Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 19
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-01-2008
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    56

    Brenda mundesive

    ju lutem te gjitheve ju qe ndodheni ne zvicer, brenda mundesive, mqs jam me pasaporte Italiane kam deshire te spostohem ne Zvicer per te punuar e jetuar atje, ajo ndihme qe une kam nevoje eshte VETEM strehimi, normale qe nuk dua ti bie njeriu ne qafe se nga ana ekonomike e kam marre cdo gje parasyesh. por nuk di ku te kerkoj nje dhome ose me mire te ndaje qera me dike. ju falenderoj per ghithca dhe per ndihmen qe mund te me jepni. jam nga Elbasani e jetoj ne milano qe nga viti 1991, por nuk e shtyej dot me ketu...

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anėtarėsuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    shiko neper gazeta ku jepen dhoma me qera. me vjene keq qe sju ndihmoj dot. nuk jetoj ne zvicer. ne zvicer fliten 3 gjuhe. ju nuk duhet ta keni problem italishten qe te lexoni gazetat
    krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-01-2008
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    56

    mirdita

    Citim Postuar mė parė nga ithelle Lexo Postimin
    shiko neper gazeta ku jepen dhoma me qera. me vjene keq qe sju ndihmoj dot. nuk jetoj ne zvicer. ne zvicer fliten 3 gjuhe. ju nuk duhet ta keni problem italishten qe te lexoni gazetat
    si ja kaloni i thelle si jeni nga shkruani? cfare pseudonimi te cuditshem qe ke. faleminderit per pergjigjen. ju pershendes

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-01-2008
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    56
    nqs mundet te me ndihmoni ju lutem, edhe per nje kohe te shkurter shume ndihme me jepni, e di qe e lehte nuk mund te jete, por se cfare shprese mund te keme une ketu edhe femija im nuk jep asnje lloj sigurie me ky shtet, po me sa duket kerkon vetem te marre, te pakten edhe nje komunikim do me tregonte ndonje gje mbi jetesen atje. FALEMINDERIT

  5. #5
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anėtarėsuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Po ti shko ne zvicer o burre, gjen hotele plot qe te qendrosh e me pas ka kantone italiane sa te duash ku mund te flasesh italisht e te gjesh ndonje dhome me qera, pse duhet tju kerkosh ndihme forumisteve per kte gje. Edhe po doli ndonje qe mund te te ndihmoje, ka me ta fut gjithsesi.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  6. #6
    Nuk e ka keq Apollyon, ik kercitja vete mos ki frike mer lal!

  7. #7
    Mommy to a beautiful girl Maska e MijnWonder
    Anėtarėsuar
    01-05-2006
    Vendndodhja
    📍 The Netherlands
    Postime
    939
    Citim Postuar mė parė nga Apollyon Lexo Postimin
    Po ti shko ne zvicer o burre, gjen hotele plot qe te qendrosh e me pas ka kantone italiane sa te duash ku mund te flasesh italisht e te gjesh ndonje dhome me qera, pse duhet tju kerkosh ndihme forumisteve per kte gje. Edhe po doli ndonje qe mund te te ndihmoje, ka me ta fut gjithsesi.
    HA HA HA HA :P tani po qe i dhe besim dhe force

    juli kush te ndihmon sot mo vella sot si ke bese as asaj qe ke vesh spo them per ty po kan ardh kohe te veshtira
    ●•∙ яє¢ℓαιмιηg вα¢к мy ωσяℓ∂●•∙

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Selami2006
    Anėtarėsuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    Te ?
    Postime
    367
    Citim Postuar mė parė nga juli32 Lexo Postimin
    ju lutem te gjitheve ju qe ndodheni ne zvicer, brenda mundesive, mqs jam me pasaporte Italiane kam deshire te spostohem ne Zvicer per te punuar e jetuar atje, ajo ndihme qe une kam nevoje eshte VETEM strehimi, normale qe nuk dua ti bie njeriu ne qafe se nga ana ekonomike e kam marre cdo gje parasyesh. por nuk di ku te kerkoj nje dhome ose me mire te ndaje qera me dike. ju falenderoj per ghithca dhe per ndihmen qe mund te me jepni. jam nga Elbasani e jetoj ne milano qe nga viti 1991, por nuk e shtyej dot me ketu...
    Pasi ke pasaport italiane ke drejt te jetosh dhe punosh ne zvicerr
    1 duhesh te kesh adresen se ku jeton
    2 duhesh te kesh sigurinmin shendetsor
    3 leje pune (vend pune) qe te paisesh me (Libertto per Stranieri) B

    1Ku te lypi nje banes? po postoj nje nga shume adresa per kerkimin e bansave http://www.homegate.ch/
    2 Ku te te lypi pune edhe ketu po postoj nje nga shume faqe te internetit per pune http://ch.gigajob.com/Ausloggen.html?prefetch=no
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Selami2006 : 16-09-2009 mė 09:28
    Mos lejoni qė imtėsitė t’ua prishin disponimin

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-01-2008
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    56
    me sa duket e si ka vajtur puna ne itali do ikur naten nga ketu, po thashe te pyes nje here ne forum mbase ka ndonje deshiren e madhe te me japi 1 dore. ju pres

  10. #10
    Citim Postuar mė parė nga juli32 Lexo Postimin
    me sa duket e si ka vajtur puna ne itali do ikur naten nga ketu, po thashe te pyes nje here ne forum mbase ka ndonje deshiren e madhe te me japi 1 dore. ju pres
    Ke ne Itali 18 vjet dhe kerkon ndihme nga te tjeret per nje shtet qe eshte ngjitur me ate te tendin kur ke pashaporte italiane?! Ca duhet te benin ata pa dokumenta? Nqs ti nuk ke bere prokopi ne 18 vjet aty ku je dhe po vazhdove me kete mentalitet qe ke te shtrirjes se dores, as nuk ke per te bere ndonjehere, por merr trastat dhe shko bej ball jetes vete sic i kane bere gjithe te tjeret.

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-01-2008
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    56
    Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin
    Ke ne Itali 18 vjet dhe kerkon ndihme nga te tjeret per nje shtet qe eshte ngjitur me ate te tendin kur ke pashaporte italiane?! Ca duhet te benin ata pa dokumenta? Nqs ti nuk ke bere prokopi ne 18 vjet aty ku je dhe po vazhdove me kete mentalitet qe ke te shtrirjes se dores, as nuk ke per te bere ndonjehere, por merr trastat dhe shko bej ball jetes vete sic i kane bere gjithe te tjeret.
    nuk ka nevoje per koment, nuk di cte them, them qe je nga korca e ben mire te rrishe ne greqi se atje jeni ju

  12. #12
    Citim Postuar mė parė nga juli32 Lexo Postimin
    nuk ka nevoje per koment, nuk di cte them, them qe je nga korca e ben mire te rrishe ne greqi se atje jeni ju
    E gjete, Bravo! IQ-n e paske shume te larte, dhe nga gjeografia njehere qenke njesh fare.

    Rri me mire aty ku je ate bej.

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e DEA27
    Anėtarėsuar
    18-08-2004
    Postime
    511

    Thumbs down

    Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin
    Ke ne Itali 18 vjet dhe kerkon ndihme nga te tjeret per nje shtet qe eshte ngjitur me ate te tendin kur ke pashaporte italiane?! Ca duhet te benin ata pa dokumenta? Nqs ti nuk ke bere prokopi ne 18 vjet aty ku je dhe po vazhdove me kete mentalitet qe ke te shtrirjes se dores, as nuk ke per te bere ndonjehere, por merr trastat dhe shko bej ball jetes vete sic i kane bere gjithe te tjeret.

    Ja moralistja e forumit! Moralistet jane imoral - thote nje shprehje kam filluar te besoje ne vertetsine e saj sa here qe lexoje postimet e kesaj forumistes se mesiperme plot mllef, urrejtje dhe aspak llogjik te qarte.
    failure is not an option!

  14. #14
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Une sdua te bej avokaten e askujt ketu po dhe kjo kerkese nga ky antari juli32 me duket ca e cuditshme. C'a kerkon ai ne forum se marr vesht? Nuk e ka kuptuar akoma qe eshte virtualitet. Kush eshte ai/ajo qe do i thote ec se po te pres une - pa e njohur kete person. (njerezit sot spo te ndihmojne kur vertet te njohin imagjino, ku iku realiteti ketu? )Dhe ky si do mbeshtetet ne nje fjale qe mund te thote ndonje forumist. Po me e forta ky mund te jete ndonje serial killer vete. aha no LOL (Apo skam pa funny games dje )

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anėtarėsuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    Une sdua te bej avokaten e askujt ketu po dhe kjo kerkese nga ky antari juli32 me duket ca e cuditshme. C'a kerkon ai ne forum se marr vesht? Nuk e ka kuptuar akoma qe eshte virtualitet. Kush eshte ai/ajo qe do i thote ec se po te pres une - pa e njohur kete person. (njerezit sot spo te ndihmojne kur vertet te njohin imagjino, ku iku realiteti ketu? )Dhe ky si do mbeshtetet ne nje fjale qe mund te thote ndonje forumist. Po me e forta ky mund te jete ndonje serial killer vete. aha no LOL (Apo skam pa funny games dje )

    Kush eshte ai/ajo qe do i thote ec se po te pres une - pa e njohur kete person.
    une e kam ndihmuar nje goce kanadeze kete behar kur erdhi ketu ne londer. historia..... ne u njohem pak ne nje website dhe ajo donte te vinte me pushime ne evrope se skishte qene me pare. tani kjo goca s'kishte shume pare per te paguar qerqane e hotelit ketu ne londer se jane shume te shtrenjte. ne kemi folur per afersisht 1 muaj para se ajo te vinte ketu, po prap kishte frike. kur se njeh tjetrin, domosdo qe ke frike. nejse, kjo erdhi ketu, e prita une ne aeroport, shkuam ne shtepi, pastaj dolem e hengrem dark dhe te nesermen kjo u nis per ne evrope. mbas nje muaji u kthye prape ketu ne londer. shova prap e mora atje ku ishte dhe ka ndejtur nje jave ketu dhe eshte kenaqur. gjate pushimeve ne evrope, kete e zuri ftoma apo gripi dhe ma ngjiti edhe mua kur u kthye prape ne londer. mall qe shova te doktori e mora ca ilace se me kishte kap keq.
    krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

  16. #16
    Mommy to a beautiful girl Maska e MijnWonder
    Anėtarėsuar
    01-05-2006
    Vendndodhja
    📍 The Netherlands
    Postime
    939
    Citim Postuar mė parė nga davidd Lexo Postimin
    une e kam ndihmuar nje goce kanadeze kete behar kur erdhi ketu ne londer. historia..... ne u njohem pak ne nje website dhe ajo donte te vinte me pushime ne evrope se skishte qene me pare. tani kjo goca s'kishte shume pare per te paguar qerqane e hotelit ketu ne londer se jane shume te shtrenjte. ne kemi folur per afersisht 1 muaj para se ajo te vinte ketu, po prap kishte frike. kur se njeh tjetrin, domosdo qe ke frike. nejse, kjo erdhi ketu, e prita une ne aeroport, shkuam ne shtepi, pastaj dolem e hengrem dark dhe te nesermen kjo u nis per ne evrope. mbas nje muaji u kthye prape ketu ne londer. shova prap e mora atje ku ishte dhe ka ndejtur nje jave ketu dhe eshte kenaqur. gjate pushimeve ne evrope, kete e zuri ftoma apo gripi dhe ma ngjiti edhe mua kur u kthye prape ne londer. mall qe shova te doktori e mora ca ilace se me kishte kap keq.
    Nje lemshe qe ke bere ti ketu more djale qe s'di ku ta kapesh e ta filloshe!!
    Ajo erdhi , ajo iku, ti e prite po per dreq te ngjiti gripin (so u do occur risks meeting up unknown people )etj etj
    C'fare doja te thoja une qe ndryshe te ndihmosh nje femer se sa nje mashkull pastaj ky cuni ketu vetem mend i duhen se i paska te tera
    ●•∙ яє¢ℓαιмιηg вα¢к мy ωσяℓ∂●•∙

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-01-2008
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    56

    Thumbs down pergjigje te gjitheve

    u bera objekt bisede, mgjth kisha nevoje per gje tjeter. te faleminderit per pergjigjet e pershendetje te gjitheve.
    F.D.P. MUND TA MBYLLNI

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-01-2008
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    56
    besoj se mjaftoj kuptimi mesazhit

  19. #19
    Citim Postuar mė parė nga juli32 Lexo Postimin
    ju lutem te gjitheve ju qe ndodheni ne zvicer, brenda mundesive, mqs jam me pasaporte Italiane kam deshire te spostohem ne Zvicer per te punuar e jetuar atje, ajo ndihme qe une kam nevoje eshte VETEM strehimi, normale qe nuk dua ti bie njeriu ne qafe se nga ana ekonomike e kam marre cdo gje parasyesh. por nuk di ku te kerkoj nje dhome ose me mire te ndaje qera me dike. ju falenderoj per ghithca dhe per ndihmen qe mund te me jepni. jam nga Elbasani e jetoj ne milano qe nga viti 1991, por nuk e shtyej dot me ketu...
    Akoma nuk ke dale ne Zvicer ti .

    Une dikur kam dhene nje pergjigje kėtu: http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=91585

    Tani, pėrsa i pėrket strehimit, tė lehtė nuk e ke. Askush nuk guxon te marre pėrsipėr bashkėbanimin me dikė tė "panjohur". Pėr mendimin tim, mundėsia mė e mirė si fillim do ishte gjetja e ndonjė pune qė ofron dhe banimin deri sa tė krijosh rrjetin tėnd tė miqėsisė. Si p.sh. Hoteleri ose restauration qė kanė dhe dhoma pėr personelin.

    Zakonisht restorantet e "fshatrave" turistike ofrojne mundėsi tė tilla. Me vonė, pasi je ambentuar me vendin dhe mėnyrėn e funksionimit, shih pėr ndonjė bashkėbaim me dikė tjetėr, ose banesė tėnde.

    Gjithsesi, mendmi im ky.

    Pėrshėndetje, dhe falje paraprake pėr gabimet e mundshme nė shkrim

    Elna.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •