Close
Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 103 prej 103
 1. #101
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,940

  Pėr: Ukshin Hoti: Filozofia e ceshtjes shqiptare

  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 2. #102
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,940

  Pėr: Ukshin Hoti: Filozofia e ceshtjes shqiptare
  Sot Pėrurohet Shtatorja e Ukshin Hotit


  Sot pranė objektit tė Universitetit tė Prizrenit, pėrurohet shtatorja e dijetarit shqiptar Ukshin Hoti.

  Pėr ndėr tė Profesor Hotit, Universiteti i Prizrenit, emrin e tė cilit e mban, do tė mbajė edhe njė akademi pėrkujtimore.

  Profesor Ukshin Hoti ėshtė arrestuar nga pushtuesit serb nė vitet e 90-ta dhe ishte dėnuar me disa vite burg. Lufta atė e gjėnė nė burgun e Dubravės, si shumė tė dėnuar tjerė politik dhe qė nga pranvera e vitit 1999, kur Hoti ishte nxjerr nga burgu me preteks pėr kinse pėrfundim tė burgut, forcat e armikut e kanė dėrguar nė drejtim tė panjohur dhe pėr fatin e tij nuk dihet ende asgjė.
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 3. #103
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,940

  Pėr: Ukshin Hoti: Filozofia e ceshtjes shqiptare  Reagon djali i Ukshin Hotit: Vetėvendosje po i fshin mbishkrimet pėr babain tim (Foto)

  17:17 / E mėrkure, 30 Nėntor 2016

  “Vetėvendosje fshin grafitet me mbishkrimin “Ku ėshtė Ukshin Hoti”


  Djali i atdhetarit tė njohur, Ukshin Hotit, Andini e ka akuzuar Lėvizjen Vetėvendosje se po i fshien grafitet me mbishkrimin “Ku ėshtė Ukshin Hoti”.

  Me anė tė njė postimi nė Facebook, djali i patriotit qė vazhdon tė jetė i zhdukur e ka quajtur turpėruese kėtė veprim ndėrsa ka thėnė se kjo po bėhet pėr kauzė politike.

  “Vetėvendosje fshin grafitet me mbishkrimin “Ku ėshtė Ukshin Hoti”

  Njė tragjedi familjare tė cilėn “Vetėvendosja” po e keqpėrdor nė mėnyrė tė turpshme pėr kauzėn e saj politike, ka shkelur edhe mbi kėrkesėn e qytetarėve tė Prishtinės pėr fatin e babait tim, Ukshin Hotit.
  Ju s’keni TURP! S’ka shumė kohė kur deklaronit se ju e ndiqni platformėn e Ukshin Hotit, ndėrsa sot po ju pengon iniciativa e qytetarėve me mbishkrimin “Ku ėshtė Ukshin Hoti?” Apo s’po mund ta pėrdorni edhe mė tutje emrin e tij dhe tani vazhdoni me Astritin, njė djalė fatkeq vdekjen e tė cilit e keni kthyer nė kauzė politike.
  Si guxoni ta shfrytėzoni deri nė kėtė pikė tragjedinė e njė tė riu, apo thjesht jeni duke ‘luftuar’ qė ta pengoni sqarimin e plotė tė saj!
  Jo pak herė mė keni sulmuar nė mėnyrė indirekte pėr interesat Tuaja politike, por ato i kam kaluar si hesape tė lojės politike. Mirėpo, kjo ėshtė e pafalshme” shkruan Andini Hoti.  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456

Tema tė Ngjashme

 1. Drafti pėr Unitet
  Nga Modesti nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 39
  Postimi i Fundit: 04-08-2010, 16:10
 2. Plavė e Guci
  Nga Davius nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 05-10-2008, 23:36
 3. Letėrsia Shqiptare
  Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-10-2005, 14:02
 4. Pėrgjigje: 139
  Postimi i Fundit: 14-06-2005, 06:29
 5. Permbysja e rregjimit ne 97, Revolucion komunist?
  Nga Seminarist nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 66
  Postimi i Fundit: 28-05-2003, 23:29

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •