Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3

Tema: Chupacabra

 1. #1
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime

  Chupacabra

  Meqe kemi ktu njohes te mire te shkencave te natyres kush mund te na sqaroje pak per kafshen misterioze Chupacabra?

  Po flitet kto dite shume se ne Teksas..
  Where does a thought go when it's forgotten?

 2. #2
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Une para disa kohesh kam pare nje program ne te cilin pasi konsideronte teori te ndryshme, perfundimi nga ana shkencore tregonte qe Chupacabra ishte nje legjend, si shume te tjera.
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 3. #3
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Chupacabra do ishte mire te klasifikohej ne kriptozoologji por nje teme ose me sakte nje nenforum i tille mungon. Per ata qe nuk kane dijeni, Chupacabra (ose El Chupacabra) e ka marre kete emer nga vendasit ne Porto Rico (ku eshte hasur dhe per here te pare ne vitin 1995) megjithese ka deshmi qe kjo qenie eshte hasur dhe me pare. Chupacabra do te thote thithes (ngrenes) dhish ose dhingrenes. Deshmite per kete qenie e cila ne pjesen me te madhe te rasteve klasifikohet si kafshe, jane disi kontradiktore duke filluar nga madhesia ashtu dhe paraqitje. Por ka nje gje te perbashket, menyra sesi sulmon kafshet (gjedhet e imta) shpezet shtepiake dhe nganjehere dhe njeriun. Tipike per kete qenie eshte menyra sesi i ngul dhembet kafsheve ne gryke duke ju thithur komplet gjakun dhe duke lene shenjen e dy vrimave te vogla. Ka deshmi qe e pershkruajne me nje pamje te ngjashme me cakallin por shume here me te madh ne trup, me nje konstrukt fizik paksa te pazakonte per kafshet toksore dhe me nje sjelle inteligjente gje qe e ka bere te shpetoje pa u kapur ose vrare per shume vite. Disa here jane dhene deklarata se persona private kane vrare ndonje chupacabra por asgje nuk eshte bere zyrtare.

  Figura e meposhtme eshte nga pershkrimet me klasike te Chupacabras  Mendohet se kjo kafshe jeton nentoke neper shpella dhe guva te panjohura nga njeriu. Po ashtu ka dhe ide qe kjo eshte nje kafshe e nje dimensioni tjeter sic ka dhe ide qe mund te jete rezultat i ndonje eksperimenti sekret, programet e buxhetit te fshehte amerikan ose dhe nderhyrje gjenetike aliene per te pershtatur forma jetesore ne toke. Zyrtarisht kjo kafshe nuk ekziston dhe shkenca nuk e njeh. Vetem ne kriptozoologji mund te marresh informacion po sic e thashe me siper ato jane kontradiktore dhe variojne ne madhesi, forme dhe sjellje.

  Foto e meposhtme eshte nje tjeter pershkrim i Chupacabras nga deshmitaret okulare (te cilet jane te shumte pasi dhe gjeografia e vezhgimeve te kesaj kafshe eshte e shperndare gjeresisht neper kontinentin Amerikano Jugor e ate Verior)  Ndersa sipas rastit me te fundit ne Texas, kjo eshte pamja per te cilen mendohet se paraqet nje chupacabra.  Studiuesit mendojne se mund te behet fjale per Chupacabran por askush nuk mund ta thote me siguri.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •