Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 103
 1. #21
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  115 falenderime n 104 postime
  Cila ishte kerkesa? Doje te bashkoje dy pseudonimet? Sepse tema per keto lloj kerkesash eshte

  Cfare e-mail ka perdorur 'shoku' kur u regjistrua? Ne kete menyre mund ti gjejme si e ka vendosur dhe pseudonimin. Pseudonimi me lart (blonii/blooni) nuk del si i regjistruar ne forum.

  Gjithashtu i thuaj 'shokut' heren tjeter kur te regjistrohet te perdore nje adrese elektroninke qe egziston. Pas regjistrimit forumi dergon nje lidhje (link) me e-mail dhe nq se nuk e aktivon llogarine nepermjet asaj lidhjeje pseudonimi fshihet.

 2. #22
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  Mordor mjafton q t ndjeksh precedurat q kam postuar n kt tem: far sht llogaria ime dhe si mund t krijoj nj t till?

  I ke t shpjeguara t gjitha hapat q duhet t ndrmerren!
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 3. #23

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  OK Clay_More ill try...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e marolsi
  Antarsuar
  14-11-2006
  Mosha
  41
  Postime
  186
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mire e keni bere se spo e merr vesh i pari te dytin, dhe une do te thoja qe ata qe jane te regjistruar duhet te lene dhe te dhena kush jane me te vertete , jo qe ti dine antaret por ti dije stafi ,sepse shume na shajne e ofendojne ketu dhe shume here nuk jane marre as masa , ndoshta kjo i ndalon pak keto gjera .

  ju pergezoj per iniciativen , une skam asnje akout tjeter , jepi gaz.

  Ju pershendes.
  Ne Tirone.

 5. #25
  Paqe me shqiponjat. Maska e Korbi999
  Antarsuar
  08-04-2008
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga marolsi Lexo Postimin
  Mire e keni bere se spo e merr vesh i pari te dytin, dhe une do te thoja qe ata qe jane te regjistruar duhet te lene dhe te dhena kush jane me te vertete , jo qe ti dine antaret por ti dije stafi ,sepse shume na shajne e ofendojne ketu dhe shume here nuk jane marre as masa , ndoshta kjo i ndalon pak keto gjera .

  ju pergezoj per iniciativen , une skam asnje akout tjeter , jepi gaz.

  Ju pershendes.
  Kollaj fare per te gjetur ata qe shajne apo ofendojne se kush jane dhe nga shkruajne, pune minutash.
  Meqe cdokush ka te drejten e tij ne kete jete, nuk eshte e thene qe te marrim vesh se kush eshte ai/ajo person, se kthehemi ne komunizem prape, leri te shfryjne njerezit!
  Moderatoret te fshijne cfare eshte jashte edukates elementare dhe kaq.
  Patjeter qe 1/3, te pakten e arkivit eshte per tu fshire. Ka shume budalliqe me autore te zellshem ne kete fushe. Ky eshte lezeti i nje forumi.
  Salam!
  Bese dhe hakmarrje.

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e marolsi
  Antarsuar
  14-11-2006
  Mosha
  41
  Postime
  186
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Korbi999 Lexo Postimin
  Kollaj fare per te gjetur ata qe shajne apo ofendojne se kush jane dhe nga shkruajne, pune minutash.
  Meqe cdokush ka te drejten e tij ne kete jete, nuk eshte e thene qe te marrim vesh se kush eshte ai/ajo person, se kthehemi ne komunizem prape, leri te shfryjne njerezit!
  Moderatoret te fshijne cfare eshte jashte edukates elementare dhe kaq.
  Patjeter qe 1/3, te pakten e arkivit eshte per tu fshire. Ka shume budalliqe me autore te zellshem ne kete fushe. Ky eshte lezeti i nje forumi.
  Salam!
  Po per ta gjet o vlla se nuk mundesh te me ofendosh ti mua kot pa te drejte, me kupton , i fut nje mufke ti tani dhe iken te fshihet postimi dhe mbaroi puna, pse kshu eshte , nuk thashe qe te shkojme ne komunizem , por te pakten te kete pak ligj si ne cdo vend.
  Te me falni qe dola jasht teme.

  Te pershendes.
  Ne Tirone.

 7. #27
  ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
  Antarsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Berlin City
  Mosha
  34
  Postime
  3,452
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 10 postime
  ju te Forumi e keni vet fain qe perjashtoni antar dhe nuk i lejoni me te hyn me emrin qe kan dhe normal ato hapin dhe nji tjeter...athere them se fai esht i juve po pat antar ketu qe kan nga 2 ose 3 emra!!!!!!!!!!!!!
  zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

 8. #28
  Perjashtuar Maska e Zu_s
  Antarsuar
  02-05-2006
  Postime
  1,674
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Antart q kan regjistruar dy ose m shume emra.
  Si i behet asaj pune qe dy apo me shum persona shkruajn nga i njejti komputer, p.sh. vllezer, motra, bashkshort, femije etj. ???

 9. #29
  elixirs
  Antarsuar
  25-09-2007
  Postime
  1,447
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  po ju mod e adm.. sa nicka i keni?
  And my soul from out that shadow that lies floating on the floor, Shall be lifted -- Nevermore!

 10. #30
  KuCoVaR Maska e Olimp
  Antarsuar
  24-03-2006
  Vendndodhja
  QS
  Postime
  484
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Nga PC ime futen nja 8 puntore + pastaj nga salla por sdo te thote qe i ka vetem nje person ata Nick-ke

  po ne keto raste si i behet
  Ndryshuar pr her t fundit nga Olimp : 02-09-2008 m 18:13 Arsyeja: ..
  Ere mire mire

 11. #31
  Paqe me shqiponjat. Maska e Korbi999
  Antarsuar
  08-04-2008
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga marolsi Lexo Postimin
  Po per ta gjet o vlla se nuk mundesh te me ofendosh ti mua kot pa te drejte, me kupton , i fut nje mufke ti tani dhe iken te fshihet postimi dhe mbaroi puna, pse kshu eshte , nuk thashe qe te shkojme ne komunizem , por te pakten te kete pak ligj si ne cdo vend.
  Te me falni qe dola jasht teme.

  Te pershendes.
  Marolsi!
  Te kuptoj cdo te thuash. Ti je me seder, nuk toleron fyerjen ashtu si shumica ketu.
  S'kemi c'bejme kur na shajne , ne nje forum te ketij niveli ka edhe kalamoj
  qe vijne nga shtresa te # te popullsise ndaj ke/kemi per detyrim moralo-virtual te kalitim "durimin". Eshte nje fakt qe tregon me se miri se c'thone njerezit prapa kraheve te tu, e
  theksoj, PRAPA KRAHEVE. Po ta marresh keshtu s'ka pse te ben pershtypje, kaloje si nje meshirim
  dhe padyshim mos iu pergjigj sharjeve. E kalova pak temen por ne thelb ky eshte problemi.
  Fat dhe pare per te gjithe!
  Bese dhe hakmarrje.

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e marolsi
  Antarsuar
  14-11-2006
  Mosha
  41
  Postime
  186
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Korbi999 Lexo Postimin
  Marolsi!
  Te kuptoj cdo te thuash. Ti je me seder, nuk toleron fyerjen ashtu si shumica ketu.
  S'kemi c'bejme kur na shajne , ne nje forum te ketij niveli ka edhe kalamoj
  qe vijne nga shtresa te # te popullsise ndaj ke/kemi per detyrim moralo-virtual te kalitim "durimin". Eshte nje fakt qe tregon me se miri se c'thone njerezit prapa kraheve te tu, e
  theksoj, PRAPA KRAHEVE. Po ta marresh keshtu s'ka pse te ben pershtypje, kaloje si nje meshirim
  dhe padyshim mos iu pergjigj sharjeve. E kalova pak temen por ne thelb ky eshte problemi.
  Fat dhe pare per te gjithe!
  E para po e nis nga fundi :: nuk dua pare por dua fat ne jete , e dyta te kuptoj drejte por une hyj ne nje forum per tu shlodhur e diskutuar me njerezit e tjere e jo per tu share , prandaj puna e te shares duhet te shihet me fort nga adminet apo moderatoret , si ne cdo vend edhe ketu duhet te kesh rregulla , psh:: ne nje chat te thjeshte te shkosh e te thuash nje fjale fyese te bejne ban ip dhe nuk futesh dot me , perse mos te jete forumi shqiptar si shume e shume forume ne bote dhe ne europe , mungon deshira apo cfare , forumi eshte vend diskutimi dhe jo nje shkolle per te mesuar kalamajt, besoj me kupton shume mire , nuk kam asnje qellim kundrejt askujt , por ne fakt hy me deshire ne kete forum perdite si shumica ketu besoj dhe nuk dua te me venitet ky afrimitet nga keto qe thashe me lart.

  Shpresoj te me kuptosh .

  Te pershendes.
  Ne Tirone.

 13. #33
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime
  Forumi monitorohet rregullisht nga stafi. Nese shpeton ndonje gje pa u pare atehere cdo antar ka mundesi te raportoje shkrime dhe postime te parregullta duke shtypur tek ikona me shenjen pike rreziku sipas trafikut qe ndodhet ne fund, poshte emrit te cdo antari.

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Antarsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  35
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Forumi monitorohet rregullisht nga stafi. Nese shpeton ndonje gje pa u pare atehere cdo antar ka mundesi te raportoje shkrime dhe postime te parregullta duke shtypur tek ikona me shenjen pike rreziku sipas trafikut qe ndodhet ne fund, poshte emrit te cdo antari.

  po kur ne forum ka proxy,
  dhe ju sarrini ta kapni dot
  Antarin se me sa emra ndodhet nga i njejti pc ?!!


  Car ndoth ?
  Dhe kau i mir po s'e ngacmove, s'trheq n brazd.

 15. #35
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime
  E kisha fjalen per ofendimet dhe sharjet. Ato raportohen kollaj dhe nga antaret.

 16. #36
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime
  Dhe merren parasysh ato?

  Deri me tash shume raste kam raportuar, asnj s'ka reaguar, perve BvizioN, te cilin e kam "mrzit" disa here me pm, duke i treguar postime ofenduese apo persona qe fyejn. Ai mund te thot nj gj te tille se i besoj. Ndrsa shume te tjer, shikojn tema koti, dhe asgj zbejn.
  Mso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 17. #37
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime
  Jo te gjitha veprimet qe kryejne adminet e forumit mund te shikohen nga antaret. Fakti qe nuk kthehet pergjigje per nje raportim nuk do te thote se nuk merren masa. Nuk mund te pretendoni nje pergjigje pasi koha dhe ngarkesa qe kemi nuk jane ne raport te drejte. Marrim me dhjetra mesazhe dhe raportime ne dite. Po te pergjigjeshim per te gjitha nuk do na mbetej kohe per pjesmarrje neper tema apo moderim. Pra te jesh i qete dhe i sigurt qe raportimet lexohen dhe ndiqen me kujdes.

 18. #38
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime
  Posi, ti mendon se un kot ja futi, te tregon BvizioN, mos besofsh, kur kam raportuar nj mesazh te pahijshme, dhe nuk e morri parasysh askush pr afro 24 ore, te nesrmen nga puna me lajmrohet Moderatori ne fjal, dhe thot; e lexova mesazhin qe me kishe drguar ne pm, por linku nuk punon, i drgova prap linkun, dhe i fshiu mesazhet qe ishin mbi 10 te te njjtit person. Ndoshta askush nuk i fshiu, pasi te gjitha postimet ishin sharje qe u drejtoheshin myslimaneve, Pejgamberit dhe Allahut. Dhe nuk uditem, se ne at kategori me sa di un s'jan asnjeri moderator te ksaj feje.
  Mso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 19. #39
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime n 68 postime
  MmEeTtIi, ne lidhje me raportimet qe ke bere direkt me MP ke shume te drejte, kane qene serioze. Dhe nuk merzitemi kur kontaktoni ne lidhje me qeshtje te tilla, pak rendesi ka se sa here e beni.

  Por, fakti qe une kam reaguar ne ate rast...nuk do te thote qe pjesa tjeter e stafit e ka nenvlersuar apo injoruar raportimin tend. Jo gjithmone, te gjith mund te jemi on line. Te gjith jemi te ngarkuar me gjera te tjera ne jete, dhe nganjehere nuk na bie rasti te hyjme ne forum per nje kohe te gjate. Kur nje anetar i stafit merr nje raportim, pike se pari shikon temen dhe postimet per te cilat eshte bere raportimi. Nese shikohet se tema eshte moderuar, atehere problemi konsiderohet i zgjidhur. E mira eshte qe per reagime te shpejta duhet te shikoni pike se pari nese moderatori pergjegjes per temen qe paracet probleme, ndodhet on line. Nese jo, duhet te shikoni nese ka smod on line, sepse vetem smode dhe adminet kane mundesi te moderojne ne gjith forumin.


  Per sa i perket anetareve me dy apo me shume emra perdorues! Dikush me siper ka theksuar se eshte faij i stafit qe perjashton anetaret duke i shtyre te krijojne nje emer te ri perdorues per te hyre ne forum. Pra, sipas kesaj logjike duhen toleruar disa nga sharjet me te pa imagjinuara, per te cilat nuk gjej fjale qe ti pershkruaj......vetem e vetem qe anetaret te kene hyrje te lire me taktiken e tyre, sa here qe tu pelceje. Sma merr mendja. Disa mendojne se jane te zgjuar, dhe duke ndryshuar emrin perdorues kujtojne se kane ndryshuar ate qe eshte me e rendesishmja, karakterin personal dhe sjelljen. Eshte si te thuash "mbulo diellin me shoshe"
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 20. #40
  Perjashtuar
  Antarsuar
  19-05-2002
  Postime
  1,232
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Kerkoje informacion per punen e nickname. Doja te ndryshoja emrin qe kam aktualisht, po nuk kam dy emra te regjistruar vetem nje kam. Lexova me vemendje qe nga fillimi deri tani qe po postoj, nuk kam shum informacion rreth forumeve apo fushes se informatikes. Une dua te ndryshoj emrin aktual ne Top Gym, kjo eshte e mundur besoj pasi me pare une aktivizohesha ne nje forum te huaj, dhe atje pata mundesi ta ndryshoja emrin duke ju drejtuar nje administratori. Nuk e di nese eshte e mundur dhe ketu, nuk shikoje asnje ndryshim nga ai forum ku jam aktivizuar me pare, me duket version i njejte. Nese eshte e mund te ndryshohet do tua dija per faleminderit.

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •