Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e hasanhyseni
  Anėtarėsuar
  22-12-2008
  Postime
  139

  Pse muzika eshte haram?

  Ja nje nga arsyet pse Muzika eshte haram (e ndaluar)!  Selam alejkum!
  Vetėm Zoti mund tė mė gjykojė!

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009
  une nuk hap nje teme qe arrestohen 9 kosovar ne austri e gjithe austria na shan
  shih cteme hap ky
  JO SEKS PARA MARTESE

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e hasanhyseni
  Anėtarėsuar
  22-12-2008
  Postime
  139
  Transmeton Ebu Hurejra Zoti qoftė i kėnaqur me tė se i Dėrguari i All-llahut Subhanehu ve Te'ala ka thėnė: “ Shndėrrohen popuj nga ky ymet nė kohėt e fundit nė majmun dhe derrė ”

  Ky hadith mund te komentohet se kercimi ne kete menyre ben qe njerezit t'iu perngjajne majmuneve apo derrave!
  Vetėm Zoti mund tė mė gjykojė!

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-01-2009
  Postime
  3,262
  o hasan ajo video qe ke sjell sesht arsye per te then se muzika esht haram,sill ajete dhe hadithe,por jo video te kota.....edhe nese ka teme ku esht trajtuar ceshtja e muzikes sesht dashur te hapesh tem per te sjell nje video te kote
  Jetė e rėndė.......!!!

 5. #5
  In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
  Anėtarėsuar
  28-11-2005
  Postime
  2,793
  Citim Postuar mė parė nga hasanhyseni Lexo Postimin
  Ja nje nga arsyet pse Muzika eshte haram (e ndaluar)!

  http://www.youtube.com/watch?v=5FR5w...layer_embedded

  Selam alejkum!
  se kuptova arsyen !!! mund ta shpjegosh pak me mire !!!
  YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

 6. #6
  Musliman Shqiptar Maska e pejani34
  Anėtarėsuar
  18-04-2005
  Postime
  887
  te verteten eka than muzika asht haram per musliman , por elejuar per krishter jahudi (qifut)i, sufi te (qmendur) shija te (trent) dhe bekleshi etj etj.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga pejani34 : 03-10-2009 mė 11:15

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •