Close
Faqja 34 prej 34 FillimFillim ... 24323334
Duke shfaqur rezultatin 661 deri 667 prej 667
 1. #661
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  71
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime
  Pa ditur se nje ditė do ikim pergjithmon
  Pa ditur, se nje mbremje do shkrihemi nga malli
  Pa ditur se dikur, do ishte tepėr von'
  Nė mijra mozaikė, nga stressi dhe nga halli
  Si copėza te vogla nga pasqyr thėrmuar
  E ndjejmė befasisht q♪7 jemi...dashuruar!


  Gloreta je fantastike, madje je frymezim per mua! Te falenderoj se je e magjishme, por jo magjistare.

 2. #662
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  Glori eshte rreze dielli,qe deperton kado dhe sjell ngrohtesi &shkelqim yll yll.

 3. #663
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 17 postime
  mua s'po me duket na nje gje kush e di ca kjo poezie e fundit,, jo se i kam lexuar ndonje poezi tjeter me pare jo, po kjo qe sapo lexova s'mu duke gje
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 4. #664
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  467
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Disa poezi qenkan vertet te bukura

 5. #665
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  71
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime
  Mė tej...

  Nga dritaria ime shoh njė kishė tė krishterė
  Thonė qė ėshtė ndėrtuar pa leje ndėrtimi
  Madje aty kanė qenė trojet, e njė burri me vlerė
  Qė shėronte njerėz, quhej Sheh Ibrahimi…

  Po ti nga erdhe, me mjekrėn leshdredhur
  Ti prift, qė nuk di as gjuhėn e Naimit?!
  Nga errėsira e skizmės, ke psalltur e bredhur
  Madje ke zėnė trojet e Sheh Ibrahimit?!...

  Tė mė ndjejė Perėndia dhe Hazreti Muhamet
  Tė mė ndjejnė poetėt e mėdhenj – Mjeshtrat
  Nga na erdhi ky prift, qė na qenka dhe grek
  Stėrgjyshėrve tė mi, pse ua luan eshtrat?...

 6. #666
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2013
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Poezi pa fund

  Kush ma ben 1 poezi per MIQESINE plz ?? :/

 7. #667
  i/e regjistruar Maska e mali2
  Anėtarėsuar
  12-02-2008
  Postime
  90
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Poezi pa fund

  https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...38398866_n.jpg


  TĖ PRES TĖ VISH...!

  Le tė flas heshtja
  pėr ato qė nuk i shpreh dot unė
  pėr ato fjalėt qė s'do ti dėgjosh kurrė...

  Le tė flasin sytė
  pėr ikonat e pėrjetuara
  pėr shtigjet qė po i shkelim te dy !

  Le tė vdesin
  fjalėt e kalbura shpirtrave tė brishtė
  gishtėrinjtė le t'i ndalin akrepat e orės ...

  Le tė hesht bota
  e shpėrndarė notash muzikore
  aromave tė dehura melodish tė harruara..

  Se e padukshme do bėhem
  ku as uji s’do mė prek dot
  si nė botėn e pėrrallave do arrij valėt...

  Mė pėlqen natyra ime
  ku pėrmes trishtimit
  mė lind imagjinata e udhėtoj qiellit...

  Le tė ēahet qielli
  nga melodia e sė vėrtetės
  sonte eja me hėnėn ne dritaren time...

  dhe kur buzėqeshja jote
  ti buzėqesh diellit
  e tė pėrkėdhelė ēdo qelizė timen...
  E veshur nė tė bardha do tė jem me ty !
  Mė kujto...kur heshtja ėshtė heshtje...dhe ulerima dashuri!

Faqja 34 prej 34 FillimFillim ... 24323334

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •