Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2

Tema: Fk Apollonia

  1. #1
    ◄█ Lionel Messi █► Maska e AIRON^BOY
    Anėtarėsuar
    13-12-2002
    Vendndodhja
    ♥ Camp Nou ♥
    Postime
    2,012

    Fk Apollonia

    Apollonia 2009-2010
    Kete sezon Apollonia eshte nje ekip pretendet ne superligen Shqiptare.
    Ne perbejen e saj Apollonia ka lojtar te talentuar dhe nje koloni Serbo - Boshnjake
    Me nje talent si Mariglen Shoshi, i cili eshte grumbulluar dhe me kombetaren per ndeshjen ndaj Suedis.
    Me nje dyshe Sulmuses si Mlladen Brikic dhe Sead Hixhibulic, ( Te cilet kane shenuar 5 gola, nga 10 qe ka shenuar Apollonia ne total ) dhe nje mesfushe me lojtar si Kaci, Hoti, Semir Haxhibulic, Capo etj
    Me nje mbrojtse te pakalueshme me Shoshin, Ferizovic, Gramin etj, Apollonia eshte nje pretendete ne kete superlige.


    Me nje publik qe i ngjan nje tifozeri europiane, Apollonia kerkon te bej historin e saj.


    Apollonia kete sezon nuk del pa trofe, ose minimumi nje bilet per kupat e Europes.
    Deri ne keto 6 javete kampionatit Apollonia ka shfaqur futbollin me te bukur ne superligen e Shqiperis.
    Nuk duhet te harrojm dy fitoret e fundit ndaj Tiranes, kampione ne fuqi dhe fitoren ne Korce ndaj Skenderbeut, Apollonia ka fituar dhe ka bindur ne loje, nje loje me tipare sulmuese, qe ne fushat e huaja, ekipet mendojne te mbyllen ne mbrojtjen e tyre.

    Per t'u permendur eshte dhe fakti qe Apollonia ka nje tranjer Serbo - Boshanjak : Esat Karishik, nje tranjer karismatik dhe qe realizon nje loje sulmuese.


    Pamje nga fitorja e fundit e Apollonis ne Korce, ndaj Skenderbeut vendas


    Apollonia akualisht, java e 6 e superliges ndodhet ne vendin e tret, dy pike pas Beses dhe 4 pike ndaj Dinamos kryesyese.

    Sukese Apollonis tone te dashur !
    ◄█ Barcelona e MADHE █►

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Vinjol
    Anėtarėsuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    Fier
    Postime
    1,540

    apollonia

    haxhibulic e berkic jane shitur airon boy per momentin ne perfundim te fazes se dyte ndodhemi ne vend te 4 pas inamos kryesuese vjen besa tirana e pastaj apollonia
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Vinjol : 15-01-2010 mė 07:56 Arsyeja: gabime
    Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •