Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 117
  1. #21
    Style & Substance Maska e qeveriablu
    Anėtarėsuar
    16-05-2011
    Postime
    1,816
    Citim Postuar mė parė nga MafiaWarz Lexo Postimin
    Une spo kom shum koh mi kqyr videot, a bon mem kallxu ju punen e mesazheve?Kush i shkruan keto mesazhe.Pyes sepse kam degjuar qe ne megjugore jane bere disa mrekulli?

    Nje shok i imi ne kete vend eshte larguar nga droga.
    Asgje nuk ka ndodhur ne Megjugorje ,Citluk-Bosnja dhe Hercegovina.
    Kjo eshte kur religjioni shfrytezohet per turizem.Nga 1981 llogaritet qe kane vizituar kete vend afer 30 milon njerez.
    Efektet e vetme pozitive qe mund te kene besimtaret jane e ashtequajtura
    Placebo efekt.
    Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anėtarėsuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162
    Citim Postuar mė parė nga qeveriablu Lexo Postimin
    Asgje nuk ka ndodhur ne Megjugorje ,Citluk-Bosnja dhe Hercegovina.
    Kjo eshte kur religjioni shfrytezohet per turizem.Nga 1981 llogaritet qe kane vizituar kete vend afer 30 milon njerez.
    Efektet e vetme pozitive qe mund te kene besimtaret jane e ashtequajtura
    Placebo efekt.
    Keshtu thua ti, por nuk eshte e verteta. Mexhugorja eshte vend mrekullie, paqje dhe konversioni per te cilen flasin te gjithe e kane respekt myslymane e katolike ne Bosnje e ne shume vende te botes....

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anėtarėsuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162
    Messaggio, 25. giugno 2011

    "Cari figli, ringraziate con me l’Altissimo per la mia presenza con voi. Gioioso č il mio cuore guardando l’amore e la gioia che avete nel vivere i miei messaggi. In molti avete risposto ma aspetto e cerco tutti i cuori addormentati affinché si sveglino dal sonno dell’incredulitą. Avvicinatevi ancora di pił, figlioli, al mio cuore Immacolato perchč possa guidarvi tutti verso l’eternitą. Grazie per aver risposto alla mia chiamata."

    Mesazhi i 25 Qershor 2011

    'Te dashur femije, falenderoni me mua te Madherishmin per prezencen time me ju. E lumtur eshte zemra ime kur shoh dashurine dhe gezimin qe keni ne te jetuarit e mesazheve te mia. Shume i jeni pergjigjur, por pres dhe kerkoj te gjithe zemrat e fjetura qe te zgjohen nga gjumi i mosbesimit. Afrojuni me shume bij, zemres time te Paster qe t'iu udheheqe te gjitheve drejt perjetesise. Faleminderit qe iu pergjigjet thirrjes time.'

  4. #24
    Style & Substance Maska e qeveriablu
    Anėtarėsuar
    16-05-2011
    Postime
    1,816
    Citim Postuar mė parė nga Diella1 Lexo Postimin
    Keshtu thua ti, por nuk eshte e verteta. Mexhugorja eshte vend mrekullie, paqje dhe konversioni per te cilen flasin te gjithe e kane respekt myslymane e katolike ne Bosnje e ne shume vende te botes....
    Si e spjegon faktin qe Zoja Shen Mari per here te pare eshte paraqitur p.sh. ne Meksike mbasi kane arrdhur katoliket,e jo me pare!Pak e cuditshme.
    Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

  5. #25
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anėtarėsuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637
    a per 30 vite po jepen mesazhe te tilla ...sa eshte besueshmeria e atyre qe thone se u jan dhene mesazhe nga shen maria..pse u zgjodh pokerisht ky fshat dhe jo nje vend tjeter ta zeme selia e shenjte...

    mua po me duken perralla me mbret...
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  6. #26
    "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
    Anėtarėsuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Kosovė
    Postime
    4,534
    qeveriablu dhe _MALSORI_, mos shkruani (nderhyni) keshtu ma ne kete temė sepse jeni jasht rregullores se forumit. Nuk eshte temė debatesh. Anėtari "Diella1" eshte duke i pershkruar mesazhet e Zojes te cilat secili mundet ti lexoj, eshte i lire ti besoj ose mos ti besoj, ama, ju nuk keni te drejt te beni kesi lloj komentesh.

    "Besimtaret katolike shqiptare mblidhen ne kete forum per te diskutuar rreth fese se tyre dhe per te ndare me njeri-tjetrin eksperiencat e tyre fetare".

    Respekt per ju por nuk lejohet.

    toni77
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga toni77_toni : 26-06-2011 mė 19:25
    Gjej kohen tė lexosh, ėshtė themel i tė diturit.

  7. #27
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anėtarėsuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Une me duket jam brenda rregullores e bera nje pytje thjesht nga kurreshtja dhe nuk po marr pergjigje, atehere pe perseris edhe nje here nga vin keto mesazhe?
    Praises due to the most high, Allah

    Praises due to the most fly, Prada

    Baby, I'm magic, ta-dah

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anėtarėsuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162
    ^ Keto mesazhe vijne nga Virgjeresha Mari e na transmetohen neve nepermjet vizionareve qe hyjne ne komunikim te drejtperdrejte me Te. Jane gjashte vizionare dhe dy mesazhe qe jepen cdo muaj, pervec atyre vjetore qe i transmetohen secilit ne vecanti. Aparicionet kane filluar qe nga 24 Qershor 1981.

  9. #29
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anėtarėsuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637
    Citim Postuar mė parė nga toni77_toni Lexo Postimin

    "Besimtaret katolike shqiptare mblidhen ne kete forum per te diskutuar rreth fese se tyre dhe per te ndare me njeri-tjetrin eksperiencat e tyre fetare".

    Respekt per ju por nuk lejohet.

    toni77
    toni vertete une i perkas komunitetit musliman por besoj kam te drejte te zgjeroj njohurite e mija edhe ne fete e tjera..nuk besoj se eshte prone e vetem katolikeve nenforumi katolik..une nuk bera koment por pyeta..une kam rrespekt per cdo fe dhe nese i sheh shkrimet e mija une nuk denigroj asnje fe..sejcili ka te drejten e tij te besoje apo mosbesoje..por pse pyeta nuk bera gabime..

    mospergjigjja don te thote se brenda asaj qe pyes une ka mjaft te paqarta..ashtu siq thote nje forumnist qe cdo gje behet per perfitime materiale...megjithate nuk ka problem..kerkoj falje per nderhyrjen ne forumin tuaj ...
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  10. #30
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anėtarėsuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Citim Postuar mė parė nga Diella1 Lexo Postimin
    ^ Keto mesazhe vijne nga Virgjeresha Mari e na transmetohen neve nepermjet vizionareve qe hyjne ne komunikim te drejtperdrejte me Te. Jane gjashte vizionare dhe dy mesazhe qe jepen cdo muaj, pervec atyre vjetore qe i transmetohen secilit ne vecanti. Aparicionet kane filluar qe nga 24 Qershor 1981.
    Kush jane keta vizjonare? dmth kta i degjoin keto mesazhe dhe i japin ne media?

    Dhe cfare eshte mendimi i vatikanit rreth tyre? mendoj kane pranuar nje gje te tille si te vertet?
    Praises due to the most high, Allah

    Praises due to the most fly, Prada

    Baby, I'm magic, ta-dah

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anėtarėsuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069
    Citim Postuar mė parė nga MafiaWarz Lexo Postimin
    Kush jane keta vizjonare? dmth kta i degjoin keto mesazhe dhe i japin ne media?

    Dhe cfare eshte mendimi i vatikanit rreth tyre? mendoj kane pranuar nje gje te tille si te vertet?
    >>> Nese kupton pak italisht te leverdis te shohesh ato dokumentaret e postuar ne fillim dhe do sqaohesh per gjithcka. Perndryshe per tu futur ne teme do te duhen 100 pyetje pergjigje qe do perfundojne pas nje viti. Kete te mire ka forumi qe mund te adresohesh tek informacioni pa qene nevoja te shkruash gjate.
    La verita' ti rendera' libero!

  12. #32
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anėtarėsuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Citim Postuar mė parė nga VOLSIV Lexo Postimin
    >>> Nese kupton pak italisht te leverdis te shohesh ato dokumentaret e postuar ne fillim dhe do sqaohesh per gjithcka. Perndryshe per tu futur ne teme do te duhen 100 pyetje pergjigje qe do perfundojne pas nje viti. Kete te mire ka forumi qe mund te adresohesh tek informacioni pa qene nevoja te shkruash gjate.
    Nuk e kuptoj italishten ka ndonje gje ne anglisht?
    Praises due to the most high, Allah

    Praises due to the most fly, Prada

    Baby, I'm magic, ta-dah

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anėtarėsuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162
    Mjafton qe te shkruash 'Medjugorje' ne google, dhe do te kesh nje larmi informacionesh, por ja dicka mbi te,

    http://en.wikipedia.org/wiki/Me%C4%91ugorje

    http://www.medjugorje.ws/en/messages/docs-short-history/

    http://www.medjugorje.hr/

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anėtarėsuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162
    Messaggio, 25. luglio 2011

    "Cari figli, questo tempo sia per voi tempo di preghiera e di silenzio. Riposate il vostro corpo e il vostro spirito, che siano nell’amore di Dio. Permettetemi figlioli di guidarvi, aprite i vostri cuori allo Spirito Santo perchč tutto il bene che č in voi fiorisca e fruttifichi il centuplo. Iniziate e terminate la giornata con la preghiera del cuore. Grazie per aver risposto alla mia chiamata."

    Mesazhi i 25 Korrik 2011

    "Te dashur femije, le te jete kjo kohe per ju kohe lutje dhe qetesie. Pushoni trupin tuaj dhe shpirtin tuaj, qe te jene ne dashurine e Zotit. Me lejoni femije t'ju udheheq, hapjani zemrat tuaja Shpirtit te Shenjte qe e gjithe e mira qe eshte ne ju te lulezoje dhe te jape frut njeqindfish. Fillojeni e mbarojeni diten me lutjen e zemres. Faleminderit qe iu pergjigjet thirrjes time."

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anėtarėsuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162
    August 02, 2011 Message to Mirjana

    "Dear children; Today I call you to be born anew in prayer and through the Holy Spirit, to become a new people with my Son; a people who knows that if they have lost God, they have lost themselves; a people who knows that, with God, despite all sufferings and trials, they are secure and saved. I call you to gather into God's family and to be strengthened with the Father's strength. As individuals, my children, you cannot stop the evil that wants to begin to rule in this world and to destroy it. But, according to God's will, all together, with my Son, you can change everything and heal the world. I call you to pray with all your heart for your shepherds, because my Son chose them. Thank you."

    2 Gusht 2011, Mesazhi dhene Mirjanes

    "Te dashur femije; Sot ju therras qe te lindeni serish ne lutje dhe nepermjet Shpirtit te Shenjte, te beheni nje popull i ri me Birin tim; nje popull qe e di se nese kane humbur Zotin, kane humbur veten; nje popull qe e di se, me Zotin, pavaresisht gjithe vuajtjeve dhe sprovave, jane te sigurt qe do te shpetojne. Ju therras qe te mblidheni ne familjen e Zotit dhe te merrni fuqi me fuqine e Atit. Si individe, femijet e mi, nuk mund t'a ndaloni te keqen qe don te filloje te udheheqe boten dhe t'a shkaterroje ate.Por, sipas vullnetit te Zotit, te gjithe bashke, me Birin tim, ju mund te nderroni cdo gje dhe t'a sheroni boten. Une ju therras qe te luteni me gjithe zemren per barinjte tuaj, sepse Biri im i zgjodhi ata. Faleminderit."

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anėtarėsuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162
    August 25, 2011 Message to Marija

    "Dear children! Today I call you to pray and fast for my intentions, because Satan wants to destroy my plan. Here I began with this parish and invited the entire world. Many have responded, but there is an enormous number of those who do not want to hear or accept my call. Therefore, you who have said ‘yes’, be strong and resolute. Thank you for having responded to my call."

    25 Gusht 2011, Mesazhi dhene Maries

    'Femije te dashur! Sot ju therras te luteni dhe te agjeroni per qellimet e mia, sepse Satani don te shkaterroje planin tim. Ketu fillova me kete famulli dhe ftova te gjithe boten. Shume jane pergjigjur, por ka nje numer te madh te atyre qe nuk duan te degjojne ose pranojne thirrjen time. Prandaj, ju qe keni thene 'po', jini te forte dhe te vendosur. Faleminderit qe iu pergjigjet thirrjes time.'

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anėtarėsuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162
    September 02, 2011 Message to Mirjana

    "Dear children; With all my heart and soul full of faith and love in the Heavenly Father, I gave my Son to you and am giving Him to you anew. My Son has brought you, the people of the entire world, to know the only true God and His love. He has led you on the way of truth and made you brothers and sisters. Therefore, my children, do not wander, do not close your heart before that truth, hope and love. Everything around you is passing and everything is falling apart, only the glory of God remains. Therefore, renounce everything that distances you from the Lord. Adore Him alone, because He is the only true God. I am with you and I will remain with you. I am especially praying for the shepherds that they may be worthy representatives of my Son and may lead you with love on the way of truth. Thank you."

    2 Shtator 2011, Mesazhi dhene Mirjanes

    'Femije te dashur; Me gjithe zemren time dhe nje shpirt plot me besim dhe dashuri ne Atin Qiellor, jua dhashe Birin tim juve dhe po jua jap Ate perseri. Biri im ka bere qe juve, popujt e te gjithe botes, te njihni te vetmin Zot te vertete dhe dashurine e Tij. Ai ju ka udhehequr ne rrugen e se vertetes dhe ju ka bere vellezer dhe motra. Prandaj, femijet e mi, mos u sillni kot, mos e mbyllni zemren para asaj te vertete, shprese dhe dashurie. Cdo gje rreth jush po kalon dhe cdo gje po shkaterrohet, vetem lavdia e Zotit ngelet. Prandaj, lini cdo gje qe ju largon nga Zoti. Adhuroni vetem Ate, sepse Ai eshte i vetmi Zot i vertete. Une jam me ju, dhe do te rri me ju. Une po lutem vecanerisht per barinjte qe ato te jene perfaqesues te denje te Birit tim dhe t'ju drejtojne me dashuri ne rrugen e se vertetes. Faleminderit.'

  18. #38
    ciao belli !!! Maska e donna76
    Anėtarėsuar
    30-08-2005
    Postime
    1,491
    " Mbrekullia" e Megiugorie nuk eshte njohur akoma nga vatikani, vetem ajo e Fatima-s eshte njohur si dukuri e ndodhur faktikisht.

    Me te degjuar e kam, a eshte e vertete kjo?
    "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anėtarėsuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162
    Ke te drejte, mrekullia e Fatimas njihet nga Vatikani dhe eshte qender pelegrinazhi. Per Medjugorjen eshte ngritur nje komision hetimi ne Mars 2010 i perbere nga peshkope, teologe dhe eksperte te tjere...

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anėtarėsuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069
    25 settembre 2011

    "Cari figli, vi invito affinché questo tempo sia per tutti voi il tempo per testimoniare. Voi che vivete nell’amore di Dio e avete sperimentato i Suoi doni, testimoniateli con le vostre parole e con la vostra vita perchč siano gioia ed esortazione alla fede per gli altri. Io sono con voi e intercedo incessantemente presso Dio per tutti voi perché la vostra fede sia sempre viva, gioiosa e nell’amore di Dio. Grazie per aver risposto alla mia chiamata. "


    25 shtator 2011

    "Bij tė dashur, ju ftoj qe kjo kohė te jete pėr ju tė gjithė koha pėr tė dėshmuar. Ju qė jetoni nė dashurinė e Perėndisė dhe keni pėrjetuar dhurata e tij, dėshmoni me fjalėt tuaja dhe jetėn tuaj qe te jene gėzim dhe inkurajim per te besuar pėr tė tjerėt. Unė jam me ju dhe ndėrmjetėsoj para Zotit pėr tė gjithė ju vazhdimisht, qe besimi juaj te jete gjithmone gjallė, i gėzuar dhe ne dashurinė e Perėndisė. Faleminderit qė i jeni pėrgjigjur thirrjes sime. "
    La verita' ti rendera' libero!

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •