Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 39
  1. #1

    Digjet flamuri maqedonas në Prishtinë, reagon MPJ

    Nga Express më 29.09.2009 në ora 16:30
    Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë (MPJ) ka reaguar pas raportimeve për djegien e flamurit të këtij shteti, disa ditë më parë, në një ndeshje futbolli në Prishtinë, nga ana e tifozëve.

    Shkupi zyrtar thekson se në këto momente të ndjeshme çdo hap që ndërmerret duhet të jetë në drejtim të uljes së tensioneve ndëretnike, e jo të nxitjes së mëtejshme të tyre, transmeton Alsat.

    Ndërsa Zyra për Komunikim e Maqedonisë në Prishtinë ka kërkuar nga zyrtarët e Kosovës që të ndërmarrin të gjitha masat ligjore ndaj autorëve të veprës penale. “Besimi i ndërsjellët dhe respekti ndërtohen në afat të gjatë dhe çdo palë duhet të kontribuojë në këtë drejtim. Nga Kosova, si shtet më i ri në rajon pritet që në situata të tilla të demonstrojë kapacitet dhe aftësi, që të veprojë në mënyrë adekuate në drejtim të ndërtimit të marrëdhënieve ndër fqinjësore dhe zhvillimit të stabilitetit rajonal”, thuhet në komunikatën e MPJ-së së Maqedonisë.

    Edhe politika maqedonase ka dënuar këtë akt dhe kërkon nga zyrtarët e Kosovës që të distancohen nga ky akt. “Vlerësojmë se bëhet fjalë për rast të izoluar i cili nuk guxon të ndikojë në marrëdhëniet pozitive mes dy vendeve dhe nuk guxon të keqpërdoret në kontest ndëretnik të brendshëm”, thuhet në komunikatën e VMRO-DPMNE-së.

    “Djegia e flamurit të Maqedonisë në Kosovë paraqet përzierje në politikën e brendshme dhe atak të vrazhdë ndaj sovranitetit të shtetit fqinj. Pres që institucionet zyrtare të Kosovës ta dënojnë dhe të distancohen nga ky akt i cili nuk çon në drejtim të ndërtimit të marrëdhënieve të mira ndëretnike”, deklaroi Roza T. Karevska, deputete e PLD-së.

    Por BDI thekson se nuk duhet nënçmuar asnjë flamur i cilido shteti, por se në këtë drejtim hap i parë që duhet ndërmarrë është tërheqja e enciklopedisë, pasi ishte ajo që i nxiti veprimet e tilla.

    “Konsideroj se e keqja që iu është bërë raporteve shqiptaro-maqedonase, marrëdhënieve ndëretnike në Maqedoni, marrëdhënieve ndërshtetërore të Maqedonisë me vendet shqiptare siç është Shqipëria dhe Kosova ka ndodhur me enciklopedinë. Konsideroj se hapi i parë që duhet të ndodhë është tërheqja e menjëhershme enciklopedisë nga ana e akademisë së Maqedonisë për të treguar një hap pozitiv në drejtim të tejkalimit të katre tensioneve dhe për të treguar vullnet se ka interes për tu tejkaluar kjo situatë si do që të jetë flamuri i asnjë shteti konsideroj se nuk duhet të nënçmohet ashtu si ne nuk duam të na nënçmojmë flamurin tonë gjithsesi se e njëjta nuk duhet t’ju ndodh edhe flamujve të shteteve tjera”, theksoi Teuta Arifi, deputete e BDI-së.

    Për momentin nuk ka reagime nga zyrtarët e Kosovës lidhur me incidentin e djegies së flamurit të Maqedonisë.

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e B.C.B
    Anëtarësuar
    30-05-2009
    Vendndodhja
    Republika e Prishtines
    Postime
    796
    Perseri kem me jau djeg...qenkan be nervoz maqedont a hahahahah auuu merzi e madhe bre

    Kan provoku identitetin Shqiptar e po kerkojne denimin e ktij rasti,sa qesharak jane kta majmunat e maqedonise


    Nuk eshte qudi shteti jone me i denu djemt qe kan djeg flamurin e magjupve,gjithqka behet ne Kosove vetem me jau lepi prapanicen tjerve.


    Perveq djegjes se flamurit kemi patur edhe nje mesazh "Monkey Mania, what the **** do you know about enciklopedia"

    PLISAT PRISHTINA.


    http://img28.imageshack.us/img28/7264/plisat90000.jpg
    Ndryshuar për herë të fundit nga B.C.B : 29-09-2009 më 11:22

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e pa-emer
    Anëtarësuar
    26-09-2009
    Vendndodhja
    ne parajse--aty ku sje Ti
    Postime
    257
    mir ju paskan bo...super bile
    fotografia-hobi im

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-03-2008
    Postime
    208
    Epo............... kjo eshte ne menyre te thjesht spontane..............pa benzin.............

  5. #5
    ...beyond Maska e Alienated
    Anëtarësuar
    19-09-2005
    Vendndodhja
    Cassiopeia Constellation
    Postime
    3,139
    Para nje viti (a dy) ne Shqiperi ne nje proteste Anti Greqi u dogj flamuri grek. Atehere thashe qe ate lecken bardh e blu duhej ta perdornim ne vend te letres per nevojtore, e ne vend te djegies se saj te djegim Greqine.
    Njesoj dhe ne kete rast, eshte shume me mire te djegim Maqedonine se sa lecken e tyre te kuqe me flladitese te verdhe ne sfond.

    Maqedonise i ka ardhur fundi, dhe udheheqesit politike te shqiptareve te Maqedonise duhet vetem te shfrytezojne marrezine e sllaveve te cilet po e demtojne vet shtetin e tyre artificial, dhe kombin e tyre pa identitet.

    Mos digjni flamurin e Maqedonise - te djegim Maqedonine me mire.
    Koha është e maskarenjëve
    Por atdheu i Shqiptarëve

  6. #6
    fossa dei leoni Maska e prenceedi
    Anëtarësuar
    07-11-2008
    Postime
    2,120
    mire ja bene.......por me mire do ish te digjnin maqedonine, sic tha edhe Alienated

  7. #7
    Plisat: Maqedonia “shtet ‘fallc’”!



    Nga V. Konushevci & A. Jasiqi më 29.09.2009 në ora 16:30
    (Updated) Pas reagimeve nga autoritetet maqedonase rreth djegies së flamurit të tyre në Prishtinë, grupi i tifozëve të FC Prishtinës, Plisat, kanë dalë me një komunikatë të publikuar në ueb faqen e tyre, fcplisat.com, nëpërmjet të cilës kanë marrë përgjegjësin e djegies së flamurit.

    Nëpërmjet kësaj komunikate, Plisat kanë thënë se e kanë parë të arsyeshme ta ndërmarrin një hap të tillë, pasi institucionet e Kosovës i kanë mbajtur duart kryq pas botimit të enciklopedisë të shkruar nga maqedonasit, e cila i ofendon shqiptarët.

    “Pas qëndrimit duarkryq të Qeverisë sonë në Kosovë dhe Akademisë së Shkencave të Kosovës, ne si pjesë e kësaj shoqërie dhe këtij kombi, kemi parë të arsyeshme që ta marrim një hap të tillë, për të reaguar ndaj provokimeve që po na bëhen neve si komb shqiptar, nga ky "shtet" fals!”, thuhet në komunikatën e Plisave.

    Sipas Plisave, djegia e flamurit maqedonas është bërë pas dy veprimeve raciste ndaj kombit shqiptar që ngjanë kohëve të fundit.

    “E para, sulmi i “tifozëve” të Vardarit muaj më parë ndaj popullatës së pafajshme shqiptare në lagjen "Nerez" të qytetit shqiptar Shkupit, dhe e dyta, “Enciklopedia e Maqedonisë” ku thuhet e pa vërteta dhe barbarizohet kombi shqiptar”, theksohet në këtë komunikatë.

    “Krejt ky veprim i grupit të Plisave, është si reagim ndaj këtyre politikave raciste të këtij "shteti" artificial dhe gjithë aparatit të tij shtetëror. Kështu, ATA që po i provokojnë këto veprime, nuk mund t’i dënojnë ATA që reaguan ndaj tyre...”.

    Madje, Plisat kanë thënë se ky është veprimi më i vogël që ata kanë mundur ta bëjnë.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    tifozi i futbollit ne kosoven e lire e sidomos ne prishtine nuk ka nevoje me ba politik neper stadiume.. e aq ma shum me djeg flamurin e nji shteti qofte ky dhe makedonia.
    kjo eshte nje marrezi alla albin..

    kjo tregon nivel te ulet politik nga falangat e tifozave.

    ..

  9. #9
    Ky eshte nje shenje inferioriteti qe shqiptaret kane dimostruar ndaj maqedonasave. Te djegesh flamurin e nje shteti tjeter, dimostrohet vetem dobesia e nje kombi. Me kyte xhest shqiptaret i kane dhene te drejte enciklopedise maqedonase. Vetem ai qe ndihet inferior ben xheste kaq te ulta. Ne nuk kami pare kurre nje amerikan, anglez, apo gjerman qe te djege flamurin e nje shtetit tjeter. Nuk e bejne sepse ndihen superior mbi te gjithe. Vetem ne vendet islamike djeget flamuri amerikan, izralian, gjerman apo danez. Nuk zgjidhen problemet duke djegur nje cope pelhure. Nuk eshte nje liber qe mund te ndryshoje nje histori te tere. Nese shqiptaret jane te vetdishem per kulturen e tyre, historine dhe prejardhjen, nuk kane nevoje te djegin flamurin e askujt. Kombet serioze nuk merren me djegeje pelhurash. Dhe nuk duhet t'a importojme kyte kulture inferioritetit nga vendet islamike, ata jane mesuar te jene inferior.

  10. #10
    Citim Postuar më parë nga gerrard73 Lexo Postimin
    me djegeje pelhurash. Dhe nuk duhet t'a importojme kyte kulture inferioritetit nga vendet islamike, ata jane mesuar te jene inferior.
    A edhe per kete qenka fajtor Islami.

    Eh ku nuk e perzini Islamin, po c'lidhje ka Islami me kete djegije more aman cfar

    urrejtje keni.
    Ndrysho Firmën

  11. #11
    Citim Postuar më parë nga gerrard73 Lexo Postimin
    Ky eshte nje shenje inferioriteti qe shqiptaret kane dimostruar ndaj maqedonasave. Te djegesh flamurin e nje shteti tjeter, dimostrohet vetem dobesia e nje kombi. Me kyte xhest shqiptaret i kane dhene te drejte enciklopedise maqedonase. Vetem ai qe ndihet inferior ben xheste kaq te ulta. Ne nuk kami pare kurre nje amerikan, anglez, apo gjerman qe te djege flamurin e nje shtetit tjeter. Nuk e bejne sepse ndihen superior mbi te gjithe. Vetem ne vendet islamike djeget flamuri amerikan, izralian, gjerman apo danez. Nuk zgjidhen problemet duke djegur nje cope pelhure. Nuk eshte nje liber qe mund te ndryshoje nje histori te tere. Nese shqiptaret jane te vetdishem per kulturen e tyre, historine dhe prejardhjen, nuk kane nevoje te djegin flamurin e askujt. Kombet serioze nuk merren me djegeje pelhurash. Dhe nuk duhet t'a importojme kyte kulture inferioritetit nga vendet islamike, ata jane mesuar te jene inferior.
    Djegja e flamurit ka qen menyra ma e fundit se si me shpreh paknaqesin ndaj enciklopedis. Instuticionet nuk kan ber naj reagim ma te ashper por vetem do fjale te buta.

    Ti si thave qe ne shtetet tjera tifozet nuk djegin flamura eshte e vertet po ata nuk kan probleme si na ne Ballkan me fqinjet tone. Shqiptaret kan probleme me fqinjet prej ardhjes se tyre ne kete vend, pra nuk mund te krahasosh kete.

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-09-2009
    Postime
    142
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    tifozi i futbollit ne kosoven e lire e sidomos ne prishtine nuk ka nevoje me ba politik neper stadiume.. e aq ma shum me djeg flamurin e nji shteti qofte ky dhe makedonia.
    kjo eshte nje marrezi alla albin..

    kjo tregon nivel te ulet politik nga falangat e tifozave.

    ..
    pse o zoti Brari sipas teje nuk duhet djegur flamuri maqedonas. politika me sportin jan te lidhura nyje ai flamur duhet djeg kudo ne stadiume futbolli ne rrug e kudo tjeter le ta shohin sllavomaqedonet se kan prek ne identitetin shqiptar
    rrofte populli shqiptar.vdekje terroristave sllavomaqedonas
    kap sa te mundesh

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979




    Sejdiu e Thaçi distancohen nga djegia e flamurit maqedonas

    Prishtinë, 30 Shtator 2009 (Kosovapress) Koha 15:04

    Presidenti Fatmir Sejdiu dhe kryeministri Hashim Thaçi kanë shprehur përkushtimin e Republikës së Kosovës për bashkëpunim me të gjitha vendet e rajonit, ndërkohë që duke u distancuar nga djegia e flamurit maqedonas në Prishtinë edhe kanë theksuar se enciklopedia, sikur ajo e Maqedonisë duhet të shkruhet drejt dhe mbi fakte, e jo sikurse që është botimi i tashëm.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anëtarësuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647
    Me beri pershtypje , ne nje interviste ne 24 news Pandeli Majko berithirjeper akte vandale, pra per destabilizim te situates atje.Djegja e flamurit maqedonas eshte gjeja me e vogel qe mund te bejne shqipetaret atje.Pra ai kerkon dhe shume e shume me teper.Po cfare jane keto karabushe qe i fryne zjarrit.A eshte ky politikan ne linje me ate cka thote dhe histria 12, ku komunistet i akuzon per destabilitet?

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e B.C.B
    Anëtarësuar
    30-05-2009
    Vendndodhja
    Republika e Prishtines
    Postime
    796
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    tifozi i futbollit ne kosoven e lire e sidomos ne prishtine nuk ka nevoje me ba politik neper stadiume.. e aq ma shum me djeg flamurin e nji shteti qofte ky dhe makedonia.
    kjo eshte nje marrezi alla albin..

    kjo tregon nivel te ulet politik nga falangat e tifozave.

    ..


    Po qka merr vesh ti bre per tifozni allahile?
    mshele gojen mos fol palidhje,nuk eshte ALLA ALBIN sepse PLISAT ekzistojn edhe para Albinit e para teje kali,PLISAT kan bo shume sende qe ti as ne anderr nuk mundesh me i pa,kshtu qe kur fol per PLISA pastro gojen e mos fol shume.
    edhe zanin mos me ta ni se hor t`bojm edhe ty. sa per informate ty qe ski lidhje per tifozni po te tregoj se shume ngjarje ne Kosove kan fillu nga tifoznia e nga stadiumi.

    ata ofendojne gjithe shqiptaret e ti ktu fol palidhje jo duhet jo nuk duhet,po ik more BARI se Plisat shpine ta kallin.



    qka flet ti "TREGON NIVEL TE ULET TE TIFOZAVE" hahahah,po cillt tifoz ne bote jane te sjellshem e i permbahen rregullave,tifozet gjithmone ne mbare boten jane nacionalistat me te mdhenje dhe shprehine krejt qka kan mrena tyre ne stadium.NIVEL TE ULET ke ti qe fol palidhje.

    Shiko perreth nesh kto shtetet sllave saher djegin flamurin shqiptar,apo nuk ke televizor...
    Tifozet shprehin mllefin ksi mnyre,bile me mire se institucionet qe nuk e flasin nje fjale lidhje me enciklopedine.
    Barem per tifozni mos llomotitni kur nuk keni lidhje,jam rrit nstadium Prishtines e kur ndegjoj do ksi fllesha qe japin ide mvjen me vjell.

    Kur fol per PLISA shko laje gojen,ose ma mire hiq mos fol se t`del kapuq me mang.hup tash
    Ndryshuar për herë të fundit nga B.C.B : 30-09-2009 më 12:03

  16. #16
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin




    Sejdiu e Thaçi distancohen nga djegia e flamurit maqedonas

    Prishtinë, 30 Shtator 2009 (Kosovapress) Koha 15:04

    Presidenti Fatmir Sejdiu dhe kryeministri Hashim Thaçi kanë shprehur përkushtimin e Republikës së Kosovës për bashkëpunim me të gjitha vendet e rajonit, ndërkohë që duke u distancuar nga djegia e flamurit maqedonas në Prishtinë edhe kanë theksuar se enciklopedia, sikur ajo e Maqedonisë duhet të shkruhet drejt dhe mbi fakte, e jo sikurse që është botimi i tashëm.
    "duhet të shkruhet drejt dhe mbi fakte"

    Hah, lol. Perseri fjale te buta, une ne kete lajm as nuk sho qe e kan kundershtu kete enciklopedi. Qka eshte ma interesant eshte kjo qe ne fillim e permendin "bashkëpunim me të gjitha vendet e rajonit" pra ata edhe qka do ne te del ne treg edhe ne qofse eshte kunder neve ata vetem po dojn bashkpunim edhe bile-bile e lejojn shkeljen e historis tone.

  17. #17
    Peace and love
    Anëtarësuar
    16-06-2006
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    1,897
    ti djegin, rrobt ne gop ku i kane maqedonet e leshit..

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anëtarësuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Citim Postuar më parë nga B.C.B Lexo Postimin
    Po qka merr vesh ti bre per tifozni allahile?
    mshele gojen mos fol palidhje,nuk eshte ALLA ALBIN sepse PLISAT ekzistojn edhe para Albinit e para teje kali,PLISAT kan bo shume sende qe ti as ne anderr nuk mundesh me i pa,kshtu qe kur fol per PLISA pastro gojen e mos fol shume.
    edhe zanin mos me ta ni se hor t`bojm edhe ty. sa per informate ty qe ski lidhje per tifozni po te tregoj se shume ngjarje ne Kosove kan fillu nga tifoznia e nga stadiumi.

    ata ofendojne gjithe shqiptaret e ti ktu fol palidhje jo duhet jo nuk duhet,po ik more BARI se Plisat shpine ta kallin.



    qka flet ti "TREGON NIVEL TE ULET TE TIFOZAVE" hahahah,po cillt tifoz ne bote jane te sjellshem e i permbahen rregullave,tifozet gjithmone ne mbare boten jane nacionalistat me te mdhenje dhe shprehine krejt qka kan mrena tyre ne stadium.NIVEL TE ULET ke ti qe fol palidhje.

    Shiko perreth nesh kto shtetet sllave saher djegin flamurin shqiptar,apo nuk ke televizor...
    Tifozet shprehin mllefin ksi mnyre,bile me mire se institucionet qe nuk e flasin nje fjale lidhje me enciklopedine.
    Barem per tifozni mos llomotitni kur nuk keni lidhje,jam rrit nstadium Prishtines e kur ndegjoj do ksi fllesha qe japin ide mvjen me vjell.

    Kur fol per PLISA shko laje gojen,ose ma mire hiq mos fol se t`del kapuq me mang.hup tash
    Edhe unë do t'thoja të njejtën: Kur flet dikush për PLISAT duhet me u ngrit në këmbë ngaqë Plisat janë krenaria e një tifozerie shqiptare!
    Pastaj ka nga ata që s'kuptojn fare se Tifozerit kanë Ultrasat e tyre të cilët nuk njohin rregull dhe as Politik; ata janë vet politika dhe rregulli!
    Këta " PLISAT" janë " KINGA" sepse më kujtohet po ashtu Pllakati i tyre sa qesharak po ashtu edhe domethanës, kur në Polici i vodhen sasi të mëdha të Droges, ata dolën me Transparentin:
    " SHPK-ë ka sa po shkon killa?"
    Edhe tani me këtë djegjen e Flamurit maqedonas kanë vepruar shumë mirë dhe unë ngritem në këmbë për emrin " Plis"!
    Ju lumtë!
    Më Kujtohet që diten e shpalljes së pavarsis së Kosovës ( një ditë më herët më 16 shkurt) gazeta EXPRESS pat botuar në faqen e parë fotografit e Pashiqit, Titos dhe të Millosheviqit dhe poshtë këtyre fotografive Titullin:
    " FACk YOu"!
    ka ardhë koha që të botohet serish diçka e ngjashme: Kolishevski, Mojsovi dhe VMRO dhe poshtë tyre:
    " FACk YOU"!
    Plisa- Ju Lumtë - krejt kinga jeni!
    KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
    EDHE N'VORR ME T'PËRMENDË KAM!

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Akademia Maqedonase tërheq enciklopedinë

    Nga Express më 30.09.2009 në ora 18:56
    Kryesia e Akademisë së Shkencave dhe Arteve Maqedonase (ASHAM) ka vendosur tw mërkurën që të tërheq përkohësisht “Enciklopedinë Maqedonase” nga shitja dhe të bëjë korrigjimin e saj, njofton agjencia e lajmeve INA.

    Nga vendimet e ASHAM është obliguar që redaksia që përpiloi “Enciklopedinë Maqedonase” në afat sa më të shkurtër të bëjë përmisimin e pjesëve për shqiptarët në Maqedoni, marrëdhëniet shqiptaro-maqedonase, agresionin e shqiptarëve në Maqedoni, pjesët e shkruara ndaj SHBA-ve dhe Britanisë së Madhe për trajnimin e UÇK-së, Nënë Terezën dhe pjesë të tjera kontestuese.

    Kryesia ka obliguar redaksinë që përmirësimet të bëhen së bashku me akademikë maqedonas dhe shkencëtarë të tjerë nga bashkësitë joshumicë. (INA)
    -------------------------------------------------------
    Presioni mbar shqiptar kah jetoin ata beri qe sllavo-gabelet maqedon ta terheqin enciklopedin
    nji rol te veqant e luajti edhe Ali Ahmeti

    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    Akademia Maqedonase tërheq enciklopedinë

    Nga Express më 30.09.2009 në ora 18:56
    Kryesia e Akademisë së Shkencave dhe Arteve Maqedonase (ASHAM) ka vendosur tw mërkurën që të tërheq përkohësisht “Enciklopedinë Maqedonase” nga shitja dhe të bëjë korrigjimin e saj, njofton agjencia e lajmeve INA.

    Nga vendimet e ASHAM është obliguar që redaksia që përpiloi “Enciklopedinë Maqedonase” në afat sa më të shkurtër të bëjë përmisimin e pjesëve për shqiptarët në Maqedoni, marrëdhëniet shqiptaro-maqedonase, agresionin e shqiptarëve në Maqedoni, pjesët e shkruara ndaj SHBA-ve dhe Britanisë së Madhe për trajnimin e UÇK-së, Nënë Terezën dhe pjesë të tjera kontestuese.

    Kryesia ka obliguar redaksinë që përmirësimet të bëhen së bashku me akademikë maqedonas dhe shkencëtarë të tjerë nga bashkësitë joshumicë. (INA)
    Ndryshuar për herë të fundit nga Llapi : 30-09-2009 më 14:04
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  20. #20
    Citim Postuar më parë nga Explorer Lexo Postimin
    A edhe per kete qenka fajtor Islami.

    Eh ku nuk e perzini Islamin, po c'lidhje ka Islami me kete djegije more aman cfar

    urrejtje keni.
    Djegja e flamurit te nje vendi tjeter, eshte nje kulture tipike e vendeve ilamike, dhe ne disa raste edhe kulture sllave. Te djegesh flamurin e nje shteti eshte shenje inferioriteti ndaj atije shteti. Eshte turp per shqiptaret qe i japin kaq shume vlere shtetit te Maqedonise, aq me teper kur Maqedonia eshte nje "i vdekur" qe ecen.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •