Close
Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112
Duke shfaqur rezultatin 221 deri 239 prej 239
 1. #221
  i/e regjistruar Maska e brunilda_it
  Anėtarėsuar
  05-07-2009
  Vendndodhja
  Larg e Prane _ Vetmise
  Postime
  468
  Faleminderit
  11
  111 falenderime nė 101 postime

  Ēuar qė pa gdhirė !

  Ēuar qė pa gdhirė !  M’u vėrtit vėshtrimi nė gjelbėrimin e heshtur,

  Vesa godiste trupėza rrezesh nė bar,

  …, dhe njė ftohtėsi e mėngjestė lozte me fjalėn .

  Kurth-vesės mė ngeci pena , e gjelbėrimi ndehur u shkri nėn vete.

  Kishim orė ēuar, qė pa gdhirė , unė dhe mėngjesi .

  Poezi e marre nga libri i 11-te, me poezi- "Marsi i zbutur nga vetetimat"

 2. #222
  i/e regjistruar Maska e brunilda_it
  Anėtarėsuar
  05-07-2009
  Vendndodhja
  Larg e Prane _ Vetmise
  Postime
  468
  Faleminderit
  11
  111 falenderime nė 101 postime

  Lidhur me heshtjen

  Lidhur me heshtjen


  Ti je diku, si mall, shpirtit bėrė shtėng,

  Ti je atje lidhur nga dashuri-heshtja e zemrės tėnde,

  Dhe kėput i harruar orėt, nė pėrthyerje vėshtrimesh,

  Tė ngresh me heshtjen-kupolė, pritje nė kthim.
  Poezi e marre nga libri i 11-te, me poezi- "Marsi i zbutur nga vetetimat"

 3. #223
  i/e regjistruar Maska e brunilda_it
  Anėtarėsuar
  05-07-2009
  Vendndodhja
  Larg e Prane _ Vetmise
  Postime
  468
  Faleminderit
  11
  111 falenderime nė 101 postime

  Mė verboi fleta…,

  Mė verboi fleta…,


  E laga fletėn e bardhė me dy fjalė tė heshtura,

  Aty pėrmbys, pashė tė binte durimi,

  E pak nga pak vijė-fletės regjej puthja jetime.

  Tė prekte me ėndje fjalėt lėnė letrės.

  E laga fletėn e bardhė me hije mendimi,

  tė humbisja aty gjurmėt e gishtave.

  Fleta iu kthye rrezes, mė verboi vėshtrimin.  Poezi e marre nga libri i 11-te, me poezi- "Marsi i zbutur nga vetetimat"

 4. #224
  i/e regjistruar Maska e brunilda_it
  Anėtarėsuar
  05-07-2009
  Vendndodhja
  Larg e Prane _ Vetmise
  Postime
  468
  Faleminderit
  11
  111 falenderime nė 101 postime

  Qeshja e “plakur” !

  Qeshja e “plakur” !  Nė litar tė mendimit m’u var qeshja,

  Aty pėrkundte orė pas ore veten.

  Qeshja krrusur nga vite-ikurat,

  Qeshte me vehten
  t’i ndėrronte “makiazh” !

  Poezi e marre nga libri i 11-te, me poezi- "Marsi i zbutur nga vetetimat"

 5. #225
  i/e regjistruar Maska e brunilda_it
  Anėtarėsuar
  05-07-2009
  Vendndodhja
  Larg e Prane _ Vetmise
  Postime
  468
  Faleminderit
  11
  111 falenderime nė 101 postime

  Mbyta harresėn

  Mbyta harresėn


  Nė trup tė lotit mbys zemėrime tė kripura,

  Dhe flaka e dhembjes shtyp brigje mė brigje.

  Kėputet thėrrime, vėshtrimi

  e vrarė lė nė hije tė kujtimit,

  Pasqyrėn e thyer tė njohjes “MALL” !

  Aty nė trup tė lotit e mbyta me kohė-kohėn, harresėn,

  Kristal nė copėza, m’u kthye pritja plakė !  Poezi e marre nga libri i 11-te, me poezi- "Marsi i zbutur nga vetetimat"

 6. #226
  i/e regjistruar Maska e brunilda_it
  Anėtarėsuar
  05-07-2009
  Vendndodhja
  Larg e Prane _ Vetmise
  Postime
  468
  Faleminderit
  11
  111 falenderime nė 101 postime

  Fund-mendimi i dy dashurive…,

  Fund-mendimi i dy dashurive…,


  Nė derė tė lotit u mbyll mendimi,

  Mendimi qė priste me ditėt, ditė-lumturat,

  Kėputur nga rrugėgjati, lot malli,

  Kėrkonte shkujdesur ditareve tė ngrirė.

  Fund-mendimi qė ndau dy dashuritė e largėta,

  Njė tė hėne maji, u ngrit nė faj.
  Poezi e marre nga libri i 11-te, me poezi- "Marsi i zbutur nga vetetimat"

 7. #227
  i/e regjistruar Maska e brunilda_it
  Anėtarėsuar
  05-07-2009
  Vendndodhja
  Larg e Prane _ Vetmise
  Postime
  468
  Faleminderit
  11
  111 falenderime nė 101 postime

  Durimi i mermertė

  Durimi i mermertė


  U shemb ajo klithmė nga fundėsitė e shpirtit,

  Aty, fundėsive ku flinte durimi.

  U mbyt nė tė ikur, pas hijes tėnde,

  Hijes sė emrit, qė s’e kuptove njėherė…,

  Se diku…, larg e afėr, pranė e ikur
  firmoste fletės sė bardhė,

  Njė zemėr e mbetur dashuruar,

  Me durimin e kthyer nė gėrma tė mermerta .
  Poezi e marre nga libri i 11-te, me poezi- "Marsi i zbutur nga vetetimat"

 8. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar brunilda_it pėr postimin:

  benseven11 (17-09-2013)

 9. #228
  i/e regjistruar Maska e brunilda_it
  Anėtarėsuar
  05-07-2009
  Vendndodhja
  Larg e Prane _ Vetmise
  Postime
  468
  Faleminderit
  11
  111 falenderime nė 101 postime

  E preva kristalin e mallit

  E preva kristalin e mallit


  Nė gumėzhimat e vesės e preva kristalin e mallit,

  Dhe njė rreze…, hutuar ra nė sytė e kripur.

  Thinjave tė gjethes ia shtrembėruan mendimin…,

  E koha u kėput, si fletėz lulėkuqeje nėn gurė.

  Poezi e marre nga libri i 11-te, me poezi- "Marsi i zbutur nga vetetimat"

 10. #229
  i/e regjistruar Maska e brunilda_it
  Anėtarėsuar
  05-07-2009
  Vendndodhja
  Larg e Prane _ Vetmise
  Postime
  468
  Faleminderit
  11
  111 falenderime nė 101 postime

  Fund-gėrmave tė fatit !

  Fund-gėrmave tė fatit !


  E ndoqa fatin tek shkonte mbytur nėpėr lumė,

  Mbytur nga fati u ula nė fund-gėrmat e tij.

  Ndahej thėrrime para duarve tė mia,

  Fati dhe dashuria qė kurrė s’humbėn ujit .
  Poezi e marre nga libri i 11-te, me poezi- "Marsi i zbutur nga vetetimat"

 11. #230
  i/e regjistruar Maska e brunilda_it
  Anėtarėsuar
  05-07-2009
  Vendndodhja
  Larg e Prane _ Vetmise
  Postime
  468
  Faleminderit
  11
  111 falenderime nė 101 postime

  Dashuri - enigmė

  Dashuri - enigmė


  Largėsia e fjalės m’a kėputi mallin,

  Vėshtrimi i heshtur m’i lidhi orėt e shpirtit,

  Heshtja gjurmėmalluar rri gjithmonė pranė teje

  E fryma qė kėput lotin, mė bie prehėrit.

  Mbetur dėshmimtare e verbėr
  e njė dashurie-enigmė .

  Poezi e marre nga libri i 11-te, me poezi- "Marsi i zbutur nga vetetimat"
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga brunilda_it : 10-06-2012 mė 12:05

 12. #231
  i/e regjistruar Maska e brunilda_it
  Anėtarėsuar
  05-07-2009
  Vendndodhja
  Larg e Prane _ Vetmise
  Postime
  468
  Faleminderit
  11
  111 falenderime nė 101 postime

  Mes dy shpirtrave

  Mes dy shpirtrave


  Pėrtypur nė ujėra tė mėngjesta…,zgjohem kaltėrsive,

  …,dhe vesa qė mė bie qerpikėve, kėputet copėzave tė lotit,

  Prehėrit shtrin ijet e ndjen lodhjen e brishtė tė mėngjesit.

  Ikur nė lundrime tė klithėta valėsh, krruset kristali i fundit,

  Mbytet si hėnė e vakėt mes reve gri syri i tharė i mallit,

  E mbetet mes dy shpirtrave tė gurtė njė kristal qė tė verbon si dritė qiriri.

  Poezi e marre nga libri i 11-te, me poezi- "Marsi i zbutur nga vetetimat"

 13. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar brunilda_it pėr postimin:

  benseven11 (17-09-2013)

 14. #232
  i/e regjistruar Maska e brunilda_it
  Anėtarėsuar
  05-07-2009
  Vendndodhja
  Larg e Prane _ Vetmise
  Postime
  468
  Faleminderit
  11
  111 falenderime nė 101 postime

  Buzėqeshja e thinjur

  Buzėqeshja e thinjur


  E ndjeva tė mė ikte buzėqeshja, si shi i rrėmbyer,

  Nė pritjen e hidhėt u nda mallgrisuri nė malle,

  Ia ndjeva rrahjen e krahėve prag-degėve tė selvisė…,

  Gjetheve tė saj regjeshin rrezet e njė agimi tė lodhur.

  Iku…,me mėritė e harruara nė sundukun e vjetėr,

  Nė pritje, thinja e parė theu heshtjen e lodhur nė zarf .

  Poezi e marre nga libri i 11-te, me poezi- "Marsi i zbutur nga vetetimat"

 15. #233
  i/e regjistruar Maska e brunilda_it
  Anėtarėsuar
  05-07-2009
  Vendndodhja
  Larg e Prane _ Vetmise
  Postime
  468
  Faleminderit
  11
  111 falenderime nė 101 postime

  Tik-takeve tė njė nate

  Tik-takeve tė njė nate


  Tani dherazi njė pėlhurė e lehtė kafshohet me retė motake,

  Duke u nisur pėr larg, tretet fjala dimėrake, si rrezja nėn vesė,

  Kėputet njė heshtje e pėrplaset buzėve qė dridhen prej lotėve.

  Kam ikur…,jam ndarė…,dhe heshtja hap pas hapi ndjek hapa,

  Marroset nė vėshtrimet e qiell-kaltrit, syri qė lidh mendime…,

  Tė lėrė nėn letrėn e bardhė firmė shpirtrash tė ndarė, qė dikur...,

  …,dikur preknin tik-taket e vona tė natės, mbuluar nga yjėsia.

  Poezi e marre nga libri i 11-te, me poezi- "Marsi i zbutur nga vetetimat"

 16. #234
  i/e regjistruar Maska e brunilda_it
  Anėtarėsuar
  05-07-2009
  Vendndodhja
  Larg e Prane _ Vetmise
  Postime
  468
  Faleminderit
  11
  111 falenderime nė 101 postime

  Rrudhave tė poezisė

  Rrudhave tė poezisė


  Marrosur deri nė dhembje, shket si lot marsi ora e pritjes,

  Rrėzė ftoit dimėrak shfletos fletė libri njė dorė-thinjur poeti,

  Me kohėn nis e troket, koha e njė tjetėr jete, nė dritėz-jetėn jetė.

  Kafshon hijet e mpita, vetmia e shkruar mbi kurriz tė viteve,

  Dhe rrudhave qė koha i ka urtėsuar, fle dita e pafundme e poezisė.

  Poezi e marre nga libri i 11-te, me poezi- "Marsi i zbutur nga vetetimat"

 17. #235
  i/e regjistruar Maska e brunilda_it
  Anėtarėsuar
  05-07-2009
  Vendndodhja
  Larg e Prane _ Vetmise
  Postime
  468
  Faleminderit
  11
  111 falenderime nė 101 postime

  Nuk tė pashė nė ikje

  Nuk tė pashė nė ikje


  Nuk tė pashė nė ikje…,ti ike i pari si klithmė dallgėsh,

  Dhe mbylle fund-harkut tė qėnit i pasur me gėnjeshtėr.

  Nuk tė pashė nė ikje…,frika tė kishte mbėrthyer me kohėn,

  Fleta e bardhė nė dorėn tėnde, s’kishte mė hije-mallesh,

  Pėrtej tė qėnit veht-vetja, dhe ata qė njihje nise ti gėnjeje,

  Nise tė bėje lojėn e tė kėrkuarit…,si atėherė, dikur…,

  Nuk tė pashė nė ikje…,ti ike si gėnjeshtra e verbuar nga hijet.
  Poezi e marre nga libri i 11-te, me poezi- "Marsi i zbutur nga vetetimat"

 18. #236
  i/e regjistruar Maska e brunilda_it
  Anėtarėsuar
  05-07-2009
  Vendndodhja
  Larg e Prane _ Vetmise
  Postime
  468
  Faleminderit
  11
  111 falenderime nė 101 postime

  Natė mes gjėmimave

  Natė mes gjėmimave


  Natėn e preka heshtur nė pragun e dritares lotmbuluar,

  S’kishte yje murrėmėsia e qiellit tė vonė,

  Hėna e mbetur gjysėm zhveshur, meditonte thellė.

  Nata dukej se kishte ardhur dehur kėtė mbrėmje,

  Kafshuar nė eshtėr…,nxirė prej gjėmimave.

  Ja mbulova pa fjalė lotėt qė i binin me ngashėrima !
  Poezi e marre nga libri i 11-te, me poezi- "Marsi i zbutur nga vetetimat"

 19. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar brunilda_it pėr postimin:

  benseven11 (12-10-2013)

 20. #237
  i/e regjistruar Maska e brunilda_it
  Anėtarėsuar
  05-07-2009
  Vendndodhja
  Larg e Prane _ Vetmise
  Postime
  468
  Faleminderit
  11
  111 falenderime nė 101 postime

  Diku…,kujtime tė harruara

  Diku…,kujtime tė harruara


  Diku, harruar si udhėtim i largėt qė kthehet memories,

  Diku, pret pėr vite me radhė njė sy i tharė,

  Tharė nga loti e mbėrthyer prej natės qė lidhet pas yjesh,

  Tik-taku i lodhur nėn qelq, thyen heshtjen e vrarė qė vret,

  Ndahet nė thėrrime loti i ngrirė nėn strehėz qerpikėsh,

  Tė nis e hedh radhė kujtime qė s’do tė ishin kthyer kurrė !

  Poezi e marre nga libri i 11-te, me poezi- "Marsi i zbutur nga vetetimat"

 21. #238
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  114 falenderime nė 103 postime
  Paske qene interesante ti!

  Krijimet me lart i ke postuar nje here, mjaft vazhdove sikur s'di te lexosh. Konkretisht krijimin 'Diku…,kujtime tė harruara' te postit 237 e gjen dhe ketu tek posti 202http://www.forumishqiptar.com/showpost.php?p=3060245&postcount=202 . Domethene tek e njejta teme.

  Nq se nuk di te perdoresh forumin, shtyp mbi emrin tim dhe me dergo nje mesazh ne lidhje me pyetjet qe mund te kesh.

  Temen po ta mbyll ketu. Nq se fillon shkruan serish dhe ke dicka te re per te thene me lajmero qe te te rrihapet tema.

  Suksese!

 22. #239
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,747
  Faleminderit
  68
  191 falenderime nė 177 postime

  Pėr: Mes dy shpirtrave

  Citim Postuar mė parė nga brunilda_it Lexo Postimin
  Mes dy shpirtrave


  Pėrtypur nė ujėra tė mėngjesta…,zgjohem kaltėrsive,

  …,dhe vesa qė mė bie qerpikėve, kėputet copėzave tė lotit,

  Prehėrit shtrin ijet e ndjen lodhjen e brishtė tė mėngjesit.

  Ikur nė lundrime tė klithėta valėsh, krruset kristali i fundit,

  Mbytet si hėnė e vakėt mes reve gri syri i tharė i mallit,

  E mbetet mes dy shpirtrave tė gurtė njė kristal qė tė verbon si dritė qiriri.

  Poezi e marre nga libri i 11-te, me poezi- "Marsi i zbutur nga vetetimat"
  Bukur shume, penelata imagjinare te mrekullushme.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 23. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar benseven11 pėr postimin:

  brunilda_it (03-11-2013)

Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •