Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 103
  1. #21
    Administratore Maska e Fiori
    Anëtarësuar
    27-03-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    3,016
    Cila ishte kerkesa? Doje te bashkoje dy pseudonimet? Sepse tema per keto lloj kerkesash eshte

    Cfare e-mail ka perdorur 'shoku' kur u regjistrua? Ne kete menyre mund ti gjejme si e ka vendosur dhe pseudonimin. Pseudonimi me lart (blonii/blooni) nuk del si i regjistruar ne forum.

    Gjithashtu i thuaj 'shokut' heren tjeter kur te regjistrohet te perdore nje adrese elektroninke qe egziston. Pas regjistrimit forumi dergon nje lidhje (link) me e-mail dhe nq se nuk e aktivon llogarine nepermjet asaj lidhjeje pseudonimi fshihet.

  2. #22
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Mordor mjafton që të ndjekësh precedurat që kam postuar në këtë temë: Çfarë është llogaria ime dhe si mund të krijoj një të tillë?

    I ke të shpjeguara të gjitha hapat që duhet të ndërmerren!
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  3. #23
    OK Clay_More ill try...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e marolsi
    Anëtarësuar
    14-11-2006
    Postime
    186
    Mire e keni bere se spo e merr vesh i pari te dytin, dhe une do te thoja qe ata qe jane te regjistruar duhet te lene dhe te dhena kush jane me te vertete , jo qe ti dine antaret por ti dije stafi ,sepse shume na shajne e ofendojne ketu dhe shume here nuk jane marre as masa , ndoshta kjo i ndalon pak keto gjera .

    ju pergezoj per iniciativen , une skam asnje akout tjeter , jepi gaz.

    Ju pershendes.
    Ne Tirone.

  5. #25
    Paqe me shqiponjat. Maska e Korbi999
    Anëtarësuar
    08-04-2008
    Postime
    355
    Citim Postuar më parë nga marolsi Lexo Postimin
    Mire e keni bere se spo e merr vesh i pari te dytin, dhe une do te thoja qe ata qe jane te regjistruar duhet te lene dhe te dhena kush jane me te vertete , jo qe ti dine antaret por ti dije stafi ,sepse shume na shajne e ofendojne ketu dhe shume here nuk jane marre as masa , ndoshta kjo i ndalon pak keto gjera .

    ju pergezoj per iniciativen , une skam asnje akout tjeter , jepi gaz.

    Ju pershendes.
    Kollaj fare per te gjetur ata qe shajne apo ofendojne se kush jane dhe nga shkruajne, pune minutash.
    Meqe cdokush ka te drejten e tij ne kete jete, nuk eshte e thene qe te marrim vesh se kush eshte ai/ajo person, se kthehemi ne komunizem prape, leri te shfryjne njerezit!
    Moderatoret te fshijne cfare eshte jashte edukates elementare dhe kaq.
    Patjeter qe 1/3, te pakten e arkivit eshte per tu fshire. Ka shume budalliqe me autore te zellshem ne kete fushe. Ky eshte lezeti i nje forumi.
    Salam!
    Bese dhe hakmarrje.

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e marolsi
    Anëtarësuar
    14-11-2006
    Postime
    186
    Citim Postuar më parë nga Korbi999 Lexo Postimin
    Kollaj fare per te gjetur ata qe shajne apo ofendojne se kush jane dhe nga shkruajne, pune minutash.
    Meqe cdokush ka te drejten e tij ne kete jete, nuk eshte e thene qe te marrim vesh se kush eshte ai/ajo person, se kthehemi ne komunizem prape, leri te shfryjne njerezit!
    Moderatoret te fshijne cfare eshte jashte edukates elementare dhe kaq.
    Patjeter qe 1/3, te pakten e arkivit eshte per tu fshire. Ka shume budalliqe me autore te zellshem ne kete fushe. Ky eshte lezeti i nje forumi.
    Salam!
    Po per ta gjet o vlla se nuk mundesh te me ofendosh ti mua kot pa te drejte, me kupton , i fut nje mufke ti tani dhe iken te fshihet postimi dhe mbaroi puna, pse kshu eshte , nuk thashe qe te shkojme ne komunizem , por te pakten te kete pak ligj si ne cdo vend.
    Te me falni qe dola jasht teme.

    Te pershendes.
    Ne Tirone.

  7. #27
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    ju te Forumi e keni vet fain qe perjashtoni antar dhe nuk i lejoni me te hyn me emrin qe kan dhe normal ato hapin dhe nji tjeter...athere them se fai esht i juve po pat antar ketu qe kan nga 2 ose 3 emra!!!!!!!!!!!!!
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  8. #28
    Perjashtuar Maska e Zëu_s
    Anëtarësuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Anëtarët që kanë regjistruar dy ose më shume emra.
    Si i behet asaj pune qe dy apo me shum persona shkruajn nga i njejti komputer, p.sh. vllezer, motra, bashkshort, femije etj. ???

  9. #29
    po ju mod e adm.. sa nicka i keni?
    And my soul from out that shadow that lies floating on the floor, Shall be lifted -- Nevermore!

  10. #30
    KuCoVaR Maska e Olimp
    Anëtarësuar
    24-03-2006
    Vendndodhja
    QS
    Postime
    484
    Nga PC ime futen nja 8 puntore + pastaj nga salla por sdo te thote qe i ka vetem nje person ata Nick-ke

    po ne keto raste si i behet
    Ndryshuar për herë të fundit nga Olimp : 02-09-2008 më 18:13 Arsyeja: ..
    Ere mire mire

  11. #31
    Paqe me shqiponjat. Maska e Korbi999
    Anëtarësuar
    08-04-2008
    Postime
    355
    Citim Postuar më parë nga marolsi Lexo Postimin
    Po per ta gjet o vlla se nuk mundesh te me ofendosh ti mua kot pa te drejte, me kupton , i fut nje mufke ti tani dhe iken te fshihet postimi dhe mbaroi puna, pse kshu eshte , nuk thashe qe te shkojme ne komunizem , por te pakten te kete pak ligj si ne cdo vend.
    Te me falni qe dola jasht teme.

    Te pershendes.
    Marolsi!
    Te kuptoj cdo te thuash. Ti je me seder, nuk toleron fyerjen ashtu si shumica ketu.
    S'kemi c'bejme kur na shajne , ne nje forum te ketij niveli ka edhe kalamoj
    qe vijne nga shtresa te # te popullsise ndaj ke/kemi per detyrim moralo-virtual te kalitim "durimin". Eshte nje fakt qe tregon me se miri se c'thone njerezit prapa kraheve te tu, e
    theksoj, PRAPA KRAHEVE. Po ta marresh keshtu s'ka pse te ben pershtypje, kaloje si nje meshirim
    dhe padyshim mos iu pergjigj sharjeve. E kalova pak temen por ne thelb ky eshte problemi.
    Fat dhe pare per te gjithe!
    Bese dhe hakmarrje.

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e marolsi
    Anëtarësuar
    14-11-2006
    Postime
    186
    Citim Postuar më parë nga Korbi999 Lexo Postimin
    Marolsi!
    Te kuptoj cdo te thuash. Ti je me seder, nuk toleron fyerjen ashtu si shumica ketu.
    S'kemi c'bejme kur na shajne , ne nje forum te ketij niveli ka edhe kalamoj
    qe vijne nga shtresa te # te popullsise ndaj ke/kemi per detyrim moralo-virtual te kalitim "durimin". Eshte nje fakt qe tregon me se miri se c'thone njerezit prapa kraheve te tu, e
    theksoj, PRAPA KRAHEVE. Po ta marresh keshtu s'ka pse te ben pershtypje, kaloje si nje meshirim
    dhe padyshim mos iu pergjigj sharjeve. E kalova pak temen por ne thelb ky eshte problemi.
    Fat dhe pare per te gjithe!
    E para po e nis nga fundi :: nuk dua pare por dua fat ne jete , e dyta te kuptoj drejte por une hyj ne nje forum per tu shlodhur e diskutuar me njerezit e tjere e jo per tu share , prandaj puna e te shares duhet te shihet me fort nga adminet apo moderatoret , si ne cdo vend edhe ketu duhet te kesh rregulla , psh:: ne nje chat te thjeshte te shkosh e te thuash nje fjale fyese te bejne ban ip dhe nuk futesh dot me , perse mos te jete forumi shqiptar si shume e shume forume ne bote dhe ne europe , mungon deshira apo cfare , forumi eshte vend diskutimi dhe jo nje shkolle per te mesuar kalamajt, besoj me kupton shume mire , nuk kam asnje qellim kundrejt askujt , por ne fakt hy me deshire ne kete forum perdite si shumica ketu besoj dhe nuk dua te me venitet ky afrimitet nga keto qe thashe me lart.

    Shpresoj te me kuptosh .

    Te pershendes.
    Ne Tirone.

  13. #33
    Forumi monitorohet rregullisht nga stafi. Nese shpeton ndonje gje pa u pare atehere cdo antar ka mundesi te raportoje shkrime dhe postime te parregullta duke shtypur tek ikona me shenjen pike rreziku sipas trafikut qe ndodhet ne fund, poshte emrit te cdo antari.

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Forumi monitorohet rregullisht nga stafi. Nese shpeton ndonje gje pa u pare atehere cdo antar ka mundesi te raportoje shkrime dhe postime te parregullta duke shtypur tek ikona me shenjen pike rreziku sipas trafikut qe ndodhet ne fund, poshte emrit te cdo antari.

    po kur ne forum ka proxy,
    dhe ju sarrini ta kapni dot
    Antarin se me sa emra ndodhet nga i njejti pc ?!!


    Car ndoth ?
    Dhe kau i mirë po s'e ngacmove, s'tërheq në brazdë.

  15. #35

  16. #36
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anëtarësuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Dhe merren parasysh ato?

    Deri me tash shume raste kam raportuar, asnjë s'ka reaguar, perveç BvizioN, te cilin e kam "mërzit" disa here me pm, duke i treguar postime ofenduese apo persona qe fyejnë. Ai mund te thotë një gjë te tille se i besoj. Ndërsa shume te tjerë, shikojnë tema koti, dhe asgjë zbejnë.
    Mëso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  17. #37
    Jo te gjitha veprimet qe kryejne adminet e forumit mund te shikohen nga antaret. Fakti qe nuk kthehet pergjigje per nje raportim nuk do te thote se nuk merren masa. Nuk mund te pretendoni nje pergjigje pasi koha dhe ngarkesa qe kemi nuk jane ne raport te drejte. Marrim me dhjetra mesazhe dhe raportime ne dite. Po te pergjigjeshim per te gjitha nuk do na mbetej kohe per pjesmarrje neper tema apo moderim. Pra te jesh i qete dhe i sigurt qe raportimet lexohen dhe ndiqen me kujdes.

  18. #38
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anëtarësuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Posi, ti mendon se unë kot ja futi, te tregon BvizioN, mos besofsh, kur kam raportuar një mesazh te pahijshme, dhe nuk e morri parasysh askush për afro 24 ore, te nesërmen nga puna me lajmërohet Moderatori ne fjalë, dhe thotë; e lexova mesazhin qe me kishe dërguar ne pm, por linku nuk punon, i dërgova prapë linkun, dhe i fshiu mesazhet qe ishin mbi 10 te te njëjtit person. Ndoshta askush nuk i fshiu, pasi te gjitha postimet ishin sharje qe u drejtoheshin myslimaneve, Pejgamberit dhe Allahut. Dhe nuk çuditem, se ne atë kategori me sa di unë s'jan asnjeri moderator te kësaj feje.
    Mëso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  19. #39
    progress Maska e BvizioN
    Anëtarësuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    MmEeTtIi, ne lidhje me raportimet qe ke bere direkt me MP ke shume te drejte, kane qene serioze. Dhe nuk merzitemi kur kontaktoni ne lidhje me qeshtje te tilla, pak rendesi ka se sa here e beni.

    Por, fakti qe une kam reaguar ne ate rast...nuk do te thote qe pjesa tjeter e stafit e ka nenvlersuar apo injoruar raportimin tend. Jo gjithmone, te gjith mund te jemi on line. Te gjith jemi te ngarkuar me gjera te tjera ne jete, dhe nganjehere nuk na bie rasti te hyjme ne forum per nje kohe te gjate. Kur nje anetar i stafit merr nje raportim, pike se pari shikon temen dhe postimet per te cilat eshte bere raportimi. Nese shikohet se tema eshte moderuar, atehere problemi konsiderohet i zgjidhur. E mira eshte qe per reagime te shpejta duhet te shikoni pike se pari nese moderatori pergjegjes per temen qe paracet probleme, ndodhet on line. Nese jo, duhet te shikoni nese ka smod on line, sepse vetem smode dhe adminet kane mundesi te moderojne ne gjith forumin.


    Per sa i perket anetareve me dy apo me shume emra perdorues! Dikush me siper ka theksuar se eshte faij i stafit qe perjashton anetaret duke i shtyre te krijojne nje emer te ri perdorues per te hyre ne forum. Pra, sipas kesaj logjike duhen toleruar disa nga sharjet me te pa imagjinuara, per te cilat nuk gjej fjale qe ti pershkruaj......vetem e vetem qe anetaret te kene hyrje te lire me taktiken e tyre, sa here qe tu pelceje. Sma merr mendja. Disa mendojne se jane te zgjuar, dhe duke ndryshuar emrin perdorues kujtojne se kane ndryshuar ate qe eshte me e rendesishmja, karakterin personal dhe sjelljen. Eshte si te thuash "mbulo diellin me shoshe"
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  20. #40
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    1,230
    Kerkoje informacion per punen e nickname. Doja te ndryshoja emrin qe kam aktualisht, po nuk kam dy emra te regjistruar vetem nje kam. Lexova me vemendje qe nga fillimi deri tani qe po postoj, nuk kam shum informacion rreth forumeve apo fushes se informatikes. Une dua te ndryshoj emrin aktual ne Top Gym, kjo eshte e mundur besoj pasi me pare une aktivizohesha ne nje forum te huaj, dhe atje pata mundesi ta ndryshoja emrin duke ju drejtuar nje administratori. Nuk e di nese eshte e mundur dhe ketu, nuk shikoje asnje ndryshim nga ai forum ku jam aktivizuar me pare, me duket version i njejte. Nese eshte e mund te ndryshohet do tua dija per faleminderit.

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •