Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 63
 1. #1

  SHBA: Betim Kaziu, akuzohet nga FBI pr terrorizm

  • FBI ka thn se Betim Kaziu, qytetar amerikan dhe banor i Nju Jorkut ka krkuar, q t siguroj arm dhe t luftoj trupat amerikane jasht vendit. Sipas Nju Jork Tajms, familja, e Kaziut ne Bruklin u shpreh mjaft e shqetesuar nga kjo akuze

  NJU JORK-Nj shqiptar nga Nju Jorku sht akuzuar pr terrorizm, pasi dyshohet se ka krkuar t trajnohet nga militantt islamik pr t luftuar trupat amerikane n Irak dhe Afganistan, kan br t ditur autoritetet.

  FBI ka thn se Betim Kaziu, qytetar amerikan dhe banor i Nju Jorkut ka krkuar, q t siguroj arm dhe t luftoj trupat amerikane jasht vendit.

  “21 vjecari Kaziu i lindur dhe i rritur ne Bruklin ka udhtuar n Kajro n muajin shkurt, dhe m von n Kosov, ku sht arrestuar nga autoritetet kosovare n muajin gusht”, bn t ditur FBI.

  “Ky rast sht nj shembull i prpjekjeve t suksesshme ndrkombtare pr t hetuar dhe kapur ata, q do t angazhoheshin n akte terroriste dhe pr t penguar komplotet e tyre”, ka thn prokurori amerikan Benton Kampbell.

  Sipas Nju Jork Tajms, familja, e Kaziut ne Bruklin u shpreh mjaft e shqetesuar nga kjo akuze. “Ai nuk eshte aspak i tille” u shpreh e motra Sihana Kaziu e cila shtoi se vellai i saj nuk kishte qene kurre i dhunshem.

  Ne muajin Gusht ai kishte lajmeruar familjen se kishte mberritur ne Kosove dhe Maqedoni, ne vendin e te pareve te tij per te takuar disa miq dhe te aferm. Me pas familja e tij nuk kishte degjuar nga ai per jave te tera deri ne momentin qe kishin mesuar se ishte arrestuar se bashku me tre te tjere ne Kosove. Sipas akuzes ata po planifikon sulme terroriste ndersa me vete ju gjeten arme dhe granada.

  Balkanweb
  http://balkanweb.com/sitev4/lajme.php?id=42697
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 27-09-2009 m 02:51

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939
  Duhet nji nga nji ti burgosin dhe ti denoin me vdekje keta etnik mjekerr ka.....bre fara u hupt
  po te kisha une mundesi do ti kallesha ne zjarr per se gjalli keto coftina te ndyta qe na e flliqen kombin e shtetin phuuuu
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 3. #3

 4. #4
  Shume mire qe e paska kapur policia kosovare. Tregon se shteti i Kosoves po bashkpunon me Ameriken per te luftuar terrorizmin.

 5. #5
  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  Duhet nji nga nji ti burgosin dhe ti denoin me vdekje keta etnik mjekerr ka.....bre fara u hupt
  po te kisha une mundesi do ti kallesha ne zjarr per se gjalli keto coftina te ndyta qe na e flliqen kombin e shtetin phuuuu
  S'ka shume arsye per nervoze/inat ndaj ketyre njerezve, perderisa jemi te gatshem kurdohere te u japim trajtimin qe meritojne.


  *

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,263
  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  Duhet nji nga nji ti burgosin dhe ti denoin me vdekje keta etnik mjekerr ka.....bre fara u hupt
  po te kisha une mundesi do ti kallesha ne zjarr per se gjalli keto coftina te ndyta qe na e flliqen kombin e shtetin phuuuu
  LLap ketu pajtohem me ty,por qeveria nuk po i ndjek sa duhet keta taliban,kjo eshte e dhimbeshme

 7. #7
  i/e larguar Maska e Traboini
  Antarsuar
  09-12-2003
  Vendndodhja
  East of Las Vegas-West of Atlantic City
  Postime
  389

  Edhe nje xhihadist shqiptar nga Brooklyn, NY

  Gazeta "New York Post" sot nen titullin "Jihad-bust Evidence" lajmeron se jan kthyer nga Kosova Agjentat Federal Amerikan (FBI) me evidence te permbledhur per aktivitetet xhihadist te shqiptarit Betim Kaziu i cili gjendet ne burg.

 8. #8
  lajm i keq asht per ksi pisa qe ka ne shoqerin ton,feja ma vler se kombi per mua personalish sosht logjike.
  High Voltage , Power Supply

 9. #9
  Perjashtuar
  Antarsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  34
  Postime
  2,800
  Citim Postuar m par nga Traboini Lexo Postimin
  Gazeta "New York Post" sot nen titullin "Jihad-bust Evidence" lajmeron se jan kthyer nga Kosova Agjentat Federal Amerikan (FBI) me evidence te permbledhur per aktivitetet xhihadist te shqiptarit Betim Kaziu i cili gjendet ne burg.
  qfar kerkojn keta terrorista ne kosov te arrestojn ende njerz te pafajshum ,me mir do ishte sikur keta te kontribonin per vendin e vet ku per gjdo dit vriten qytetaret e tyre mirpo qellimi i tyre nuk eshte qe ti arrestojn kriminelet sepse edhe vet jan te till

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e kriko-38
  Antarsuar
  01-08-2010
  Vendndodhja
  ketu afer
  Postime
  687
  Citim Postuar m par nga ximi_abedini Lexo Postimin
  qfar kerkojn keta terrorista ne kosov te arrestojn ende njerz te pafajshum ,me mir do ishte sikur keta te kontribonin per vendin e vet ku per gjdo dit vriten qytetaret e tyre mirpo qellimi i tyre nuk eshte qe ti arrestojn kriminelet sepse edhe vet jan te till
  O Ximi, Amerikanet nuk jane terorista te pakten jo per shqipetaret,perkunderazi ata na cliruan neve ,mos te ishin amerikanet kosova nuk dot ekzostonte deri tash apo e ke haruar cka ka ndodhur.......

 11. #11
  Dominus Albanae Maska e Geri Tr
  Antarsuar
  17-08-2009
  Vendndodhja
  Tirana the Shitty Metropolis
  Postime
  1,837
  Citim Postuar m par nga ximi_abedini Lexo Postimin
  qfar kerkojn keta terrorista ne kosov te arrestojn ende njerz te pafajshum ,me mir do ishte sikur keta te kontribonin per vendin e vet ku per gjdo dit vriten qytetaret e tyre mirpo qellimi i tyre nuk eshte qe ti arrestojn kriminelet sepse edhe vet jan te till
  Jo mor Xim ,ishte amerikani ai qe te dha lejen qe te quash veten si qytetar i shtetit te Kosoves dhe jo te Serbise.Kudo ka kriminela ketu perfshihet Kosova dhe Shqiperia nese bejne krime nderkombetare normalisht qe do priten hetime.
  T gjitha gjrat q ne shohim apo duken, jan vetm nj ndrr brenda nj ndrre

 12. #12
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,914
  Citim Postuar m par nga Traboini Lexo Postimin
  Gazeta "New York Post" sot nen titullin "Jihad-bust Evidence" lajmeron se jan kthyer nga Kosova Agjentat Federal Amerikan (FBI) me evidence te permbledhur per aktivitetet xhihadist te shqiptarit Betim Kaziu i cili gjendet ne burg.
  Tmerr...me vje te vjell nga nji her nga njerz te till qe sdin gje tjeter vetem se te qojn uj ne mulli te shkaut.
  Shqiptaret e till po veprojn ne kundershtim me llogjiken.
  rroft AMERIKA posht kriminelet.

 13. #13
  Mendimi im eshte qe keto raste, jane vetem raste individuale dhe asgje s'ka te beje me Kombin Shqiptar.

  Mos te harrojme qe edhe ne shoqerine amerikane ka raste te tilla. Nese ju kujtohet

  para ca vite rasti terrorist i cili ishte ne Qendren Tregtare ne Oklahoma, e besoj qe

  shumices ju kujtohet qe ishte vete qytetari amerikan i cili ishte pergjegjesi kryesor dhe i

  vetem per ate krim.

  Mirepo qe disa thojne qe po te mos ishte Amerika, nuk do egzistonte as Kosova e as

  Shqiptaret. Mendoj qe kjo eshte e pa baze, sepse Kosoven e cliruan ata te cilet luftuan, ata

  te cilet derdhen gjakun e tyre. As Amerikanet, as Anglezet, e asnje popull tjeter nuk ka derdhe

  gjak ne Kosove, perpos Shqiptareve.
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-09-2010
  Postime
  351
  Ka ndonje informacion shtese: fare krimi ka bere, ku e ka bere... Si, qysh, tek?

 15. #15
  i/e larguar Maska e Traboini
  Antarsuar
  09-12-2003
  Vendndodhja
  East of Las Vegas-West of Atlantic City
  Postime
  389
  Citim Postuar m par nga ARIANI_TB Lexo Postimin
  Mendimi im eshte qe keto raste, jane vetem raste individuale dhe asgje s'ka te beje me Kombin Shqiptar.

  Mos te harrojme qe edhe ne shoqerine amerikane ka raste te tilla. Nese ju kujtohet

  para ca vite rasti terrorist i cili ishte ne Qendren Tregtare ne Oklahoma, e besoj qe

  shumices ju kujtohet qe ishte vete qytetari amerikan i cili ishte pergjegjesi kryesor dhe i

  vetem per ate krim.

  Mirepo qe disa thojne qe po te mos ishte Amerika, nuk do egzistonte as Kosova e as

  Shqiptaret. Mendoj qe kjo eshte e pa baze, sepse Kosoven e cliruan ata te cilet luftuan, ata

  te cilet derdhen gjakun e tyre. As Amerikanet, as Anglezet, e asnje popull tjeter nuk ka derdhe

  gjak ne Kosove, perpos Shqiptareve.

  Rasti Oklahomes eshte rast kriminaliteti i disa personave nese e ke fjalen per Timothy McVeigh dhe terry Nichols-in. Xhihadizmi eshte ideologji qe eshte shtrire ne pjesen me te madhe te globit. Kjo fryme i perngjan me shume perhapjes se komunizmit ose ndonje ideologjie tjeter, por me e rrezikshme se ato, sepse behet ne emer te zotit, dhe sipas tyre ne emer te zotit eshte gjithcka e lejuar. Nuk mund te fshihet fakti se shqiptaret pak nga pak, po u del zeri se jane ne rrjetin e orginizatave xhihadiste. Nese FBI shkon ne Kosove per te permbledhur fakte, kjo seshte loje, por gje qe duhet te merret seriozisht.

  Sipas postimit te Xim Al Abedinit, ky djali qenka heroj e Amerikanet qenkan terrorista, pa marr parasysh se Amerikanet ja shpetuan b**en atij dhe krejt popullit Kosovar. Bile, ndoshta edhe Ximi e njeh personalisht kete "brother in arms" te tij....

 16. #16
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,375
  Citim Postuar m par nga ximi_abedini Lexo Postimin
  qfar kerkojn keta terrorista ne kosov te arrestojn ende njerz te pafajshum ,me mir do ishte sikur keta te kontribonin per vendin e vet ku per gjdo dit vriten qytetaret e tyre mirpo qellimi i tyre nuk eshte qe ti arrestojn kriminelet sepse edhe vet jan te till
  Edhe nje arsye me shum mi p*shurre fete

 17. #17
  i/e larguar Maska e Traboini
  Antarsuar
  09-12-2003
  Vendndodhja
  East of Las Vegas-West of Atlantic City
  Postime
  389
  Citim Postuar m par nga ARIANI_TB Lexo Postimin
  Mendimi im eshte qe keto raste, jane vetem raste individuale dhe asgje s'ka te beje me Kombin Shqiptar.

  Mos te harrojme qe edhe ne shoqerine amerikane ka raste te tilla. Nese ju kujtohet

  para ca vite rasti terrorist i cili ishte ne Qendren Tregtare ne Oklahoma, e besoj qe

  shumices ju kujtohet qe ishte vete qytetari amerikan i cili ishte pergjegjesi kryesor dhe i

  vetem per ate krim.

  Mirepo qe disa thojne qe po te mos ishte Amerika, nuk do egzistonte as Kosova e as

  Shqiptaret. Mendoj qe kjo eshte e pa baze, sepse Kosoven e cliruan ata te cilet luftuan, ata

  te cilet derdhen gjakun e tyre. As Amerikanet, as Anglezet, e asnje popull tjeter nuk ka derdhe

  gjak ne Kosove, perpos Shqiptareve.

  Taman si po thua ti eshte. Kosoven e cliruan ata qe luftuan dhe bombarduan Serbine dhe Malin e Zi e ata jane Amerikanet dhe NATO. Duhet te fitojsh e jo vec te derdhish gjak, kjo nuk mjafton. rrespekt per te gjth qe luftuan e posacerisht per ata qe derdhen gjak, por sa per gjakun qe eshte derdhe nga shqiptaret, egziston mundesia qe edhe 100 vjet do te ishim nen thundren Serbe.....

 18. #18
  Citim Postuar m par nga ganimet Lexo Postimin
  Tmerr...me vje te vjell nga nji her nga njerz te till qe sdin gje tjeter vetem se te qojn uj ne mulli te shkaut.
  Shqiptaret e till po veprojn ne kundershtim me llogjiken.
  rroft AMERIKA posht kriminelet.
  rrnoft AMERIKA qe na shliroj se kah na ban shkau qerpaze.
  e do qena n forum e shajn ameriken per ata mjekrroshat bandita.
  veq amrika na ka shlirue se mus t ke kjo shkau spat me na lon asnjo per far.

 19. #19
  Perjashtuar
  Antarsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  34
  Postime
  2,800
  Citim Postuar m par nga Se7en Lexo Postimin
  Ka ndonje informacion shtese: fare krimi ka bere, ku e ka bere... Si, qysh, tek?
  krimi i vetem qe ka ber eshte se ka qen praktikus i fes islame gje qe po ju pengon fbi e cila po mundohet me zhduk ket fe edhe pse e din se sdo ja arrin kurr sepse eshte feja qe e ka garantu zoti qe do ekzistoj deri ne diten e mbram tjera krime ska be ska vra askend ska rrah torturu kercnu askend thjesht vetem nje krim e ka be dhe ai eshte qe ka besu zotin pa te meta

 20. #20
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,914
  Citim Postuar m par nga ARIANI_TB Lexo Postimin
  Mendimi im eshte qe keto raste, jane vetem raste individuale dhe asgje s'ka te beje me Kombin Shqiptar.

  Mos te harrojme qe edhe ne shoqerine amerikane ka raste te tilla. Nese ju kujtohet

  para ca vite rasti terrorist i cili ishte ne Qendren Tregtare ne Oklahoma, e besoj qe

  shumices ju kujtohet qe ishte vete qytetari amerikan i cili ishte pergjegjesi kryesor dhe i

  vetem per ate krim.

  Mirepo qe disa thojne qe po te mos ishte Amerika, nuk do egzistonte as Kosova e as

  Shqiptaret. Mendoj qe kjo eshte e pa baze, sepse Kosoven e cliruan ata te cilet luftuan, ata

  te cilet derdhen gjakun e tyre. As Amerikanet, as Anglezet, e asnje popull tjeter nuk ka derdhe

  gjak ne Kosove, perpos Shqiptareve.
  Me qen liria se varet vetem nga gjaku,kishin ble boj te kuqe popujt e robruar e i kishin lar rruget.
  Ksaj rradhe meta(sheja) ka mbet e pa prekurArian, liria sfitohet vetem me poezi e fjal te bukra...lufta don mbi te gjitha arsenal te sofistikuar,modern.
  Ne duhet te jemi me te zgjuar e te mos behemi shkas qe bota te na zej ne goj per gjera qe nuk kemi dobi.
  Duhet te jemi mirnjohes Avijanos dhe Opashve te Bill Klintonit se vallahin edhe lumejt sikiur ti kishim shendrru ne burime gjaku sja kishim vre me kumuniku sote me ty ,ne kte forum.
  Sjemi kerkah ,as me Zotin mir nuk jemi.. edhe me boten po u prishem vaj halli.
  Sot luft ben teknologjia e luftes bashkohore.Raketa e avijoni sjon ne rand me llovaqka.

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •