Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Sutianet e ngushta shkaktojnė kancer?

  Sutienet e ngushta shkaktojnė kancer?  Veshjet e brendshme tė ngushta, jo vetėm qė janė tė papėrshtatshme pėr mbajtje, por ato mund tė shkaktojnė edhe probleme shėndetėsore. Te femrat janė veēanėrisht tė rrezikshme sutienet e ngushta, tė cilat mund tė shkaktojnė kancerin e gjirit.

  Jelekėt e ngushtė i shtypin gjinjtė dhe pengojnė drenazhin limfatik me anė tė tė cilit trupi largon toksinat kancerogjene. Bartja e numrit tė gabuar tė sutieneve mund tė sjellė deri te paraqitja e tumorit. Lėngu limfatik nuk e zhvillon efektin e saj pastrues dhe kėshtu formohen ėnjtje. Po ashtu, jelekėt e ngushtė shkaktojnė rritjen e temperaturės trupore dhe shkaktojnė pakėndshmėri.

  standart
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 2. #2
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  30-06-2009
  Vendndodhja
  webcam or email ne tek tvsh21@yahoo.com
  Postime
  825
  po wonder-bra shkakton kancer? femra duket shume seksy kur vesh sytiena te tilla.

 3. #3
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,793
  janė veēanėrisht tė rrezikshme sutienet e ngushta, tė cilat mund tė shkaktojnė kancerin e gjirit.

  Interesante !
  Jeto sot se neser nuk i dihet

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •