai zoo atje. Lol

  15. #55
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Ky kopsht, mos koft me mir !


    Eshte ber i famshem ne te gjithe rezullin toksor.


    Qenkan allnu me njeri-tjtrin .:-D

    Buhhh si qenka katandis zoo !
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  16. #56
    fillimi i gjithckaje Maska e JestersWorld
    Anëtarësuar
    23-01-2006
    Vendndodhja
    ata ketu ne qiell ne toke
    Postime
    684
    Citim Postuar më parë nga Edvin83 Lexo Postimin
    Qe Bashkia Tirane eshte fajtore per ndertimet ne territorin e vet kjo nuk do mend. Por qe te fajesosh bashkine e Tiranes per ndertimet qe ben komuna Farke, kjo me habit. Apo brari si "qytetar" qe eshte nuk i di mire kufijte se ku ndahet Tirane me Farken? Kopshti zoologjik eshte rrethuar nga ndertimet e bashkise Tirane, qe ka gjithcka qe eshte ne veri te rruges para kopshtit zoologjik, dhe ndertimet e komunes Farke, qe eshte gjithcka qe eshte ne jug te rruges para kopshtit zoologjik. Kopshti eshte ne territor te bashkise Tirane, por jo toka perreth kopshtit, e cila i perket e gjitha komunes Farke.


    Ja te shohim se cdo te shpike brari tani qe u iluminua pak .
    Edhe Brari edhe pse Brari duhet kundershtuar me argumenta jo me ... pseudoargumenta.

    Bashkia Tirane kishte ne ato vite deri pas ndarjes qe u inciua nga Ed Rama te drejtat e lejeve te ndertimit si Zyre e nivelit me te larte. ( oberbehörde gjermanisht) edhe ne komunen Farke.


    Pershendetje
    Cdo pergjithsim eshte i gabuar, ky gjithashtu!

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anëtarësuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276
    Citim Postuar më parë nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Prandaj kishte mbipopullim ne Parlamentin Shqiptar.


    Po pra se hyn kafshet e tjer sot "Luanet" "Tigrat" "Dhelprat" "Kunadhet"
    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •