Close
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 117
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anėtarėsuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162
    October 02, 2011 Message to Mirjana

    "Dear children; Also today my motherly heart calls you to prayer, to your personal relationship with God the Father, to the joy of prayer in Him. God the Father is not far away from you and He is not unknown to you. He revealed Himself to you through my Son and gave you Life that is my Son. Therefore, my children, do not give in to temptations that want to separate you from God the Father. Pray! Do not attempt to have families and societies without Him. Pray! Pray that your hearts may be flooded with the goodness which comes only from my Son, Who is sincere goodness. Only hearts filled with goodness can comprehend and accept God the Father. I will continue to lead you. In a special way I implore you not to judge your shepherds. My children, are you forgetting that God the Father called them? Pray! Thank you."

    Mirjana said: I have never said anything before, but are you aware, brothers and sisters, that the Mother of God was with us? Each of us should ask himself: "Are you worthy of this?" I am saying this because it is difficult for me to see Her (Our Lady) in pain, because each of us is seeking a miracle, but does not want to work a miracle in himself.


    2 Tetor 2011, mesazhi i dhene Mirjanes

    "Femije te dashur; edhe sot zemra ime prej nene ju fton ne lutje, ne marredhenien tuaj personale me Zotin Ate, ne lumturine e lutjes ndaj Tij. Zoti Ate nuk eshte larg nga ju dhe Ai nuk eshte i panjohur per ju. Ai ua shfaqi Veten e Tij juve permes Birit tim dhe ju dha juve jete qe eshte Biri im. Prandaj, bijte e mi, mos iu dorezoni tentacioneve qe duan te ju ndajne nga Zoti Ate. Lutuni! Mos u perpiqni te keni familje ose shoqeri pa Te. Lutuni! Lutuni qe zemrat tuaja te mbushen me miresine qe vjen vetem nga Biri im, I Cili eshte miresia vete. Vetem zemrat e mbushura me miresi mund te kuptojne dhe pranojne Zotin Ate. Une do te vazhdoj te ju udheheq juve. Ne menyre te vecante ju lutem qe te mos gjykoni barinjte tuaj. Femijet e mi, a po harroni qe Zoti Ate i thirri ata? Lutuni! Faleminderit!"

    Mirjana tha: Nuk kam thene gje me pare, por a jeni te vetedijshem, vellezer dhe motra, qe Nena e Zotit ishte me ne? Secili nga ne duhet te pyese veten: "A je i denje per kete?" Po e them kete sepse eshte e veshtire per mua te shoh Ate (Zonjen Tone) ne dhimbje, secili nga ne kerkon nje mrekulli, por nuk don te beje nje mrekulli ne veten e vet.

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anėtarėsuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162
    25 Tetor 2011

    Te dashur femije, ju shikoj dhe ne zemrat tuaja nuk shoh gezim. Sot deshiroj t'ju jap gezimin e te Ringjallurit qe Ai t'ju udheheqe me dashurine dhe me embelsine e Tij. Ju dua dhe lutem pa pushim per konversionin tuaj para Birit tim Jezus. Faleminderit qe iu pergjigjet thirrjes time.

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anėtarėsuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162
    2 Nentor 2011, Mesazhi dhene Mirjanes

    "Femije te dashur, Ati nuk ju ka lene vetem. E pamase eshte dashuria e Tij, dashuria qe po me sjell mua tek ju, t'ju ndihmoj juve qe te arrini te njihni Ate, qe, permes Birit tim, te gjithe ju te mund t'a quani Ate 'Ate' me plot zemren; qe ju te jeni nje popull ne familjen e Zotit. Megjithate, femijet e mi, mos harroni qe ju nuk jeni ne kete bote vetem per veten tuaj, dhe qe nuk po ju therras ketu vetem per hatrin tuaj. Ato qe ndjekin Birin tim mendojne per vellain ne Krisht si per veten e vet dhe nuk njohin egoizem. Ja pse une deshiroj qe ju te jeni drita e Birit tim, qe te gjithe atyre qe nuk kane arritur t'a njohin Atin - te gjithe atyre qe enden ne erresiren e mekatit, deshperimit, dhimbjes dhe vetmise - ju te mund t'i ndriconi udhen dhe qe, me jeten tuaj, te mund t'i tregoni atyre dashurine e Zotit. Une jam me ju. Ne qofte se do t'i hapni zemrat, une do t'ju udheheq juve. Perseri po ju therras: lutuni per barinjte tuaj. Faleminderit."

  4. #44
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-06-2010
    Postime
    365

    Nje lutje

    Ju kisha lut, nese dikush nga ju din per mesazhin e fundit qe Ivani ka marre nga Zoja, a asht e vetete apo dezinformim se nuk kam rast ta dij drejt per se drejti.Ju falenderit.

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anėtarėsuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162
    Mesazhi i fundit i Ivanit, sipas Medjugorje.com, eshte dhene me 5 Gusht 2011. Ivani vete e pershkruan keshtu:
    'Edhe sonte, Zonja jone erdhi tek ne, me te vertete shume, shume, shume e gezuar dhe e lumtur. Erdhi me tre engjej. Ne fillim, na pershendeti te gjitheve me urimin prej Nene "Lavderuar qofte Jezusi, femijet e mi". Pastaj Zonja jone tha:

    "Femije te mi, edhe sot, ne kete gezim timin te madh, kur ju shoh ne nje numer kaq te madh, deshiroj t'ju therras juve, dhe te therras te gjithe te rinjte, te marrin pjese sot ne evangjelizimin e botes. Femije te dashur, lutuni, lutuni, lutuni, dhe Nena lutet bashke me ju dhe nderhyn para Birit te Saj. Lutuni, femije te dashur. Faleminderit femije te dashur, edhe sot, qe i jeni pergjigjur thirrjes time."

    Zonja jone, pastaj per ca kohe me gjate, u lut per te gjithe ju ketu me duart e shtrira. Pastaj ajo na bekoi te gjitheve me bekimin e Saj prej Nene, dhe bekoi cdo gje qe kishit sjelle per t'u bekuar. Pastaj Ajo i zgjati krahet e Saj dhe per nje kohe te gjate u lut vecanerisht per te gjithe ju ketu e sidomod per te gjithe te rinjte ketu. Ajo u lut per familjet tuaja. Une pastaj iu rekomandove ju te gjithe, nevojat tuaja, qellimet tuaja, familjet tuaja dhe sidomos ju te gjithe qe jeni te semure. Zonja jone pastaj vazhdoi te lutej per te gjithe ju te rinjte. Ajo u largua ne ate lutje, ne nje Shenjte te ndricuar te Kryqit me nje pershendetje, "Shkoni ne paqe, femijet e mi".
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Diella1 : 19-11-2011 mė 17:19

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anėtarėsuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162
    25 Nentor 2011

    "Femije te dashur, sot dua t'ju jap shpresen dhe gezimin. Cdo gje qe eshte rreth jush, femije, ju udheheq rreth gjerave tokesore, por une dua t'ju udheheq drejt kohes se meshires, qe ne kete kohe te jeni me afer Birit tim e qe Ai t'ju udheheqe drejt dashurise se Tij dhe drejt jetes se perjetshme, te cilen cdo zemer e deshiron. Ju, femije, lutuni e kjo kohe te jete per ju kohe meshire per shpirtin tuaj. Faleminderit, qe iu pergjigjet thirrjes time."

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anėtarėsuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162
    2 Dhjetor 2011, Mesazhi dhene Mirjanes

    "Te dashur femije, Si nje nene jam me ju qe me dashurine time, shembullin dhe lutjen t'ju ndihmoj qe te beheni nje fare e te ardhmes, nje fare qe do te rritet ne nje peme te shendoshe dhe qe do t'i perhape deget e saj pergjate gjithe botes. Qe ju te beheni nje fare e te ardhmes, nje fare dashurie, lutjuni Atit qe t'ju fale mekatet e deri tanishme. Femijet e mi, vetem nje zemer e paster, e pangarkuar nga mekati, mund t'a hape veten dhe vetem sy te ndershem mund te shohin rrugen ku dua t'ju udheheq juve. Kur ju t'a kuptoni kete, kur ju te beheni te ndergjegjshem per dashurine e Zotit, ajo do t'ju jepet (si dhurate) juve. Pastaj, ju do t'ua jepni ate (si dhurate) te tjereve si fare dashurie. Faleminderit."

  8. #48
    "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
    Anėtarėsuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Kosovė
    Postime
    4,534
    Citim Postuar mė parė nga Diella1 Lexo Postimin
    2 Dhjetor 2011, Mesazhi dhene Mirjanes

    "Te dashur femije, Si nje nene jam me ju qe me dashurine time, shembullin dhe lutjen t'ju ndihmoj qe te beheni nje fare e te ardhmes, nje fare qe do te rritet ne nje peme te shendoshe dhe qe do t'i perhape deget e saj pergjate gjithe botes. Qe ju te beheni nje fare e te ardhmes, nje fare dashurie, lutjuni Atit qe t'ju fale mekatet e deri tanishme. Femijet e mi, vetem nje zemer e paster, e pangarkuar nga mekati, mund t'a hape veten dhe vetem sy te ndershem mund te shohin rrugen ku dua t'ju udheheq juve. Kur ju t'a kuptoni kete, kur ju te beheni te ndergjegjshem per dashurine e Zotit, ajo do t'ju jepet (si dhurate) juve. Pastaj, ju do t'ua jepni ate (si dhurate) te tjereve si fare dashurie. Faleminderit."
    http://www.facebook.com/photo.php?v=270519866329475




    Per atė qe beson nė Jezusin e gjallė, Zoti ka shumė dhurata, njėra nder ato ėshtė edhe kjo dhunti qe ka Mirjana. Pos ketyre mesazheve te bukura qe i merr Kisha nga e bekuara Mari virgjėr, ky ėshtė edhe njė shembull besimi.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga toni77_toni : 04-12-2011 mė 19:32
    Gjej kohen tė lexosh, ėshtė themel i tė diturit.

  9. #49
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-06-2010
    Postime
    365
    Citim Postuar mė parė nga Dielli_ime Lexo Postimin
    Te dashur besimtare,

    Po e hap kete teme per te postuar porosite e Zojes ne Mexhugorje, dhene vegimtareve te ndryshem, ne menyre qe te na ndihmojne per te jetuar ne menyre sa me te shenjte.

    Meqe ky eshte muaji i Rruzares se Shenjte, le ta meditojme kete porosi per cdo nate ne lutjet tona dhe t'i premtojme nenes tone qiellore se do ta ndjekim Jezusin ne cdo hap dhe se do ta kerkojme gjithmone ndihmen e saj qe te na drejtoje te Biri.

    Ad Jesum per Mariam!


    2 tetor 2009

    Porosia e Zojes dhene Mirjana Soldos

    Femije te dashur, ndersa ju shoh, zemra ime mbushet me dhimbje. Ku po shkoni femijet e mi? A keni rene kaq shume ne mekat saqe nuk dini si ta ndalni veten? Ju e arsyetoni veten me mekat dhe jetoni sipas tij. Gjunjezohuni poshte Kryqit dhe shikoni tim Bir. Ai e mundi mekatin dhe vdiq qe ju, femijet e mi, te mund te jetoni. Me lejoni t'ju ndihmoj qe te mos vdisni por te jetoni me tim Bir pergjithmone. Faleminderit!
    Ju falenderoj shume per temen qe keni hapur Dielli. Ju pergezoj se ja keni qellue per te interesuarit qe te marrin vesh porosite. N'se lejoni kam nje korigjim te vogel: Emni i venit shkruhet Megjugorje, jo Mexhugorje. Kjo ne Kroatisht d. m th. nermjet kodrave se ashtu asht aj vend mes kodrave.

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anėtarėsuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162
    25 Dhjetor 2011

    "Te dashur femije! Edhe sot, ju sjell birin tim Jezus juve, qe Ai t'ju jape paqen e Tij. Lutuni, femije te vegjel, dhe deshmoni qe ne cdo zemer te mbizoteroje jo paqja njerezore por paqja e Zotit qe asnje s'mund t'a shkaterroje. Kjo eshte ajo paqe e zemres qe Zoti ua jep atyre qe Ai do. Nepermjet baptizmit ju te gjithe jeni thirrur dhe jeni dashur ne menyre te vecante, prandaj deshmoni dhe lutuni qe ju te jeni duart e mia te zgjatura ne kete bote qe digjet nga deshira per Zotin dhe paqen. Faleminderit qe i jeni pergjigjur thirrjes time."

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anėtarėsuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162
    Mesazhi vjetor dhene Jakov Colos me 25 Dhjetor 2011

    "Femijet e mi, sot ne menyre te vecante deshiroj t'ju drejtoj e t'ju besoj tek Biri im. Femije, hapini zemrat tuaja dhe lejoni Jezusin te linde ne ju, sepse vetem keshtu femije, ju vete mund te provoni lindjen tuaj te re e me Jezusin ne zemrat tuaja te ecni drejt udhes se shpetimit. Faleminderit qe iu pergjigjet thirrjes time."

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anėtarėsuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162
    2 Janar 2012, Mesazhi dhene Mirjanes

    "Femije te dashur! Ndersa shikoj ne zemrat tuaja me shqetesim prej nene, ne to shoh dhimbje dhe vuajtje; shoh nje te kaluar te plagosur dhe nje kerkim pa pushim; shoh femijet e mi qe duan te jene te lumtur, por nuk dine se si. Hapjani veten Atit. Kjo eshte rruga per ne lumturi, udha nga e cila dua t'ju udheheq ju. Zoti Ate kurre nuk i le femijet e Tij vetem, sidomos jo ne dhimbje dhe deshperim. Kur ju t'a kuptoni dhe pranoni kete, do te jeni te lumtur. Kerkimi juaj do te mbaroje. Ju do te doni dhe nuk do te keni frike. Jeta juaj do te jete shpresa dhe e verteta qe eshte Biri im. Faleminderit. Ju lutem, lutuni per ata qe Biri im ka zgjedhur. Mos gjykoni, sepse te gjithe ju do te gjykoheni."

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anėtarėsuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069
    Citim Postuar mė parė nga Diella1 Lexo Postimin
    2 Janar 2012, Mesazhi dhene Mirjanes

    "Femije te dashur! Ndersa shikoj ne zemrat tuaja me shqetesim prej nene, ne to shoh dhimbje dhe vuajtje; shoh nje te kaluar te plagosur dhe nje kerkim pa pushim; shoh femijet e mi qe duan te jene te lumtur, por nuk dine se si. Hapjani veten Atit. Kjo eshte rruga per ne lumturi, udha nga e cila dua t'ju udheheq ju. Zoti Ate kurre nuk i le femijet e Tij vetem, sidomos jo ne dhimbje dhe deshperim. Kur ju t'a kuptoni dhe pranoni kete, do te jeni te lumtur. Kerkimi juaj do te mbaroje. Ju do te doni dhe nuk do te keni frike. Jeta juaj do te jete shpresa dhe e verteta qe eshte Biri im. Faleminderit. Ju lutem, lutuni per ata qe Biri im ka zgjedhur. Mos gjykoni, sepse te gjithe ju do te gjykoheni."
    >>> Pikerisht keto fjale do doja t'ju thoja edhe une te gjitheve.

    > Te gjithe kerkojne lumturine por duan ta gjejne sipas deshires se tyre duke qene egoiste, jo tolerant, brutal, te pashpirt etj etj nderkohe qe lumturia eshte si nje flutur qe nuk zbret dot ne nje pyll te tille ku lulet a saj jane veset.
    > Lumturia eshte si ajo flutura qe ulet vetem atje ku lulet jane virtytet. Dhe lulja saj e preferuar eshte Dashuria.
    > Shen Maria e din mire kete gje prandaj i fton te gjithe ti hapin zemren Atit i cili eshte Zoti i Dashurise.
    La verita' ti rendera' libero!

  14. #54
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anėtarėsuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162
    25 Janar 2012

    "Femije te dashur! Me gezim, edhe sot ju ftoj te hapni zemrat tuaja e te degjoni thirrjen time. Perseri, deshiroj t'ju terheq prane Zemres time te Paster, ku do te gjeni strehe e paqe. Hapjuni lutjes, derisa te behet nje gezim per ju. Permes lutjes, Me i Larti do t'ju jape shume hire dhe ju do te beheni duart e mia te shtrira ne kete bote pa qetesi qe ka nevoje per paqe. Bij, deshmoni besimin me jetet tuaja dhe lutuni qe besimi te rritet dite per dite ne zemrat tuaja. Une jam me ju. Faleminderit qe iu pergjigjet thirrjes time."

  15. #55
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anėtarėsuar
    02-02-2009
    Postime
    3,453
    Postimet nė Bllog
    1
    interesant, ka qe prej Qershorit 1981 qe vijne keto mesazhe..., megjithate zyrtarisht Kisha Katolike nuk eshte prononcuar,...i kam ndjekur ca kohe tek "Radio Maria" ne italisht, dhe une per veten time i besoj te gjitha kete shfaqje te se Tereshenjtes... dhe mesazhet shpresedhenese
    Duaje te afermin tend si veten

  16. #56
    "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
    Anėtarėsuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Kosovė
    Postime
    4,534
    Citim Postuar mė parė nga ilia spiro Lexo Postimin
    interesant, ka qe prej Qershorit 1981 qe vijne keto mesazhe..., megjithate zyrtarisht Kisha Katolike nuk eshte prononcuar,...i kam ndjekur ca kohe tek "Radio Maria" ne italisht, dhe une per veten time i besoj te gjitha kete shfaqje te se Tereshenjtes... dhe mesazhet shpresedhenese
    ilia spiro, une i besoj si te verteta keto vegime dhe mesazhe. Por, per mrekullitė dhe vegimet e Medjugorjes eshte ngritur nje komision hetimi nga Vatikani ne Mars 2010 i perbere nga ipeshkv, teologe dhe eksperte te tjere. Besoj se sė shpejti do te perfundon edhe kjo dhe Vatikani do te del me nje vendim.
    Gjej kohen tė lexosh, ėshtė themel i tė diturit.

  17. #57
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anėtarėsuar
    02-02-2009
    Postime
    3,453
    Postimet nė Bllog
    1
    Citim Postuar mė parė nga toni77_toni Lexo Postimin
    ilia spiro, une i besoj si te verteta keto vegime dhe mesazhe. Por, per mrekullitė dhe vegimet e Medjugorjes eshte ngritur nje komision hetimi nga Vatikani ne Mars 2010 i perbere nga ipeshkv, teologe dhe eksperte te tjere. Besoj se sė shpejti do te perfundon edhe kjo dhe Vatikani do te del me nje vendim.
    toni, eshte mire qe ka ndodhur keshtu si thua, por Kisha pergjithesisht nuk pergjigjet menjehere per keto ēeshtje, sidomos lidhur me eskatologjine. Kjo ndodh edhe ne Kishen Orthodhokse. Keshtu qe nuk pres pergjigje te shpejte nga ky "komision". Per menyren se si e ke shprehur, me duket si shume procedural..ne keto raste (sidomos ne kanonizimet e shenjtoreve), veprohet mbi bazen e deshmive te njerezve te thjeshte, ..por shekuj pasi ata kane nderruar jete....
    Mendoj se ne kete rast mund te ishte bashkepunuar edhe me Kishen Orthodhokse, pasi fenomeni prek mbare njerezimin...

    jam njohur se ēdo date 25 te muajit, vijne mesaxhet e se Tereshenjtes (sipas 4-5 deshmitareve, ose 1 me duket quhet Maria,.." Kjo eshte teper serioze, nese fenomeni qendron...atehere kemi te bejme me vertetimin e disa paragrafeve te "Zbuleses"....
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ilia spiro : 30-01-2012 mė 07:36
    Duaje te afermin tend si veten

  18. #58
    "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
    Anėtarėsuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Kosovė
    Postime
    4,534
    Citim Postuar mė parė nga ilia spiro Lexo Postimin
    jam njohur se ēdo date 25 te muajit, vijne mesaxhet e se Tereshenjtes (sipas 4-5 deshmitareve, ose 1 me duket quhet Maria,.." Kjo eshte teper serioze, nese fenomeni qendron...atehere kemi te bejme me vertetimin e disa paragrafeve te "Zbuleses"....
    Kjo ėshtė mėse e vertetė, vegimet dhe mesazhet ndodhin ne sy te popullit, d.m.th nuk ndodhė dikund ku nuk shihet apo..., por kjo mrekulli ndodhė ne sy te populli dhe jo vetem nje her, apo ne nje person, por janė 5 persona, qe kur ishin fėmijė, ata e takuan Zojen e bekuar shėn Marinė. Nga ajo ditė qe ndodhi ne vitin 1981 e deri sot, kan vazhduar takimet dhe vegimet duke marrė mesazhe dhe porosi nga nėna e Kishes - virgjėresha e bekuar.

    Ja disa foto, janė ata persona qe takuan nėnen e Zotit tonė Jezusit, dhe nga ajo ditė vazhdojnė ne vegime dhe mrekulli te Hirit te Zotit. Keto foto jane nga koha kur keta takuan Shėn Marinė.

    Njėra nga fotot, (foto e dytė e radhes dhe nuk eshte me ngjyrė por bardh e zi), eshte kur ne nje rast, gjate Meshės sė Shenjt, keta sė bashku veguan shfaqjen e shėn Marisė. Secili mund ta kuptoj shikimin e tyre dhe fytyrate e tyre ne dashuri dhe gezim.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga toni77_toni : 30-01-2012 mė 08:49
    Gjej kohen tė lexosh, ėshtė themel i tė diturit.

  19. #59
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anėtarėsuar
    02-02-2009
    Postime
    3,453
    Postimet nė Bllog
    1
    toni, i kam ndjekur hollesisht keto shfaqje nepermjet radios ne gjuhen italiane "Radio Maria" dhe e njoh mire problemin..madje djali me i vogel, (s`me kujtohet emri), u mor nga e Tereshenjta (nuk e di me apo pa trup) dhe u ēua ne parajse, ferr, ku pa disa realitete, te cilat nuk mund te shihen nga njerezit zakonisht..

    keto kohe kane qene ndeshja e Saj me satanain, per hir te shpetimit te te gjithe njerezve
    Duaje te afermin tend si veten

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anėtarėsuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162
    2 Shkurt 2012, Mesazhi dhene Mirjanes

    "Femije te dashur; Une jam me ju per kaq shume kohe dhe tashme per kaq gjate kam qene duke ju drejtuar drejt prezences se Zotit dhe dashurise se Tij te pafundme, qe Une deshiroj qe te gjithe ju te arrini t'a njihni. Dhe ju femijet e mi? Ju vazhdoni te jeni te shurdher dhe te verber ndersa shikoni boten rreth jush dhe nuk doni t'a shihni ku po shkon pa Birin tim. Ju po e refuzoni Ate - dhe Ai eshte burimi i te gjithe hireve. Ju po me degjoni mua ndersa ju flas juve, por zemrat tuaja jane mbyllur dhe ju nuk po me degjoni me te. Ju nuk po i luteni Shpirtit te Shenjte t'ju ndricoje. Femijet e mi, mendjemadhesia po udheheq. Une po ju tregoj perultesine juve. Femijet e mi, kujtohuni qe vetem nje shpirt i perulur shkelqen me pasterti dhe bukuri sepse ka arritur te njohe dashurine e Zotit. Vetem nje shpirt i perulur behet parajse, sepse Biri im eshte ne te. Faleminderit. Perseri ju pergjerohem te luteni per ata te cilet Biri im ka zgjedhur - ata jane barinjte tuaj."

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •