Close
Faqja 3 prej 16 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 303
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e shtegetar
  Anėtarėsuar
  21-05-2007
  Postime
  97
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mirmengjes o shoku im ,....
  gjumi heret me ka dal,......
  keto vargje rrjedhin nga zemra....
  jan breng e shprehin hall....

  Un nuk ngrysem prej deshperimi...
  dhe pse jeta me genjen,.....
  rri e heshtur ne driten e trishtimit .....
  e nesermja nje dit te bukur me diell bjen....

  Ne malet me bor,ne kodrat plot gjelberim,......
  po ja thot kenges bilbili plot me mallengjim,...
  do te thur un vargje ,keng e melodi,.....
  bariu ne mal tuj kullot delet ,....
  fyellit me lot ti bie......
  I arratisur e i syrgjynosur

  i rraskapitur e i sakatosur

 2. #42
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Citim Postuar mė parė nga mondishall Lexo Postimin
  Ėndėrr mėkatare

  Hapi sytė porsi reja
  Qė le diellin tė ndriēojė
  Ler' mėritė, nisu, eja
  Shpirti-shpirtin tė shikojė!

  Ishte ėndėrr e njė nate
  Qė shkoi kondra tė vėrtetės
  Nuk e sheh, sa sytė hape
  Ėndėrra iku para vesės?

  Se dhe vesa, moj e dashur
  I la vend rrezes sė diellit
  Jo si ėndėrra e llahtarur
  Qė u dogj zjarrit tė ferrit.

  Atij ferri tė njė ėndrre
  Qė ngacmon gjithnjė mėkatin
  Ndaj tė lutem, gjumit lere
  Veē atij t'ja kesh inatin!

  E kam lexuar disa here dhe gjithmone me shume me pelqen Do vazhdoj derisa ta kem mesuar permendesh , komplimente
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  Te falenderoj e pershendes [Perla] me vargjet me poshte...

  Njė ēast, vetėm njė ēast


  Njė ēast, vetėm njė ēast, mendomė dhe ti mua
  Njė ēast, vetėm njė ēast dhe unė po tė mendoj
  Njė herė, vetėm njė herė, mė merr krahve tė tua
  Njė herė, vetėm njė herė, pastaj le ta harrojm’.

  Kėshtu, vetėm kėshtu, mes nesh duhet tė ndodhė
  Kėshtu, vetėm kėshtu, fillimi ka njė fund
  Pėrndryshe, oh pėr ndryshe, kjo e rrezikshmja lojė
  Do kthehet nė mani, qė s’do ndalojė kurrė.
  -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

 4. #44
  .
  Anėtarėsuar
  19-03-2009
  Postime
  255
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga mondishall Lexo Postimin
  Te falenderoj e pershendes [Perla] me vargjet me poshte...

  Njė ēast, vetėm njė ēast


  Njė ēast, vetėm njė ēast, mendomė dhe ti mua
  Njė ēast, vetėm njė ēast dhe unė po tė mendoj
  Njė herė, vetėm njė herė, mė merr krahve tė tua
  Njė herė, vetėm njė herė, pastaj le ta harrojm’.

  Kėshtu, vetėm kėshtu, mes nesh duhet tė ndodhė
  Kėshtu, vetėm kėshtu, fillimi ka njė fund
  Pėrndryshe, oh pėr ndryshe, kjo e rrezikshmja lojė
  Do kthehet nė mani, qė s’do ndalojė kurrė.
  Miremengjes Mondi mik.Surprizat e tua me bejne gjithmone te buzeqesh.Por sot,sikur u fute ne zemren time dhe e lexove,per ta shkruar pastaj ketu.Te te them qe eshte e bukur?E po mendoj se do te ishte pak.Falemnderit qe me zbukurove diten!

 5. #45
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Citim Postuar mė parė nga mondishall Lexo Postimin
  Te falenderoj e pershendes [Perla] me vargjet me poshte...

  Njė ēast, vetėm njė ēast


  Njė ēast, vetėm njė ēast, mendomė dhe ti mua
  Njė ēast, vetėm njė ēast dhe unė po tė mendoj
  Njė herė, vetėm njė herė, mė merr krahve tė tua
  Njė herė, vetėm njė herė, pastaj le ta harrojm’.

  Kėshtu, vetėm kėshtu, mes nesh duhet tė ndodhė
  Kėshtu, vetėm kėshtu, fillimi ka njė fund
  Pėrndryshe, oh pėr ndryshe, kjo e rrezikshmja lojė
  Do kthehet nė mani, qė s’do ndalojė kurrė.
  Te pergezoj
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 6. #46
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime nė 14 postime
  Pershendetje Mondi, te pergezoj prape.

  Urime.

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  Mbiemri saj

  E gjeta natėn tė ndezur nga dita
  E lashė ditėn mes ndezjes sė natės
  Gjumit fshehurazi nga gracka i ika
  E prapė s’i shpėtova dot grackės.

  Grackės sė femrės qė ditėn ma fali
  Natėn ma fshehu nėn shpirtin e bardh’
  Nėse emri im ka mbiemėr Shallvari
  Mbiemri qė sot ka dhe emrin e saj.
  -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e Annika
  Anėtarėsuar
  29-03-2008
  Vendndodhja
  Ne psheretimen tende
  Postime
  242
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  shume bukur mondishall......te cilin me lejo te te them poet qe kete moment.....deri tani ti dhe nanushi shkruani shume bukur ......urime dhe frymezohu dhe na shkruaj prape se marrim dhe ne pastaj dhe i themi diku tjeter....
  Para se te jepemi me zemer pas dickaje..lete vezhgojme sa te lumtur jane ata qe e zoterojne ate....!

 9. #49
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  22-05-2010
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  1,010
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Ajo , vetem ajo !

  Citim Postuar mė parė nga mondishall Lexo Postimin
  Dhe mes gjendjesh vertet kontradiktore te jetes, mes castesh labirinthesh dhe udhekryqesh, s'ka si mos ndjehesh vertet i shkeputur prej tyre, kur ndjesia per ate qe dashuron te lumturon e lumturon....

  Ajo, vetėm ajo

  Bėmėni tė dehur, tė ēmendur
  Mos prisni mė nga unė normalitet
  Khajam, shkuar Khajamit kam pėr t'gdhendur
  Atė qė ai kurrė s'arriti vet'.

  Bėmėni tė ēmendur, tė dehur
  Me normalitet veē njėher po ju a kthej
  Atė qė kėshtu mė do, sot e kam gjetur
  Ajo, vetėm ajo, shpirtin ma deh.
  Ajo, vetėm ajo ....Ai , vetem ai !

  E nxituar, e uritur jam te di nje "PO" ose nje "JO"
  Ne shpirtin tend a jam e vetmja qe quhet " Ajo, vetem ajo "
  Syte e ty zhbirues te dashuruar , i pashe vite me pare
  Dua te di sa here me kane kerkuar , sa here per mua kane qare .

  Mendohem , perpelitem ; Nuk dua te ngaterroj te verteten
  Se per ne Parajse do deshiroj te pres bileten
  I love you + Te Adhuroj = Love = Dashuri
  Ti me thua :Ajo , vetem ajo = I've waited all my life for you : Ai , vetem ai !

  " I love you ! "- te them ;" Te ADHUROJ ! " - me thua ,
  A do me falesh ?! Nga " Te Dua ! " - e kam ndryshuar
  Une Te Dua ; - Jo, jo ! Une Te Dua me shume se ti !
  Pse degjon : " Ajo, vetem ajo "- kur une te them : "Ai , vetem ai "

  Une Ti, Une Ti,Ti Une ,Ti Une, Ti Ti Ti...Une ...Ti ?! Une ?!
  Nuk e kuptoj pse po ngaterrohem kaq shume .
  E nisa me Ti - Pse perfundova me Une ?! Shume nota i solla ne nje tune
  Me ne fund e gjeta ! - " UNE jam TI dhe TI je UNE ! "
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Viola.V : 24-08-2010 mė 02:54

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  Nė s’ndodh...

  Nė s’ndodh diēka nė mbrėmje
  Dhe gjumit humb nė gjumė
  Unė prapė tė kam nė mendje
  Njė ėndėrr shtoj mė shumė.

  Nė s’ndodh diēka mėngjesit
  Dhe zgjimit me nxitim
  Unė prapė s’i ndahem qejfit
  Qoftė puthje, pėrqafim.

  S’kanė ku tė venė netėt
  Mėngjeset s’kanė ku venė
  Veē shtojnė mė shumė epshet
  Qė bėjnė sikur flenė.

  Mė prit ashtu pėrgjumur
  Mė prit ashtu dhe zgjuar
  Ta kthejmė ēdo ēast tė humbur
  Nė qejf tė dyfishuar.
  -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  Ka kohė qė s’kam kohė

  Ka kohė qė tė pres
  Sa koha u mėrzit
  Nuk di nga ē’kohė vjen
  Nė ē’kohė do vish s’e di.

  Ka kohė qė tė mendoj
  Sa plak u bė mendimi
  Nuk di mė tej ē’fitoj
  Veē di qė s’humb durimi.

  Ka kohė qė s’kam mė kohė
  Veē nė ma sjellsh njė ditė
  Do pres botės pa botė
  Ku s’vdesin dashuritė.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

 12. #52
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime

  E madhe kjo e fundit...

  Mondi, ne fakt sa doja te dilja kur c'te shoh, u postua ky krijim qe normalisht vetem ti di ta thuresh kaq bukur.
  Sikur ndihem me i clodhur pas leximit.
  Injoranca nuk zhduket me top

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Anėtarėsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,281
  Faleminderit
  61
  42 falenderime nė 30 postime
  Pėrshėndetje Mondi!
  Jam i "detyruar" tė tė shkruaj pėr poezitė e tua i dashur mik!
  Shpirti tėnd i pasur me dashuri,vetėm ai mund t'i ndjejė e t'i thotė kaq bukur!
  Pėrgėzime mik!

 14. #54
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  Ku iku?

  Ku iku vala e detit
  Qė natės erdhi fshehur?
  Nė ē'breg dashuruar mbeti
  Dhe mua mė la dehur?

  Ky breg i zemrės sime
  Mė kot e priti valėn
  Ajo dhe n'ėndėrrime
  Tė etur ma la natėn.
  -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  Tė humba vetvetes

  U ktheva nė mjegull
  Nė natė u ktheva
  Me yjet nė sqetull
  U nisa, tė erdha.

  Tė zgjova nga ėndrra
  Nė ėndėrr tė futa
  Pastaj ika, renda
  Vetvetes tė humba.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  Ta dish qė jam dhe unė

  Nė ajrin pėrreth
  Oksigjenin pėr frymė
  Nė hapin qė hedh
  Ta dish qė jam dhe unė.

  Ta dish qė jam dhe unė
  Atje ku je dhe ti
  E zgjuar, apo nė gjumė
  Nė trup e tėndin shpirt.

  Nė trup e tėndin shpirt
  Ku lind e kurrė nuk vdes
  E vetmja dashuri
  I vetmi univers.
  -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  E ndez sot njė cigare  Cigaren nuk e pi

  E ndez sot njė cigare

  Tymnaja hyn nė shpirt

  Si njė mikeshė nate.  Seē thonė midis tyre

  Seē bėjnė aty brenda

  Pas pak cigarja shuhet

  Siē shuhet natės ėndrra.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

 18. #58
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  Mos mė tradhto, o lot.

  Mos mė tradhto, o lot
  Qėndro nė shpirtin tim
  Mos marė vesh kjo bot'
  Burimin qė tė lind.

  Le ta kalojmė bashkė
  Atė qė bashk' na dhemb
  Se bota aty jashtė
  Me dhimbjen tonė do qesh'.
  -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e soldierly
  Anėtarėsuar
  04-03-2010
  Mosha
  37
  Postime
  62
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Shume bukur Mondi. Nje "like" per te gjitha poezite e tua.

 20. #60
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  Te falenderoj e pershendes soldierly me vargje...

  Isha njė ēast  Isha njė ēast nė planetin e ėndrrave

  Ēast planetar, ėndėrrash-ēast

  Endur universit tė iluzioneve

  Ēast universi, iluzionesh pa fat.  Akoma nė formim i ėndrrave planet!?

  Formim a shkatėrrim, as Zoti nuk e di

  Megjithatė njė ēast unė linda nė Univers

  Atė qė Tokės vdes, mė parė se tė lind'.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

Faqja 3 prej 16 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •