Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-08-2009
  Postime
  88
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Kerkohet tutorial,se si behet instalimi i printerit.

  Nuk di se si behet instalimi i printerit e kam edhe diskun por nuk di si instalohet sepse instalimi nuk eshte i njejte me disqet e tjere.
  ==
  Shenim i moderatorit.
  Per cdo rast kerkese per ndihme,per probleme,instalimi,konfigurimi,azhurnime,drajvera, etj jepni detaje per sistemin e operimit qe perdorni dhe modelin e pajisjes hardware.
  FLM
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 04-10-2009 mė 10:40

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar atger1 pėr postimin:

  sinformatike (24-11-2015)

 3. #2
  i/e regjistruar Maska e don lico
  Anėtarėsuar
  26-01-2010
  Postime
  331
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nje menyre standarte pavaresisht se duhen te gjitha te dhenat e sistemit dhe te printerit,

  Lidhet printeri fizikisht me PC ose me porte usb ose me krer te gjere ose me fishe rrjeti.

  Me pas behet instalimi i diskut.

  Pastaj veprohet keshtu:
  Start-Printer and faxes-Add printer-Next-Zgjidhet opsioni i pare Local printer atached on this PC chekohet katrori automatic...-Next nderkohe sistemi kerkon per printerat qe vete sistemi ka ne memorjen e tij, nder keta emra do jete edhe emri i printerit tend po marrim shembullin qe e ke familjen samsung ne katrorin tjeter ne te djathten tende del seria e printerave samsung qe mora si shembull dhe po them si shembull seria 4300 (emrin dhe serine do i shikosh ne paisja e printerit i gjen lehte). Do vazhdosh me next deri sa te arish te finish, do beje edhe nje faqe testi vete sistemi dhe ta gezosh printerin.
  have a little faith!!!

 4. #3
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga atger1 Lexo Postimin
  Nuk di se si behet instalimi i printerit e kam edhe diskun por nuk di si instalohet sepse instalimi nuk eshte i njejte me disqet e tjere.
  ==
  Shenim i moderatorit.
  Per cdo rast kerkese per ndihme,per probleme,instalimi,konfigurimi,azhurnime,drajvera, etj jepni detaje per sistemin e operimit qe perdorni dhe modelin e pajisjes hardware.
  FLM
  gjen dhe ti Ben nai viktime.

  ne vend qe ta ndihmosh e trem.

 5. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-05-2012
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kam dy kopjutera dhe dua ti lidh me nje printer , qe te printojne nga i njejti printer.
  Me kane thene me printer sharing por nuk e di si behet .

  Kush me ndihmon brenda mudnesive

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •