Close
Faqja 1 prej 34 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 667
 1. #1
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime nė 14 postime

  Poezi pa fund

  E nesermja.

  Ti mendon te nesermen
  se nuk ke idene cdo vije
  as planet qe ti bere
  kur ishe femije.

  Koha kalon pa u ndiere
  iken pa lene gjurme
  jeta shkon ne vend te ndjere
  si nga ti dhe nga une

  Vetmia vjen kur se pret
  dhe te mbyt trishtimi
  kujton castet plot me jete
  dhe ia keput vajtimit.

  Mendon valle a do vazhdoje gjate
  pa kuptuar ky cast vetmie.
  Por ne nuk e parashikojme gjetke
  vetmine pa shoqeri

  E nesermja do vije
  do apo nuk do ti
  nga koha kur ishe femije
  fitove flatrat e se bukures rini

 2. #2
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime nė 14 postime
  Bota virtuale

  Shume veta jane regjistruar ne shume forume
  se duan shoqeri, te flasin, te bisedojne
  ne jete reale nuk gjehen dot keto forume fatlume
  ashtu si liria qe kane aty ku ata kuvendojne

  Ka chate,ku njerezit hyjne se jane kurioze
  dhe flasin pa kuptuar se koha kalon
  kur chatet jane vec njerez anonime e virtuoze
  jo si jeta reale ku njeriu cdo gje perjeton

 3. #3
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime nė 14 postime
  Dashuria

  Vjen casti kur se pret
  dhe dashurohesh
  mendon shume ne jete
  edhe te martohesh

  Ne fillim eshte pengesa
  qe te pret pa e ditur
  se jeta pa pengesa
  te gjen te papergatitur

  Kjo pengese eshte dashuria
  qe perjeton per te paren here
  besimi dhe ndershmeria
  qe kane gjithnje vlere

  Thua do dashurohem
  ke rene ne dashuri
  Thua do martohem
  do kem edhe femije

  Dashuria qe perjeton
  nuk te le te lire
  Se kafazi ku je zene
  te mban pa meshire

  Dashuro dashuro se jeta
  nuk eshte e persosur
  Madje dhe problemet
  nuk kane kurre te sosur.

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar gloreta pėr postimin:

  I G B (14-05-2016)

 5. #4
  Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
  Anėtarėsuar
  15-06-2009
  Vendndodhja
  Nen embelsinee lotit Tend... !!
  Mosha
  22
  Postime
  3,745
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Poezi e pakryer

  Si pellumbi kraheshkruar
  je bere moj vashe e bukur
  si yll duke vallezuar
  me embel se nje flutur.

  Kur ti hap dritaren ne mengjes
  lulet qelin duke qeshur
  kur ti hidherohesh keq
  bie shiu sikur kurre ashtu
  te mos kete reshur.

  Syte e tu
  shikojne thelle ne horizont
  e zemra jote e dashuruar
  e pret princin bukurosh.

  Por, ai eshte larg
  shume larg prej teje
  megjithse edhe ai te do
  aq shume, sa per ty
  do t'i dilte perball nje rrufeje.

  Dora jote e bute pambuk
  i perkedhel lulet e zymbylat
  por ajo dore
  kurre s'do ta perkedhele
  zemren e princit sikur trendafilat.

  Eh, moj vashe ...


  P.S. S'e besoj qe do te mendoni qe nuk e kam shkruar une !!
  Askush nuk ta bėn atė qė ta bėn vetvetja !!

 6. #5
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Ju komplimentoj e Nderuar Gloreta pėr poezitė qė ke sjellur, por shumė do tė doja tė dija nė i ke shkruar ti apo janė poezi tė ndonjė autori tjetėr, nėse i ke shkruar ti tė komplimentoj dhe tė rekomandoj tė vazhdosh.

  Gjithashtu Zogu Dukagjinas ...
  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

 7. #6
  Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
  Anėtarėsuar
  15-06-2009
  Vendndodhja
  Nen embelsinee lotit Tend... !!
  Mosha
  22
  Postime
  3,745
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Se di se si u be puna, por duke pare ketu ne forum mu kujtua kjo poezi, s'e di ne kam shkruar ndonje poezi kaq te bukur ne kete drejtim !!

  Te faleminderit per komplimentin Ilmgap !!
  Askush nuk ta bėn atė qė ta bėn vetvetja !!

 8. #7
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga ILMGAP Lexo Postimin
  Ju komplimentoj e Nderuar Gloreta pėr poezitė qė ke sjellur, por shumė do tė doja tė dija nė i ke shkruar ti apo janė poezi tė ndonjė autori tjetėr, nėse i ke shkruar ti tė komplimentoj dhe tė rekomandoj tė vazhdosh.

  Gjithashtu Zogu Dukagjinas ...
  Jo keto i kam shkruar vete sepse kam filluar qysh ne shkollen 8 vjecare te shkruaj poezi.
  Por si keto poezi nuk ke ku gjen jane te miat.
  Megjithate faleminderit per inkurajimin.

 9. #8
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime nė 14 postime
  Deti Adriatik.

  Me deshira te magjepsura dilja anes detit
  shikoja ato dallge qe perplaseshin ne breg
  zhurmen e tyre plot endje e shijoja
  endje qe te vlonin ne zemer plot jete

  Buze detit mendimet te vinin me radhe
  pa kuptar nga zhurma e tij e rrembyeshme
  dallget qe duke u perplasur ne cdo ane
  te jepnin kujtime te bukura, te paharrueshme

  Nje dite do vij do vij tek ti se sben
  do marr prej teje ato kujtime
  ti ve ne nje liber me emrin tend

  qe ti shoh gjate gjithe jetes sime.

 10. #9
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  71
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime
  Gloreta!!!!!!!!!
  Te Lumte Moj Poeteshe E Mrekullueshme. Shkruaj Dhe Mos Harro Qe Xhaxhi Gimi Te Ka Xhan, Madje Shume Xhan.
  Urime!!!!!

 11. #10
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga Agim Doēi Lexo Postimin
  Gloreta!!!!!!!!!
  Te Lumte Moj Poeteshe E Mrekullueshme. Shkruaj Dhe Mos Harro Qe Xhaxhi Gimi Te Ka Xhan, Madje Shume Xhan.
  Urime!!!!!

  Mos me bej te nxehem hahahaha Faleminderit.

 12. #11
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime nė 14 postime
  Televizori

  - Ma jep pultin mua
  dua te shoh nje film
  - Jo nuk ta jap nuk dua
  eshte pulti im
  - Jepma te shkreten
  ate pult qe ke
  se do shoh filmin
  aktori me deve.
  - Pultin nuk ta jap
  eshte pulti im
  filmin qe po shoh
  e shoh per qejfin tim

  Ky pult eshte lufta
  qe behet ne cdo shtepi
  filma emisione telenovela
  u bene si ushtri

  - Jepma pultin mua
  se ti mjaft pe
  - Jo nuk ta jap nuk dua
  as per aktorin mbi deve.

 13. #12
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  71
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime
  Po ta kisha pultin e "jetės" nė dorėn time
  Do ja ndrroja te gjitha bateritė!
  Do ta fiksoja ate devenė nė filmime
  Tė shfaqej neper mure, ēdo natė e ēdo ditė!

 14. #13
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime nė 14 postime
  Forumi

  Vij ketu per te pershendetur
  anetare nga jane e nga sjane
  ca te humbur ca te mbetur
  serioze dhe gazmore


  Ju pershendes te gjitheve
  nuk ju harroj jo
  ce do jeta eshte ne pritje
  me pervojat qe ajo do

 15. #14
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime nė 14 postime
  Mergimtari

  Me cante ne shpine mergimin ai mori
  Larg vendit qe ai donte
  Per ne nje bote te huaj ku te gjente lirine
  Si gjithe te tjeret te rronte.

  La shtepine , nene e babe
  gruan, femijen e tij te vogel.
  Te mergonte ne nje bote te papare
  Qe me perpara iu duk si loder.

  Suksese nuk kishte aty ku mergoi,
  kishte pengesa pa mbarim.
  Koha te papriturat ia mesoi
  Qe te bente durim.

 16. #15
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime nė 14 postime
  SMS-te

  Kur do vish ne takim?
  Kam shume qe te pres
  qe te zbavitemi bashke
  nga ora 2 e nates gjer ne mengjez.

  Se vete me premtove
  Patjeter do vij the
  E shoh se me genjeve
  asnje pergjigje nuk me dhe.

  Keto SMS-te
  jane bere zakon
  nje det plot me fjale
  qe kurre nuk shteron.

  Ne SMS ti thua:
  mbaroi nuk ka me
  se ti nuk je per mua,
  prandaj po te le

  I cuditur mendon
  ci bera une valle
  pastaj e kupton
  dashuria eshte perralle.

  Dergo merr SMS
  shaj fyej pa mbarim.
  Ne jete u be belaja
  nga SMSte e shkruara pa ngurrim
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga gloreta : 06-11-2009 mė 14:35

 17. #16
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  71
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime
  Tashti thashe pse nuk morra kurr nje mesazh...
  ndoshta asnjeri nuk e di numurin tim....
  Gloreta, poezia jote eshte si nje "lavazh"
  Ku une laj ēdo dite pisllekun e shpirtit tim........

  keshtu me kane thene qe ne Itali, ka karta Tim
  ndaj dhe une nuk kam SMS ne celular
  Kjo nuk ka hiē rendesi, per njeriun Agim
  Persa kohe qe impulset, greku i ka marr...

 18. #17
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime nė 161 postime
  Perse jetoj nuk e di,
  marr fryme ne demokraci.
  Fatkeqesi o njeri,
  baca ka lindur ne SERBI.

 19. #18
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime nė 14 postime
  Zemer e plagosur

  O zemer e trishtuar qe vajton dashurine
  sa kohe qe te mendosh te japesh besnikerine
  ne trishtimin tend ka vatren vajtimi
  dhe kurre nuk do qe te te leje te lire mjerimi

  e cmendur pas asaj qe te bene dhe te plagosen
  te lane te vetmuar ne vetmine te brengosen
  mos rri e trishtuar se nuk e meriton
  as trishtimin qe ke as lumturine qe nuk e gezon

  o zemer qe vajton per ate dashuri
  per jeten qe ke per ate besnikeri
  jepi gaz jetes lere te jetoje
  vetmine trishtimin kjo jete ta largoje

  se dashuria besnike nuk te le te vuash
  te mbron te jep kurajon dhe te ben te duash
  hapi udhen gezimit, lumturise, besimit
  dhe merrja kenges sate kenges se kushtrimit

 20. #19
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,866
  Faleminderit
  281
  178 falenderime nė 145 postime
  Glori! Kur te thashe poete e mrekullueshme me shave!E shikon sa e mire dhe e vleresuar je...?Suksese te metejshme.

 21. #20
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  Gloreta, poezia jote ka shpirt poetik qe kerkon me ngut te dale fjaleve, te lidhet vargjeve, te rrjedhe poezise. Duke te deshiruar dhe uruar vazhdimesi ne krijimtari, guxoj ndryshe nga komentuesit e tjere te te them qe ne kete ngutje, mundoju te ruash harmonine e mendimit dhe ndjenjes, te gjesh figuren e duhur dhe mos u tremb aspak nese te rimojne apo jo vargjet. Kur flet shpirti i krijuesit, mendimi rrjedh vete figurshem dhe e gjen rimen ne vete melodia e harmonia e vargjeve. Ti e ke kete dhunti, e lexoj, e ndjej ne poezite e tua, prandaj mos ju ndaj leximit e krijimtarise. Je ne rruge te mbare. Urime!
  -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

Faqja 1 prej 34 12311 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •