Close
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 131 prej 131
  1. #121
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anëtarësuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023
    si ka qen nje tregim i nje shkrimtari rilindas...
    puthja e cubit a...

  2. #122
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    01-08-2007
    Postime
    1,281
    Kur fajësohet viktima:

    FAJTOR SE IA VODHËN
    GOMARIN

    Vajti Nastradini në ahur për gomar
    Të shkojë t`i kryejë punët në arë
    Porsa derën i shkreti kishte çelur
    E pa se gomarin ia kishin vjedhur.

    Doli atë ditë në treg në qytet
    Ua tregoi miqve hallin e vet
    Gati e çmendën duke e qortuar
    Pse hoxha ahurin s`e kish siguruar.

    Mirë more burra hoxha ua drodhi
    A unë e kam fajin, apo ai që e vodhi?

  3. #123
    Dash...me kembore Maska e Toro
    Anëtarësuar
    26-04-2002
    Vendndodhja
    CALIFORNIA
    Postime
    1,404
    Me vrap talebanet e forumit ta akuzojne viktimen. "C'donte ajo qe shkonte vetem ne lume!" thua se lumi eshte dhoma e gjumit apo krevati i cdo qafeleshi qe nuk ka pare femer me sy.
    Kafshe ata qe e kryen aktin, kafshe dhe keta perkrahesit e tyre ne forum.

  4. #124
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Wow. Lol


    Nje perdhunues, duhet te marri denimin qe meriton. C'i keni keto pallavra. Je dhe femer vete. Nje perdhunues te perdhunon dhe ne plazh te jesh ty, te ruan kur ti shkon ne banje psh. Vllai pret perjashta sa te mbarosh pune. Dhe te rrofte vllai jashte ty.

    Ne vend te ndalojne keto mentalitete kafsherore dhe akte te dhunshme rrine e filozofojne po sikur mos kishte shkuar vetem ... ah medet..
    Pink ,,edhe ju te tjeret vertet me keni habit kur lexova postimet ,me vjen keq shum se gjerat doni ti shihni vetem si doni ju,sepaku ket e deshirojm te gjith....por nuk ekziston e as qe ka ekzistu ndonjeher biles as aty ku jetoni ju e e quani veten me te perparuar me te ditur sa merrni guxim te na quani perkrahes te ketyre dhunimeve pa logjiku mir situaten ,kjo do te thot qe nuk doni te shihni realitetin por te shitni mend .

    Ne filim ishte fjala ,ka shku per tu lar ne lum e eshte dhunu..... tani na doli se paska shku me te dashurin e ai me shok e paska dhunua,nese kjo e dyta na qenka e vertet ,ateher ata meritojn denim edhe te madh shum.

    e kisha nje propozim,mos gjykoni njerezit qe flasin vetem realitetin ,qoft i mir apo i hidhur, mesoni ta dalloni talljen ,nga realiteti se askund nuk qenkeni

  5. #125
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar më parë nga Toro Lexo Postimin
    Me vrap talebanet e forumit ta akuzojne viktimen. "C'donte ajo qe shkonte vetem ne lume!" thua se lumi eshte dhoma e gjumit apo krevati i cdo qafeleshi qe nuk ka pare femer me sy.
    Kafshe ata qe e kryen aktin, kafshe dhe keta perkrahesit e tyre ne forum.
    Vertet ......dash me kembore ,duhet ti leshohet rruga

  6. #126
    Realiteti është një dhe i vetëm:- Kush do që të jesh, si do që të jesh, Ç'farë do lloj jete që të bësh, je ti është jeta jote të përket vetëm ty. Nuk ka askush të drejtën e përdhunimit dhe kjo duhet dënuar në maximum.

  7. #127
    God Bless You Maska e _Mersin_
    Anëtarësuar
    21-05-2008
    Vendndodhja
    ne nota humori
    Postime
    2,593
    Citim Postuar më parë nga Toro Lexo Postimin
    Me vrap talebanet e forumit ta akuzojne viktimen. "C'donte ajo qe shkonte vetem ne lume!" thua se lumi eshte dhoma e gjumit apo krevati i cdo qafeleshi qe nuk ka pare femer me sy.
    Kafshe ata qe e kryen aktin, kafshe dhe keta perkrahesit e tyre ne forum.
    Sipas cifuteve duhet te martohet tani se keshtu na meson mesimi mesianik i bibles.

    “Nëse një burrë ndodh të takojë një virgjëreshë që s’është dakord të martohet (me të) dhe e përdhunon atë e ata zbulohen, ai duhet t’i paguajë babait të vajzës pesëdhjetë shekele argjendi. Ai duhet të martohet me vajzën, sepse ai e ka dhunuar atë. Ai s’mund ta divorcojë atë për sa (kohë ai) të jetë gjallë.” (Deuteronomi 22:28-30)


    Kjo eshte zgjedhje e lire.Dua te martohem me vajzat e Xhorxh Bushit? Si tia bej ? Zbato rregullin biblik. lol
    Ndryshuar për herë të fundit nga _Mersin_ : 03-09-2009 më 03:10
    "Shoku Mjekesise"

  8. #128
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    17-05-2009
    Vendndodhja
    Dallas Texas
    Postime
    751
    Citim Postuar më parë nga Toro Lexo Postimin
    Me vrap talebanet e forumit ta akuzojne viktimen. "C'donte ajo qe shkonte vetem ne lume!" thua se lumi eshte dhoma e gjumit apo krevati i cdo qafeleshi qe nuk ka pare femer me sy.
    Kafshe ata qe e kryen aktin, kafshe dhe keta perkrahesit e tyre ne forum.
    o toro shyqyr qe ke cuar ate dash me kembor se perpak te morem me toren e tirones

  9. #129
    Dash...me kembore Maska e Toro
    Anëtarësuar
    26-04-2002
    Vendndodhja
    CALIFORNIA
    Postime
    1,404
    Citim Postuar më parë nga Mr Zeid Lexo Postimin
    o toro shyqyr qe ke cuar ate dash me kembor se perpak te morem me toren e tirones
    Pse ia hengre kemboret Torres se Tirones ti dhe do te hash dhe te miat tani?

  10. #130
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    17-05-2009
    Vendndodhja
    Dallas Texas
    Postime
    751
    mos u nevrikare, ato kemboret mbaj dhe ti gezosh oj tore, se ti je mesuar me te na i ngrene.

    oj tore po deri tek desherit me kembor ke aritur te shkoshe? good luck andej nga kalifornia ke ditur ku ke vajtur

  11. #131
    Dash...me kembore Maska e Toro
    Anëtarësuar
    26-04-2002
    Vendndodhja
    CALIFORNIA
    Postime
    1,404
    Citim Postuar më parë nga Mr Zeid Lexo Postimin
    mos u nevrikare, ato kemboret mbaj dhe ti gezosh oj tore, se ti je mesuar me te na i ngrene.

    oj tore po deri tek desherit me kembor ke aritur te shkoshe? good luck andej nga kalifornia ke ditur ku ke vajtur
    Mundohem tu largohem idioteve, por me gjejne dhe ne forum!

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •