Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  =ஜ۩۞۩ஜ= Maska e toni007
  Antarsuar
  02-03-2009
  Vendndodhja
  Ne vendin e Shqiponjave
  Mosha
  38
  Postime
  3,266

  Jeta e fsheht e Fidel Kastros, ka edhe 10 fmij t tjer t fsheht

  Havana, 28 shtator, NOA - Nj libr tregon pr her t par detajet e panjohura t jets s fsheht t liderit historik kuban, Fidel Kastro, sipas t cilit ai ka edhe 10 fmij t tjer, pro shum prej tyre kan mbetur gjithmon n hije.

  T gjith kan qen t prirur t prshkruajn revolucionin e Fidel Kastros, por shum pak shkrimtar i jan dhn jets s tij private dhe sidomos fakteve mbi fmijt e tij. S fundi, n librin Pa Fidel, shkruar nga gazetari i SHBA-ve, Bardach Ann Louise q do t publikohet n ditt e ardhshme lexuesit do t zbulojn t fshehta rreth jets s panjohur t Kastros.

  Aty thuhet sesi n jetn e tij Kastro ka joshur me dhjetra gra dhe sot i bie q t ket prej tyre t paktn 10 fmij.

  Msohet se Offspring, djali i par i Fidelit ka lindur n vitin 1949, kur Kastro ishte ende i martuar me gruan e tij t par Diaz Myrta-Balart.

  Pes fmij t tjer i kan lindur midis viteve 1962 dhe 1974 nga bashkimi me Dalia Soto del Valle, gruaja me t ciln ishte martuar fshehtazi deri n 1980.

  Por, Kastro ka pasur raporte t shumta "klandestine". Vetm n vitin 1956 kan lindur tre fmij t paligjshm nga raporte "jozyrtare", i par me Natalia Revuelta, me t ciln ka lindur nj vajz t quajtur Alina Fernandez etj.
  Mendjemadhesia eshte KRENARIA e njerezve te dobet!

 2. #2
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Antarsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nn hijen e Diellit
  Postime
  4,408
  Lol pse te Nenforumi: shtja kombtare Kjo teme, Fidel kastro ska qen Dhenderr Kosove dhe as Shqiprie
  "Idea sht Kshilltari m i mir i Veprs"

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •