Close
Faqja 2 prej 16 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 303
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  Dhe mes gjendjesh vertet kontradiktore te jetes, mes castesh labirinthesh dhe udhekryqesh, s'ka si mos ndjehesh vertet i shkeputur prej tyre, kur ndjesia per ate qe dashuron te lumturon e lumturon....

  Ajo, vetėm ajo

  Bėmėni tė dehur, tė ēmendur
  Mos prisni mė nga unė normalitet
  Khajam, shkuar Khajamit kam pėr t'gdhendur
  Atė qė ai kurrė s'arriti vet'.

  Bėmėni tė ēmendur, tė dehur
  Me normalitet veē njėher po ju a kthej
  Atė qė kėshtu mė do, sot e kam gjetur
  Ajo, vetėm ajo, shpirtin ma deh.
  -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

 2. #22
  Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
  Anėtarėsuar
  15-06-2009
  Vendndodhja
  Nen embelsinee lotit Tend... !!
  Mosha
  22
  Postime
  3,745
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Ajo, vetem ajo

  Ajo, vetem ajo
  mua me lumturon
  si trendafil i kuq
  zemren ma zbukuron.

  Ajo, vetem ajo
  eshte dashuria ime
  ajo eshte goca
  qe kam pare, me trime !!


  Ajo, vetem ajo
  me beri njeri
  qe edhe une te kem
  nje dashuri.
  Askush nuk ta bėn atė qė ta bėn vetvetja !!

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  Ne dhe qeni

  Thotė, ē’thotė
  Veē ai e di
  Themi, ē’themi
  S’e merr vesh njeri.

  Kupton, ē’kupton
  S’na hyn nė punė
  Pėr ne vazhdon
  Njė lehje mė shumė.

  Besnik i themi
  Der’ nė pėrkėdheli
  Ky virtut tek qeni
  Mbetur pa njeri.
  -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e ajzberg
  Anėtarėsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,224
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime
  Citim Postuar mė parė nga mondishall Lexo Postimin
  Tek vetja

  Kur ti ma di mendimin
  Ē'tė duhet fjala ime?
  Ai brenda ka gjėmimin
  Rrufetė i ka shpėrthime.

  As fjala mė e ashpėr
  As mė e ndyra fjalė
  Mos prit tė nxjerrė jashtė
  Atė qė brenda mban.

  Kėshtu ka qenė gjithmonė
  Gjithmonė kėshtu do jetė
  Pa zhurmė do gjėmojė
  Dhe shi do bjer' pa retė.

  Se brenda tė padukshmes
  Ėshtė vetė ekzistenca
  Njeriu dhe kur lutet
  Mėkatin mban tek vetja.
  Mondi te pershendes,diku ne nje tjeter takim elektronik te thashe qe 2009 ka ardhur mbare per disa poete qe njoh une,kjo qe ke thurur ketu me ka bere per vete.
  Dija eshte injorance e mesuar.....

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e shtegetar
  Anėtarėsuar
  21-05-2007
  Postime
  97
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga mondishall Lexo Postimin
  Dhe mes gjendjesh vertet kontradiktore te jetes, mes castesh labirinthesh dhe udhekryqesh, s'ka si mos ndjehesh vertet i shkeputur prej tyre, kur ndjesia per ate qe dashuron te lumturon e lumturon....

  Ajo, vetėm ajo

  Bėmėni tė dehur, tė ēmendur
  Mos prisni mė nga unė normalitet
  Khajam, shkuar Khajamit kam pėr t'gdhendur
  Atė qė ai kurrė s'arriti vet'.

  Bėmėni tė ēmendur, tė dehur
  Me normalitet veē njėher po ju a kthej
  Atė qė kėshtu mė do, sot e kam gjetur
  Ajo, vetėm ajo, shpirtin ma deh.
  Mondi suksese vargjet e tua shprehin boten shpirterore ,do thoja te nje femre shpirti i saj eshte magjeps
  I arratisur e i syrgjynosur

  i rraskapitur e i sakatosur

 6. #26
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Suksese ne krijime te tjera, po kaq te bukura, ne kete cikel te ri poetik...
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  951
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Lulja eredehese

  Nje lule eredehese
  preku duart e mia,
  c'mu drodhe zemra
  m'kaploi zjarrmia.

  Per moment perpara
  realiteti i ri u krijua,
  puthja nje engjull
  ajo me perkdhelte mua.

  Tani ne cdo kopesht
  lulen time e kerkoj,
  ti marr ere
  me madh ta pushtoj.

  Fjalet te me mungojne
  syri t'me tradhtoj,
  aroma dehese
  tek ajo do t'me qoj.

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  Rilindje

  Sa herė ndjej neveri
  Nga plehrat e kėsaj jete
  Ē'mė del pėrpara ti
  Si syth ēelur njė dege.

  Dhe shpejt ma lindėn shpresėn
  Me sythin rritet bashk'.
  Diēka kalbet me vjeshtėn
  Por lind mė pas diēka.

  Pa ty ē'do isha vallė
  Ē'do ish' viti pa vjeshtė?
  Diēka kjo jetė e kalbėn
  Pėr tė rilindur-JETĖ.
  -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  Kjo jetė

  E urrej kėtė jetė
  Edhe pse e pėlqej
  Si qiellin me retė
  Perėndimin me diell.

  Mė pėlqen kjo jetė
  Edhe pse e urrej
  Pa tė ē'do isha tjetėr
  Me tė pse tjetėr ndjej?
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

 10. #30
  mall Maska e bili99
  Anėtarėsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  56
  Postime
  1,805
  Faleminderit
  483
  46 falenderime nė 33 postime
  I dashur Mondi,te dergoj pergezimet e mia per kete teme te lezecme !
  Me pelqyen poezite qe nga Syte qe hapen temen...Tek Vetja...Rilindja dhe vazhdimi tek Kjo Jete, tek kjo e fundit u ndala dhe do te pershendes ketu tek tema jote me vargje dhe perjetime te ngjajshme me si tek "Kjo Jete'

  Une dhe jeta
  ...................
  Enigme mbetesh,pergjithmone per mua;
  Sa e veshtire dhe e mundimshme ti.
  Shpesh nuk e di ,pse te them te dua.
  Jete dhe vdekje ,shpesh me dukeni si nji.
  .................................................. ...............
  Fryma jote dhurate e shtrenjte per mua,
  mundimin qe ma bere,sot ta fal.
  Me plot goje te them: ME SHUME TY TE DUA !\
  Kur shoh vazhdimsine , me behet zemra mal!
  .................................................. .....................

  Pershendetje dhe vazhdim te kendshem me vargje te lezecme pafund,pershendetje poet i dashur dhe pershendetje per te gjithe ne kete teme fisniku!


  me nderime,
  bili99
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bili99 : 15-10-2009 mė 11:45
  I Ilirides jam Iliri,
  dhe i lire dua me mbet.
  Per cfardo xhevahiri,
  Shqiperine se jap per jete

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  Te falenderoj bili99, jo vetem per fjalet e sotme kaq dashamirese, por per gjithe kohen komunikuese mes nesh ketu ne forum dhe me tej. Ndjehem me bindshem per vlerat e miqesise. Perqafime, Mondi.
  -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  Kapėrceva qiellin

  Mė ndihmuan yjet
  Si kalldrėme rrugicash
  tė ecja.
  Kapėrceva qiellin.
  Veten kur e pashė,
  u ēudita
  U ēudit dhe vetja.

  Paska kapėrcim tejqiellor
  Mesjeta
  mė djeg pėr heretik.
  E sotmja vėngėr mė shikon
  Mė kupton veē njė qiell,
  Qielli im.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  Dhėmbėt

  Dhėmbėt e fjalėve
  Mė parė se fjala
  Nė mish tė shpirtit ngulen.
  Njeriu-Njeriut
  I del pėrpara
  Me fjalė dhėmbėsh i sulet.

  Kėshtu ha vetveten
  Njerėzorja racė
  Qė thonė ka mendjen privilegj.
  Unė shkel mikun qen
  Trembem njė ēast
  Ai qan dhe dhėmbėt i fsheh.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mondishall : 18-10-2009 mė 08:02
  -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  Me ty

  Me ėndrrėn e ėndrrės kam fjetur
  Me zgjimin e zgjimit jam zgjuar
  Ē'ka ėndrrės pa ėndėrr ka mbetur
  Nė krahėt e tu ka mbaruar.

  Pa ty dhe me ėndrrėn jam zėnė
  Pa ty edhe zgjimin kam sharė
  Me ty e ndjej veten tė tėrė
  Me ty jam ėndėrr e zgjim bashkė.
  -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  Kjo Hėnė

  Herė presje mes gjuhės yjore
  Herė pikė qė shikimin ma ēlodh
  Kjo Hėnė e natės qiellore
  Librit tė universit mė fton.

  Oh ē'gjuhė e gjuhės sė botės!
  Oh ē'libėr gjigand yjėsish!
  Biografia e pafundme e kohės
  Me Hėnėn-herė presje, herė pik'.

  Dhe kur ndonjė natė nuk shfaqet
  Mė ngjan se merakun ma di
  Mė thotė qė diku po pret vargjet
  Herė presje, herė pikė t'ju rrijė.

  E di qė s'e di sigurisht
  Kur pena nė vargje e sjell
  Nuk ėshtė, as presje, as pik'
  Ėsht' tradhtia ime e fshehtė nė qiell.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  Thagmė dashurie

  Mė bėj e dashur, tė ndjehem naiv
  Aty ku koha mjeshtėrinė ma dha
  Mė ngacmo, mė skuq, mė prek, mė dridh
  Mistereve tė tua, tė hy pak nga pak.

  Uau, ē'po mė ndodh si herėn e parė!
  Sot botės i shpall tė parin zbulim
  Dashuria jote, qenka vėrtet thagmė
  Dhe mjeshtėr mė bėn dhe po aq naiv!

  * * *
  Fund cikli. Falenderoj gjithe miqte lexues.
  -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e shtegetar
  Anėtarėsuar
  21-05-2007
  Postime
  97
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  E urrej kete jet qe shum larg me hodhi ....
  E urrej kete jet qe shum me mundon .......
  E dua vargun urrej mendimin, jeta e shkurter thyet si ve......
  E urrej ditet qe zbardh me agim ,
  Qetesohem me rrezet e djellit dhe ngrohin shpirtin tim
  E urrej naten qe esht sketerr .
  PO shok kam yjet lart ne qell
  I arratisur e i syrgjynosur

  i rraskapitur e i sakatosur

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e brunilda_it
  Anėtarėsuar
  05-07-2009
  Vendndodhja
  Larg e Prane _ Vetmise
  Postime
  468
  Faleminderit
  11
  111 falenderime nė 101 postime
  Pershendetje Mondi !
  Vecova kete varg te poezise tende per te te shijuar
  pak nga pak vazhdimesine e saj me tej !
  Suksese dhe komplimentet e mia per vargjet e tua !


  Mjer i ziu!

  Trishtimi i shijuar
  Pėr inat tė inatit
  Qė mbeti i ngujuar
  Nga vepra e Djallit.

 19. #39
  leket-shpejt!-leket.. Maska e mi piace
  Anėtarėsuar
  01-12-2009
  Vendndodhja
  durres
  Postime
  141
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga mondishall Lexo Postimin
  Rilindje

  Sa herė ndjej neveri
  Nga plehrat e kėsaj jete
  Ē'mė del pėrpara ti
  Si syth ēelur njė dege.

  Dhe shpejt ma lindėn shpresėn
  Me sythin rritet bashk'.
  Diēka kalbet me vjeshtėn
  Por lind mė pas diēka.

  Pa ty ē'do isha vallė
  Ē'do ish' viti pa vjeshtė?
  Diēka kjo jetė e kalbėn
  Pėr tė rilindur-JETĖ.
  pergezime mondi.
  vertet e bukur ajo c'ka percjall nepermjet vargut tend.
  nga frika, u bera trim...!

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  Miq forumiste, qe gjeni kohe nga koha e cmuar dhe ndaleni ne kohen time, ju falenderoj e pershendes, duke ju uruar gjithe te mirat ne jeten tuaj. Ju jam vertet mirenjohes. Me kete rast po ju pershendes me vargje te njohura, por realizuar me figuren perkatese nga nje mikeshe me kodin Dea.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

Faqja 2 prej 16 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •