Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 63
  1. #1

    SHBA: Betim Kaziu, akuzohet nga FBI për terrorizëm

    • FBI ka thënë se Betim Kaziu, qytetar amerikan dhe banor i Nju Jorkut ka kërkuar, që të sigurojë armë dhe të luftojë trupat amerikane jashtë vendit. Sipas Nju Jork Tajms, familja, e Kaziut ne Bruklin u shpreh mjaft e shqetesuar nga kjo akuze

    NJU JORK-Një shqiptar nga Nju Jorku është akuzuar për terrorizëm, pasi dyshohet se ka kërkuar të trajnohet nga militantët islamikë për të luftuar trupat amerikane në Irak dhe Afganistan, kanë bërë të ditur autoritetet.

    FBI ka thënë se Betim Kaziu, qytetar amerikan dhe banor i Nju Jorkut ka kërkuar, që të sigurojë armë dhe të luftojë trupat amerikane jashtë vendit.

    “21 vjecari Kaziu i lindur dhe i rritur ne Bruklin ka udhëtuar në Kajro në muajin shkurt, dhe më vonë në Kosovë, ku është arrestuar nga autoritetet kosovare në muajin gusht”, bën të ditur FBI.

    “Ky rast është një shembull i përpjekjeve të suksesshme ndërkombëtare për të hetuar dhe kapur ata, që do të angazhoheshin në akte terroriste dhe për të penguar komplotet e tyre”, ka thënë prokurori amerikan Benton Kampbell.

    Sipas Nju Jork Tajms, familja, e Kaziut ne Bruklin u shpreh mjaft e shqetesuar nga kjo akuze. “Ai nuk eshte aspak i tille” u shpreh e motra Sihana Kaziu e cila shtoi se vellai i saj nuk kishte qene kurre i dhunshem.

    Ne muajin Gusht ai kishte lajmeruar familjen se kishte mberritur ne Kosove dhe Maqedoni, ne vendin e te pareve te tij per te takuar disa miq dhe te aferm. Me pas familja e tij nuk kishte degjuar nga ai per jave te tera deri ne momentin qe kishin mesuar se ishte arrestuar se bashku me tre te tjere ne Kosove. Sipas akuzes ata po planifikon sulme terroriste ndersa me vete ju gjeten arme dhe granada.

    Balkanweb
    http://balkanweb.com/sitev4/lajme.php?id=42697
    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 27-09-2009 më 02:51

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Duhet nji nga nji ti burgosin dhe ti denoin me vdekje keta çetnik mjekerr ka.....bre fara u hupt
    po te kisha une mundesi do ti kallesha ne zjarr per se gjalli keto coftina te ndyta qe na e flliqen kombin e shtetin phuuuu
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  3. #3

  4. #4
    Shume mire qe e paska kapur policia kosovare. Tregon se shteti i Kosoves po bashkpunon me Ameriken per te luftuar terrorizmin.

  5. #5
    el kafirun Maska e chino
    Anëtarësuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    Duhet nji nga nji ti burgosin dhe ti denoin me vdekje keta çetnik mjekerr ka.....bre fara u hupt
    po te kisha une mundesi do ti kallesha ne zjarr per se gjalli keto coftina te ndyta qe na e flliqen kombin e shtetin phuuuu
    S'ka shume arsye per nervoze/inat ndaj ketyre njerezve, perderisa jemi te gatshem kurdohere te u japim trajtimin qe meritojne.


    *

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    Duhet nji nga nji ti burgosin dhe ti denoin me vdekje keta çetnik mjekerr ka.....bre fara u hupt
    po te kisha une mundesi do ti kallesha ne zjarr per se gjalli keto coftina te ndyta qe na e flliqen kombin e shtetin phuuuu
    LLap ketu pajtohem me ty,por qeveria nuk po i ndjek sa duhet keta taliban,kjo eshte e dhimbeshme

  7. #7
    i/e larguar Maska e Traboini
    Anëtarësuar
    09-12-2003
    Vendndodhja
    East of Las Vegas-West of Atlantic City
    Postime
    389

    Edhe nje xhihadist shqiptar nga Brooklyn, NY

    Gazeta "New York Post" sot nen titullin "Jihad-bust Evidence" lajmeron se jan kthyer nga Kosova Agjentat Federal Amerikan (FBI) me evidence te permbledhur per aktivitetet xhihadist te shqiptarit Betim Kaziu i cili gjendet ne burg.

  8. #8
    Heavy Metall Maska e trestenik
    Anëtarësuar
    18-10-2010
    Postime
    353
    lajm i keq asht per ksi pisa qe ka ne shoqerin ton,feja ma vler se kombi per mua personalish sosht logjike.
    High Voltage , Power Supply

  9. #9
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anëtarësuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    Citim Postuar më parë nga Traboini Lexo Postimin
    Gazeta "New York Post" sot nen titullin "Jihad-bust Evidence" lajmeron se jan kthyer nga Kosova Agjentat Federal Amerikan (FBI) me evidence te permbledhur per aktivitetet xhihadist te shqiptarit Betim Kaziu i cili gjendet ne burg.
    qfar kerkojn keta terrorista ne kosov te arrestojn ende njerz te pafajshum ,me mir do ishte sikur keta te kontribonin per vendin e vet ku per gjdo dit vriten qytetaret e tyre mirpo qellimi i tyre nuk eshte qe ti arrestojn kriminelet sepse edhe vet jan te till
    Përderisa është dikush në Qiell që më mbron...
    Nuk ka askush në Tokë që më mposhtë...”

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e kriko-38
    Anëtarësuar
    01-08-2010
    Vendndodhja
    ketu afer
    Postime
    687
    Citim Postuar më parë nga ximi_abedini Lexo Postimin
    qfar kerkojn keta terrorista ne kosov te arrestojn ende njerz te pafajshum ,me mir do ishte sikur keta te kontribonin per vendin e vet ku per gjdo dit vriten qytetaret e tyre mirpo qellimi i tyre nuk eshte qe ti arrestojn kriminelet sepse edhe vet jan te till
    O Ximi, Amerikanet nuk jane terorista te pakten jo per shqipetaret,perkunderazi ata na cliruan neve ,mos te ishin amerikanet kosova nuk dot ekzostonte deri tash apo e ke haruar cka ka ndodhur.......

  11. #11
    Dominus Albanae Maska e Geri Tr
    Anëtarësuar
    17-08-2009
    Vendndodhja
    Tirana the Shitty Metropolis
    Postime
    1,837
    Citim Postuar më parë nga ximi_abedini Lexo Postimin
    qfar kerkojn keta terrorista ne kosov te arrestojn ende njerz te pafajshum ,me mir do ishte sikur keta te kontribonin per vendin e vet ku per gjdo dit vriten qytetaret e tyre mirpo qellimi i tyre nuk eshte qe ti arrestojn kriminelet sepse edhe vet jan te till
    Jo mor Xim ,ishte amerikani ai qe te dha lejen qe te quash veten si qytetar i shtetit te Kosoves dhe jo te Serbise.Kudo ka kriminela ketu perfshihet Kosova dhe Shqiperia nese bejne krime nderkombetare normalisht qe do priten hetime.
    Të gjitha gjërat që ne shohim apo duken, janë vetëm një ëndërr brenda një ëndrre

  12. #12
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Citim Postuar më parë nga Traboini Lexo Postimin
    Gazeta "New York Post" sot nen titullin "Jihad-bust Evidence" lajmeron se jan kthyer nga Kosova Agjentat Federal Amerikan (FBI) me evidence te permbledhur per aktivitetet xhihadist te shqiptarit Betim Kaziu i cili gjendet ne burg.
    Tmerr...me vje te vjell nga nji her nga njerz te till qe sdin gje tjeter vetem se te qojn uj ne mulli te shkaut.
    Shqiptaret e till po veprojn ne kundershtim me llogjiken.
    rroft AMERIKA posht kriminelet.

  13. #13
    Mendimi im eshte qe keto raste, jane vetem raste individuale dhe asgje s'ka te beje me Kombin Shqiptar.

    Mos te harrojme qe edhe ne shoqerine amerikane ka raste te tilla. Nese ju kujtohet

    para ca vite rasti terrorist i cili ishte ne Qendren Tregtare ne Oklahoma, e besoj qe

    shumices ju kujtohet qe ishte vete qytetari amerikan i cili ishte pergjegjesi kryesor dhe i

    vetem per ate krim.

    Mirepo qe disa thojne qe po te mos ishte Amerika, nuk do egzistonte as Kosova e as

    Shqiptaret. Mendoj qe kjo eshte e pa baze, sepse Kosoven e cliruan ata te cilet luftuan, ata

    te cilet derdhen gjakun e tyre. As Amerikanet, as Anglezet, e asnje popull tjeter nuk ka derdhe

    gjak ne Kosove, perpos Shqiptareve.
    BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    09-09-2010
    Postime
    351
    Ka ndonje informacion shtese: çfare krimi ka bere, ku e ka bere... Si, qysh, tek?

  15. #15
    i/e larguar Maska e Traboini
    Anëtarësuar
    09-12-2003
    Vendndodhja
    East of Las Vegas-West of Atlantic City
    Postime
    389
    Citim Postuar më parë nga ARIANI_TB Lexo Postimin
    Mendimi im eshte qe keto raste, jane vetem raste individuale dhe asgje s'ka te beje me Kombin Shqiptar.

    Mos te harrojme qe edhe ne shoqerine amerikane ka raste te tilla. Nese ju kujtohet

    para ca vite rasti terrorist i cili ishte ne Qendren Tregtare ne Oklahoma, e besoj qe

    shumices ju kujtohet qe ishte vete qytetari amerikan i cili ishte pergjegjesi kryesor dhe i

    vetem per ate krim.

    Mirepo qe disa thojne qe po te mos ishte Amerika, nuk do egzistonte as Kosova e as

    Shqiptaret. Mendoj qe kjo eshte e pa baze, sepse Kosoven e cliruan ata te cilet luftuan, ata

    te cilet derdhen gjakun e tyre. As Amerikanet, as Anglezet, e asnje popull tjeter nuk ka derdhe

    gjak ne Kosove, perpos Shqiptareve.

    Rasti Oklahomes eshte rast kriminaliteti i disa personave nese e ke fjalen per Timothy McVeigh dhe terry Nichols-in. Xhihadizmi eshte ideologji qe eshte shtrire ne pjesen me te madhe te globit. Kjo fryme i perngjan me shume perhapjes se komunizmit ose ndonje ideologjie tjeter, por me e rrezikshme se ato, sepse behet ne emer te zotit, dhe sipas tyre ne emer te zotit eshte gjithcka e lejuar. Nuk mund te fshihet fakti se shqiptaret pak nga pak, po u del zeri se jane ne rrjetin e orginizatave xhihadiste. Nese FBI shkon ne Kosove per te permbledhur fakte, kjo seshte loje, por gje qe duhet te merret seriozisht.

    Sipas postimit te Xim Al Abedinit, ky djali qenka heroj e Amerikanet qenkan terrorista, pa marr parasysh se Amerikanet ja shpetuan b**en atij dhe krejt popullit Kosovar. Bile, ndoshta edhe Ximi e njeh personalisht kete "brother in arms" te tij....

  16. #16
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar më parë nga ximi_abedini Lexo Postimin
    qfar kerkojn keta terrorista ne kosov te arrestojn ende njerz te pafajshum ,me mir do ishte sikur keta te kontribonin per vendin e vet ku per gjdo dit vriten qytetaret e tyre mirpo qellimi i tyre nuk eshte qe ti arrestojn kriminelet sepse edhe vet jan te till
    Edhe nje arsye me shum mi p*shurre fete

  17. #17
    i/e larguar Maska e Traboini
    Anëtarësuar
    09-12-2003
    Vendndodhja
    East of Las Vegas-West of Atlantic City
    Postime
    389
    Citim Postuar më parë nga ARIANI_TB Lexo Postimin
    Mendimi im eshte qe keto raste, jane vetem raste individuale dhe asgje s'ka te beje me Kombin Shqiptar.

    Mos te harrojme qe edhe ne shoqerine amerikane ka raste te tilla. Nese ju kujtohet

    para ca vite rasti terrorist i cili ishte ne Qendren Tregtare ne Oklahoma, e besoj qe

    shumices ju kujtohet qe ishte vete qytetari amerikan i cili ishte pergjegjesi kryesor dhe i

    vetem per ate krim.

    Mirepo qe disa thojne qe po te mos ishte Amerika, nuk do egzistonte as Kosova e as

    Shqiptaret. Mendoj qe kjo eshte e pa baze, sepse Kosoven e cliruan ata te cilet luftuan, ata

    te cilet derdhen gjakun e tyre. As Amerikanet, as Anglezet, e asnje popull tjeter nuk ka derdhe

    gjak ne Kosove, perpos Shqiptareve.

    Taman si po thua ti eshte. Kosoven e cliruan ata qe luftuan dhe bombarduan Serbine dhe Malin e Zi e ata jane Amerikanet dhe NATO. Duhet te fitojsh e jo vec te derdhish gjak, kjo nuk mjafton. rrespekt per te gjth qe luftuan e posacerisht per ata qe derdhen gjak, por sa per gjakun qe eshte derdhe nga shqiptaret, egziston mundesia qe edhe 100 vjet do te ishim nen thundren Serbe.....

  18. #18
    Citim Postuar më parë nga ganimet Lexo Postimin
    Tmerr...me vje te vjell nga nji her nga njerz te till qe sdin gje tjeter vetem se te qojn uj ne mulli te shkaut.
    Shqiptaret e till po veprojn ne kundershtim me llogjiken.
    rroft AMERIKA posht kriminelet.
    rrnoft AMERIKA qe na shliroj se kah na ban shkau qerpaze.
    e do qena n forum e shajn ameriken per ata mjekrroshat bandita.
    veq amrika na ka shlirue se mus t ke kjo shkau spat me na lon asnjo per far.

  19. #19
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anëtarësuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    Citim Postuar më parë nga Se7en Lexo Postimin
    Ka ndonje informacion shtese: çfare krimi ka bere, ku e ka bere... Si, qysh, tek?
    krimi i vetem qe ka ber eshte se ka qen praktikus i fes islame gje qe po ju pengon fbi e cila po mundohet me zhduk ket fe edhe pse e din se sdo ja arrin kurr sepse eshte feja qe e ka garantu zoti qe do ekzistoj deri ne diten e mbram tjera krime ska be ska vra askend ska rrah torturu kercnu askend thjesht vetem nje krim e ka be dhe ai eshte qe ka besu zotin pa te meta
    Përderisa është dikush në Qiell që më mbron...
    Nuk ka askush në Tokë që më mposhtë...”

  20. #20
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Citim Postuar më parë nga ARIANI_TB Lexo Postimin
    Mendimi im eshte qe keto raste, jane vetem raste individuale dhe asgje s'ka te beje me Kombin Shqiptar.

    Mos te harrojme qe edhe ne shoqerine amerikane ka raste te tilla. Nese ju kujtohet

    para ca vite rasti terrorist i cili ishte ne Qendren Tregtare ne Oklahoma, e besoj qe

    shumices ju kujtohet qe ishte vete qytetari amerikan i cili ishte pergjegjesi kryesor dhe i

    vetem per ate krim.

    Mirepo qe disa thojne qe po te mos ishte Amerika, nuk do egzistonte as Kosova e as

    Shqiptaret. Mendoj qe kjo eshte e pa baze, sepse Kosoven e cliruan ata te cilet luftuan, ata

    te cilet derdhen gjakun e tyre. As Amerikanet, as Anglezet, e asnje popull tjeter nuk ka derdhe

    gjak ne Kosove, perpos Shqiptareve.
    Me qen liria se varet vetem nga gjaku,kishin ble boj te kuqe popujt e robruar e i kishin lar rruget.
    Ksaj rradhe meta(sheja) ka mbet e pa prekurArian, liria sfitohet vetem me poezi e fjal te bukra...lufta don mbi te gjitha arsenal te sofistikuar,modern.
    Ne duhet te jemi me te zgjuar e te mos behemi shkas qe bota te na zej ne goj per gjera qe nuk kemi dobi.
    Duhet te jemi mirnjohes Avijanos dhe Opashve te Bill Klintonit se vallahin edhe lumejt sikiur ti kishim shendrru ne burime gjaku sja kishim vre me kumuniku sote me ty ,ne kte forum.
    Sjemi kerkah ,as me Zotin mir nuk jemi.. edhe me boten po u prishem vaj halli.
    Sot luft ben teknologjia e luftes bashkohore.Raketa e avijoni sjon ne rand me llovaqka.

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •