Close
Faqja 1 prej 8 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 150
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,985
  Faleminderit
  23
  33 falenderime nė 26 postime

  Domethėnia e emrave

  Rreth pėrdorimit tė disa emrave vetjakė me prejardhje tė huaj

  Fėmija ėshtė krijesa mė e bukur dhe mė e dashur nė njė familje, qė kur vie nė jetė, jo vetėm qė gėzohen tė gjithė, por vihen nė garė kush e kush do tė gjejė emrin mė tė bukur pėr ta pagėzuar atė.

  Emėrtimi i fėmijės nė njėfarė mėnyre ėshtė barometėr qė tregon shkallėn e emancipimit tė njė familjeje, tė njė rejoni a tė njė krahine tė tėrė. Nė Kosovė pagėzimi i fėmijėve me emra shqip me tė madhe ka filluar nė vitet e shtatėdhjeta. Kėtė sigurisht e ka bėrė shkollimi dhe njerėzit e kanė kuptuar se mė mire ėshtė tė pagėzohet fėmija me njė emėr qė i dihet domethėnia, se sa tė pagėzohet me njė emėr tė huaj arab, hebraik ( si emri im Adem ), grek, gjerman etj.etj., qė nuk u dihet fare kuptimi qė ka ose edhe me disa emra qė nė fakt nė gjuhėn shqipe dalin shumė qesharak. Sa pėr ilustrim po marr nja dy-tre shembuj: Emri Nuri-e nė gjuhėn shqipe pėrkon me emrin Dritė ( pėr gjininė femėrore) ose Driton, Dritėro ( pėr gjininė mashkullore), ndėrsa emri Hashim ka kuptimin “ ai qė pėrshesh bukėn me lėng mishi”. Bah!!. Ose, nėse lidhet pėr ēėshtje fetare, shpesh bėjmė lajthitje nė kėtė drejtim, ngaqė nuk e dimė prejardhjen dhe kuptimin e njė fjale tė huaj. Kėshtu, emri Edita, tė cilin e gjejmė dendur edhe tek myslimanėt ėshtė emėr i krishtėrė, me prejardhje gjermane qė ka kuptimin “pasuri dhe luftė”. Emri Agnez/ė ~ a (Anjezė, Agnesė ) vjen nga fjala greke  qė ka kuptimin: i shenjtė, i virgjėr: lat. Agnus – qengj, emėr femre tė krishterė;Virgjinė.

  Prandaj kur bėjmė pagėzimin e fėmijėve duhet shumė - shumė tė kemi kujdes, sepse atė emėr do ta bartė tėrė jetėn dhe mund tė merret me mend nėse fėmijėn e pagėzojmė me njė emėr tė tipit Hashim!! Ndoshta fėmija do ta ndiejė vetėn tė fyer nė shoqėri pėr gjithė jetėn, natyrisht po qe i interesuar tė dijė domethėnien e emrit qė mbart dhe s’i mbetet tjetėr veēse tė shkojė nė zyrėn e gjendjes civile pėr ta bėrė ndryshimin e emrit.

  Nė kėtė shkrim do tė jap domethėnien e disa emrave vetjakė myslimanė e tė krishtėrė me prejardhje tė huaj, duke menduar se ia vlen tė botohet e tė lexohet.

  Ndoshta nė tė ardhmen do tė ketė shkrime edhe mė tė thukta se ky, por shpesh herė ėshtė e rėndėsishme tė fillohet diēka e mė vonė ekspertėt e kėtij lėmi e bėjnė punėn e tyre nė mėnyrė tė pėrkryer.

  Tė kontribuojmė tė gjithė nė kėtė drejtim. Pra, nė postimet nė vijim, bėni pėrpjekje tė sillni emra tė huaj duke dhėnė domethėnien e tyre.

  Ky shkrim nuk ka pėr qėllim ta fyejė dikė, as t’i imopnojė dikujt kėtė, por thjesht pėr tė ditur domethėnien e emrave tonė qė ndoshta kurrė nuk ka shkuar ndėrmend ta pyesim veten: vallė, ē’ domethėnie ka emri im!

  Mbase ėshtė ēėshtje personale se me ēfarė emri do ta pagėzoni fėmijėn tuaj!

  Respekt pėr ju,
  Adem Gashi, Danimarkė
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga projekti21_dk : 04-09-2009 mė 12:10
  "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,985
  Faleminderit
  23
  33 falenderime nė 26 postime

  Ja disa emra me: a, b, - d

  Disa emra kanė shpjegimet vetėm: emėr mysliman, krishtėr etj. Luteni nėse ju keni shpjegime mė tė plota pėr ta t'i plotėsoni qė tė kemi nė fund njė listė tė plotė.

  Abaz-i m (ar. “Abbăs-luan shumė i vrenjtur; tur. Abas) emėr mashkulli mysliman; L u a n.

  Abdi ( Avdi, Abdyl ) sh. Abdullah

  Abdullah-u m ( ar. “abd – rob, shėrbėtor +‘Allah – Zot, - rob, shėrbėtor i Zotit) emėr mashkulli mysliman

  Abraham-i m ( hebr. ’abraham, ’abram-baba i shumicės, baba i popullit) emėr mashkulli hebraik; khs. I b r a h i m

  Adalbert-i (Albert ) m ( gjerm. Adalbert- shkėlqim i fisit ) emėr mashkulli tė krishterė ; Albert, Bert, Bardh, Bardhosh

  Adam-i m( hebr. Adamah –dhé, adham – racė njerėzore; “ ădăm – burrė prej dheut) emėr mashkulli tė krishterė dhe hebraik; A d e m.

  Adelajd/e,~ja f. ( gjerm. Adelheide – qenie fisnike, bijė e fisnikut ) emėr femre tė krishterė; A d e l ė, L a j d e.

  Adem- i m. ( hebr. Adam, ar. Ādäm ) emėr mashkulli mysliman.

  Adil-i m. ( ar. Ādil – i drejtė, qė ka drejtėsi, i ndershėm) emėr mashkulli mysliman;
  f. A d i l e.

  Adolf-i m. (germ. Edelwolf, Ataulfo – ujk i racės sė mire, ujk fisnik) emėr mashkulli tė krishterė ( kryesisht gjerman)

  Afėrdit/ė,~a ( Afroditė) f. ( gr. dashuri; Άφροδιτη“ - perėndeshė e bukurisė dhe e dashurisė nė mitologjinė greke) emėr femre shqiptare;
  V e n e r a.

  Agat/ė~a f.(gr.- i mirė, fisnik ) emėr femre tė krishtėre; M i r a, M i r u s h ė, F i s n i k e.

  Agaton-i m. ( nga gr. - i mirė, fisnik, guximtar) emėr mashkulli tė krishterė ;
  M i r a s h, F i s n i k.

  Agnez/ė ~ a (Anjezė, Agnesė) f.(gr. -
  i shenjtė, i virgjėr: lat. Agnus – qengj ) emėr femre tė krishterė ; V i r g j i n ė.

  Agush-i m.(tur. Ağa – zotėri) emėr mashkulli mysliman.

  Ahmet-i m.(ar.Ahmäd – shumė i lavdėruar) emėr mashkulli mysliman; L a v d ė r i m,
  L a v d i m.

  Aid/ė ~a f.(ar.’ā 'īdä – e riatdhesuar; vizitore; mysafire) emėr femre myslimane( nėdersa si emėr femre tė krishterė nga it. Aida – emri i heroinės kryesore nė operėn e njohur tė G. Verdit, emėr ky pa asnjė kuptim).

  Ajdin-i ( Hajdin) m. ( tur. Aydın – i ndritshėm; i lumtur) emėr mashkulli mysliman ; D r i t ė r o, D r i t o n.

  Ajkun/ė ~a sh. Ajshe

  Ajni/e~a f.(ar. Ayniyyä –thelbėsore;
  e vėrtetė; tur. Ayniye) emėr femre myslimane.

  Ajsh/e-ja f.(ar. Ά“išä – e gjallė; qė ekziston, qė jeton; tur. Ayşe) emėr femre myslimane.

  Akif-i (Aqif) m. (ar. ’Ākif – i qėndrueshėm) emėr mashkulli mysliman

  Akil-i m ( gr.- heroi kryesor nė Iliadėn e Homerit; lat. Achilles) emėr mashkulli ( nė pėrgjithėsi ).

  Albin-i m. (lat. Albus –i bardhė ) kryesisht emėr mashkulli tė krishterė ; B a r d h ,
  B a r d h e c, B a r d h o k, B a r d h o s h.

  Aleksand/ėr ~ ri m ( nga gr. -mbrojtės i njerėzve) emėr mashkulli tė krishterė ; A l e k s, L e c, L e k ė, L l e s h,
  S a n d ė r.

  Alfons-i m ( gjer. Adel – fisnikėri + Funs – veprues i gjallė ) emėr mashkulli tė krishterė; F i s n i k, B u j a r

  Alfred – i m. ( gjerm. – anglo-sakson. Alf – shpirt + rath – i kėshilluar “ i kėshilluar prej shpirtit” ) emėr mashkulli tė krishterė.

  Ali-u m ( ar. ‘Aliyy, ‘Alī i gjatė, i lartė; i shkėlqyeshėm; fisnik ) emėr mashkulli mysliman; F i s n i k, B u j a r.

  Allojz-i m ( gjerm. Alwissend – i gjithdijshėm ) emėr mashkulli tė krishterė(shumė i rrallė ndėr shqiptarė).

  Amal/e~ja f. (gjerm. Amala – vajzė pėtore) emėr femre tė krishterė .

  Ambroz-i m (gr. - hyjnor) emėr mashkulli tė krishterė; Y l l i.

  Amir-i m. ( ar. Mund tė nxirret nga dy rrėnjė: a) ’mr, ‘Āmīr - kolonist; banor; shtėpiak; shtėpiar; b) ’mr, ’ āmir – komandant, ai qė jep urdhėr; ämr – urdhėroj) emėr mashkulli mysliman.

  Anastazi-a (Anastasi) f. (gr.  - zgjuarje ) emėr femre tė krishterė.

  Anatol –i m. ( gr. – lindje e diellit; ”njeri nga lindja” ) emėr mashkulli tė krishterė.

  André-u m. ( gr.  - burrė, trim, guximtar; lat. Andreas) emėr mashkulli tė krishterė; N d r e, N d r e c ė, N d r e k ė.

  An/ė –a f. (hebr. Hannah –e mėshirshme, e dashur, e kėndshme) emėr femre tė krishterė; ( lat. Anna Perenna – perėndesha evitit tė ri, e jetės sė gjatė dhe tė lumtur – nė mitologjinė e lashtė romake). P r e n d ė, P r e n ė.

  Antigon/ė-a f. (gr. )1. e bija e mbretit Edip dhe e mbretėreshės Lokasta; heroinė e dramaturgjisė sė lashtė greke; simbol i dashurisė sė motrės pėr vėllanė;
  2. emėr i shpeshtė ndėr shiqptarė.

  Anton-i m. ( lat. Ante – para, pėrpara; i parė; Antonius ) emėr mashkulli tė krishterė; T o n, N d o c, N d o k ė ( N o k ė ), N d u e, T u n ė, A n t u n.

  Antun- i m. ( lat. Antonius ) emėr mashkulli tė krishterė; khs. A n t o n.

  Arif-i m. ( ar. ’Ārif – njohės mirė ) emėr mashkulli mysliman.

  Arnold-i m. ( gjerm. Arnold – ”sundues i shqiponjave ) emėr mashkulli tė krishterė.

  Artur-i m. (kelt. Arthur – ari ) emėr mashkulli tė krishterė.

  Asim-i m. ( ar. ‘Āsim – mbrojtės nga tė kėqijat ) emėr mashkulli mysliman.

  Asllan-i m. ( tur. Aslan – luan ) emėr mashkulli mysliman; L u a n.

  Astrit-i m. ( gr.  -trim, lloj gjarpri ) emėr mashkulli shqiptar.

  Ashid/e~ja f. ( ar. Äšiddā’ – e ashpėr, e fortė, e fuqishme; etimologji e paqartė; tur. Aşide) emėr femre
  myslimane.

  Atanas-i m. ( gr. - i pavdekshėm ) emėr mashkulli tė krishterė.

  Ati/e~a f. ( ar. ‘Aţiyyä - dhuratė ) emėr femre myslimane; D h u r a t ė.

  Augustin-i m. ( lat. Augustus – i shquar ) emėr mashkulli tė krishterė; G u s t i n.

  Avni-u m. ( ar. ’awn – ndihmės; ndihmė ) emėr mashkulli mysliman.

  Azem-i m. ( ar. ’āzim – i vendosur; madhėshtor; mik besnik ) emėr mashkulli mysliman.

  Aziz-i m.( ar. ’Azīz – i fuqishėm, i ēmuar, i dashur ) emėr mashkulli mysliman.

  Badem-i (Bade/me-mja) f. (sskr. Badama – bajame; pers. Badam) emėr femre myslimane

  Baftiar-i m. (pers. Baht –fat; bahtiyar – fatlum) emėr mashkulli mysliman: F a t m i r

  Bahri-i m. (ar. Bahr –det; bahriyy – detar; tur. Bahri-detar) emėr mashkulli mysliman; f. Bahrije

  Bajram-i; m. ( tur. e pers. Bayram – festim, gazmend ) 1. emri i dy festive kryesore tė myslimanėve: bajrami i madh ose ramazan-bajram dhe bajrami i vogėl ose kurban-bajram. 2. emėr mashkulli mysliman ( me kėtė kuptim)

  Barbarė-a f. ( gr. Βάρβάρσς – i huaj ) emėr femre tė krishtėrė.

  Basilius-i sh. Vasil

  Bedri-u m. ( ar. badr –hėnė e plotė; kryetar; epror + suf. –i, -iyy)emėr mashkulli mysliman; f. B e d r i j e ( Hėnė)

  Bedridin-i m. ( ar. badr – hėnė eplotė + pers. Din –besim, fe; badru-ddin – henė e plotė e fesė ) emėr mashkulli mysliman

  Behajdin-i m. ( ar. baha – zbukurim, stoli + addin – besim fe; Bahauddin – stoli e fesė islame ) emėr
  mashkulli mysliman.

  Behije-a f. ( ar. Bahiyya- e bukur, magjepse; tur. Behiye )emėr femre myslimaneB u k u r i.

  Behlul-i m. ( ar. behlul, bahlul – i gwzuar, hokatar; i mirė, xhymert; tur. Behlul) emėr mashkulli mysliman; D o r ė l i r ė.

  Behram-i m. (pers. Behram – planeti Mars; tur. Behram) emėr mashkulli mysliman

  Behxhet-i m. ( ar. bahga –bukuri, mirė; shkėlqim; gėzim; tur. Behcet) emėr mashkulli mysliman. M i r a s h, G ė z i m.

  Bejtullah-u m. (ar. Bayt-shtėpi + Allah – Zot; Baytu-llah – shtėpi e Zoti, Qabe ) emėr mashkulli mysliman.

  Bejzat-i ( Begzat, Bekzat) m. ( tur. Bey – bej + pers. Zade –bir, bijė beu) emėr mashkulli mysliman.

  Bekije-a f. ( ar. Baqiyya – e mbijetuar, qė ka mbetur gjallė, qė ka shpėtuar) emėr femre myslimane.

  Bektash-i m. ( pers. Bektāš – i zoti, i aftė; i denjė; moshatar ) emėr mashkulli mysliman.

  Bektesh sh. Bektash

  Belkiz/e-ja f. ( hebr. Balkisa – me etimologji dhe kuptim tė paqartė; ar. Bilqis – emri i mbretėreshės sė
  Sabės, e shoqja e perandorit Solomon; tur. Belkis ) emėr femre myslimane.

  Benedikt-i m. (lat. Benedictus – i bekuar ) emėr mashkulli tė krishterė. B e k i m

  Beqir-i m. ( ar. Bakr – ai qė ēohet herėt, fėmijė i parė; tur. Bekir ) emėr mashkulli mysliman. Beqė

  Besim-i m. ( ar. Basim – i buzėqeshur, i hareshėm) emėr mashkulli mysliman ( tjetėr ėshtė Besim nė shqipen).

  Beshir-i m ( ar. Basir – lajmėtar gėzimi, ai qė sjell lajme tė gėzueshme; tur. Besir ) emėr mashkulli mysliman; G w z i m.

  Bujar-i m ( rus Боярин; skr. boljar –fisnik) emėr mashkulli shqiptar; F i s n i k.

  Cen-i sh. Hysen

  Dafinė-a f. (gr. Δάφυη ) 1. mit. Nė mitologjinė helene, e bija e Gesės, perėndeshė e tokės, dhe e Penesė, perėndi e lumenjve, nimfė tė cilėn Zeusi e shndėrroi nė lar, qė ta mbrojė nga ndjekja e Apolonit; 2. Emėr femre.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga projekti21_dk : 04-09-2009 mė 12:13
  "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar projekti21_dk pėr postimin:


 4. #3
  Dominus Albanae Maska e Geri Tr
  Anėtarėsuar
  17-08-2009
  Vendndodhja
  Tirana the Shitty Metropolis
  Postime
  1,877
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  shume interesante si teme,i ke dhe per shkronjat e tjera?
  Tė gjitha gjėrat qė ne shohim apo duken, janė vetėm njė ėndėrr brenda njė ėndrre

 5. #4
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,985
  Faleminderit
  23
  33 falenderime nė 26 postime

  Pėr 7 minuta 6o lexime!!!

  Citim Postuar mė parė nga Geri Tr Lexo Postimin
  shume interesante si teme,i ke dhe per shkronjat e tjera?

  PO Geri i kam, por tė them tė drejtėn kam hezituar ta bėja kėtė postim duek parė se .... thosha mbase nuk do tė mirėpritet.

  Ka mangėsi nga kėta emra, sepse vėrtet disa jepen vetėm si:emėr mysliman ose i krishtėrė.

  Prandaj po bashkėpunuam, sė shpejti, bashkėrisht mund tė kemi njė lsitė mė tė plotė.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga projekti21_dk : 04-09-2009 mė 12:15
  "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

 6. #5
  18 scudetti Maska e Gjinokastra
  Anėtarėsuar
  29-08-2009
  Mosha
  30
  Postime
  1,164
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Emri im ėshtė Gjermanik ! Do tė thotė : heshtar !
  [QUOTE =puroshkodran;2654864]Roma del kampion[ /QUOTE]

 7. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-06-2009
  Postime
  224
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  vazhdo te lutemshume interesant______________________

 8. #7
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,985
  Faleminderit
  23
  33 falenderime nė 26 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gjinokastra Lexo Postimin
  Emri im ėshtė Gjermanik ! Do tė thotė : heshtar !
  atėherė vrap nė zyrėn e gjendjes civile!
  "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

 9. #8
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Anėtarėsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,359
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Emri im sqenka

  Do kesh me info per emra te tjere?

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 10. #9
  .................... Maska e iktuus
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  1,280
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  emri jot eshte mamune qe do me thone .... hahahahhahah sta them
  Dashuria, miqsia,respekti nuk formojn lidhje aq te forta sa nje urrejtje e perbashket

 11. #10
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Anėtarėsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,359
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga iktuus Lexo Postimin
  emri jot eshte mamune qe do me thone .... hahahahhahah sta them
  Hahahahahah

  Shtt re mos e thuj ktu

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 12. #11
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,985
  Faleminderit
  23
  33 falenderime nė 26 postime

  Po Suada

  Citim Postuar mė parė nga suadabolzano Lexo Postimin
  Emri im sqenka

  Do kesh me info per emra te tjere?
  Ja prejardhja dhe domethėnia e emrit tėnd:

  Suadė-a (ar. Su'äd - i lumtur, ; tur. Suad ) emėr femre myslimane; Lumnie, Lumturie
  "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

 13. #12
  ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
  Anėtarėsuar
  06-01-2009
  Vendndodhja
  HeRe... TheRe... NoWheRe...
  Postime
  1,281
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Emri im eshte indian... DO te thote Perendesha e yjeve .
  Really Dude... Get A Life!!!

 14. #13
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Anėtarėsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,359
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  Ja prejardhja dhe domethėnia e emrit tėnd:

  Suadė-a (ar. Su'äd - i lumtur, ; tur. Suad ) emėr femre myslimane; Lumnie, Lumturie
  Te falenderoj shume... por ky eshte vec nje nick.
  Po deshe ta nis me mp emrin

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 15. #14
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,985
  Faleminderit
  23
  33 falenderime nė 26 postime

  Ah, kėsaj i thonė t'ia bėsh vetes bam!

  Citim Postuar mė parė nga suadabolzano Lexo Postimin
  Te falenderoj shume... por ky eshte vec nje nick.
  Po deshe ta nis me mp emrin
  Po mirė nise, meqė 7 vetave deri tash iu pėrgjigja, por nuk do tė vazhdoj mė kėshtu.
  "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

 16. #15
  18 scudetti Maska e Gjinokastra
  Anėtarėsuar
  29-08-2009
  Mosha
  30
  Postime
  1,164
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga heneu Lexo Postimin
  vazhdo te lutemshume interesant______________________
  Gert .
  [QUOTE =puroshkodran;2654864]Roma del kampion[ /QUOTE]

 17. #16
  i/e regjistruar Maska e Val9
  Anėtarėsuar
  24-04-2009
  Postime
  426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Adelajd/e,~ja f. ( gjerm. Adelheide – qenie fisnike, bijė e fisnikut ) emėr femre tė krishterė; A d e l ė, L a j d e.

  Gjithashtu nje qytet ne Australi.

 18. #17
  maraklije Maska e bombona
  Anėtarėsuar
  09-02-2009
  Vendndodhja
  ne shkoder,ne shtepin time
  Postime
  4,725
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  un kam emer luleje ....nje lule e veqante.............
  meso nga e djeshmja,jeto te sotmen,shpreso per te ardhmen...

 19. #18
  i/e larguar Maska e Homza
  Anėtarėsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,135
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  une e di se ca do thote emeri im....por sna the nga i more kto perkufizime?

 20. #19
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  emri im eshte lateinisch ............ mrekulli
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 21. #20
  Mommy to a beautiful girl Maska e MijnWonder
  Anėtarėsuar
  01-05-2006
  Vendndodhja
  Paesi Bassi
  Postime
  958
  Faleminderit
  15
  4 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga iktuus Lexo Postimin
  emri jot eshte mamune qe do me thone .... hahahahhahah sta them
  pse me jep pershtypjen qe njeri acarus :P ose me ngjan me dike ...n...t

  ah ti permbahem temes une e di cdo te thote emri im ....secret
  ●•∙ яє¢ℓαιмιηg вα¢к мy ωσяℓ∂●•∙

Faqja 1 prej 8 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •