Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-10-2005
  Postime
  1,712

  Qeveria shqiptare ne Shqiperi e ne kosov i mohojn mergimtart

  Te dashur lexues shqiptar bashkatdhetar


  e ju duket kjo e vertet juve qe qeveria e shqiperis dhe e kosoves dy qeverit kryesore te shqiptarve qe kan pergjegjsi te madhe per kombin sa milionsh shqiptar neper bot a jan duke i mohuar disi bashkatdhetart-
  duke mos ju kushtuar rendesi numrit te madh te tyre ne mergim-

  Neper bot ne kemi njerz te mdhej kemi artista intelektual njerz te aft kemi pastaj mjeshtra ingjinjera krijues novator e shum e shum profesione tjera dhe kemi njerz shqiptar pasanik e mjaft te talentuar-

  a e shifni ju bashkatdhetar te dashur disi nji far mos intresimi te qeveris ndaj kti potenciali kaq te madh te shqiptarve dhe lenjen e tyre pas dore-

  a mos esht ky nji lloj diktati nga jasht qe i behet qeveris ton apo qeveria e ben ket nga mos dija apo nga mos mundsia duke mos pasur potencial e mundsi materiale me te mdha qe te bej ma shum per mergimtart ose qeveris i duket se mjaft esht duke b per mergimtart shqiptar dhe e bind veten se mjaft po ben -
  cilat jan shkaqet e verteta cila esht e verteta ktu ndoshta qeveria nuk ka interes duke menduar se ata nuk jan ma shqiptar pasi ekan leshuar atdheun-
  ose ne nuk dijm per sdhembull asnjiher qka sillet ne mendje te qeveris per mergimtar♪7t por a nuk ju duket se mergimtart jan te lanun pas dore dhe perse qeveria nuk e ka listen e secilit me emer dhe mbimemer e adresen ku jeton mergimtari shqiptar ne menyr qe ta llogaris si potencial te vetin si qytetar te vetin

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-10-2005
  Postime
  1,712
  Mendoj se potenciali shqiptar ne mergat esht aq i madh sa qe duhet qe secilin mergimtar

  ta dijm se ku jeton e te krijohet vetedija se na duhet ai njeri e mkendon keshtu qeveria shqiptare apo mendon mohueshem dhe pse mendon mohueshem -
  nuk ka vizion apo nuk ka don mendon se ka mjaft banor ne trojet etnike dhe nuk i nevoiten kta qe kanikur jasht apo qka mendon ose ndoshta ka edhe pengesa e presione nga jasht qe te na le krejt pas dore dikun jan shkaqet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •