Close
Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 149 prej 149
 1. #141
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime nė 26 postime
  VIGAN I URTĖ, mė dėgjo
  ERZI ėshtė punė e madhe
  Paēi shėndet, mbrothėsi, kurdo
  Paēi njė vit tė pa halle,
  Burra, gra, vasha sorkadhe.
  "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

 2. #142
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime
  .................................................
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Marya : 31-12-2011 mė 02:51

 3. #143
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-06-2009
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ja disa emra me: a, b, - d

  Emri Abaz eshte emer i lasht Shqipetar kurse Abas eshte arab.

 4. #144
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime nė 26 postime

  Pėr: Domethėnia e emrave

  Urime festėn e Fitėr Bajramit

  Citim Postuar mė parė nga Gi de Masha Lexo Postimin


 5. #145
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Domethėnia e emrave

  Emri Petrit
  Kazaja e Pejės mė 1485 ndahej nė dy naihije: Pejė dhe Altun-ili (zona midis Gjakovės - Junikut - Tropojės), Nė nahijėn e Pejės bėnin pjese: vete Peja me 33 shtėpi "hane" tė konfesionit islam dhe disa lagje tė krishtera: Mėhalla e Petrit, tė birit tė Dimitrit kishte 27 shtėpi "hane", 5 shtėpi .mucerret'' (me kryefamiljar beqarn)
  DISA TĖ DHĖNA PĖR PEJĖN GJATĖ SHEKUJVE XV, XVI DHE XVII
  Skėnder Rizaj

 6. #146
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-09-2016
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Domethėnia e emrave

  Po emri Reis

 7. #147
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-02-2018
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Domethėnia e emrave

  Simbolika ėshtė gjuha e ėndrrave. Njė simbol mund tė tė pėrcoj njė ndjesi ose njė ide nė mėnyrė mė tė thellė e tė plotė sesa ndonjė fjalė. Nė tė njėjtėn kohė, kėto simbole mund tju bėjnė konfuz dhe tju shtojnė pikėpyetjet mbi kuptimin e tyre.

  Tė mėsosh aftėsinė pėr tė interpretuar ėndrrat tuaja ėshtė njė “vegėl” shumė e fuqishme. Duke analizuar ėndrrat tuaja, ju mėsoni mbi sekretet e errėta dhe ndjesitė e fshehura. Mos harro i vetmi ekspert qė i analizon ėndrrat mė mirė pėr ju, jeni ju vetė.

  Pėr tju drejtuar nė interpretimin e ėndrrave, ne kemi interpretuar mbi 2900 fjalė kyēe nė mbi 10000 kuptime nė fjalorin tonė tė ėndrrave. Ky fjalor ju ndihmon tė kuptoni mė shumė nė eksplorimin e subkoshiencės tuaj, por interpretimi nuk ėshtė kategorik ai duhet analizuar rast pas rasti duke marrė nė konsideratė njė mori faktorėsh tė brendshėm dhe tė jashtėm.

  Ēdo detaj, madje edhe minutat duhet tė merren nė konsideratė kur tė bėni analizėn e ėndrrave tė tuaja. Ēdo simbol paraqet njė emocion, njė ndjesi, njė kujtim ose diēka qė ka lidhje me subkoshiencėn qė pret tė marri kuptim. Shikoni me kujdes karakteret, kafshėt, objektet, vendet, emocionet madje edhe numrat dhe ngjyrat nė ėndrrėn tuaj.

  Ky fjalor, sė bashku me eksperiencėn tuaj personale tė ėndrrės, kujtesės dhe rrethanave do ju shėrbejė si njė guidė pėr njė interpretim sa mė kuptim plotė dhe i personalizuar. Me praktikė, ju mund tė dekriptoni mesazhet e fsheta qė ėndrrat duan tju tregojnė.

  Zbulo misteret ėndrrės tėnde: https://www.kriper.al/interpretimi-i-endrrave/

 8. #148
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-03-2017
  Postime
  10
  Faleminderit
  1
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: Domethėnia e emrave

  Amelia - Ela
  Armela - Mela
  Andrelina - Andra
  Alfons - Fonsi
  brixhilda - Ilda
  Frodian - Frodi
  Orlind-Lindi
  Gjentil - Tili
  Gjensila - Sila
  Endrit - Diti
  Jorgesa - Gesa
  Ledion - Dioni
  Kelmend - keli
  Roderik - Riku
  Isabela - Bela
  Sofia - Sofi
  Rolinda - Linda
  Marsilda - Ilda
  Marsel - Marsi
  Mateo - Mati
  Luisjana-Luiza
  Learta - Arta
  Erin - Eri
  Imelda - Elda
  Izadora - Iza
  Leandro - Leo
  Laureta-Laura
  Iliada-Ada
  klea-Lea
  Stela - Ela

  per ata qe presin bebush..

 9. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar unik01 pėr postimin:

  projekti21_dk (12-05-2018)

 10. #149
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  742
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Domethėnia e emrave

  ,,,,,,,,kush e solli DORENTINEN ,,, dorothea,,theodhora = dhurate nga zoti
  Kina demokratike dhe Rusia komuniste diktatoriale G,Soros

Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •